Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Spor o jméno našeho dítěte. Nedokážeme se dohodnout.

Spor o jméno našeho dítěte. Nedokážeme se dohodnout.

Čekáme s mužem naše první dítě, narodit by se mělo, tedy spíš měla, už víme, že to bude holčička, kolem Vánoc. Oba dva se moc těšíme, postupně chystám výbavičku a společně připravujeme dětský pokojíček. Asi jako všude jinde, je to pro nás ta nejdůležitější událost v životě. A ne jenom pro nás, i pro oboje prarodiče, naše holčička bude jejich první vnouče.

Jediný problém, který řešíme, je výběr jména. Zatímco na chlapeckém jméně jsme se bez problémů shodli, oba víme, že v té kolonce bude vypsáno jen pro formu, u jména pro holčičku na sebe s mužem neustále narážíme a když už se konečně shodneme, pohaní nám ho zase jedni nebo druzí rodiče. Už jsme se zařekli, že na jejich dotazy, jestli jsme už vybrali jméno, nebudeme reagovat a řekneme jim, ať se nechají překvapit.

Jenže oni tím, že nám pohanili ta jména, na kterých jsme se s mužem konečně shodli, nám je zošklivili a my už máme výběr značně zúžený a hlavně , oba máme jiný vkus. Mne se líbí spíš klasická jména jako Anička, Maruška, Hanička, Pavlínka apod., muž by zase byl rád, aby naše dcera měla nějaké zajímavé a originální jméno, případně nějaké moderní. Aničky a Haničky jsou podle něj tuctovky a s tímhle jménem by naše dcera díru do světa rozhodně neudělala. To tvrdí on. A navrhuje Samanthu, Vanessu, Charlottu, Ellu, Emu apod. To jsou zase jména nepřijatelná pro mne.

Společně jsme se zatím shodli na Natálii, Veronice a Valerii. Ale ty se zase nelíbily prarodičům a tak dlouho do nás hučeli, že už jsme ta jména zavrhli.

Ráda bych vás požádala, zda byste se zúčastnily takového našeho menšího průzkumu a napsaly, která jména z těch, které jsme teď oba vymysleli, by se vám pro vaše dítě nejvíce líbila. Anebo navrhněte svoje oblíbená, ráda se budu inspirovat a možná nám tím pomůžete, že se konečně s mužem na některém jméně shodneme.

Já navrhuji tato jména:

Anna
Marie
Pavlína
Hana
Lenka
Jana
Vendula

Manžel zase tyto:

Samantha
Vanessa
Charlotta
Ella
Ema
Berenika
Nelly

Pro úplnost dodávám, že máme celkem universální příjmení, v podstatě německé i německy psané, takže všechna ta jména by k tomu příjmení ladila. To dodávám jen pro upřesnění, že by se holčička případně nejmenovala Samantha Houžvičková.

Berte to téma, prosím, jen jako odlehčení, je mi jasné, že nakonec se s mužem na nějakém shodneme. A předem Vám děkuji za Vaše názory a další inspiraci.

Tereza


7.10.2016   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 92   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Spor o jméno našeho dítěte. Nedokážeme se dohodnout.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
Anče
Anče - 11.10.2016 12:03

smajlik - 105Terezko,je možné,že byste semsmajlik - 105 dali po porodu zprávu,jak jste se rozhodli? Děkuji

 
janas
janas - 10.10.2016 22:13

To dáte smajlik - 12
Když jsme tento problém řešili, zcela bez debat jsme se oba dohodli na Andělce a boj byl o klučičí. A v porodnici se na Andělku chodili dívat, že tam je první po 8 leteh. A ikdyž máme na vesnici velmi malou školku, tak tam najdeme z manželových jmen Vanessu, Ellu,Emu i Nelly. Je otázka, jaké jméno je pro udělání díry do světa smajlik - 64 hodně štěstí a nenechte si do tohood rodičů kecat - oni už si jména dětem dali.

 
Almega
Almega - 10.10.2016 19:55

Znám escort klub "Vanessa",tak to bych nedala ani zanic! Mladí sousedi mají Vendulu,Marii,Markétu,Žofii,Apolenu.Ve třídě mých dětí bylo např.několik Lucii,v mé době mládí jsme měli ve třídě více Marcel,Marií,Věr a Alen.Moje babička se jmenovala Eugenie,prababička Jenovéfa,pratety byly Marie,Klára.Každá doba má své,a naopak,některá jména pak jakoby s sebou přinášejí něco,tak třeba Hana není moc sympatické jméno a znám pár nositelek,nejsou moc příjemné.Je to těžké vybrat tak,aby se nejmenovalo několik holek ve třídě stejně,nyní to asi bude Eliška.

 
bobulka
bobulka - 10.10.2016 15:05

Z předloženého seznamu se mi nejvíc líbí Berenika, je to staré jméno, původem řecké, klasické a zvukomalebně připomíná tu původní Veroniku. Souhlasím však s bizunou, o jméně bych si rozhodla bez ohledu na prarodiče, a z Vámi zmíněných jmen se mi nejlíp líbí Valérie. A z nevím jakých důvodů se mi také velmi líbí Antonie, která může být v podobě Antoinette i Tonička, takže pro klasiku i exotiku. Vanessy, Samanthy a podobně mi přijdou ve střední Evropě nepřirozené, něco jako Ribanna, což - jak známo - vlastně vůbec jméno není, pan May si to vymyslel.

 
bizuna
bizuna - 10.10.2016 12:46

Když jste se na některých jménech shodli, tak nevím, proč to řešíte s prarodiči, těm bych to pouze oznámila - a nejlépe po porodu, to už se nedá nic změnit. No a pokud máte jenom takovéto problémy, tak můžete být šťastní.

 
vosmajda
vosmajda - 10.10.2016 8:11

Jsem narozená kolem Vánoc a mám právě to obyčejné jméno. A ještě jsem vyvdala hodně obyč. příjmení. Nadšená nejsem, ono se to jméno dá moc ošklivě říct. Dceři jsem toto neprovedla, ta má méně obvyklé jméno.

 
Badi
Badi - 10.10.2016 7:05

žoržet: lvi: A to já vím, že maso mele máma a Ema má mísu. Jen když má člověk dyslexii, tak občas čte blbosti smajlik - 68

 
dadka
dadka - 10.10.2016 0:30

Ještě jsi zapomněla na Esmeraldu.smajlik - 27
Čím jednodušší jméno, tím lepší a pěkně české.Anna, Marie, Žofie, Amálie atd.
Máme dvě holky a manžel na jména, která jsem vybrala, kývl. Prarodiče do toho nemají co kecat.

 
Bellana
Bellana - 9.10.2016 22:43

Kdyby se mě dcera před narozením svého dítěte ptala, jaké jméno bych vybrala, bylo by to jméno naší první světice,i když nejsem věřící. Jednak se mi to jméno líbí, jednak ho mám spojené se dvěma kamarádkami, které obě jsou skvělé ženy (tedy jedna už není,ale za pět a půl roku se nestalo, že bych si na ni každý den nevzpomněla.) A výhoda toho jména je v tom, že neobsahuje háčky a čárky, je české a nejmenuje se tak každá třetí holčička. Neptali se mě, jméno mé vnučky mi z úst moc nejde, ale než to začne vnímat, určitě se to naučím. Není exotické, ale nepatří k těm, která byla na mém seznamu,kdž jsem čekal první dítě já.

 
Bellana
Bellana - 9.10.2016 22:43

Kdyby se mě dcera před narozením svého dítěte ptala, jaké jméno bych vybrala, bylo by to jméno naší první světice,i když nejsem věřící. Jednak se mi to jméno líbí, jednak ho mám spojené se dvěma kamarádkami, které obě jsou skvělé ženy (tedy jedna už není,ale za pět a půl roku se nestalo, že bych si na ni každý den nevzpomněla.) A výhoda toho jména je v tom, že neobsahuje háčky a čárky, je české a nejmenuje se tak každá třetí holčička. Neptali se mě, jméno mé vnučky mi z úst moc nejde, ale než to začne vnímat, určitě se to naučím. Není exotické, ale nepatří k těm, která byla na mém seznamu,kdž jsem čekal první dítě já.

 
Bellana
Bellana - 9.10.2016 22:34

radkaester: Oficiálně se představuji plným dlouhým křestním jménem. Kdybych byla Marie, představovala bych se jako Marie, ne jako Maruška, Majka nebo Mary. Ostatně jméno Marie se mi moc líbí. smajlik - 2

 
YXH
YXH - 9.10.2016 21:10

radkaester: smajlik - 68smajlik - 68

 
radkaester
radkaester - 9.10.2016 20:15

YXH: no pejsci to stejně vnímají podle intonace tak je jim to šumák ale já to znám i z rodiny ségra nese rodové Marie což je celosvětově rozšířené hebrejské a dá se říct podomácku moc pěkné ,ale bída přichází na veřejnosti (moc oficiální a zkuste se na policajtech třeba ve 40 představovat jako Maruška smajlik - 4no a taková Maňa to je taky slastsmajlik - 36 zvláště když máte doma takto nazvané 4 tetičky a třeba ještě 5 spolužaček .no jak vidno situace se opakují dnes stejně jako před 30 letysmajlik - 105

 
YXH
YXH - 9.10.2016 17:57

radkaester: Jo Zofinku mame 3 mesicni psi princeznu, tady se ji rika Sophie, no a my ji po cesku rikame Zofinka. Mas pravdu, ze kazde jmeno je hezke, kdyz se hezky rekne.

 
radkaester
radkaester - 9.10.2016 17:28

Je pochopitelné že tuhle dobu těšení prožíváte naplno ale a vše si chcete perfektně užít,je to Vaše doba tím myslím Vas dvou a rodiče ti přijmou a pak rádi umuckají vlastně jakkoli pojmenované to svoje bejbysmajlik - 89vlastně je to hlavně otázka vaše a pak módnosti a ta bude až vaše slečna pobere rozum úplně jinde(známé éry Terezek,Lucinek,Karolínek střídají Mařenky,Marlenky,Kristínky ,Vanesky
Jak vidíte pomíjivé v pubertě se jí stejně nejvíc bude líbit jiné než to které nyní tak pečlivě zvažujetesmajlik - 2a vlastně každé jméno které se hezky říká je hezké .kdysi jsem si plánovala že budu mít Vítka a Markétku no máme Vojtíška ,Anetku - rodinný kompromis ale nelituji smajlik - 60mame je rádi prostě .A je spousta hezkých vzájemných náhrad (kompromisů co zní vznešeněji přesto mají základy společné s obyčejnými staročeskými Maruškami ,Helenkami (namátkou Alžběta- Beátka,Žofie-Sofinka aj.aj dbala bych hlavně na hezké znění ,navaznost na příjmení i když u děvčátka i to je dočasné vy můzete jen doufat že na cestě životem ji neokouzlí zrovna Ferdík Pindík smajlik - 76 a tak přeju hodně štěstí,zdravíčko oběma a správnou volbu smajlik - 5

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.