Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Koronavirus a nouzový stav. Jak vás to postihlo?

Koronavirus a nouzový stav. Jak vás to postihlo?

Tento rok se moc nepovedl. Na vině je epidemie, kterou zavinil koronavirus. V podstatě od začátku roku se na nás valí jedna negativní zpráva za druhou. Na jaře jsme čelili nouzovému stavu, abychom si přes léto trochu vydechli a sotva začal nový školní rok, rozběhlo se druhé kolo. Osobně mi to skoro připadá, jakoby nic kromě koronaviru neexistovalo.

Nechci spekulovat o tom, jestli je ta panika přehnaná, nebo nikoli. Nechci v žádném případě zlehčovat nebezpečnost toho viru. Ani se nechci pouštět do nějakých konspiračních teorií. Chtěla bych se vás jen normálně, lidsky zeptat, jak konkrétně vás ta současná koronavirová pandemie postihla. A to nejenom zdravotně, ale i v dalších aspektech života.

V naší rodině, i té širší, naštěstí nikdo nemocí Covid 19, kterou koronavirus způsobuje, neonemocněl. A to ani v první, ani v druhé vlně. Dokonce ani mezi přáteli a blízkými známými. Informace o nakažených, pozitivně testovaných a lidech v karanténě mám jen zprostředkovaně a týkají se lidí, které osobně neznám. Moc si přeju, aby to tak zůstalo a aby se virus podařilo zvládnout a už nikdo se ho nemusel obávat.

Nejvíce se mě osobně dotýkají různá omezení, která jsou zavedená. Nošení roušek, zavřené obchody a restaurace, zákaz večerního vycházení. Není to nic, co by se z mého pohledu nedalo přežít, byť mi asi minimálně každý, kdo nosí brýle, dá za pravdu, že v kombinaci s rouškou je to značně nepohodlné.

S kým ale opravdu hodně soucítím, jsou všichni, kdo v důsledku nouzového stavu museli omezit, nebo přímo zavřít své provozovny, se všemi rodiči, kteří pracují doma a k tomu se starají o malé děti včetně suplování školní výuky. To musí být nesmírně náročné, hlavně pro ženy. Splnit si pracovní povinnosti, zajistit odpovídající program pro děti, uvařit, uklidit. Snad brzy půjdou alespoň ty nejmenší žáčci zpátky do školy.

Jak jste na tom v současné době vy? Dotkl se vás osobně nouzový stav? Prodělali jsme Covid 19, byli jste v karanténě? Jak snášíte všechna ta omezení, kterým jsme nyní vystaveni? Pojďte si o tom popovídat.

Majka


11.11.2020   Rubrika:   |   Komentářů 39   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Koronavirus a nouzový stav. Jak vás to postihlo?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-39
nadezda.novakova
nadezda.novakova - 24.1.2022 9:30

Jako mě to paradoxně docela dost prospělo. Sice jsem chvíli řešila nedostatek práce, ale nakonec jsem si na https://eshop.sharplayers.cz/ pořídila 3D tiskárnu a s manželem jsme si zařídili dílnu na 3D tisku a další služby. :) smajlik - 40 Za mě super, protože jsme si teď vlastními pány a nemusíme řešit to, jestli máme dost práce nebo ne. ;-)

 
Galakova
Galakova - 9.12.2021 13:40

Také jsem to nevěděla, protože jsem to vůbec neřešila do té doby, než jsem začala mít problém. Koupila jsem nakonec dermatologicky testované respirátory https://www.prozdravotniky.cz/zhishan-respirator-tridy-ffp2-s-ce-certif/

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 7.12.2021 20:36

Nevěděla jsem, že se prodávají i takové. Kde jste ho koupila prosím?

 
Galakova
Galakova - 5.12.2021 11:27

Od toho co jsem si začala kupovat kvalitní respirátor, který je dermatologicky testovaný už tento problém vůbec nemám.

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 3.12.2021 0:28

Také se vám dělají pupínky na obličeji díky respirátoru? Opravdu už mi to začíná vadit a nevím jestli tohle zvládnu ještě další rok... v práci je mít bohužel musíme...

 
Lucie777
Lucie777 - 25.11.2021 11:21

Jasně, podívejte se na stránky https://www.herbalworld.cz/3-imunworld odkud si to objednávám vždy po největší balení.

 
Drapalova
Drapalova - 24.11.2021 18:59

Opravdu? A kde ji kupujete? Opravdu bych byla ráda za něco, co dokáže opravdu zlepšit imunitu.

 
Lucie777
Lucie777 - 23.11.2021 17:13

Já se také snažím posilovat si imunitu co to jenom jde. Hodně, ale opravdu hodně jsem si toho načetla a nastudovala. Začala jsem si kupovat doplněk stravy, který obsahuje i právenku latnatou, která prý dokáže chránit i proti kovidu

 
Drapalova
Drapalova - 22.11.2021 22:57

Dobrý den, po porodu mám dost rozházenou imunitu a jsem pořád na hromadě. Chtěla bych se zeptat, co by mi tak mohlo pomoci k lepší imunitě?

 
Hancule
Hancule - 15.11.2021 19:38

Ahoj, musím říct, že mě to dost ovlivnilo hlavně psychicky, ale myslím si, že to skoro všechny... Jedna věc je ale pozitivní, začala jsem pracovat z domova a šéf konečně pochopil, že některé věci fungují dobře i z domova a teď je trošku benevolentnější, když chceme pracovat na home officu. Dokonce nám chce zaplatit firmu: https://www.jablotron.cloud/, která nám na to uzpůsobí počítače :-) !

 
SoniaCer
SoniaCer - 31.10.2021 10:37

Já používám dezinfekční sprej a ten mi ruce nevysušuje, je to hlavně díky složení a po aplikaci mám spíš pocit, jako kdybych měla namazané ruce a dalším benefitem je, že krásně voní.

 
LauraIsova
LauraIsova - 20.10.2021 16:48

Nevysušují vám ty dezinfekční gely ruce ?

 
SoniaCer
SoniaCer - 16.10.2021 23:29

Mně jedině tak, že bez dezinfekčního přípravku na ruce nedám ani ránu :)

 
Hancule
Hancule - 14.9.2021 14:33

Já to celé zvládala docela dobře. Odjela jsem s dětmi k babičce na chalupu a užili jsme si tam klídek a pohodu. Akorát jsem ji tam musela zařídit Wifi, aby jsem mohla pracovat a dcera chodit na online výuku. Mezitím manžel zůstal v domě a zařídil rekonstrukci přes tuhle firmu: http://www.pwinterier.cz/. Bylo to super, protože jinak bychom se k té rekonstrukci nedokopali! :D

 
Amelia00
Amelia00 - 28.7.2021 20:20

Nikdy jsem nevěděl, že mohu získat dobré a spolehlivé kouzla online, kteří by opravdu mohli pomoci lidem jako já, kteří potřebovali pomoc ve vztahu. Oddělila jsem se od svého manžela, když se se mnou rozešel a vrátil se ke své bývalé milence, byl jsem tak zničený a zlomený srdcem. Nebyl jsem sám sebou, dokud mě můj přítel neodkázal na Velkého muže jménem Velká Baba Ogbogo, že by mi mohl pomoci s mojí situací. Zpočátku jsem pochyboval a později se s ním spojil a on mi řekl, že dostane lásku kouzlo připravené na to, abych dostal svého přítele zpět Poté, co jsem provedl potřebné, udělal jsem všechno podle jeho pokynů a k mému největšímu překvapení mi zavolal můj přítel, že se vrací domů, a bylo mu líto všeho, čím mě nechal projít. Výsledek byl úspěšný a dnes žijeme šťastně. Dal jsem mu slovo, že se podělím o své zkušenosti se světem, aby od něj mohli ostatní získat jakoukoli pomoc. Můžete mu poslat e-mail na adresu: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo pro naléhavou odpověď napište na jeho linku WhatsApp +2349020168697 ... Děkuji skvěle BaBa Ogbogo

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-39
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57206.
Archiv anket.