Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Tichá domácnost kvůli mým vlasům

Tichá domácnost kvůli mým vlasům

Musím se vám svěřit a zároveň se zeptat, jak to chodí u vás. Manžel mne totiž docela šokoval, máme tichou domácnost, on je naštvaný, já uražená, dusno by se dalo krájet. Důvod? Dovolila jsem si ho neposlechnout a nechala si radikálně změnit účes.

Je mi sedmatřicet, mám tři děti. S manželem jsme spolu dvanáct let, on je o pět roků starší. Celkem nám to klape, občas samozřejmě nějaký mráček přelítne, ale nic zásadního jsme nikdy neřešili. Až teď. Nechala jsem si totiž ostříhat své dlouhé vlasy. Poprvé v životě. A on se přes to nemůže přenést.

Dlouhovláska jsem byla odjakživa. Už ve školce jsem byla za copatou princeznu, na základce do mě byla polovina kluků kvůli mé hřívě bezhlavě zamilovaná. Kamarádky mi až záviděly. Krásně medová barva, husté, lehce zvlněné. Nikdy jsem neměla potřebu ani touhu na svém porostu cokoli měnit. Až před pár měsíci mi hráblo a já zatoužila po pořádné změně. Navíc si myslím, že věkově už žádná princezna opravdu nejsem a nějaký přiměřenější účes by mi slušel více.

Když jsem se svými myšlenkami seznámila manžela, okamžitě a radikálně se ohradil, že to tedy v žádném případě ne, moje vlasy jsou pro něj prý něco jako fetiš a patří ke mně. Nechtělo se mi s ním hádat, tak jsem to nechala být. A to asi byla chyba, on byl patrně přesvědčený, že mě mé choutky přešly.

Jenže nepřešly. Minulý týden jsem si zašla ke kadeřnici a odcházela od ní jako úplně jiný člověk. Vlasy už nebyly dlouhé deset centimetrů pod lopatky ale jen na ramena a místo medové barvy mám krásnou oříškovou. V první moment to byl malinko šok, ale během minuty jsem se do svého nového účesu zamilovala. Cítím se v něm skvěle, najednou mám pocit, že je moje hlava o deset kilo lehčí.

Manželovi jsem zavolala, ať se připraví, že jsem byla u kadeřnice a mám úplně jiné vlasy. Přece jen jsem mu nechtěla způsobit šok. Nebylo to nic platné. Už do telefonu na mne začal řvát, co jsem si to dovolila. Když mne pak uviděl, chvíli koukal a neřekl ani slovo. Už je to skoro týden a ještě na mne nepromluvil.

Máme tichou domácnost, on je hodně naštvaný a já uražená, protože mne jeho reakce ponižuje. Co si myslí? Že bude rozhodovat, jaký účes mám nosit a jestli se smím nechat ostříhat? Pravda je, že on je zvyklý mít doma ve všem hlavní slovo a já mu, pro klid, většinou ustoupím. Ale to přece neznamená, že ho budu slepě poslouchat i v takto ryze osobních záležitostech.

Bohužel, nepodpořily mne ani děti ani rodina, nikdo mi mou novou vizáž nepochválil, prý vypadám starší, desetiletý syn mi dokonce řekl, že se mu vůbec nelíbím.

Hodně mě to mrzí. Jakoby moje vlasy byly majetkem všech okolo a já neměla právo s nimi nakládat. Vím, že je to v podstatě hloupost, ale zajímalo by mne, jak to máte doma vy. Nějak si neumím představit, že by ženy konzultovaly se svými partnery návštěvu u kadeřníka a nechaly si mluvit do toho, co budou mít na hlavě. Nebo ano?

Týna


5.3.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 91   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tichá domácnost kvůli mým vlasům

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
Tomaskovaverca
Tomaskovaverca - 13.11.2020 1:36

Podívejte se na stránky výrobku https://www.gr7.cz/ , kde si ho můžete i objednat. Najdete tam i fotky lidí před použitím a potom. Doporučuji ho opravdu pravidelně a poctivě používat, pokud chcete dojít ke kvalitnímu výsledku

 
Lenkadostalova
Lenkadostalova - 11.11.2020 16:39

Kolik takový přípravek do vlasů stojí? a kde se dá koupit? určitě bude fungovat?

 
Tomaskovaverca
Tomaskovaverca - 7.11.2020 23:29

Nemusíte si pořád dokola barvit hlavu, můžete vyzkoušet přípravek do vlasů, který jim vrací jejich přírodní barvu a díky tomu si nebudete muset pravidelně vlasy barvit a hlídat si, jestli někde barva neodrostla. Přípravek stačí pravidelně používat

 
Lenkadostalova
Lenkadostalova - 4.11.2020 20:23

Tak to je teda dost zvláštní, pokud je manžel za tohle naštvaný. Ten můj na mě zase tlačí, abych si barvila vlasy, protože už tam mám dost šedin. Já si ale nechci pořád barvit hlavu. Pak si myslím, že to tam bude ještě víc vidět.

 
Secret Garden
Secret Garden - 12.3.2013 13:24

podle mně je to vaše osobní věc a reakce je silně přehnaná

 
Verera
Verera - 9.3.2013 14:56

thePlacheck: není to nemluví myšleno jako zcela ignoruje?

 
rychlonožka
rychlonožka - 8.3.2013 19:38

Týno, pokud se ptáte,zda máte právo nechat si na hlavě účes podle svého,je něco v nepořádku,a to u Vás. Zejména,když se s mužem dopředu radíte a pak mu po zdánlivém klidu před bouří raději dopředu zavoláte.Proč naplno neřeknete,holky,já se bojím učinit jakékoli vlastní rozhodnutí,aniž bych se muže optala,protože jsem zvyklá ho ve všem raději poslouchat a ustupovat mu,aby byl klid?Pak by byla debata plodnější.Týno, a už jste se mu aspoň omluvila? Hele, Pepo,prosímtě, nezlob se už a mluv na mě,promiň, já to tak nemyslela,já vím, že Ty to se mnou myslíš dobře a víš,co je pro mě nejlepší, promiň, už to neudělám,co bych měla udělat,aby ses už konečně přestal zlobit....aspoň takhle nějak snad by to přijal.A Týno, Vy se vůbec nerozvádějte!Vy potřebujete vedení,maják, co Vám ukáže,kudy a jak dál. Vy byste jistě kápla na podobného vola i napodruhé.Tak radši zůstaňte s tímhle,bude to jednodušší.A až Vás vezme na milost,už neprovokujte.Hlavně abyste neměla radši svoje názory,odlišné od těch jeho.To despoty a manipulátory nejvíc štve.Zkuste se naučit pár základních frází, s nimiž bohatě vystačíte:Ano, Pepo, máš pravdu.Samozřejmě miláčku, že bude po Tvém.Ne, já nové boty a kabát nepotřebuju.Dopřej si ten luxusní prut na ryby, když po něm tak toužíš.Vždyť ty si ho Pepo zasloužíš! Co já, na mě snad nesejde.Ty jsi ten důležitý!Ale vůbec mě Pepo neomezuje čekat,až přijdeš z hospody,abych tě zula.Co Tě napadá!Vždyť si můžu pomalu uvařit přitom na zítra tu Tvoji roládu,bramborový knedlíky,nebo upéct dort,co máš na něj chuť,jen si nedělej zbytečné obavy.....No.Doufám,Týno,že jsem Vás v dobrém a zdravě nakopla tím pro Vás správným směrem.Držím pěsti.

 
thePlacheck
thePlacheck - 6.3.2013 9:17

Jen tak mě napadlo - on s ní nemluví ani při tom když to dělají smajlik - 73 nebo drží celibát?

 
Monik
Monik - 5.3.2013 23:27

A kdo vi, jestli thePlacheck neni nahodou manzel Tyny z clanku. Podle popisu delky vlasu a zmeny barvy by to sedelo
smajlik - 42smajlik - 68

 
Monik
Monik - 5.3.2013 23:25

thePlacheck: smajlik - 80smajlik - 68smajlik - 68
Hlasuju pro TOP komentar dnesniho dne:
thePlacheck: 21:35
smajlik - 68smajlik - 68

Verera: "Že by manžel nevěděl jak říct, že to manželce moc sluší, takže už týden mlčí" smajlik - 47smajlik - 68 Joo, to bude ono. Tyno smajlik - 64

 
Verera
Verera - 5.3.2013 22:26

thePlacheck: Že by manžel nevěděl jak říct, že to manželce moc sluší, takže už týden mlčí? smajlik - 34

Pán se chová jako malé trucovité dítě, takže bych se k němu taky tak chovala - nevhodné chování ignorovat, jako by se nic nestalo. Rozhodně se neomlouvat, nepodlézat, Ono ho to časem pustí.

Zkrácení vlasů po ramena nepovažuju za vlasy krátké. Chápu, že se to manželovi nemusí líbit, může to i říct, ale vzhledem k tomu, že sestřih vlasů není nic neměnného a určitě je prostor k rozumné diskuzi, je reakce manžela přinejmenším silně přehnaná.

Na dotaz manžela proč to udělala se dá s úsměvem odpovědět - "Aby sis všiml, že mám i jiné přednosti než vlasy."

Nicméně bych se chopila situace - manžel nemluví, takže neprotestuje- můžeš realizovat své představy o chodu domácnosti.smajlik - 42

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 5.3.2013 22:21

thePlacheck -smajlik - 76smajlik - 68

 
thePlacheck
thePlacheck - 5.3.2013 21:35

Moje manželka taky mívala dlouhé vlasy.Taky ji jednou hráblo,a šla k holičce si to zkrátit a nabarvit ikdyž sem byl proti.Zkrátila to tak k ramenům a vypadalo to super.Ale to sem jí neřekl,přece nebudu říkat že měla pravdu,to se nedělá.....

 
illča
illča - 5.3.2013 21:33

Děti bych taky neřešila - bud jsou malé a konzervativní, chtějí mit svou maminku pořád stejnou,nebo jsou v pubertě a věčné opozici. smajlik - 68

Taky bych pochopila lítost manžela - zřejmě je zatížený na dlouhé vlasy a tohle ho klidně mohlo sebrat ... ale na druhou stranu nic není věčné - ani dlouhé vlasy - a dělat kvůli doma týden tomu dusno je pěkně uhozený.

A zbytku rodiny do tvých vlasů ale vůůbec nic není - navíc většina babiček a tetiček patří mezi věčné prudiče -jsou stejné jako ty malé děti - konzervativní a nechtějí změny - ale to není tvůj problém.

Důležité je, že ty se cítíš skvěle. smajlik - 47

 
Petruša
Petruša - 5.3.2013 18:24

souhlasím s těmi, kdo píší že jde o to, zda jde o kratší vlasy jako takové anebo o to, že Týna si "dovolila neposlechnout"

v prvním případě bych na jednu stranu manžela i chápala
v druhém je manžel na facku
Nicméně i když bych ho v úrvním případě i chápala, tak stejně dusnou týden? No comment

děti - tam jde asi spíš o zvyk, můj synkdyž jsem řišla nakrátko taky řekl že vypadám jak blbec, že se mu to nelíbí ap., ale pak si zvykl (on nemá rád výraznější změny, nedávno jsme dělali podlahu a taky se mu nelíbila než si zvykl)

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-93
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.