Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Žárlím na manželovu kolegyni. Je jejich vztah normální?

Žárlím na manželovu kolegyni. Je jejich vztah normální?

Prosím vás, řekněte mi, jestli jsem cvok, nebo zda je má nelibost vůči manželově kolegyni pochopitelná. Strašně se tím vnitřně užírám, dusím to v sobě, abych nebyla za hysterku, ale přitom mám chuť mu ztropit pořádnou scénu.

Jsem na mateřské s druhým dítětem, vlastně mi jedna mateřská navazovala na druhou. Celkem jsem doma už čtyři roky. Před půl rokem nastoupil manžel do nového zaměstnání, kde je velmi spokojený, i finančně jsme si hodně polepšili. Po této stránce vše v pořádku, i v těch dalších, které se týkají našeho rodinného života. Manžel se oběma dětem snaží hodně věnovat, obě je velmi miluje. I ke mně se chová hezky, i když má trochu sklon být tzv. pánem domu, k nějakým domácím pracím se nehrne, to všechno kompletně leží na mně. Beru to tak, že jsem doma, tak je to moje starost a nijak na něj v tomto ohledu nenaléhám.

V žaludku mi však leží jeho, dle mého názoru, až přílišná náklonnost k jedné kolegyni. Zpočátku, když byl v té práci nový, mi často povídal, co a jak, jaké to tam je, jací jsou kolegové. Pak mi došlo, že až příliš často mluví o jedné kolegyni Mirce. Je v našem věku, vdaná, se dvěma malými dcerkami. Hodně mu v jeho začátcích pomáhala, když jí během večera několikrát volal nebo si posílali smsky, neřešila jsem to. Jenže už je to půl roku a ono to stále pokračuje.

Chodí s ní na obědy, asi třikrát se stalo, že přišel z práce později, protože si s ní šel sednout na kafe, údajně potřebovali ještě něco probrat. Večer, kdy by si alespoň jednou nezavolali nebo nenapsali, je výjimkou. Postupně mi to začalo vadit čím dál více, měla jsem pocit, že nám jeho kolegyně narušuje naše soukromí. Začala jsem ji nesnášet, ač jsem ji neznala.

A teď co se stalo tento víkend. V týdnu přišel manžel s tím, že bychom se mohli vzájemně seznámit, tedy jako obě dvě rodiny včetně dětí a partnerů. A že ho a Mirku napadlo udělat společný sobotní výlet. V první chvíli mi to jako dobrý nápad nepřišlo, ale pak jsem si řekla, že by to mohlo k něčemu být, že třeba když ji poznám, moje žárlivost a nechuť vůči ní odezní. Tak jsem souhlasila.

V sobotu jsme se všichni sešli na jedné benzínce, představili se a vyjeli na zoologické zahrady. První dojem z ní nebyl špatný, dokonce mi byla i sympatická, i její manžel. Jenže pak se dělo něco, co mi po chuti zrovna nebylo a mám dojem, že i její manžel to nesl dost nelibě. Celý den byly ti dva vlastně spolu. Pořád si povídali, řešili nějaké pracovní záležitosti (na výletě s dětmi!) a vrchol byl, když se rozhodli, že si spolu sednou na kafe a nás i s dětmi poslali napřed.

Nechtěla jsem dělat scény, Mirčin manžel asi také ne, tak jsme vzali děti a šli. Asi za necelou hodinu nás ti dva našli a asi aby se neřeklo, chvíli se oba věnovali každý své rodině a dětem a bavili taky jsme se všichni dohromady. Postupně se ale začali opět jakože separovat a zapředli hovor na pracovní téma, do kterého jsme my dva neměli jak se zapojit. Šli asi deset metrů za námi a povídali si jen spolu.

Bylo mni z celého toho výletu všelijak a mé pocity jsou velmi rozpačité. Manžel je spokojený, dle jeho soudu se sobota nadmíru povedla a páčí ze mě nadšené ovace, jaké to bylo úžasné. Jediné pozitivum toho všeho bylo, že celou neděli mu Mirka nevolala a ani on jí.

Ve mně se to strašně převrací. Napadají mne různé scénáře, co se z toho jejich vztahu může vyvinout a cítím, že je ohrožena  naše rodina. Nevím, co mám dělat, jak se mám zachovat. Nechci být za nějakou puťku, která se bojí ozvat, ale také nechci působit jako hysterka, která dělá scény kvůli své, možná zbytečné, zbytečné žárlivosti.

Moc ráda bych věděla, jaký je na celou tuto situaci váš názor. Myslíte, že si dělám zbytečné starosti a vztah mého manžela a jeho kolegyně je nevinný, nebo je na místě být ostražitá?

Vendula


16.7.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 72   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Žárlím na manželovu kolegyni. Je jejich vztah normální?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
Cinderella
Cinderella - 18.7.2013 21:20

já být na místě Venduly, tak v okamžiku, kdy manželovi opět zavolá ona otravná kolegyně a bude chtít něco urgentně řešit, tak mu vytrhnu telefon z ruky a řeknu jí, ať zavolá jindy, že manžel teď nemůže, protože souložímesmajlik - 73smajlik - 73smajlik - 73 a doufala bych, že už příště nezavolásmajlik - 59

 
desser
desser - 17.7.2013 11:04

Esme: máš 100% pravdu v tom, že se musí mluvit a mluvit.
Chlapům obecně hodně věcí neojde, pokud jim to člověk neřekně na rovinu. A hlavně oni nad tím ani nepřemýšlí.

 
Esme
Esme - 17.7.2013 10:58

A proč o tom prostě na rovinu s manželem nepromluvit? Pokud ti něco vadí a neřekneš mu to, jak to má poznat? Předpokládáš že je jasnovidec?
Osobně bych podobnou situaci taky nekousla, ale jak vidno z diskuze někdo jiný zas v tom nevidí nic špatného... je to o nastavení v konkrétním vztahu.
Co je tak složitého říct - hele, to že řešíš práci i doma mi nevyhovuje, a tvůj kontakt s kolegyní mi přijde až přehnaně vřelý, mohl bys to zohlednit?
Pokud o vztah s tebou stojí, pochopí to, pokud ne, nic se tím nezhorší a aspoň budeš mít jasno, lepší než se užírat a domýšlet něco co může a nemusí být pravda.
Buď s kolegyní něco má a je tak mazanej že si to tahá domů a vyrábí alibi, a nebo mu vůbec nedochází že by ti to mohlo vadit... ale to na diskusi na netu nezjistíš.smajlik - 42

 
desser
desser - 17.7.2013 10:02

ax: můj manžel dobrovolně tráví volný čas po práci hraním golfu s kolegyněmi, kolegy a občas i klienty. Věřím že i tam jsou schopni řešit pracovní věci. Něktré z nich znám, ale i kdybych neznala, nepřijde mi na tom nic divného. Jeho vizitkou je že je úspěšný a spokojený a jestli mu k tomu dopomáhá golf nebo něco jiného budiž. Domů se každý večer vrací ke mně.

Chci tím jen říct, že Venduli manžel nic nezapírá, neskrývá, ona ví s kým telefonuje a řeší pracovní věci. Takže když začne dobrovolně dělat nějaký koníček, kde bude tyto věci moci po pracovní době řešit a vracet se bude domů v 8 večer, bude to pro všechny lepší. Rozdíl bude jen v tom, že to bude řešit jiným způsobem a Vendula už o tom nejspíš vědět nebude.

Tím nepopírám, že nápad se ZOO by mě zvedl ze židle, to je druhá věc.

 
YXH
YXH - 16.7.2013 22:39

Necetla jsem vsechny prispevky, mozna ze to tu uz nekdo rekl. Mne jeste tak napadlo, co se takhle zeptat Mirky manzela, co si o tom mysli. Treba na nejakem vylete. Jen tak to nadhodit jestli mu nevadi, ze je jeho zena vic na telefonu s pracovnikem nez je s nim?

 
Ivča+3
Ivča+3 - 16.7.2013 22:15

No, tak toto by mi vadilo dost hodně. Ale nejsem typ, co by se dusil pod pokličkou, hezky na rovinu bych mu řekla, co mě žere a požadovala nastavení hranic - odsud posud. Ono by se ukázalo.

 
monia
monia - 16.7.2013 17:41

Škoda, že paní nenapsala, o jakou práci se jedná. To by možná řeklo víc, než tento žárlivý výlev.

 
ax
ax - 16.7.2013 15:34

desser: ale já píšu: ... DOBROVOLNĚ více VOLNÉHO času než s partnerem... Samozřejmě, že nejvíc času strávím ve všední den v práci, vydělávat musím. Ale večery a víkendy chci trávit po svém - partner, koníčky, rodina, přátele apod. Volný čas znamená právo volby, s kým ho strávím, a pán z článku si vybírá kolegyni...

Nevím, jakou má pán v článku práci, ale pochybuju, že je skutečně nutné, aby si zrovna s touto kolegyní denně vyvolával a trávil s ní volný čas, když má vlastní rodinu, já tam prostě vidím víc ...

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.7.2013 15:00

Heather - 16.7.2013 12:30

to je jako to má Ráth, pro každého potomka svou matku a ještě si snad holky spolu rozumí.

Tak mne napadlo, oni si v práci padli do oka, tak možná ještě okouknout manželku a manžela protějšku a zda i oni by si rozuměli a pak si myslí, žu už třeba budou trávit společné večery bez dětí plné vášně. Také jsem o něčem takovém slyšela.

 
Stanik
Stanik - 16.7.2013 14:33

desser: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
Stanik
Stanik - 16.7.2013 14:10

evropka: no hele... svacu klidne... s gulatalaxem.... treba smajlik - 42

 
Linda
Linda - 16.7.2013 14:06

desser: tak to ma asi vetsina a prave proto chce Vendula (a asi vetsina zenskych) tu pulhodinku rano a 4h vecer travit spolecne s manzelem a ne s manzelovym pracovnim tymem / kolegyni na telefonu smajlik - 42

 
PEGG
PEGG - 16.7.2013 14:04

desser - 16.7.2013 13:57 když vám to vyhovuje, není co řešitsmajlik - 105
Jenže Vendule to nevyhovuje, tak to řešit chce.

 
desser
desser - 16.7.2013 13:57

ax: a můžeš mi říct kolik času trávíš s partnerem?
Já odcházím v 7 ráno, vracím se kolem 8 večer. Manžel to má podobně.
Takže když do toho započítám spánek, tak spolu trávíme 4 hodiny večer a max půl hoďky ráno. Takže ano obadva trávíme společně míň času než v našich zaměstnáních nebo koníčky. A oběma nám to vyhovuje. Má svoje povinosti stejně jako já.

 
Almega
Almega - 16.7.2013 13:56

ax: souhlas!!

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.