Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Manžel mne ponižuje a tvrdí, že to se mnou myslí dobře

Manžel mne ponižuje a tvrdí, že to se mnou myslí dobře

Vadí mi chování mého manžela a chtěla bych se zeptat, jak byste na něj nahlížely vy. Po narození našich dvojčat mne totiž začal vyloženě ponižovat a když mu řeknu, aby se tak nechoval odpoví, že to dělá kvůli mně, abych se nad sebou zamyslela a změnila se.

Jde o mou postavu. Těhotenství bylo rizikové, od pátého měsíce jsem převážně ležela v nemocnici. Pohyb tedy nic moc a já přibrala neskutečných dvacet pět kilo. Po porodu jsem o sedm spadla okamžitě, ale víc ani ťuk. Pořád mám těch osmnáct, dvacet kilo nahoře. Vzhledem k tomu, že ani před těhotenstvím jsem nebyla vyslovené éterická bytost, mám opravdu velkou nadváhu, respektive spíš obezitu. Při svých 169 cm vážím 95 kilo. Dvojčatům je teď rok a půl.

Moje váha a proporce mne trápí, mnohokrát jsem se snažila s tím něco udělat, ale buď na to jdu špatně, nebo nemám pevnou vůli. Zhubnout se mi nedaří.

A manžel to hodně špatně nese. Nejdřív měl jen takové lehké připomínky a pak začal natvrdo. Několikrát mi řekl, že se mu nelíbím, že ho nepřitahuju, ani spolu nespíme. První začal sex odmítat on, pak, když měl občas choutky, jsem se bránila já, vzhledem k tomu, co mi řekl, je mi představa milování s ním vyloženě nepříjemná.

Nikdy by mne nenapadlo, že tak povrchní věc, jako je moje váha, může ohrozit naše manželství. Momentálně jsem ve fázi, kdy uvažuju, jestli s ním mám zůstat, protože jeho chování je čím dál horší. Nechce se mnou nikam chodit, ani na společnou procházku s dětmi a když už jednou za čas společně vyjdeme, otáčí se za každou štíhlou a hubenou holkou a nahlas přede mnou komentuje, jak je pěkná. Asi si dovedete představit, jak to pro mne strašné.

Je mi z toho na nic. V důsledku tohohle jeho přístupu jsem tak na nervy, že v posledních týdnech abnormálně jím, jako bych ten stres, v němž jsem, zajídala. Cítím, že jsem opět něco přibrala, kalhoty mi jsou těsnější. Na váhu se stoupnout bojím.

Jsem bezradná a nevím, co mám dělat. Manžela částečně i chápu, sama sobě se vůbec nelíbím, ale on se ke mně opravdu nechová vůbec hezky. Ani náznak nějaké lásky, náklonnosti. Nic. Občas ho přistihnu, jak mne s opovržením pozoruje.

Myslíte, že se dá náš vztah ještě nějak zachránit? Že je to opravdu jen v těch mých kilech navíc? Já mám totiž pocit, že i kdybych zhubla, tak už se to u nás srovnat nedá. A je mi to moc líto, protože jako otec je fajn, dětem se věnuje, nepije, nekouří. Před tím, než jsem otěhotněla a tak strašně přibrala, jsme mezi sebou žádné větší neshody neměli.

Kamila


8.8.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 59   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel mne ponižuje a tvrdí, že to se mnou myslí dobře

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60
vera
vera - 11.8.2013 20:21

Místo depresivního žraní bych šla za manželem,aby mi s hubnutím pomohl.
Nech mu hlídat děti a choď cvičit,jezdit na kole,plavat,přestaň jíst tučné,sladké.Bezva je na to dieta na cholesterol.
Manžel už asi neví jak ti říct,aby si zhubla.A ty?začneš se litovat a ještě víc jíst.
Takže Kamilo,začít s tím něco dělat.

 
rychlonožka
rychlonožka - 10.8.2013 23:05

Co se pamatuju, říkávala naše maminka...jsme národ tlustejch. Myslela tím sebe. Dneska, kdy jsem rozšířila řady našich nadváhových spoluobčanů, se tomu už tak nesměju. Každopádně lépe slyším na ...tys nějak přibrala, než...jsi jako prase. To je tedy fakt. Kamilo, ovšem oproti mně máte velikou výhodu....Čím jste mladší, tím lépe se nadbytečná kila shodí. Po prvním porodu lépe, než po druhém. Váš manžel je ještě mladý, neomalený a hloupý. Jednou může být i on díky kilům neohrabaný a nebo nemocný. Někomu jdou kila dolů rychleji, někomu hůře. Velmi důležitá je motivace. Kamilo, ono nejde o to, zda s mužem vydržíte či se rozvedete. Co tomu říká a zda se točí zajinými. Jde o Váš život a o Vaše zdraví. Váš muž není důležitý. Vy jste důležitá. Musíte se líbit sama sobě a být zdravá pro svoje děti! Nedávejte si velké cíle. Vyžívejte z drobných úspěchů. Pro začátek bohatě postačí dlouhé procházky, trocha pohybu ve sportu, byť kdyby to bylo jednou týdně plavání a vynechání pravidelné MHD. Lehčí večeře místo dojídání omáčky po dětech a méně sladit. Věřte mi, na všem záleží. Znám ten opojný pocit, kdy má člověk o 15 kilo méně. Je to úžasné, moci si koupit něco slušivého na zeštíhlenou postavičku. jenom nevím, zda to dokážu ještě jednou....Držím Vám palce. Jistě je někde člověk, který Vás bude mít rád takovou, jaká jste. Patrně jste ho ještě nepotkala.....Nevadí. Něco na první pokus nevyjde.

 
Anahir
Anahir - 9.8.2013 10:14

sallie: no, o vymahatelnosti zákona v supermarketech nemám moc pozitivní představu.
Spíš mám pocit, že jitka 19 rezignovala na život a tudíž i na sebe. A proto nemá motivaci v ničem.

 
Monik
Monik - 9.8.2013 9:18

Jist jen dvakrat denne je podle me blbost. Naopak cim mene porci, tim se vic pribira.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 9.8.2013 0:15

Vidím to na manželskou poradnu, přece jen máte dvě děti a stojí to zato manželství udržet. A ty sama potřebuješ nějakou psychologickou pomoc, když nedokážeš se sebou něco udělat a ještě navíc to zažíráš, není něco s tebou úplně v pořádku. Je to v hlavě.
Můj tip, co dělat se sebou: vytisknout si fotku ideální postavy (nemůsí to být určitě anorektická koza, stačí třeba i foto z období, kdy si se cítila fajn) a napiš si na ní: Jsem právě ted a navždy dokonale štíhlá. Mám se ráda. Pořád dokola si to opakuj, až tomu začneš věřit. Pak se ti může podařit opravdu začít něco se sebou dělat.smajlik - 45

 
kubikm
kubikm - 8.8.2013 22:25

nemám čas dočíst dfiskusi, tak jestli to někdo řekl,pardon

hlavně - děti bych přenechala manželovi, jak dorazí domů a šla do fitka, plavat a tak
stejně bych ho posílala na procházku s dětmi a času využila na kosmetiku, masáže atd

zašla bych za dr, aby mi poradila vhodnou poradnu a začala hubnout pod dr dohledem...

taková nadváha je fakt nezdravá a může být příčina někde v těle, kde se to dá odstranit...štítná žláza, hormony...

hlavně
blbé kecy přehlédni a začni na sobě pracovat

a potom budeš moci komentovat mladé kluky...jé ten má hezkou prdelku...to holt ty už ne...smajlik - 42

 
inini
inini - 8.8.2013 22:25

A naprosto souhlasím s Anahir smajlik - 75

 
inini
inini - 8.8.2013 22:23

Holky, pokaždé když čtu něco podobného, tak se divím, divím divím. Proč vlbec uvažuješ, byť jen na chvíli, že má pravdu. Nemá!!!! I kdybys byla tlustá nevím jak, což určitě nějsi. On kdyby měl porodit dvojčata, tak by je za prvé neporodil, protože by umřel smajlik - 82 a za druhé by byl jak velryba a váhu by neřešil, ale předváděl to jako svůj klad. Vzpamatuj se!!!!!!! Buď si Tě bude vážit, nebo ať jde do háje. Žádná kila nejsou tím pravým důvodem.

 
Anahir
Anahir - 8.8.2013 20:50

jitka 19: stejně jsi sama, jestli tě partner trápí, takže to máš prašť jako uhoď.

 
sallie
sallie - 8.8.2013 20:47

jitka 19: kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Neříkej mi, že nemáš v supermarketu ani malou pauzu (nejsou na přestávku nějaké zákony?) - během které by se dal schroupnout plátek racio chlebíku se šunkou (připravený z domova). A dále hubnutí není o drastických dietách, ale o ROZUMNÉ stravě. Zkus ten jídelníček od STOBu.
Naprat se dvakrát denně v pět a ve dvě odpoledne fakt ničemu nepomůže.

 
jitka 19
jitka 19 - 8.8.2013 20:15

Renee: Strach ze samoty. smajlik - 11

 
jitka 19
jitka 19 - 8.8.2013 20:14

Anahir: S dietama mam zkusenost.Tuhle vahu jsem jiz mela v 35 letech a zhubla jsem na 82 kilo.Tim,ze jsem naposledy jedla obed.Bylo to drasticke,ale ucinne.Ted,uz to ne a ne dokazat.
Pracuji v supermarketu kde neni sance se najist.Takze jim v 5 rano a pak,az ve 14 hodin a to se nezastavim do vecera.

 
Anahir
Anahir - 8.8.2013 19:39

jitka 19: A tak já tě docela chápu.
Ono je hrozně těžké najít si motivaci. Pro 99% lidí je nepochopitelné, že např. pro mne výše váhy a měr není motivace. Ani oblečení není motivace. Dokonce ani kdyby do mne ryl partner (jakože neryje) by nebyla motivace, ani společné hubnutí s někým, mě nemotivovalo. Prostě nic nic nic.
Navíc všechny pokusy končily krachem (pak se ukázalo že je to onemocněním).
Ale jednou jsem si řekla že i když nehubnu, měla bych s tou svou kostrou něco dělat, abych neskončila jako nepohyblivá bába. Šlo to přes pilates, zumbu, trampolínky, cvičení na míru v tepové frekvenci a rekondiční stoly. U těch stolů jsem zakotvila a je to paráda. Hubená nejsem a už nikdy ani nebudu, ale za to zpevněné svalstvo a rozhýbané klouby to stojí.
Tak zkus chodit na ty stoly, třeba se ti to zalíbí......

Navíc i chorbné přežírání patří k poruchám příjmu potravy, ne jen hubnutí. ale to asi není tvůj případ.

 
Verera
Verera - 8.8.2013 19:22

Vysvětli manželovi, že tímto způsobem tě fakt motivovat k hubnutí nelze. Řekni mu, že hubnout chceš, ale potřebuješ jeho pomoc, takže se bude u vás vařit odteď zdravě, a že budete hubnout spolu (tedy pokud to není nějaký hubeňour) , ty stránky STOB si prostuduj je tam zdravý jídelníček, pokud manžel nepotřebuje hubnout, rozhodně mu to neuškodí.

A to hlídání, když ty budeš cvičit je dobrý nápad. Prostě pokud on něco chce, musí ti pomoct.

Ať už s manželem zůstaneš nebo ne, zhubnutí ti prospěje.

 
Gábule
Gábule - 8.8.2013 19:11

No pardon, ale tohle nemá se slušným chováním nic společné, sice chápu, že nemusí manžela přitahovat, ale má to hnup řešit jinak, promluvit si s ní o váze navíc, říct jí, že jí to určitě taky trápí, ale nabídnout nějakou alternativu, já pohlídám děti 3x do týdne, ty si půjdeš zacvičit, nebo na kolo, a domluvit se s nějakým odborníkem na výživu, jaká skvadra jídla , v tomhle by jí měl podpořit, a ne ji zhazovat, pokud se jemu jeho kamarádi posmívají, tak jsou to stejní vypatlanci jako on.
řešila jsem po porodu s druhým dítkem to samé a nebýt manžela, který mě podržel a opravdu mi vyšel vstříct a hlídal obě děti, tak jsem taky kila dolu nedala, já z toho byla zoufalá, ale on mi byl oporou, a když jsou na problém dva, vždy to jde lépe zvládnout. Ponižovat a mít hubu pnou keců umí mít každý. A pokud si ji bral jen proto, že měla před postavičku in a po ne, tak to mluví o jeho charakteru.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.