Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Dostala jsem anonym. Jak s ním mám naložit?

Dostala jsem anonym. Jak s ním mám naložit?

Je mi čtyřicet, manželovi o sedm víc, máme dvě děti, 17 a 14 let. Naše manželství je celkem normální, řekla bych průměrné. Chodíme do práce, o víkendu vyrážíme někam na výlet nebo aspoň na procházku či do kina, za ty roky, co jsme spolu, jsme už sehraní, řekla bych, že se dokonale známe.

Nikdy jsem nebyla žárlivá, ani manžel mi žádné scény tohoto typu nedělal. Až dosud jsem neměla nejmenší důvod mít jakékoli podezření, naprosto jsem manželovi věřila. Jenže teď mě z mého klidu a rovnováhy vytrhl anonymní dopis, přesně takový, jak je známe z filmů. Novinová písmena nalepená na papíře a vložená do obálky. V dopise stojí, že má můj muž už delší dobu milenku, která je teď dokonce těhotná.

Dopis jsem dostala před týdnem a od té doby jsem jako tělo bez duše a nevím, co si s ním počít. V první chvíli jsem ho chtěla hodit do koše a zapomenout na to, ale pak mi začal hlodat červík, co když na tom něco je.

Pak jsem se rozhodla, že ho manželovi prostě ukážu, ať se vyjádří. K této variantě se přikláním až doteď, akorát jsem ještě neměla sílu to udělat. Bojím se. Bojím se, že co když je to pravda, co když mi řekne, že konečně je to venku a můžeme náš život vyřešit. Neumím si představit, že bych o něj přišla, je to šílené.

Drtí mne, že absolutně nemám tušení, kdo ten dopis psal. Je možné, že si to někdo vymyslel, aby mi ublížil? Přemítám pořád dokola, kdo by to mohl být a nejsem si vědoma, že bych někdy někomu něco udělala, aby mne za to takhle nenáviděl. Možná je to pravda a anonym poslala přímo jeho milenka, která chce, aby s konečně rozhoupal a rozvedl? Nebo ho napsal dokonce on sám, protože se chce rozvést a neví, jak mi to má říct?

Je mi na nic. Ten dopis mám v kabelce a připadám si, jako když s sebou neustále nosím odjištěný granát. Vím, že něco udělat musím, ale nevím, co by bylo nejlepší. Mám z toho sevřený žaludek, nespím, trápím se. Přehrávám si poslední období našeho života a hledám jakékoli náznaky manželovy nevěry. Nic jsem nenašla, nic, co by se v našem životě zásadně změnilo. Manžel dělá přesčasy stejně jako kdykoli jindy už několik let zpátky, když není v práci, jsme večer společně doma, víkendy jsou naše, spíme spolu, naprosto normálně komunikujeme, nehádáme se.

Asi jsem hloupá a měla bych to hodit za hlavu. Co myslíte? Mám o tom anonymu manželovi říct, nebo ne? Co byste na mém místě udělaly vy?

Radka


24.9.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 58   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dostala jsem anonym. Jak s ním mám naložit?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
čokoládka
čokoládka - 2.10.2013 21:47

vzpomínám na dobu, kdy mi téměř rok chodily anonymy a to i několikrát za den formou sms... že mě manžel podvání, že je moc dobrý v posteli, že ze mě dělá husu, a pod. dodnes nevím, kdo mi je psal... manžel o tom věděl, vše popřel, já mu věřím (nemám důvod nevěřit) a do okolí jsem rozhlásila, že těch anonymů mám pokrk a vše předávám na policii a to jsem také udělala... a od té doby nepřišel už ani jeden smajlik - 47smajlik - 69smajlik - 62

 
rychlonožka
rychlonožka - 28.9.2013 9:14

Radko, kdyby Tvůj muž od tebe chtěl odejít, udělal by to. To je to prvořadé! Důležité je, že ho máš přede všemi Ty. Od Tebe ráno jde do práce, k Tobě se vrací. Někdo by to asi rád změnil. To druhořadé je, zda k tomu má důvod /existuje mezi nimi vztah/, nebo ne /jen se jí líbí a zkouší manipulovat/. tak jako tak držíš trumfy v ruce Ty. Zatím. Protože pokud ho budeš nějak sledovat či mu dáš najevo, že mu nevěříš, spíš Ti to může uškodit. Ty víš a on neví, že víš. Anonym si schovej u někoho, komu věříš a zkus se odpoutat - třeba nějakým novým koníčkem. K čemu hned chtít věc řešit , provádět výslechy, organizovat si podporu v okolí? Neukazuj dopis nikomu, ani jemu, ale ukaž mu, že má doma fajn ženu, od které se mu nechce odejít, protože k tomu nemá naprosto žádný důvod....

 
Piafka
Piafka - 24.9.2013 23:15

Ať to psal kdo chtěl, pomoct ti tím určitě nechtěl. Zamysli se, jestli nějakou "kamarádku" ve tvém okolí nežere váš pěkný vztah a spokojený život. Chlapa bych z autorství nepodezírala, teda skutečného chlapa, ne bábovku....
Jestli je to pravda, tak se stejně ukáže. Je sakra těžké nechat si to pro sebe a tvářit se, že se nic nestalo, ale to, co píše Sevenofnine, je velice moudré.

 
Verera
Verera - 24.9.2013 20:28

Asi bych to nevydržela a zeptala se. Neumím mlčet a zapomenout. Tohle není popis jednorázového úletu, těhotná milenka vypadá na něco dlouhodobějšího a to neuznávám. Ať si chlap myslí, čím chce, ale jsou věci, které já jemu neudělám a očekávám totéž od něj.

Chce to se ptát ale spíš neutrálně. Třeba podat dopis se slovy : " Nevíš, kdo mi to mohl poslat?" A sledovat reakci. Myslím, že jakékoli úhybné manévry nebo lhaní jde krásně poznat, pokud chlap není vyloženě dobrý herec.

Ale je dobré si předem opravdu promyslet co budu dělat v každé možné situaci a jestli je pro mě tedy opravdu lepší se případně něco dozvědět.

 
Petruša
Petruša - 24.9.2013 19:49

nedokázala bych mu to neříct. Asi bych v nějaký vhodný okamžik, (kdy nebude nějak ecidnetně unavenej nebo naštvanej, nebo nebude třeba v tv koukat na něco co ho zajímá) prostě přišla, ten papír před něj položila s tím, že jsem toto dostala a čekala na reakci. Pak by se vidělo co dál...

 
Anahir
Anahir - 24.9.2013 18:18

Přijde mi že se tak nějak počítá s tím, že když přišel anonym, tak nutně musí být pravdivý.
Na to bych si dala pozor, protože ono aby ti pak neskončilo manželství ne kvůli anonymu, ale proto, že manžel nic neudělal a ty mu nevěříš.
Nedůvěřa a k tomu neoprávněná, je docela hořké sousto, takže si to pořádně rozmysli, jak mažela oslovíš a jak mu anonym předložíš, pokud se to rozhodneš udělat.
Mne osobně by neoprávněná nedůvěra bolela hodně a pro mne by to byla velká křivda, kterou bych dlouho musela zkousávat a protějšek by se musel hodně snažit.

 
Nessie
Nessie - 24.9.2013 16:26

vranoj: Ano,a to je dalsi nezanedbatelny aspekt. Clovek muze byt hrdej a zasadovej,kdyz si pak dusledky nese sam. Ale kdyz jsou ve hre deti a jejich potreby a jejichu stesti,tak je nutne vzit rozum do hrsti a nenechat za sebe jednat zjitreny emoce a urazenou jesitnost. Muj nazor.

 
vranoj
vranoj - 24.9.2013 15:06

A jestli mám zavřít oči a tvářit se, že nic nevím, nebo dát dětem chleba suchej a v neděli namazanej, tak jsem pro variantu a)

 
vranoj
vranoj - 24.9.2013 15:04

Pampeliška: ono to není jen o hrdosti. Pokud jsem správně četla tak mají děti 14 a 17 let tzn. na střední a na ZŠ. A pokud jsou chytré a budou chtít jít i na VŠ ? To fakt dneska nestojí málo peněz. A bez ohledu na to jaké výživné má potenciální ex vyměřené, tak ti garantuji, že když nebude chtít, tak z něj nedostaneš ani korunu. Vlastní zkušenost. Posílali mě od čerta k ďáblu ( policie, sociálka, soud ), ale pomoct mi nedokázal nikdo z nich. A to jsem měla vydaný i exekuční příkaz. Jak jsem vypátrala kde pracuje, tak změnil místo.

 
punh
punh - 24.9.2013 15:00

sevenofnine: Věrnost je pro mě dost důležitá, jenže se nedá dokázat, dokázat se dá jen nevěra. Pokud je doma vše OK, manžel se chová normálně, mobil se válí na stole, výpis z banky je volně k nahlédnutí a výplatnice taky (prachy seděj, nechybí vyšší částka), žádné náznaky ani podezření tu není tak nač si otravovat život? smajlik - 47

 
Stanik
Stanik - 24.9.2013 14:59

Nessie: 12:57 - souhlasim, Pokud jde jen o sex... tak to rada zen zbytecne hroti.

 
Stanik
Stanik - 24.9.2013 14:56

Pampeliška: hele jeden dotaz... a s kym asi zahybaj, ze? s tou druhou pulkou, co jim nevadi, ze je fgrajer zenatej, ze?.... takze maslo na hlave maji "obe strany" smajlik - 42

 
sevenofnine
sevenofnine - 24.9.2013 14:43

ono je dost rozdíl vědět, že je manžel na záletech nebo podezřívat nebo doma klídek pohoda a jen blbej dopis. Určitě bych řešila razantněji situaci kdybych věděla, že mi zahýbá. Věrnost je pro mě dost důležitá, jenže se nedá dokázat, dokázat se dá jen nevěra. Pokud je doma vše OK, manžel se chová normálně, mobil se válí na stole, výpis z banky je volně k nahlédnutí a výplatnice taky (prachy seděj, nechybí vyšší částka), žádné náznaky ani podezření tu není tak nač si otravovat život? Od ignorování anonymu je k toleranci nevěry ještě dlouhá cesta.

 
punh
punh - 24.9.2013 14:18

Nessie: nejsem chlap, abych mohla tvrdit, že fyzický akt pro ně nic neznamená, to se sice říká, ale pravda to být nemusí.
Mně řešení sevenofnine taky připadá dobré, ale už jsem psala, že není tak jednoduché to zvládnout. Pokud to je pomluva, tak je zbytečný nějaký canc ukazovat manželovi a jestli to je pravda, tak nicnedělání manželky těm dvěma neusnadní situaci a to je dobře. Tady se hraje o čas a milenka by mohla ztratit trpělivost, začít trochu hysterčit a ten jejich úžasný vztah by pozbyl punc výjimečnosti. smajlik - 42 Ale zase je otázka, jestli takové vítězství nemá příchuť hořkosti? smajlik - 71 Je třeba popřemýšlet, jestli vůbec klady převažují nad zápory. smajlik - 55

 
ajjana
ajjana - 24.9.2013 14:01

Nessie: mám to prostě jinak.neuměla bych vyčkávat,ráda jednám na rovinu a proto bych ten anonym manželovi taky na rovinu ihned ukázala.a chtěla slyšet jeho verzi.pokud by se ukázalo že anonym měl pravdu,milenka je těhotná,jako úlet bych to rozhodně nebrala.holt jsme každý jinýsmajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.