Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Startuju na první našlápnutí. Žádný vztah mi nevydrží.

Startuju na první našlápnutí. Žádný vztah mi nevydrží.

Je mi sedmatřicet a mám sama se sebou docela problém. Jsem strašně vznětlivá a navíc i žárlivá. Uvědomuju si, že je to vražedná kombinace, snažím se naučit sebeovládání, ale nikdy to dlouho nevydržím. Bohužel, díky této mé povahové vlastnosti jsem ve svém věku už podruhé rozvedená, respektive, teď se podruhé rozvádím. Z obou manželství mám děti, z prvního devítiletou dceru a z druhé čtyřletou.

Manžel mi řekl, že bude usilovat o svěření naší dcery, té čtyřleté, do své péče. Prý nedopustí, abych ji svými nekontrolovatelnými vzteklými výbuchy ničila život. Vím, že má pravdu, já skutečně startuju na první našlápnutí, ječím, nadávám, vyčítám, pak když se uklidním, mě to vždycky mrzí a slibuju si, že už to nikdy nedopustím. Jenže pak se stane něco, co mě vytočí a já ječím zas.

Nevím, co to se mnou je. Vyrůstala jsem v harmonické rodině, naši na nás nikdy nekřičeli, nikdy nás nebili. Neměla jsem v dětství strach z reakcí rodičů na špatnou známku, poznámku, nebo cokoli jiného. Naši uměli všechno řešit v klidu. Oba dva. Po kom mám tak šílenou, nesnesitelnou povahu, opravdu nevím.

Když se mi rozpadlo první manželství – muž se prostě jednoho dne sbalil a odešel s tím, že už na to nemá, hodně jsem se trápila. Tenkrát jsem ještě nedokázala hledat chybu u sebe a měla jsem na něj vztek, že mě nechal s dcerou samotnou. Pak jsem potkala současného manžela a zpočátku, v době, kdy jsem byla hodně zamilovaná, bylo všechno v pohodě. Jančit jsem začala až v těhotenství, což on přičítal hormonům a věřil, že se po porodu zklidním. Jenže já se nezklidnila, naopak, s narozením druhé dcery se moje vzteklost a vznětlivost ještě zvýšila.

Přitom vím, že vyvolávám hádky kvůli úplným nesmyslům. Vůči dětem je to hlavně z důvodu jejich neposlechnutí, nepořádku v pokojíku a tak. Manželovi zase tropím časté žárlivé scény. On je moc pěkný, charismatický chlap, vím, že se ženám líbí. Stačí mi, že se na něj nějaká podívá, nebo se zmíní o nějakém rozhovoru s kolegyní a už je oheň na střeše. Přitom si nemyslím, že by mi někdy skutečně zahnul, je to spíš výplod nějaké mé paranoi.

Jsem ze sebe zoufalá, chtěla bych se změnit. Zničila jsem už dvě rodiny, teď mi navíc hrozí, že přijdu o mladší dceru, hlavně z toho jsem úplně rozhozená. Vůbec si neumím představit, že bych neměla být se svým dítětem a měla ji vídat jen o víkendech dvakrát do měsíce. Manžel je pevně rozhodnutý ji do péče získat, z toho důvodu vlastně ani nemůžu nikam k psychologovi, bojím se, že by to mohl u soudu zneužít.

Chtěla bych se vás zeptat, jestli jste některá taky bojovala se svým sebeovládáním. Dá se nějak naučit, aby to člověk zvládnul? Já zkoušela třeba počítat do deseti, ale nepomohlo mi to. Nechci být taková, vadí mi to, ale nemůžu si pomoct, stačí málo a já mám pocit, že vnitřně vybuchnu a všechny ty emoce musí ven. Ječím pak na každého, koho mám po ruce, což jsou nejčastěji děti a manžel.

Zdena


22.6.2015   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 23   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Startuju na první našlápnutí. Žádný vztah mi nevydrží.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
cawan
cawan - 5.10.2015 11:47

Zkuste se nejprve uklidnit, napočítat si do deseti a říci si, že jsou na světě i lepší věci, než neustálé hádky. Já si třeba ráda čtu http://www.lady.cz/vztahy

 
Pentlička
Pentlička - 26.6.2015 8:12

dadka: Taky mě to štve, ale bylo mi řečeno, že Meryl to dělá při zaměstnání a nestíhá. Tak vždycky jen nakouknu, jestli není něco nového, přečtu si nové příspěvky pod článkem, jestli nějaké jsou, a jdu na ženu-in. smajlik - 26

 
rozarka74
rozarka74 - 25.6.2015 20:43

Minimálně bych šla k psychložce, možná nějaký kouč, alternativní terapie, rodinné konstelace...

 
dadka
dadka - 25.6.2015 8:34

Já nevím, co se v ŠŽ děje, že se objeví nějaký článek jednou týdně a ještě stejný, který tady byl nedávno. Vždycky jsem se těšila, jak si ráno uvařím kávu a podívám se na nové články, ale teď vůbec nic.Stejná ankketa tady visí už půl roku. Je to problém mít nové články a být pružnější? Chodím tu už roky, ale tak bídné ŠŽ ještěš nebyly.

 
Anahir
Anahir - 23.6.2015 19:37

Ivi: smajlik - 75

 
Viv :o)
Viv :o) - 23.6.2015 19:31

Rozhodne odborna pomoc, nic jineho ti nepomuze… Na to, ze s tim nekam chodis, na to se da pohlizet z vicero uhlu. Ty vidis ten horsi, ale co to podat tak, ze na sobe pracujes? To by mozna u rozvodu taky mohlo mit vahu. Sama to nedas…

 
kubikm
kubikm - 23.6.2015 18:45

Anahir: smajlik - 16smajlik - 16smajlik - 47

 
Ivi
Ivi - 23.6.2015 15:45

Anahir: Uřvanou žárlivou hydru nemá zapotřebí žádný chlap. smajlik - 75

 
sharon
sharon - 23.6.2015 8:13

Anahir: smajlik - 47....tak nějak bych to napsala.....

kdo by s tebou vydržel ?.....to chce psychiatra ane to psát na ŠŽ....smajlik - 26

 
Anahir
Anahir - 22.6.2015 17:45

Uřvanou žárlivou hydru fakt pěkný charismatický chlap nemá zapotřebí.
Fascinuje mě jak snadno ho vyštváváš pryč....
S chorobnou žárlivostí, uřvaností a s nesmyslnými výplody vlastní mysli máš jít k doktorovi a ne počítat do deseti.

možná jsi nespokojená sama se sebou tak řveš kvůli tomu na ostatní. Začít u sebe, je ta nejlepší cesta, ale sama to nezvládneš.
U rozvodu se bude spíš líp vyjímat, když bude vidět že se snažíš s tím něco dělat než když vyjde na jevo, že neděláš nic.
Dceru nech tam, kde jí bude líp a to u uřvané, nespokojené, hysterické a paranoidní matky rozhodně nebude.

 
mariena
mariena - 22.6.2015 17:00

To chce psychiatra,a hodně rychle!

 
rychlonožka
rychlonožka - 22.6.2015 14:30

Zuzano, právě tím, že manžel dostane do své péče mladší dceru, máte šanci něco na sobě změnit, a to tím spíše. Začnete si uvědomovat, že vám ta holka chybí a že jste něco dělala špatně. A pak když k Vám jednou za dva týdny přijde, jistě na ní ječet nebudete. Je to v zájmu i toho dítěte, ať dočasně vyrůstá s tím klidnějším rodičem. Mámou být nepřestanete nikdy, i když se znovu rozvedete. Naučte se nejdřív žít sama se sebou. Potom budete připravená žít s lidmi. Je smutné, že to ve 37 letech ještě nezvládáte, ale co se dá dělat. Nikdy není pozdě. Kdybyste jednou byla po nehodě nebo při vážné nemoci upoutaná na týdny a měsíce ležmo, asi byste si sama řekla, co jsem se já hloupá tolik vztekala? K čemu mi to bylo? Můj otec, když se to s ním zhouplo - věděl to on i my kolem, kam to povede, se jen podíval na mámu a řekl, proč my se tak hádali kvůli hloupostem? Vždyť to nemělo vůbec cenu....A měl pravdu. A přišel na to v hodině dvanácté, bohužel....

 
Léthé
Léthé - 22.6.2015 14:12

Úspěch je již to, že si svoje počínání uvědomuješ. Podle mě to ale sama nezvládneš, tohle by už chtělo fakt dobrého psychologa, popřípadě psychiatra a pokusit se najít třeba i nějaký zdravotní důvody tvého chování. Možná jsi zdědila povahu prarodičů, kdo ví, každopádně je mi tvého okolí líto a máš problém. Pokud nechceš ztratit lidi kolem sebe a hlavně tedy děti, začni jednat.

 
krasaka
krasaka - 22.6.2015 12:30

Článek s podobným nadpisem - taky žena kolem čtyřicítky - a komentovalo 30 ŠŽ. Byl zde 2.2.2015 - většinou jste radily návštěvu odborníka <smajlik76

http://www.stastnezeny.cz/index.asp?tot0=30&pgf0=15&menu=602&record=27258

 
dadka
dadka - 22.6.2015 11:21

Není to tak dávno, co tu byl stejný článek.Kdybych měla více času, tak ho vyhledám....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.