Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Zůstat s takovým mužem? Všichni mě od toho zrazují.

Zůstat s takovým mužem? Všichni mě od toho zrazují.

Rozhodla jsem se svěřit se tady s problémem, který řeším. Strašně se ve mě melou city a pocity s rozumem. Pravděpodobně jsem udělala velkou životní chybu a měla bych to řešit. Akorát se toho radikálního řešení bojím.

Je mi třiadvacet let, mám přítele o šest let staršího a jsem těhotná, miminko se má narodit v dubnu. S přítelem si rozumíme, chodíme spolu od mých osmnácti let. Bohužel, on se teď dostal do velkého problému, vlastní vinou. V opilosti se připletl do rvačky, na jejímž konci bylo těžké ublížení na zdraví. Bylo jich víc, znám jen jeho verzi, jak všechno vzniklo. Šli s kamarádem na pivo (nechodí často, ale sem tam si zajde, párkrát za rok se i stane, že přebere a opije se). No a v té hospodě prý začali nějací mladíci na někoho agresivně útočit a oni s kamarádem se do toho vložili. Výsledkem byla pořádná rvačka, po které zůstal jeden z těch prvotních agresorů v bezvědomí a s docela závažnými poraněními. Jestli to bylo skutečně tak, nevím, jak říkám, znám jen jeho verzi.

Problém je v tom, že po soudním jednání a výpovědích svědků atd., byl můj přítel, jeho kamarád a ještě další dva, kteří se té rvačky zúčastnili, odsouzen k nepodmíněnému trestu. Myslím, že se to celé odehrálo tedy asi jinak, než mi přítel líčil, ale to už v téhle chvíli není podstatné.

Co řeším je, že můj přítel bude muset nastoupit do vězení na docela dlouhou dobu. Jsem z toho totálně v háji, čekám dítě, které bude mít tatínka kriminálníka. Rodiče, sourozenci a kamarádi mi všichni jednotně říkají, že se s ním mám rozejít, že to, co udělal, není samo sebou a že když s ním zůstanu a budu na něj čekat, až ho pustí z kriminálu, zkazím život sobě i dítěti, protože to, co udělal, se nejspíš bude opakovat.

Já si toho jsem na jednu stranu vědoma. Přítel není úplný svatoušek, vím, že se už několikrát porval, on startuje na první našlápnutí, ale dosud to byly jen takové ty běžné slapské šarvátky, kdy si dali do zubů a tím bylo vyřešeno. Tohle, co se stalo s takovými důsledky, je poprvé.

Ke mně je hodný, pozorný, na miminko se těší, pracuje, aby nás zabezpečil. Není to žádný flákač ani klasický rváč nebo nějaký delikvent. Z toho, že musí do vězení, je samozřejmě nešťastný, už vazba s ním pořádně zamávala.

Nevím, co mám dělat. Rodiče mě ujišťují, že se o mě a dítě postarají, pomůžou mi, mají dost velký dům, kde bych s miminkem mohla bez problémů být. Já je chápu, že mají strach, abych si nezkazila život, ale taky je mi líto přítele, který je na dně a připadá mi hrozné ho teď, když mě nejvíc potřebuje, opustit. Asi by ho to úplně zlomilo.

Omlouvám se, možná je to zmatené, snad jsem to popsala srozumitelně. Chtěla bych se vás zeptat, co byste dělaly na mém místě. Já opravdu nevím.

Klára


12.1.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 33   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zůstat s takovým mužem? Všichni mě od toho zrazují.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
michael480
michael480 - 24.11.2019 17:43

Ahoj, milý, jsem Michael, ráda tě oslovím z tohoto webu, neváhej mě kontaktovat na svém e-mailu, protože nejsem vždycky, prosím, odpověz mi zpět, protože mám něco důležitého Budu rád, když budeme mluvit, Odpovězte, prosím, abych vám mohl také poskytnout můj obrázek Čekat na vaši odpověď E-mail: (michaelgeorge4800@gmail.com)

 
carmi
carmi - 23.1.2017 13:06

Já bohužel mám o naší justici jiný názor než většina tady. A teď zrovna zastupuji člověka, který je taky souzen pro ublížení na zdraví. Na všechny naše námitky a navrhované důkazy byl vyšetřovatel hluchý. Ani mu nevadilo, že naši verzi podporují záznamy kamery. Asi bude mít smůlu a odsouděj ho. No to ublížení na zdraví bylo poměrně nepatrné (poškozeného bolela 14 dnů hlava a záda, taže nechodil do práce - a tohle žádný doktor nemůže vyvrátit) takže doufáme v podmínku. Ve spravedlnost jsem přestala doufat už před lety.

 
Martina Hraska
Martina Hraska - 18.1.2017 21:57

Ahoj, ono se to těžko soudí, když Vás člověk nezná. Můj manžel je taky pěkný rapl a v mládí byl velký rváč ( to jsme čekali 1 dítě). Jsme spolu už 14 let a když se ohlédnu zpátky, tak měl velkou kliku, že to nedopadlo tak, jako u Vás. Dnes je z něj beránek a ve všem je nad věcí. Dnes máme děti dvě. Netuším, jak by to dopadlo, kdyby se něco takového stalo. Možná bych byla ve stejné situaci, jediné, co vím, že pokud Ti na něm záleží a jemu na tobě, tak řešení u Tvé rodiny je ideální. Musíš zvážit sama, co dál. Na řeči ostatních lidí prď. Je to jen na Tobě!!! Hodně štěstí!!!

 
jituna
jituna - 14.1.2017 21:09

Šla bych od něj. Vyjímka to asi nebyla, říkáš, že je "rapl". Na dně je sám kvůli sobě. Asi ještě umí hrát na city. Kdyby byl chlap, tak se k tomu postaví čelem a nediví se. Je rozdíl někoho zpacifikovat nebo téměř umlátit. Jak je asi těm postiženým.....Manželé nejste, rozhodně bych ho nechala v nejistotě, aby měl čas se s tím smířit. A asi ještě lže. Protože kdyby ste byli opravdoví partneři, tak byste se o tom ze všech stran bavili a aspoň by měl jako každý slušný člověk pochybnosti. I kdyby to přehnal , tak tobě by to měl říct. Nevěřím, že mu dali takový trest jen tak.

 
rychlonožka
rychlonožka - 13.1.2017 16:44

Jedna věc je hodit přes palubu a druhá odnášet díky partnerovi něco, zač nemůžu. Lidi se rozcházejí kvůli daleko větším banalitám - to je potřeba si uvědomit. Třeba jedna známá se rozešla s bezva pracovitým sympaťákem jen proto, že nedosahoval její úrovně v oboru. Potom se na ni za x let vykašlal manžel, který na té její úrovni byl. No a nešlo o práci, ale takové ty obyčejné lidské věci. Dál když srovnáte třeba sexuální nesoulad nebo lenost či neochotu doma pomáhat s tímhle, pak tedy je tohle snad jasné. Oni spolu chodí pět let. Pokud si ji tedy dítětem chtěl pojistit a věděl, že tohle tak může dopadnout, rozchod si zaslouží. To bylo sprostý. Na druhou stranu, ona měla dost času si to rozmyslet. Co čekala? Jednou by k tomu ublížení na zdraví stejně došlo, on k tomu má sklony. Je hloupá, zamilovaná, no a takhle to tedy dopadlo. Vlastně on to není konec....to je teprve začátek problémů. Může být ráda, ona i on, že aspoň jedni rodiče pomůžou....

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 13.1.2017 15:57

píšeš, že k tobě je pozorný, pracuje aby zabezpečil rodinu.
Musíš sama cítit co by jsi měla udělat, pokud na tebe nikdy nekřičel. Asi jsem hloupá, ale dala bych mu šanci. Když se dostanem ke dnu tak je nejhorší, když nás začnou všichni opouštět místo aby nám dali příležitost vše napravit.
Nevíme co provedl, pokud v tom byl úmysl pomoci slabšímu ta to je +, jen je třeba uhlídat tu hranici jak do někoho třískat. Možná by to chtělo konzultovat s odborníkem.


Měla jsem souseda vraha, kdyby to snad na sebe nepráskl sám, nikdo by to nevěděl. bylo to ještě za tenkrát. Žil s paní o kterou se postaral - posloužil do konce jejího živita. Se sousedy vycházel velice dobře a nedělal žádné problémy. Také asi neuhlídal emoce.

 
Kaliban1
Kaliban1 - 13.1.2017 12:08

Spíš mne zaráží, že jde rovnou na tvrdo a na dlouho.

 
Kaliban1
Kaliban1 - 13.1.2017 11:26

Nemaže se nic, po nějaké době lze požádat a výmaz, ale myslím, že v opisu, ne výpisu, to stejně bude.

 
Anče
Anče - 13.1.2017 11:05

smajlik - 105Netuším přesně,v jaké situaci jdi - pokud to ví okolí a Tobě to vadí..nevadí...je-li to jeho první prohřešek atd.Bydlení u rodičů by bylo dobré - pomohli by,bydlí třeba jinde - byla bys bez cejchu jako ,ta,která má muže ve vězení,. S rozvodem asi nikdo neporadí,je to mezi vámi dvěma - čekala bych,že se při návštěvě ve vězení Tvůj muž k tomu vyjádří sám...tohle bude jenom na Tobě!.smajlik - 105

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.1.2017 8:26

V kombinaci s tim, ze zna jen jeho verzi udalosti (jakto?) me pripada ze ji systematicky lze a udrzuje v nevedomosti. Nebo aspon mlzi a nerika celou pravdu. A to je snad horsi nez to vezeni. To ublizeni na zdravi muze byt shoda nestastnych nahod. Ale jestli mlzi tak to je pru...

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.1.2017 8:19

Me by spis zajimala casova osa. Klara je v 6mesici +- trosku. Pritele ted odsoudili. Pritom jak pomalu pracuje ceska justice, nez ten soud probehl atd..... ja bych hadala, ze to dite pocali AZ po te rvacce. Coz je teda od Klary bud blbost nebo nevedomost a od neho hnus a asi snaha mit ji privazanou deckem. Je ji 23, nema kam spechat, rozumnejsi a ferovejsi by bylo pockat s deckem az se to vyresi.

 
YXH
YXH - 12.1.2017 17:41

Holka mam pocit, ze ti lhal nebo zlehcoval situaci. Pochybuju, kdyby to bylo poprve, ze by hned sel sedet.
Asi bych se prestehovala k rodicum, a za touhle kapitolou otocila stranku. l
Uvidis, jaky bude az se vrati. Muze byt jeste horsi nez ted, nerikam, ze musi, ale sance ze se tam nenauci neco navic je dost mala.

 
Bellana
Bellana - 12.1.2017 17:37

Linda: smajlik - 47 Přesně toto bych Kláře poradila, kdyby byla moje dcera.
Je fakt, že si za to ten muž může sám. Na druhou stranu je pravděpodobnější, že se po návratu z vězení vrátí k normálnímu životu, když ho nejbližší nehodí přes palubu. Kromě toho nevíme, jací muži Kláře imponují. Jsou ženy, které přitahují rváči, protože mají podvědomý pocit, že jsou schopni je ubránit.

 
Bellana
Bellana - 12.1.2017 17:31

Cinderella: Jsou trestné činy, u kterých lye po nějaké době požádat o výpis z rejstříku trestných činů. Automaticky se nemaže nic. I když si člověk nechá trestný čin vymazat, lidé si to stejně pamatují.

 
Cinderella
Cinderella - 12.1.2017 17:17

rychlonožka: souhlasím s vámi ve všemsmajlik - 47 nebude to žádný andílek, do RL bych ho také neuváděla, ale může požádat o určení otcovství, když bude moc chtít a tomu matka nezabránísmajlik - 76 i když ji od toho všichni zrazují, tak některé ženy jsou hluché, slepé a není jim rady ani pomocismajlik - 36

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76954.
    Archiv anket.