Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Drastický rozvod aneb Oškubu tě na kost

Drastický rozvod aneb Oškubu tě na kost

Vždycky jsem si myslela, že rozvodem rodičů nejvíce trpí malé děti. Není to pravda. I dospělé potomky může taková událost hodně zasáhnout. Zažívám to na vlastní kůži.

Je mi třicet let a mým rodičům je 52. Právě se rozvádějí. Otec se zbláznil a vyměnil maminku za ženu, která je jen o tři roky starší než já. O tom, jak těžce to maminka nese, asi není třeba se rozepisovat. Je skutečně na dně.

Nejen proto, že ji muž, se kterým žila celý život, vyměnil za mladší, ale hlavně proto, jak se chová. Táta se totiž doslova zbláznil a rozhodl se, že maminku „oškube“, jak jen to půjde. Místo aby si sbalil své věci a odešel, když ho srdce táhne jinam, dělá mamince ze života peklo.

Odnáší z domova ke své přítelkyni elektroniku, vybavení domácnosti a další věci, které si s maminkou pořídili v manželství. Nad tím, že je potřeba počkat na soudní vyrovnání, mává rukou a tvrdí, že všechno je jeho, protože má větší plat než máma, a tudíž do těch věcí investoval víc. To je samozřejmě hloupost, jenomže maminka s tím nic nenadělá. Dokud nejsou rozvedeni a on tam má trvalé bydliště, musí mu umožnit vstup do bytu.

Je mi z toho smutno. Mrzí mne, že to mezi nimi takhle dopadlo, a moc se trápím tím, v jaké situaci se maminka ocitla. Chtěla bych jí nějak pomoci, ale nevím jak. Zkusila jsem s otcem promluvit, snažila se v něm probudit alespoň zbytky svědomí, jenže on jako by se opravdu zbláznil.

O tak zvané druhé mužské míze jsem zatím jen četla a teď to vidím na vlastní oči. Kdyby to nebyl můj otec, asi bych použila i poněkud ostřejší výrazy.

Nechápu, kde se může v člověku najednou vzít tolik zloby, že začne zraňovat a ubližovat někomu, kdo s ním více než třicet let žil v nejtěsnějším svazku. Sama ještě nejsem vdaná, a když vidím, co se může stát, snad se radši ani nevdám.

Vím, že mi těžko někdo poradí, jen jsem se chtěla vypovídat. A také se čtenářek zeptat, jestli mají zkušenosti s rozvodem a zažily něco podobného, čím teď prochází moje maminka. Jak jste takovou situaci řešily?

Jitka


12.2.2009   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 26   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Drastický rozvod aneb Oškubu tě na kost

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-26
Lucinda19
Lucinda19 - 19.1.2018 10:41

Jak to nakonec celé dopadlo? Zažívám něco podobného. Zůstali mi skoro jen holé zdi. Jsem bez televize, hi-fi, pračky, mikrovlnky atd. Kdyby mohl, tak mi snad ukradne i telefon. Chodit prát, na televizi a na počítač musím ke kamarádce která naštěstí bydlí ve stejném patře a stojí při mě. Manžel argumentuje tím, že na všechno vydělal on, protože já jen byla na škole a pak na mateřské. Co proti tomu mohu dělat? Přemýšlela jsem, že bych se obrátila na pana Kleknera, máte s ním někdo zkušenost?

 
PiJana
PiJana - 19.2.2009 16:48

Taky jsem zazila,je to davno a nikdo neporadil...Zatnout zuby a bojovat,hroutit se až bude po všem.Přeji hodně síly a pevne nervy .

 
mam-ča
mam-ča - 12.2.2009 21:44

Lubar: Chytré rady smajlik - 47, přímo od odborníka ! smajlik - 42
Aspoň vím, kam se obrátit pro rady, kdyby se mému manželovi zapalovala lýtka...smajlik - 42

 
Lubar
Lubar - 12.2.2009 19:46

Jestli má otec vyšší plat, tak ať maminka začne žalobou o výživné nerozvedené manželky, tatínek bude koukat. Ze zákona mají manželé právo na stejnou životní úroveň, což v praxi znamená, že pokud ona sama platí náklady bytu, a on se o náklady dělí s novou partnerkou, je ona na tom hůř, i kdyby měla plat stejný smajlik - 64
Pokud jde o odnášený majetek - tím, že se odnese, ještě ze sjm nezmizí, stejně jako ze sjm nezmizí auto jen proto, že parkuje v jiné ulici, než parkovalo dřív... Takže udělat soupis, co v sjm je a jakou to má zhruba hodnotu. Pokud jde o něco, k čemu má maminka citový vztah, tak to doporučuju do doby konečného řešení dát někam, kam on se nemůže dostat.
Pokud se oficiálně odstěhoval, pak, je-li byt nájemní, opustil společnou domácnost, čímž zaniklo právo společného nájmu bytu, těžko se to prokazuje, ale jde.
Pokud jde o byt v sjm, tam může mít trvalé bydliště z titulu vlastnictví rozvod nerozvod.
Pokud jde o družstevní byt, tam je to nejhorší smajlik - 48, je to takový kočkopes, že tam se toho moc vymyslet nedá.
Bydlí-li pryč, neváhala bych a všechnu poštu bych vracela odesílatelům zpátky s odůvodněním, že se odstěhoval bez zanechání adresy, to dokáže život taky pěkně zkomplikovat smajlik - 42

 
Almega
Almega - 12.2.2009 13:13

Hnus.Jednou to dělá on bývalé,jindy ona jemu....Je to nedůstojné.Kdo chce z manželství odejít,měl by být takový frajer,že by šel jen se svými osobními věcmi a to ostatní tam velkoryse ponechal.Doufám,že mě se to nestane(?!).

 
Zaffira
Zaffira - 12.2.2009 12:25

Jo, napadá mě, nedávno dávali film Kolébka lží.
Tam se jeden parchant chtěl rozvést, protože ona čekala holku (a mu šlo o dědictví), zároveň si našel jinou atd.
Takže ona mu vybrala všechny účty, sebrala auto, vyměnila zámky. A on ji pak napadl, a dokázali mu ještě vraždu první ženy, takže skončil ve vězení, a jí se nakonec narodil kluk a ona tím splnila podmínky dědictví po dědečkovi toho jejího manžela, tak dostala 20 milionů, dítě 30.
Super film smajlik - 42

 
Mabas
Mabas - 12.2.2009 12:03

přesně jak radí ostatní, nafotit,to co tam zůstalo,všechny doklady od všech věcí co odnesl si schovat a sehnat dobrého právníka.a hlavně bojovat.A pěníze si dávat na jiný účet,udělat nový a neměl by o tom vědět.pokud je společný účet tak svoje peníze vybrat,pokud tam něco zůstalo.A jinak držím palce.smajlik - 61

 
dadka
dadka - 12.2.2009 10:46

Pentlička: I kdyby nebyl šťastný, tak ti to nepřizná. Chlapi jsou neskutečně ješitní.

 
dadka
dadka - 12.2.2009 10:44

Asi bych vyměnila zámek. Vím, že bych to neměla dělat, ale doufala bych, že manžel nebude tak otrlý a nebude volat policii nebo nevyrazí dveře.Možná by se děsil skandálu a pomluv sousedů.

 
Zaffira
Zaffira - 12.2.2009 10:20

jen jestli ji nezraňuje, poněvadž si tím zklidňuje svoje špatný svědomí. Je vidět, čím někteří chlapi myslí, což asi není novinka...smajlik - 37
Jo a předsvatební smlouva je jinak super věc.
Být maminkou, poradím se s právníkem ohledně nějakýho soudního příkazu, aby nerozkrádal společnej majetek, taky neuškodí nafotit zařízení aby mohla případně doložit, že daná věc tam byla... a společnej majetek podle mě nemůže jen tak odnést, poněvadž je to i její - prostě porada s právníkem.

 
orinka
orinka - 12.2.2009 9:52

Bez právníka se to neobejde, není čas na dlouhé rozumování.

 
monja
monja - 12.2.2009 9:27

Xantipa: odnášení věcí ze společného bytu je snad zákonné ? prostě manžel tam nebydlí, bydlí tama a tam a věci se mi ztratily, nevím kde jsou a hotovo....

 
Jankaa
Jankaa - 12.2.2009 9:22

monja: Nelze vyměnit klíče u společného bytu-bránění vstupu. Stejně tak policie nebude řešit krádež, když se jedná o společný majetek do doby rozdělení soudem, což je 1.krok při rozvodu manželství.(Pokud nejsou nezletilé děti.)

 
monja
monja - 12.2.2009 9:04

Milá Jitko,
vůbec ti nezávidím Tvoji pozici mezi oběma rodiči, ale je prostě potřeba abys stála po boku toho slabšího, tedy maminky.
Vyměň zámek na matčině bytě a skutečně ohlaste policii krádež, udělej to i když se Ti to příčí, maminka na něco takového prostě nemá sílu ale Ty ji musíš bránit. Přeju Vám oběma štěstí smajlik - 45 ve Vaší těžké situaci .

 
Jankaa
Jankaa - 12.2.2009 8:31

Ač to Vaše maminka prožívá hlavně citově později zjistí že o peníze jde až v 1.řadě.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-26
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 125754.
Archiv anket.