Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Maminka mu chodí uklízet a podstrojovat

Maminka mu chodí uklízet a podstrojovat

Chodím s přítelem, je mu 32 let a dosud je svobodný. Přede mnou žil asi pět roků s přítelkyní, ale před dvěma lety se rozešli a od té doby je sám. Bydlí sám ve dvougarsonce, na kterou si vzal hypotéku. I já bydlím sama, zatím v pronájmu, mám dlouhodobě k dispozici pěknou garsonku mého bratra, který pracuje v Anglii.

S přítelem spolu chodíme pár měsíců, zatím se spíš tak nějak „oťukáváme“. Nicméně občas u sebe na střídačku přespíme a oba jsme se seznámili s rodiči toho druhého. A právě maminka mého přítele mi  dělá vrásky na čele.

Je hodná, milá, sympatická, obětavá. Až moc, řekla bych. Každý týden chodí svému synovi důkladně uklidit v jeho bytě, při té příležitosti vypere jeho prádlo a přinese navařené jídlo na celý týden, kterým mu naláduje mrazák a lednici. Připadá mi to ujeté, aby se máma takhle starala o dospělého, samostatně žijícího syna. Já jsem o sedm let mladší než on a mojí maminku by rozhodně něco takového nenapadlo.

Vzhledem k tomu, že spolu s přítelem ještě nechodíme moc dlouho, necítím se oprávněná jejich model jakkoli otevřeně kritizovat. Občas jsem, pravda, před přítelem utrousila sarkastickou poznámku na téma opečovávaný mamánek, ale myslela jsem to spíš jako odlehčení a taky tak trochu jako impuls k tomu, aby se nad celou situací zamyslel. K tomu nedošlo, on maminčin servis bere jako něco zcela samozřejmého a normálního.maminka

Každý víkend chodí k rodičům na oběd, dokonce i když ho trávíme spolu, v době oběda se na dvě hodiny trhne a jede se k mamince najíst. Mno… Jak říkám, chodíme spolu krátce, držím ústa. I když to není snadné. Zvlášť po mém posledním rozhovoru s jeho maminkou. To už jsem je držet nedokázala.

Minulou neděli pozvala na oběd velkoryse i mě a pak při kávě, kdy jsme seděly jen ve dvou, to začalo. Vyptávala se, zda to s jejím synem myslím vážně, jestli plánuji děti a rodinu… Takový ten klasický křížový výslech. V závěru rozhovoru mne požádala, zda bych mohla, když už s jejím synem chodím a občas u něj přespím, převzít na svá bedra péči o jeho domácnost. Tzn. pravidelný úklid, praní, vaření, nákupy.

Zůstala jsem jako opařená a odpověděla jí, že když u něj občas přespím, tak se samozřejmě do nějakého udržovacího úklidu pustím, umyju nádobí a koupelnu atd., ale nevidím důvod, proč bych měla ke své práci, svému bydlení převzít ještě roli hospodyně v jeho bytě. Myslím, že na něco takového dojde až ve chvíli, kdy spolu začneme trvale žít.

Ona mne však vůbec nepochopila. Vrhla na mne opovržlivý pohled a konstatovala, že my dnešní holky to holt máme jinak a vůbec nevíme, co to je starat se o chlapa, a snažíme se tomu všemožně vyhnout. Měla bych si prý uvědomit, že ona  je už paní v letech a starost o dvě domácnosti ji zmáhá.

Nebudu to protahovat, došlo k menší hádce, protože na její poslední argument jsem jí řekla, že by si to měl uvědomit především její syn a začít se konečně chovat jako dospělý chlap. To jsem si dovolila dost. Chladně vstala a oznámila mi, že už si se mnou v tom případě nemá co říct, že vždy žila v domnění, že žena ženu nejlépe pochopí, ale jak vidí, v mém případě  se zmýlila.

Od té doby jsem zaznamenala ve vztahu k příteli velkou trhlinu. Můj rozhovor s matkou jsem mu vylíčila a jeho reakce mne docela vyrazila dech. Doslova řekl, že by mě přece neubylo, kdybych tu péči o jeho domácnost převzala, protože on je údajně na něco takového totálně levý a určitě by to neuměl. Jakoby bych nemluvila s dospělým chlapem!

Přitom ve všech ostatních ohledech je naprosto v pohodě. Galantní, pozorný i dost štědrý. Nesnese, abych za sebe cokoli platila, ať jsou to večeře, kino či cokoli jiného. Je inteligentní, má rozhled, dokážeme se spolu hodiny bavit na různá témata a rozumíme si.

A já teď přemýšlím, jestli ten jeho přístup k domácnosti je u něj možné ještě změnit. Možná je jen pod vlivem své staromódně přemýšlející maminky a časem by změnil názor. V každém případě mám v hlavě pořádného brouka. Nechci se s nějakým svým rozhodnutím ohledně našeho budoucího vztahu unáhlit.

Alice


25.11.2010   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 233   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Maminka mu chodí uklízet a podstrojovat

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Haluška
Haluška - 29.11.2010 13:38

smajlik - 26můj přítel je taky ten co má rád servis. Naštěstí má ale rodinu dost daleko a maminku v pohodě....sama se mi omlouvala, že ho v tomto směru moc dobře nevychovala. Každopádně u nás je to zavedný jednoduše....např.když vařim, tak on myje nádobí, nebo úklid na střídačku. Slovíčka jako prosím a děkuji jsem mu musela do hlavy vytesat. Není to o tom, že by se numěl chovat, ale prostě to bral doma jako standart. Zni to takhle hrozně jednoduše, ale věř, že to byl a stále je boj a nejtěžší na tom je nepolevit, protože pak to hned jde z kopce. Moje taktika byla.....miláčku nemám problém ti dělat servis, ale v tom případě je na tobě chodit do práce a uživit nás. Dokud budeme chodit do práce oba, tak to bude 50/50, pokud se v budoucnu situace změní a já se budu doma kopat do zadku, tak ti můžu dopřát i nějaký ten servis navíc....netvrdím, že je to stoprocentní, ale už jen malé pokroky mi dělají velkou radost!! smajlik - 5

 
sarobrouk
sarobrouk - 28.11.2010 22:42

jojo, zdrhéééééj smajlik - 76

 
vendyna
vendyna - 28.11.2010 19:59

Zdrhéééééééééj!smajlik - 94

 
monia
monia - 28.11.2010 10:22

Uteč a hodně rychle.

 
Monik
Monik - 27.11.2010 21:42

Anahir, punh smajlik - 47

 
Monik
Monik - 27.11.2010 18:57

Co je galantniho a pozorneho na tom, pozvat si na vikend pritelkyni a zmizet na dve hodiny na obed k matce???!!

 
punh
punh - 27.11.2010 13:04

Anahir: tak mně je fuk, jak to kde v rodině mají zařízené. Akorát vidím, že v naší vesnici jsou ti nezadaní statní čtyřicátníci - padesátníci a jejich staré maminky dělají skoro všechno, vidím je i tahat nákupy z obchodu.smajlik - 26 Nemělo by to už být naopak? Moc se nedivím, že to potencionální nevěsty vyděsí.smajlik - 66 Ale třeba to je jen u nás na vesnici a mýlím sesmajlik - 26

 
Anahir
Anahir - 27.11.2010 10:51

punh: napsala jsi to moc hezky.smajlik - 75
Když to vlastně taky otočím: Je galantní, štědrý - zaplatí mi večeři, ale neumí si uklidit, vyprat a ani udělat jídlo. A ještě je chudák pod vlivem maminky. Ve 32 letech. smajlik - 76 ach jo.smajlik - 26

 
sharon
sharon - 27.11.2010 10:34

1234-5: smajlik - 47

 
punh
punh - 27.11.2010 9:43

Zkusím to vzít z druhého konce, pominu úplně partnerky mužů, o které pečuje jejich maminka v dospělém věku. Bydlím na vesnici a za tu dobu, co tady jsem, vidím, že staří mládenci bydlí s maminkou a ta se o ně komplet stará. Když už maminka není, tak ti pánové dost zpustnou a jde to s nimi s kopce. Jestliže se o někoho maminka stará tak, že po její smrti je naprosto neschopný zvládnout domácnost, tak je něco špatně. Tihle staří mládenci třeba někdy měli partnerku, ale jen krátce. Proč asi? smajlik - 26
Myslím, že každý průměrně inteligentní člověk by měl umět hodit prádlo do pračky, vyžehlit, uklidit, umýt nádobí, aspoň něco uvařit atd., aby se v případě nouze neutopil ve špíně a nepošel hlady.

 
Anahir
Anahir - 27.11.2010 8:04

Víš Alice, často mi přijde, že se toto téma stále jen opakuje dokola - je mu 32 a maminka se o něj stále musí starat, protože on je totálně levý a neuměl by to, nechá Tě čučet v bytě a odejde se k mamince najíst, klidně ti ve fázi sbližování řekne, že by Tě neubylo, kdybys makala za něj a za jeho matku, on je chudák vlastně jen pod vlivem matičky i když je dospělý.....Copak to vážně NEVIDÍŠsmajlik - 76 To je pro Tebe vážně důležitější že Ti zaplatí kino a večeři a hodíte fajn řeč? To snad nemyslíš vážně.
Neumí se postarat o sebe, tak jak by se postaral o Tebe a o domácnost kdybys byla nemocná???? 'A o dítě??? Odpověz si na tuhle otázku. Pozval by matičku aby Ti uklízela ???? No to bych chtěla vidět jak by se Ti to líbilo a co by sis vyslechla.
Dnes tě nechá čučet doma a jede si k mámě na jídlo - odpověz si na otázku ja moc se za Tebe jednou tento partner postaví pokud budeš chtít aby držel při Tobě?? Vážně myslíš, že se postaví matce, když držet s ní je pohodlnější???? Nebo myslíš, že celý život vám postačí, že si dobře popovídáte u večeře kterou on zaplatí????
Když ti dnes řekne, že by Tě neubylo abys makala pro něj a jeho matku, tak jak s Tebou bude mluvit za 3 roky??? Lépe určitě ne. Odpověz si na to sama.
Něco Ti povím - pár takových jako Ty co řešily úplně stejný problém jsem viděla a řeknu Ti jedno - skončily všechny úplně stejně. Blbě.
Ale ideály má každý, dnes Ti stačí kino a večeře a dobrej pokec, jestli si myslíš, že s tím vystačíte i za 5 let........no, rozhodni se sama. Ale chlapa (otázkou je jestli je tohle vůbec chlap) co mě nechá čučet doma a jede k mamince, protože ho čeká a dělá to pravidelně a je chudák ve 32 letech pod vlivem matky - ten oporou nikdy nebude. A jestli si myslíš, že změníš chlapa aby začal dělat něco, co mu není pohodlné - mysli si to.
Zamilovanost je krásná věc, ale není to láska. Láska je důvěra, podpora a pomoc jeden druhému.
Můj manžel není ideální stejně jako nejsem ideální já. Před 11 lety mi řekl, že bude držet a stát při mě i kdyby měl být sám proti všem. A své slovo drží celou dobu.
A pokud se bavíme o matkách - nechtěj raději vědět jaká je jeho máma, ta Tvého přítele je ještě slabý odvar.

 
drahil
drahil - 27.11.2010 2:13

No jasně, přece by nás neubylo, kdyby jsme dělali to a támhle to... Vařit, uklízet... Měla bych otázku : "Jak to tam vypadá, když maminka neuklízí??? Asi hrozně, co?" Myslím si, že kdyby se přestala maminka starat o 2 domácnosti, tak by se nikdo nezbláznil....

 
1234-5
1234-5 - 26.11.2010 22:36

boze boze, to jsou rady superžen na supermany - vy všechny máte doma vzorného in.. muže a když zvednete pozadí od pc, tak práci máte ihned. To ty lidičky co jsou na ÚP jsou pěkně vybíraví, že musejí chodit na rekvalifikace, protože práce za kasou nebo u přepážky na poště, či práce s hadrem jim nevoní. Vlastně jim asi nevoní na kase, na přepážce smajlik - 76smajlik - 76smajlik - 76smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
jelítko
jelítko - 26.11.2010 17:12

zdrhééééééj smajlik - 66

 
Grainne
Grainne - 26.11.2010 9:37

Ota: potíž je pořád v tom, že SPRÁVNÁ ŽENA dnešní doby se tak přece sama nemůže rozhodnout.
Netuším, kde se pořád tahle úvaha bere, ale je to otázka volby a priorit a svobodné vůle.
Člověk, který tohle uplatní má věčně za zadnicí nějakého rejpálka, který se mu usilovně snaží nabreptat, jak má být ukázněný - tedy nešťastný a nespokojený sám se sebou.
Patrně ta spokojenost se svým rozhodnutím nemístně provokuje. To samozřejmě platí ve všech oblastech života, nejen ve spojení s ženstvím a ženským údělem, nebo snad raději ......životem?

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146505.
Archiv anket.