Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Mám strach, že mé děti u prarodičů zvlčí

Mám strach, že mé děti u prarodičů zvlčí

Jsem rozvedená, mám dvě děti ve věku 7 a 5 let. Před rokem a půl jsem se seznámila se svým současným přítelem, který je svobodný a bezdětný, ačkoli už je mu pětatřicet let. Na mé děti si však zvykl velmi rychle, i ony na něj a panuje mezi nimi oboustranně pěkný vztah.

I jeho rodiče mé děti přijali velice dobře, myslím, že absencí vnoučat dost trpěli. Dokonce nám letos nabídli, že by si je v létě vzali na čtrnáct dní na chalupu, kde by se o ně část léta postarali. V první chvíli jsem to velice přivítala, pokrýt celé léto je pro mne vždycky docela oříšek a ty dva týdny by mi v tomto ohledu dost pomohly.

Narazila jsem však na zásadní rozpor a teď nevím, jak se správně zachovat, protože na společný pobyt na chalupě se už těší jak rodiče, tak i děti. Problém je v rozdílném přístupu k výchově a ke stravování, ve němž se s rodiči mého přítele neshodnu.

Od malička se snažím vést děti ke zdravému životnímu stylu, dlouho jsem jim nedávala ani žádné sladkosti, až v poslední době občas ustoupím a nějaký pamlsek jim koupím. Přesto pečlivě hlídám, co jedí a pijí. Nemyslím, že jsem v tomto ohledu nějak přehnaně fanatická, i když přísnější než většina ostatních matek asi budu. Stejně je to i s televizí. Nikdy mi nesloužila jako odkladiště dětí, abych měla chvíli klid. Dívají se na Večerníček, Kouzelnou školku a v neděli ráno na pohádky.

Rodiče mého přítele však mají jiný životní styl. Jeho maminka má tendenci dětem hodně podstrojovat, pořád peče nějaké sladké koláče, dělá pudingy, i jejich běžná strava má k té zdravé hodně daleko. Potrpí si na českou klasiku, knedlíky, omáčky apod. jsou u nich na denním pořádku. Navíc televize u nich běží celý den jako kulisa. Nic proti tomu, je to jejich věc.

děti u prarodičů zvlčíJenže jak to vyřešit v souvislosti s mými dětmi, které jsou vedeny zcela odlišně. Mám obavu, aby se mi za ty dva týdny „nezkazily“ a nezačaly pak to, co jim bude dopřáno tam, vyžívat i doma. Zkusila jsem s rodiči promluvit, vysvětlit, jak bych si představovala, že budou mé děti u nich jíst a trávit čas (televizi jsem vyloženě zakázala) a jejich reakce nebyla zrovna příznivá, na jejich stranu se postavil dokonce i můj přítel.

Pokud se prý budou o mé děti starat, musí ony i já respektovat jejich pravidla. Podle nich jsem přehnaně úzkostlivá a děti potřebují více volnosti. Maminka tvrdí, že na svých zvyklostech stran vaření nic měnit nebude, však na to mé děti neumřou. To řekla doslova. Ohledně televize sice slíbili, že budou děti hlídat, aby před ní zbytečně nevysedávaly, ale moc přesvědčivě to neznělo.

A já teď nevím, jak se mám zachovat. Moc si vážím jejich nabídky, že si děti na dva týdny vezmou, mám však obavu, aby mi během těch pár dnů nezbořili všechno, o co se v rámci výchovy svých dětí celé roky snažím. A navíc se nemůžu zbavit dojmu, že by měli respektovat mne jako matku a svou péči přizpůsobit mým odůvodněným požadavkům.

Jaký je váš názor?

Bára


2.7.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 127   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám strach, že mé děti u prarodičů zvlčí

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-127
klotylda007
klotylda007 - 9.7.2010 18:16

Já bych na tvém místě byla vděčná tomu, kdo by se nabídnul, že mi o prázdninách pomůže s dětmi.

 
Verera
Verera - 8.7.2010 16:30

Ten název tam dává pisatel a nebo redakce?

Pod zvlčením si představuju odklon od chováí, ke kterému musí být děti poněkud nuceny proti své vůli. Pokud nadšeně baští doma salátek, žádné nebezpečí nehrozí. Pokud protestují a jí to jen proto, že nic jiného nedostanou, pak znamená babiččina svíčková značné riziko. Ne pro dítě, to se s ní vypořádá hravě a s nadšením. Ale pro matku, která nebude mít pak už všechno tak pevně v rukou.

Otázka je, jestli to ale nebude vlastně tak lepší a děti nebudou stejně zdravé,ale spokojenější.

 
newladis
newladis - 7.7.2010 18:38

Milá Báro, jsem také maminkou svobodného syna ve věku tvého přítele a asi bych nebyla nadšena z toho, že si našel partnerku se dvěma dětmi. Maminka tvého přítele se zachovala jinak a nedala najevo nějaký nesouhlas. Važ si toho, že vás všechny přijala a dokonce je ochotna se o děti starat. O svých rodičích a jejich ochotě se o děti o prázdninách postarat nepíšeš, tak dětem babičku a dědečka přej. Určitě na pobyt u nich budou rády vzpomínat.

 
lupina
lupina - 6.7.2010 18:56

Podle mě to moc řešíš. Děti si 14dní užijou možná právě i proto, že padne většina pravidel, co platí doma. Beru to podle sebe, kdy u babičky platily úplně jiná pravidla a mělo to svoje kouzlo. Taky nemám ráda cpaní dětí sladkým, limonády a tučná jídla jsou tabu, ale co se týče babiček a tetiček už ustupuju, protože bych ty děti nemohla dát hlídat nikomu. Naštěstí to nikdo z rodiny nepřehání, děti si nezvyknou. Doma platí jasný pravidla a ty se prostě doma dodržujou smajlik - 26

 
Pandice
Pandice - 6.7.2010 16:55

melda: nechtěla bych ti brát iluze, ale jsou i takové hrkliny

 
melda
melda - 6.7.2010 16:41

Pandice: se nerozčiluj smajlik - 56... to je stejně asi fakt vymyšlený ... jinak by to bylo k soudu za týrání dětí smajlik - 20

 
Pandice
Pandice - 6.7.2010 15:23

Tož teda nevím, ale " pečlivá" maminka by zasloužila. Nevím co považuje za zdravou a škodlivou stravu. Navíc, mám dvě kamarádky, všechny už máme přes šedesát, obě celý život byly propagátorky vegetariánské stravy a obě mají hodně těžkou osteoporézu.
A jako hlídací a vychovávací babička bych oné matince řekla, že se budou respektovat naše pravidla a ještě u žádných prarodičů děti nezvlčily

 
melda
melda - 5.7.2010 22:20

sharon: ad 2.7.2010 21:59 naprostej souhlas smajlik - 47

 
melda
melda - 5.7.2010 22:18

helča 65: já pevně doufám, že je ten článek vymyšlený ... žádným dětem bych tohle nepřál smajlik - 20

 
Libushe+3
Libushe+3 - 5.7.2010 4:29

Baro.....chtela bych mit tvoje problemysmajlik - 80

 
mashanka
mashanka - 4.7.2010 21:07

To, že si někdo něco neuvědomí nebo má z něčeho obavy, nemusí znamenat, že je blbý.
Já si nemyslím, že je blbá, jen chce pro své děti to nejlepší, jako každá máma - a asi do toho trochu zabředla

 
Kadla
Kadla - 4.7.2010 18:23

mashanka: Jo, jenže to by musela přijmout fakt, že udělala chybu a mně teda přijde dost zaťatá podle toho vyjadřování v článku... Pochybuju, že si nechá poradit. Spíš věřila, že se čtenářky přikloní na její stranu a chtěla se utvrdit ve svém názoru. Takže i pochybuju, že se vůbec ozve. Co by taky měla říct? "Sorry, jsem blbá a neuvědomila jsem si to?"

 
helča 65
helča 65 - 4.7.2010 9:31

mashanka: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
mashanka
mashanka - 4.7.2010 1:08

helča 65: Já bych spíš čekala : Díky, holky, že jste mi otevřely oči - asi to fakt přeháním - děti už mají sbaleno, těší se k babičce na koprovku s knedlíkem a já si užiju se svým partnerem romantických 14 dní - a možná se nám povede třetí smajlik - 91

 
Arna
Arna - 3.7.2010 21:51

smajlik - 76Jéžíší, já si teprve teď přečetla název článku!smajlik - 76
Jak můžou děti zvlčet po knedlíkách? Teda,Báro, to mi musíš vysvětlit. smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-127
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 433750.
Archiv anket.