Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Děti nechtějí k babičce

Děti nechtějí k babičce

Mám dvě děti ve věku 10 a 13 let, jsem samoživitelka. Letní dovolenou jsem s nimi strávila v červenci, dva týdny byly na táboře a na poslední prázdninový týden bylo domluveno s mojí matkou, že budou u ní. A v tom je teď kámen úrazu.

Obě děti totiž k babičce nechtějí, brání se tomu zuby nehty. Stěžují si, že na ně není hodná, pořád jim za něco hubuje, nic u ní nesmějí dělat, nevezme je nikam ven a samotné je pouštět nechce a doma je pak hubuje, že pořád sedí u televize.

děti nechtějí k babičceChápu je, vím, že moje máma takový generál je. Je rovněž sama, stejně jako já, i ona nás s bratrem, když jsme byli malí, vychovávala sama. Přesně si pamatuji, jak mi u ní vadily ty samé věci jako mým dětem.

Jenže jinou volbu nemám. Bývalý manžel o děti nejeví zájem, založil si novou rodinu a já mu je násilím cpát nebudu. Bohužel, sama už dovolenou nemám. A tak řeším, zda si mám troufnout nechat děti doma samotné. Do práce si je vzít nemůžu v žádném případě.

Ještě jsem je samotné nikdy nenechala, pouze starší dcera, když jí nebylo dobře, tak byla doma sama dva, tři dny. Pracuji od šesti do půl třetí, ve čtvrt na čtyři už bývám doma. Možná si dělám zbytečné starosti, ale mám obavu, když zůstanou doma oba dva, tak aby se něco nestalo. Dcera už je poměrně velká, ta by to měla zvládnout bez problémů, ale syn je jak z divokých vajec, mohl by jí zlobit a dělat nějaké vylomeniny.

S mámou řeč není, jakékoli výtky či výhrady odmítá, stojí si pevně na svém a prohlásila, že pokud budou děti u ní, musí dodržovat její pravidla a já prý jim nemám ustupovat.

Nevím, jak to mám vyřešit. Posílat děti k babičce proti jejich vůli se mi nechce, ale nechávat je doma samotné taky ne. Od kdy zůstávaly vaše děti samy doma?

Renata


17.8.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 64   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Děti nechtějí k babičce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
PEGG
PEGG - 18.8.2010 14:33

batum - 17.8.2010 21:12 - "jsou to děti,které mají poslouchat a né jim dát na vybranou" - promiň ale v tom s tebou nesouhlasím. Takovouto praxi razila moje mamka,žádné diskuze natož nějaký vlastní názor a já si pak hodně dlouho myslela,že se dospělí musí poslouchat a že mají vždycky pravdu. Takže mě to v podstatě dost negativně poznamenalo,protože ani jako dospělá jsem se neuměla bránit a ozvat se když bylo potřeba. A lidé, kteří vychovávají svoje děti jako poslušné nediskutující zvířátko, je raději nemají mít.

 
batum
batum - 17.8.2010 21:12

Nezlobte se na mě,ale jsou to děti,které mají poslouchat a né jim dát na vybranou.Odvezla bych je k babičce a hotovo,budeš klidná a jim to neuškodí.
Dneska je sice jiná doba,ano úchylové byli a budou,ale zazvonit,děti odstrčit a vybrat byt a ještě je zmlátit, to dříve nebylo, dneska se sousedé nevšímají.....měla bych strach.
Vím, příjdou ze školy a taky jsou doma,ale to je něco jiného.

 
TULI
TULI - 17.8.2010 18:44

evropka: smajlik - 34smajlik - 47

 
Ploduska
Ploduska - 17.8.2010 17:38

ted mne napadlo -
Renato, to jeste nikdy nebyli sami doma - treba pár hodin odpoledne? a stalo se neco?

 
evropka
evropka - 17.8.2010 16:58

taky mám problém,můj 21 letej chlapeček,nechce jet ani k babičce,ani na tábor,to jsou teprve starosti

 
Juana
Juana - 17.8.2010 16:16

punh: jasně, asi jsem se nevyjádřila dost jasně - manžel má vlastní firmu, kde pracuju jen já a tchýně a poslední dobou spíš stejně pracujeme z domova, protože kancelář máme u souseda asi 30 metrů od domu a teď v létě se nám tam opravdu nechce, když jsou doma často i děti (bydlíme na vesnici, takže nejsou zavřené v paneláku). Ale manžel ho bere k osvědčeným zákazníkům, kterým nevadí, že ho s sebou bere a že mu pomáhá, navíc kluk vypadá starší než na 14 letsmajlik - 16

 
sharon
sharon - 17.8.2010 16:10

Crystall: já ne !

 
Crystall
Crystall - 17.8.2010 15:55

Ja bych je nechala samotne. Sednout s nima, vysvetlit situaci, jsou uz dost velci, aby pochopili. dopoledne prospi nebo prolezi u TV, na obed muzou mit chleba, pak si cist nebo hrat hry, no a pak uz budes doma - udelas teple jidlo. Pokud se bojis urazu, tak muzou jit ven, az prijdes domu, budes nablizku. Nebo muzete jet na kratky vylet, podle toho, kde bydlis a jake jsou moznosti v okoli.
Ja bych se toho nebala. Deti zcasto zlobi a vyvadeji, kdyz vi, ze muzou. Ale dokazou se chovat zodpovedne, kdyz to situace vyzaduje.

 
sharon
sharon - 17.8.2010 13:34

Bellana: tak to měl ten dědek štěstí, že nanatrefil na mě......ztrávil by zbytek života v kotrmelcích....smajlik - 37

 
Bellana
Bellana - 17.8.2010 13:25

sharon: Na Robinzonku ne. Jen se takový jeden úchylný dědek pokusil znásilnit jedenáctiletou holku, o kterou se starala její naivní babičkasmajlik - 2

 
sharon
sharon - 17.8.2010 13:13

Bellana: a píšou tam , že zvonily na Robinsonku ?smajlik - 68

 
Bellana
Bellana - 17.8.2010 13:11

sharon: S těmi úchyláky dříve - doporučuji přečíst knihu Don Pedro, Don Pablo a Věra Lukášová. smajlik - 2 Nebo povídky od Maupassanta. Úchylové byli, jsou a budou, dokud lidstvo nevyhyne.

 
Heather
Heather - 17.8.2010 13:06

Bylo mi deset, bráchovi tři a naši stavěli barák, tak jsem bráchu často hlídala, byl docela číslo, tak jednou aby mi neutíkal, jsem vymyslela hru na pejska a přivázala ho za nohu ke stolu, jakože je pejsek u boudysmajlik - 72. Chvíli se mu to líbilo, pak už moc ne....Když dorazili naši, moc pochopení pro tuhle hru neměli a dodnes (už to je víc jak 35 let) to mám občas na talíři, jaké inovativní pedagogicko výchovné metody jsem to používala...Sorry bráchosmajlik - 56
PS Bratr přežil bez úhony na těle i na dušismajlik - 68

 
punh
punh - 17.8.2010 12:55

Juana: taky si myslím, že v tomto věku by děti měly zvládnout být doma samy. Oproti dřívějšku jsou teď mobily, v případě nouze se dá zavolat.
Trošku rozpačitá jsem s tím braním dětí do práce. Pokud tam jsou co platné (jako tvůj syn), tak by snad problém být nemusel. Naše děti taky chodily na brigádu k tátovi, protože je OSVČ, takže to šlo. Ale vím, že můj švagr si bral do práce děti (nevím jak často) a kolegové mu dali najevo, že si to nepřejí. Byli z toho se švagrovou dost rozhození, jak je prý dnešní společnost nepřátelská k dětem. Já si zas myslím, že na to mají kolegové právo, aby se k tomu vyjádřili. On každý není zvědavý na to, aby ho při práci rušily děti. A někdo si myslí, že jsou jeho děti roztomilé a druhému to tak nepřipadásmajlik - 66

 
sharon
sharon - 17.8.2010 12:52

orinka: já myslela, že na Robinsonku žádnej úchylák nezazvonil.....smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.