Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Je náš syn homosexuál? Dělá nám starosti.

Je náš syn homosexuál? Dělá nám starosti.

Jsme s manželem na velkých rozpacích a nevíme, jak se správně zachovat. Máme totiž podezření, že je náš syn homosexuál, alespoň tomu napovídá jeho chování. Oba dva jsme z toho dost nešťastní, rádi bychom s ním na toto téma navedli řeč, ale bojíme se, abychom ho nějak neranili.

Synovi je osmnáct let a dosud neměl žádnou dívku. Když začal dospívat, nevěnovali jsme tomu pozornost, říkali jsme si, že to přijde časem, ale ono to nepřišlo. Syn se stýká téměř výhradně s vrstevníky – samými chlapci. synVzájemně se navštěvují, jezdí společně na víkendy, na výlety, za sportem. Nikdy o žádné dívce nemluvil, nezmínil se, že by se mu nějaká líbila.

Manžel zkoušel nenápadně zavést na téma „holky“ rozhovor, ale ze synovy strany nebyla žádná odezva. Skutečně to vypadá tak, že ho děvčata vůbec nezajímají ani nepřitahují. Dělá nám to starosti. Samozřejmě, že víme, že pokud se naše domněnka potvrdí, nic s tím nenaděláme a budeme se s tím muset smířit. Ale ta nejistota, kterou prožíváme už nějakou dobu, nás dost znervózňuje.

Hlavně manžel je jako na trní. Pro něj je představa, že by jeho syn byl homosexuál, šílená. Bere to jako ponížení, ostudu, hanbu, i když se snaží to přebíjet rozumem a uvědomuje si, že je to pořád náš syn, ať je, jaký je.

S nikým o tomto problému mluvit nemůžeme. Ani s našimi rodiči, sourozenci a nejbližšími přáteli. Potřebovali bychom nějakou radu, jak se zachovat a jak co nejtaktněji zjistit, jak to s naším synem skutečně je. Možná si děláme jen zbytečné starosti a on je ve vztahu k dívkám možná jen „lehce opožděný“ a teprve to přijde.

Proto bych se ráda zeptala, jak probíhalo dospívání u vašich synů. Myslíte, že je normální, že v osmnácti letech nejeví zájem o děvčata a stýká se výhradně se samými chlapci? Máme si dělat starosti, nebo být v klidu a nepanikařit? A jak co nejlépe se synem promluvit a zjistit, jak se věci mají? Nikdy by mne nenapadlo, že budu nucena něco takového řešit. A věřte, že mi z toho vůbec není dobře.

Věra


6.4.2011   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 93   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Je náš syn homosexuál? Dělá nám starosti.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-95
NoA14
NoA14 - 20.4.2014 15:59

Dobrý den, pokud chcete vyjádřit svůj názor k tématu nebo se Vás téma přímo týká, vyplňte prosím krátký dotazník:

bit.ly/dotaznik-spoluout

Děkujeme

 
bertice
bertice - 16.5.2011 16:16

Já bych se přikláněla k tomu, promluvit si šetrně se synem/ zatím jen máma/. Pokud je opravdu homosexuál a je o tom přesvědčen, nebude popírat a vám se uleví. Vím o čem mluvím.... A manžel, i kdyby to byla pravda, přijme tuto alternatívu, pokud nechce ztratit svého syna. Pokud je homosexuál , není to ničí vina, ani jeho ani Vaše, zkrátka tak to je a zůstane. je to " nevyléčitelný stav". Ti, kteří se musí se svou orientací srovnat, to nemají lehké, prožívají většinou velmi těžké chvilky a ne všichni to zvládnou. Ptají se, proč zrovna oni a jak budou dále žít. Je velmi dobré, pokud najdou oporu ve svých blízkých. Přeji hodně štěstí, ať už bude výsledek rozhovoru jakýkoliv. Buďte ráda, že je syn zdravý, že vás má rád a buďte mu vždy nablízku, když bude potřebovat pomoc a radu.

 
magic11
magic11 - 28.4.2011 8:34

Občas nás napadlo to samé, kdyý z ničeho nic si přivedl domů slečnu. Vše bylo ok do doby, než se sním rozešla a druhý den snědla prášky a skončila na JIPce. Od té doby si říkám, že než toto, tak raději nic. Úplně ho tím zdrtila a už 3 roky se na žádnou holku ani nepodíval.

 
Haluška
Haluška - 11.4.2011 10:13

mému bratrovi bude 30 a také neměl dodnes pořádný vztah. Občas jde s nějakou holkou do kina, ale problém je, že ho všechny berou jako kámoše, takže krom pár menších příhod, nic zajímavého. Homosexuál není, ale dlouho se zabýval spíš počítačem a autam a krom toho vypadá tak na 20 (zkuste si představit, na kolik vypadal ve dvaceti) a dodnes jsou v hospodě schopni zeptat se ho na občanku. Takže pokud je synovi 18, tak bych ROZHODNĚ nic neřešila - krom toho, co víte? Třeba byl dlouho tajně do někoho zamilovanej a nezadařilo se.....myslíte, že se s tím bude svěřovat rodičům????????smajlik - 76

 
arsiela
arsiela - 11.4.2011 7:30

Jo ještě dovětek,aby to náhoudou u vás nebylo jak u mého tchána.Manžel tenkrát v 22 jednou jedinkrát prokecnul,že s někým chodí a něco o dotyčné řekl.Tchán začal šíleně moralizovat,ale ne před ním,začal dělat kázání mladšímu synovi.Výsledek,švárovy je kolem 40 let a dodnes nikdo doma netuší,jestli má nějaký vztah.Prostě po tom co si doma užil za kecy svoje soukromí přísně tají.Je to workoholik,děti mít nechce, s žádnou slečnou,nebo paní jsem ho nikdy neviděla.Ale i tak by mě vůbec nenapadlo,že je homosexuál.

 
arsiela
arsiela - 11.4.2011 7:23

Zatím by mě vůbec nenapadlo nějak vyšilovat a asi jsem pitomá,ale vůbec by mě nenapadlo usuzovat na to,že je homosexuál.Můj manžel začal chodit s první holkou v 22.Sice se mu občas nějaká líbila,ale buďto to nebylo opětováno nebo měl jiné zájmy.Co můžete vědět,může se mu holka líbit a nevyšlo to,nebo zatím žádnou co by ho chytla za srdce nepoznal.A s nějakéjma krátkejma známostma se vám chlubit zřejmě nebude.Pustila bych starosti o jeho orientaci naprosto z hlavy.

 
marukralova
marukralova - 7.4.2011 14:57

moja dcéra žije so ženou, nikdy sa netajila so svojou orientáciu, nikdy mi to nevadilo, hlavne, že je šťastná

 
sharon
sharon - 7.4.2011 13:17

denda04: přesně, kdo nezažil, nepochopííí.....smajlik - 68smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 68

 
denda04
denda04 - 7.4.2011 12:06

sharon: smajlik - 58smajlik - 47ano tak to je a máš pravdu víc už o tom psát nebudu 100x bych mohla chtít vnoučata , když by dcera ,syn nechtěl , nemohl mít tak nic nenadělám nebo dcera ,ale máme vnoučátka což je smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45 a za to díksmajlik - 58

 
sharon
sharon - 7.4.2011 9:29

tady některé nepochopily že nikomu děti necpem a nenutíme ani ta vnoučata, psali jsme s Dendou jak to cítíme my, co jsme v pokročilejším věku a máme za sebou to co máme....bože, znovu opakuju , ať si každý žije svým životem a kdyby se bejvalo někdy stalo že by můj syn byl homosexuál tak by si taky žil jak on chce...znovu opakuju NEKECALA BYCH MU DO NIČEHO.......a ani naše vnoučata nepřišli na svět proto že jsme to chtěli my , ale chtěli to jejich rodiče......tečka !

 
Stanik
Stanik - 7.4.2011 8:35

ajjana: Tetley: Renee: jj, o tom s muzem neco vime.. tky ba rodinky rady vnoucata... ale pokud se nepochlapi bratr.. tak proste zadna nebudousmajlik - 26

 
thePlacheck
thePlacheck - 6.4.2011 22:44

To chce klid,můj bratranec se taky oženil,zrobil potomka ,potom přišel na to že klucííííí jsou lepší tak se rozvedl a teď už hodně roků žije s přítelem.A tetka se taky s tím už smířila a dokonce ho má už i ráda.No a mě taky v 18 holky ještě nezajímaly.To byli hlavně kamarádi,teprve až si kamarádi našli holky tak sem pochopil že to musím udělat taky.Ale když o tom tak zpětně uvažuju tak nevím jestli sem udělal dobře,ti kamarádi byli přec jen lepší.........

 
Minda
Minda - 6.4.2011 21:54

Pane Boze, to snad neni pravda!!! smajlik - 76 "že budu nucena něco takového řešit." Co chcete resit?! Je to snad vas zivot?! Nechte syna zit a neplette se do ceho vam nic neni! Kdyby se vam narodil syn s hnedyma ocima prestoze manzel chtel modrovokyho, taky by to pvazoval za "ponížení, ostudu, hanbu"?! Je to nemlich to samé, genetika!
Nebudte sobecti a prejte mu, at je stastny! Co kdyby se zamiloval treba do Americanky? Byli byste radi nebo byste zas skuceli, ze to mate k vnoucatum 10 hodin letadlem?!

 
kubikm
kubikm - 6.4.2011 19:46

já bych byla v klidu a kluka nechala dozrát...a potom se uvidí...stejně s tím nic jiného dělat nejde, jinak dopadnete jako slon v porcelánu...

 
♥Mamina6♥
♥Mamina6♥ - 6.4.2011 18:50

No bóóóóže, tak je homosexuál.....je to snad syn - vaše krev ne?? Tak proč z toho dělat tragedii než je nutná....

má nejstarší dcera (12) je zase TS - víte co to je?? Transexuál.....a co mám dělat?? miluju ji jak áje, a pokud se cítí být šťastná takhle, já budu taky, mluvíme spolu o tom problému několikrár v týdnu, jsme v péči lékařů - odborníků....nejní to "jen" in či tak nějak něco podo´bného, opravdu to tak je.....nevidím v tom nic ponižujícího nebo nějakou ha,bu.....je to ona, pak bude on.....a je MOJE !!!!! smajlik - 43

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-95
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.