Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Nechat vyřvat malé miminko? Prý jsem dceru rozmazlila.

Nechat vyřvat malé miminko? Prý jsem dceru rozmazlila.

Mám tříměsíční holčičku, která je hodně plačtivá. Když usne, vydrží spát v celku sotva hodinu. A to i v noci. Budí se, pláče a uklidní se, jen když ji chovám.

Všichni mi říkají, že jsem ji rozmazlila a že dokud s tím věčným chováním nepřestanu, nezlepší se to. Ale copak to jde? Nemůžu ji přece nechat jen tak plakat, když vím, jak ji uklidním.

Samozřejmě že mě to vyčerpává, jsem nevyspalá, unavená, občas bych přivítala, kdyby mě třeba manžel v noci zastoupil. Jenže on se k tomu nemá, prý jsem to zavinila sama, moc jsem ji rozmazlila. Hádáme se kvůli tomu hodně.

On je pro to, nechat ji křičet, dokud znovu neusne. Prý si na to zvykne a ten noční pláč ustane. Já si myslím, že nechat takhle malé dítě plakat až do vyčerpání je zvěrstvo. Něco takového bych nikdy nedokázala. A tak celé noci prochovám, spím přerušovaným spánkem, jsem unavená, nervózní.

Mrzí mne, že má manžel takový postoj. Myslím, že z jeho strany je to jen alibi, aby omluvil vlastní pohodlnost.

Kdo z nás má pravdu? Nechávali jste své děti křičet, aniž byste se je snažili uklidnit? Dá se to noční probouzení nějakým méně drastickým způsobem odnaučit?

Karolína


27.3.2013   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 94   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nechat vyřvat malé miminko? Prý jsem dceru rozmazlila.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-95
Mulisak.cz
Mulisak.cz - 10.4.2013 14:20

Chudáček miminko, když ho někdo nechá plakat! Ono to může být touhou po fyzickém kontaktu, ale taky nemusí, miminko nám to nepoví. Mně se osvědčila jedna věc, a to je kojení. Prostě uspání u prsu, někdy stačí přivinout. Jasně, že v mé posteli smajlik - 58 Buď to dítě usne, pak ho lze zase přenést do jeho postýlky (a nebo dospí se mnou, proč ne, malé miminko se ještě nepřemístí a umím spát tak, že sebou nemelu).
A nebo, a to se mi stalo několikrát, se mu tím kojením pohne bříško a třeba se vykaká a pak je mu veseleji. Takže doporučuji se vykašlat v tomto věku na nějaký kojící režim a takto miminko utěšit. Ono to nebude trvat věčně, já jsem to tak dělala a moje dcera má teď 9 měsíců, spinká celou noc (někdy se jednou vzbudí k ránu) a je psychicky v pohodě.
A vůbec, na mazlení není nic špatného, miminka se mazlí hlavně sáním a proč jim to odpírat? Jakmile ale usne, tak je potřeba ho jemně z toho prsu sundat. Mohlo by se prý stát, že se ve spánku zadusí mlíčkem... aspoň jsem to někde četla. Ale přiznám, že jsem taky sama kolikrát u kojení usnula.

 
rienok
rienok - 29.3.2013 22:14

nenechala by som vyplakať ani za milion. ja mám doma tiež 3-mesačné miminko a je na mne prilepená takmer stále, chcem aby z nej vyrástla sebavedomá, milujúca osôbka a nie hysterická a neurotická ... ale zase ona v noci, pokiaľ ju nič netrápi pekne spinká v postieľke aj 6-7 hodín vkuse. Cez deň je to horšie to spí len v kočíku vonku alebo na rukách. Ale keďže som si prečítala zopár dobrých kníh viem, že takéto bábätká neplačú bez príčiny - buď sú hladné, potrebujú prebaliť, bolí ich niečo alebo potrebujú pomazliť. Niekde som čítala že dieťa do 1 roka nevie plakať z vypočítavosti a ja tomu verím.

 
zonan
zonan - 28.3.2013 14:19

Před rokem (a něco málo k tomu) jsme řešili stejný problém. Nakonec jsem na netu našla rady k nezaplacení. Ve zkratce byla někde (stránku si nepamatuji) popsána metoda amerického lékaře, který napsal knihu Nejšťastnější miminko. Teď jsem našla nějaký odkaz, tak ho sem dávám http://www.jaknamiminka.cz/harvey-karp-nejstastnejsi-miminko-v-okoli-aneb-5-zlatych-zasad-na-koliku-a-plac-miminka-a61.html

Nám to pomohlo hodně. A houpali jsme ho na míči. Mohla jsem si trénovat i nohy. Tak hodně štěstí a šťastné miminko.

Ještě dodávám. Na úžasnou radu některých zdejších maminek jsme udělali velké rodinné letiště (srazili postel s našim letištěm) a je to něco fantastického. Když malý v noci vrní, jen si ho k sobě přitulím, či dám dudlík a spíme sladce dál.

 
janas
janas - 28.3.2013 13:44

mám pro tebe pochopení... dnes už nám je 7 měsíců, ale prvních pět měsíců byl očistec. Malej měl velký koliky a dokonce jsme jednu dobu zapisovali kolik naspal za 24 hodin. Po dvaceti minutách a jedné dvouhodinovce jsme se dostali na součet 8 hodin (žádnejch 20 co píšou ty pitomý knížky). Osobně mám zkušenost s tím, že když nechám řvát dál, tak řve klidně i dvě hodiny až přijde o hlas a stejně pak nespí. Když ho v noci pochovám, většinou do 10 minut usne a tak můžu spát i já.
Jo a rady o vyřvání jsem taky poslouchala... hlavně od ženskejch, který si z porodnice přinesly bezproblémová miminka a slovo kolika je naprosto minulo - takový jsou nejchytřejší.
Jo a s tím vystřídáním v noci... to zvládneš sama a hlavně v klidu a po svém... na manžu se vykašli. U nás to bylo o to veselejší, že malej odmítal uklidnění od kohokoli jiného a taky jsme to přežili a začíná to bejt lepší a lepší.

 
fati
fati - 28.3.2013 7:07

..nečetla jsem předchozí příspěvky, ale taky jsme měli uplakané miminko (i přes den), vše možné i nemožné nezabíralo, taky jsme byli označováni za ty, co rozmazlují a máme nechat vyřvat. Okolo roku lékaři zjistili, že má zvýšenou tvorbu žaludečních kyselin, co ho dráždí v krku, špatně tráví a je zvýšeně dráždivé. Takže ikdybychom ho nechávali vyřvat, nic nezměníme, maximálně ho "otupíme a bude apatický", jak říkal neurolog. Aneb každá strana má dvě mince a "chytré rady" se nedají aplikovat na každého.

 
Kassy
Kassy - 28.3.2013 0:12

PEGG: A to ona se zas o jídlo přihlásit umí smajlik - 18smajlik - 86 A na váze přibírá tak akorát, právě jsem si kvůli tomu i půjčila váhu a kontroluju pravidelně, kolik přibírá. Kdyby šla dolů, tak zavedeme přísnější režim a budu zas na kojení budit, ale zatím mi to nepřipadá nutné.

 
PEGG
PEGG - 27.3.2013 19:35

Kassy - 27.3.2013 15:11 tvoje názory jsou rozumné, trpělivě dítě učit nějakému řežimu, bohužel na všechny to asi nezabere, nebo člověk někde dělá chybusmajlik - 26 Ale jen upozornění, takhle spal malý moji švagrové, až doktorka zjistila, že spí hlady, že je tak vysílený, že se ani na jídlo sám nevzbudí, ale to snad není váš případsmajlik - 105smajlik - 61

 
illča
illča - 27.3.2013 19:05

Beru: 16:02 smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

jako by jsi popisovala moje miminko smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
NinaLila
NinaLila - 27.3.2013 18:10

A ještě dodávám, že potřeba fyzického kontaktu je základní lidská potřeba, potřeba bezpečí rovněž. Ochota a rychlost mých reakcí na potřeby dítěte/dětí se zúročí v jejich ochotě odpovídat pak také na to, co po nich chci já.

 
HelenaPa
HelenaPa - 27.3.2013 16:48

tornado-lou: Já bych zase malou potřebovala očkovat denně. Mně po očkování spala v noci úplně bezvadně - 4 + 4 hodiny v kuse.

 
Verera
Verera - 27.3.2013 16:11

Nechat dlouho řvát to ne, ale taky není potřeba vyskočit hned při prvním zakňourání. I malé mimino pozná, že to takhle funguje, líbí se mu to, tak proč to nezopakovat? A kdy s tím přestaneš? Pořád ti bude připadat malá, až se z toho buď sesypeš nebo jí to budeš muset vysvětlit důrazně a pláč bude tak jako tak.

Je potřeba najít rozumný kompromis, aby ses nezhroutila. Tatínek může odpoledne drandit s kočárkem a ty se vyspíš, pak se dá zkusit cokoli místo chození v noci a chování.
Na syna fungovalo, když jsem si ho dala v korbičce kočárku vedle sebe a ruku na tvář, to mu jako kontakt stačilo a u toho se dá krásně spát.

U dcery jsem došla k závěru, že dávat dítě odkrknout je zbytečné, protože jsem ji em usnula (a to vždycky, zůstala tam několik hodin naprosto v klidu.)

Nejsem příznivcem dítěte v posteli, ale u takhle malého je to něco jiného. Usínala u sebe, jak se v noci přestala budit neměla snahu se přesunovat k nám.

 
Beru
Beru - 27.3.2013 16:02

Mě můj mladej před 27 lety vycvičil tak,že dodnes mi mimčo ,které kouká a neřve přijde divné.Řval rok a půl,vyzkoušela jsem úplně vše-přestal po roce a půl po pobytu v nemocnici,kde mu operovali vyřvanou kýlu.Vrátili mi ho naprosto ochraptělého,ale spícího.A určitě jsem ho zamala nerozmazlila smajlik - 71 On byl po zvuku k poznání už v porodnici,vzteklé chlupaté opičátko.smajlik - 76

 
Kassy
Kassy - 27.3.2013 15:52

tornado-lou: Toho jsem se právě bála taky. Úbytku mlíka a že malá nebude prospívat, proto jsem si za začátku nastavoval ten budík a budila ji sama, když spala. Ale prospívá dobře a mlíka mám zatím dost a dost. A i kdyby ne, upřímě radši budu vyspaná dokrmovat umělým, než kojit plně za cenu absolutního vyčerpání. Když jsem nevyspaná, jsem protivná na všechny okolo, brečím a chytám hysteráky kvůli každé kravině, třískám věcma... To mi za to nestojí, nezaslouží si to ani to dítě ani můj muž.

 
Almega
Almega - 27.3.2013 15:50

Syn byl nespavý,ani jako malinké mimino nevydržel spát déle než dvě hodiny v kuse a pak se chtěl bavit...V noci se mu spát nechtělo vůbec,byla jsem až do roka a čtvrt nevyspalá,manžel nesnášel řev,tak mi nezbylo,než neustále být ve střehu,aby kluk neřval,což bylo každé 2-3 hodiny celou noc.Spali jsme sami v pokoji,manžel byl přes celý byt v jiném pokoji,aby se vyspal,já byla mátoha...Chtěla jsem ho taky nechat zkrátka řvát,aby poznal,že se tím nedomůže,ale manžel na mě párkrát vylítl,že ho trápím,nechtěl si nechat vysvětlit,že jsem vyzkoušela vše:jídlo,pití,plenky...Pak šel synek v 1 roce do jeslí,něco tam s ním udělali a konečně,po čtvrt roce jejich "výchovy" začal v noci spát...Dcera byla hodná,ta spala v pohodě.

 
tornado-lou
tornado-lou - 27.3.2013 15:28

jo. a jak tu někdo říkal. pokaždý se to spaní zhoršilo po očkování.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-95
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.