Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Volila jsem Zemana. Dejte mi pár facek!

Volila jsem Zemana. Dejte mi pár facek!

Říká se, že člověk by nikdy neměl litovat toho, co udělal, nebo neudělal. Já o pravdivosti tohoto rčení přesvědčená zrovna nejsem, za svůj život jsem udělala hodně chyb a přešlapů, které bych nejraději vymazala. Ale to je asi život. Z většiny chyb se člověk poučí a když už je podruhé neopakuje, je vlastně všechno v pořádku.

S čím se ale nemůžu vyrovnat a sebekriticky tady teď jdu s kůží na trh je má volba prezidenta. Já totiž volila Miloše Zemana. Zajímavé je, že s kýmkoli dnes mluvím, od nikoho jsem neslyšela, že by ho volil též. Všichni dotázaní dali hlas buď druhému kandidátovi, nebo v druhém kole nevolili vůbec. Když přiznám, že já jsem ho volila, většinou sklidím velké opovržení, či alespoň zvednuté obočí a nechápavé kroucení hlavou. Otázkou je, kdo ho tedy volil, když to dnes vypadá že nikdo a on přesto vyhrál.

V prvním kole prezidentských voleb jsem měla úplně jiného favorita. Do druhého kola jsem původně jít nechtěla, ale občanská povinnost mi nedovolila. Po dlouhém zvažování jsem se přiklonila k Miloši Zemanovi. A dnes toho velmi lituji a ano, stydím se za to.

Poprvé mi pořádně zatrnulo při oné slavné scénce s názvem Viróza a korunovační klenoty. Nevěřícně jsem sledovala kymácející se hlavu státu, která měla co dělat, aby nevrhla šavli přímo na naše státní klenoty. Podruhé jsem myslela, že jsem se přeslechla při jeho Allahu Akbar v souvislosti s unesenými děvčaty v Pákistánu. (Mimochodem, kde je jim asi konec, často na ně myslím a pořád ještě doufám, že se snad vrátí domů.) Další ťafkou pro mne bylo povolební extempore a tajná schůzka s lídry ČSSD za zády předsedy této strany.

Nebudu tady vypisovat vše, vyjmenovávat všechny hřebíčky do rakve, které si náš prezident postupně zarážel hlouběji a hlouběji, stačí připomenout události posledních dnů. Jeho „kanální“ Hovory z Lán pro mne osobně byly tou poslední kapkou, kterou okořenila jeho snaha naučit se od čínských soudruhů, jak stabilizovat společnost a v neposlední řadě i jeho vztah k Rusku a názor na děni na Ukrajině.

Zkrátka a dobře, ačkoli jsem tomuto pánovi vlastnoručně hodila svůj hlas do urny, dnes musím říct, že mým prezidentem už není. Je mi z něj pěkně hořko a cítím se jako blbec. Zajímalo by mne, jestli se tady mezi vámi najde alespoň jediný člověk, který se, stejně jako já, přizná k tomu, že ho volil a připojí svůj současný názor na jeho projev. A taky bych mne zajímalo, jestli je ještě vůbec někdo, kdo mu věří, kdo si ho váží a je přesvědčený, že svou funkci vykonává dobře.  

Věra S.


20.11.2014   Rubrika:   |   Komentářů 182   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Volila jsem Zemana. Dejte mi pár facek!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
pes
pes - 7.1.2015 12:28

Taky jsem volila Zemana a nelituju.Těch pár facek si klidně dejte sama.Snad si nemyslíte,že ten uslintanej kuňka by byl lepší?Klidně by nás prodal a ještě by se nám vysmál.A určitě bych nevolila cizáka.No a k těm sprostým slovům,jenom doslovně přeložil název skupiny a tady se z toho dělá revoluce.Havel je vyznamenal,s tím taky souhlasíte,nebo si taky strkáte kuřata tam co oni,pak se není čemu divit,že nesnášíte Zemana.

 
Anahir
Anahir - 6.12.2014 17:27

Eminka13: prezident zas tolik pravomocí nemá. Osekat toho už moc nejde. To bysme ho jedině museli strčit do krabice a neukazovat. A to v souladu s jeho veřejnou funkcí nejde.
Říkat své politické názory může, jako každý, některý jeho vyjádření zas tak pitomý nejsou. To musím uznat. Ale že sklízí, co zasel je neodiskutovatelný fakt. Lidi hulvátství a sprostotě tleskají jen do určitíé míry. No, někteří i potom, asi se jim to líbí, ale to jejich problém.
Ale právo vyjadřovat se mu fakt vzít nemůžeme.
Koneckonců, dělá si reklamu sám a účet mu byl již vystaven. Je to jeho problém, že se z toho neumí poučit a vzít si z toho to dobré.

A je taky pravda, že tuhle funci nezvládají mnozí ne jen Zeman a ne jen politici pouze v čr. Stačí se rozhlédnout po světě a je to k pláči.

 
sharon
sharon - 4.12.2014 10:11

Eminka13: piš za sebe , já toho nelituju.....po bitvě je každej generál....Havel dokud mohl taky chlastal, kníže je taky sprostej jako dlaždič jen se u toho nenechá chytit , Klus lítal za letuškou a ukrad pero , masaryk nechal střílet do dělníků......nikdo není a nebyl bez chyb , topolánek sice nebyl president ale ostudu dělal pořádnou když u berlusconniho lítal s holým pinďouremsmajlik - 68 a tisk to měl na titulních s´tranách....tak si vyber....
zeman jen řekl své názory a sprostá slova ?.....Ringo Čech řekl že se s ním zná 30 let a neslyšel ho mluvit vulgárně....nikdo nevíme co ho k tomu vedlo ...a kolik nás tu je co ty hovory z lán slyšel na vlastní uši ? já ne.....

 
Jagea
Jagea - 3.12.2014 19:43

Eminka13: jsi úplně vedle.

 
Eminka13
Eminka13 - 30.11.2014 12:17

ja si myslim, ze pokud maji lide volit prezidenta, tak prezident nemuze mit takove pravomoci, jako v soucasnosti ma, cela prima volba byla chyba a ted se to ukazuje, lide lituji svych cinu....

 
Milda3
Milda3 - 27.11.2014 7:57

eva65: to si pletl 17 listopad s datem 25 únor,no obě data znamenala změnu režimu

 
eva65
eva65 - 26.11.2014 20:11

A za knížete by ses nestyděla?
https://www.youtube.com/watch?v=xbiSA1ywyYM

 
Milda3
Milda3 - 26.11.2014 6:30

Verera: asi tě štve že je to většinou pravda, to co píšeš v prvním odstavci si vem za příklad,jak je vidno tak se tím neřídíš
lajika: smajlik - 96

 
1234-5
1234-5 - 25.11.2014 22:40

lajika: ach jo ... dejte mi pár facek, že jsem cinkala klíčema ... a taky jsem věděla co je hm.. ehmmm zač smajlik - 85smajlik - 85smajlik - 76smajlik - 76smajlik - 76

 
kubikm
kubikm - 25.11.2014 22:17

Milda3: koukals na Špidlu?tak si najdi opakování...a budeš mrkat...

 
Verera
Verera - 25.11.2014 21:46

Milda3: ty mi něco povídej o propagandě smajlik - 68 Co tak méně poslouchat a číst cizí názory a víc používat vlastní rozum? A aplikovat stejné měřítko na všechny, a ne podle toho, z jaké země pochází.

Hulvát je prostě hulvát, grázl grázl, a je jedno, jakým jazykem mluví, tajné služby jsou aktivní na obou stranách, neexistují jedni jen dobří a druzí jen zlí, ti ušlechtlí, kteří se chovají v souladu s tvým světonázorem a ti, které musí řídit nějaká zlolajná cizí mocnost.

 
lajika
lajika - 25.11.2014 15:57

ano - zasloužíte pár facek. Vzhledem k tomu, že pan Zeman se jako buran, drn a pařez choval vždy, bylo zřejmé, že se tak bude chovat i v prezidentském úřadě. Snad jen ta jeho Putinofilie nebyla ještě tak úplně zjevná.
Na druhou stranu - takových vás byla evidentně většina a vaše sebereflexe vás ctí. Takže beru zpět - těch pár facek zaslouží ti, kteří by ho i po všech těch excesech zvolili znova. A že se takoví jistě najdou.

 
Milda3
Milda3 - 25.11.2014 14:05


Ale tady se všichni na něho vrhají kvůli tomu že se z časových důvodů vrátil jiným letadlem než státním, prohlásil, že věří ve spojení Thajvanu s Čínou a že nepoužil známý bič lidských práv.
Nuže je to tak, Zeman na rozdíl od mnohých USA nekritizuje (což je zásadní chyba), ale to našim pravdoláskařům nestačí. On zároveň a konsekventně hledá spolupráci se zeměmi, které budou v našem světě rozhodujícími činiteli, a to je pochopitelně Rusko a Čína.
Svět se od základu mění.
Když jsme před 25 lety hledali cestu k západu, bylo to přirozené. Byli jsme tak dlouho začlenění do jedné oblasti, že jsme chtěli i na tu druhou. Platí ovšem také, že Západ v jistém smyslu byl stále ještě civilizačně, ekonomicky i sociálně na svém vrcholu. A mimochodem, nevedl tolik bestiálních válek jako nyní.
Dnes Západ, kromě zcela rozpadávajících zemím jako je Ukrajina, či uprchlíci ze Sýrie, těžko může nabídnout něco nosného. V lepším případě stagnuje, v horším se polehoučku hroutí. Pionýři a komunisté sametové revoluce 1989 se přirozeně nechtějí smířit, že jejich vítězství se rozplynulo.
Nevyčítám jim jejich rozpoložení, nic jim to ovšem není platné.

Česká republika Havlův svět opouští a Zeman má na tom lví podíl. Asi tak 25% národa, ta která sama sebe pokládá za tu lepší a elitní, ho za to nenávidí. Těch 60 % nás prostých to naopak uspokojuje.
Takže vytrvat.

 
Milda3
Milda3 - 25.11.2014 14:04

Jiří Vyvadil: Havlův svět se rozpadá. Proto tolik hysterie kolem Zemana

To, co se všechno vyrojilo v tisku, televizi i rozhlase ohledně nejrůznějších událostí týkající se Miloše Zemana připomíná svou hysterií pomalu prezidentské volby.

Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
Novináři, Schwarzenbergové, Kalouskové, Jochové, zkrátka všichni politici konzervativního trojlístku TOP 09, ODS a KDU-ČSL, herci či zpěváci zuří nad každou jednotlivostí. Je to logické. Jejich svět který započal 17.listopadu 1989 se hroutí. Havlův odkaz v lepším případě vybledl a přesněji se již ukazuje být slepou cestou.
Václav Havel miloval lidská práva, ovšem v extrémně omezené podobě. Tehdy, kdy mohly být pokládány jako politický bič. Jeho ale nezajímaly sociální jistoty milionů, jeho zajímalo zda dva-tři disidenti z miliardové Číny něco mohou či nemohou napsat. Jeho zajímali disidenti na Kubě, ale že v teokratických islámských tyraniích (Saudská Arábie, Katar, Spojené arabské emiráty) jsou milióny žen v postavení bezprávných otrokyň, mu bylo fuk. Havel miloval války, ovšem ty správné. Pokud k nim vydal příkaz Washington, byl bych ochoten je podpořit třeba již v noci. Humanitární bombardování Jugoslávie oceňoval s obzvláštní něžností, válku s Irákem, která rozpoutala dnešní Islámským radikalismus, podpořil okamžitě bez jakéhokoliv zmocnění vládou. Havel nenáviděl Rusko a dělal vše proto, aby bylo zatlačeno daleko do Asie. Podporoval ruské disidenty a jejich neschopnost prosadit se přikládal nedemokratickému systému. Zcela pominul, že celá ona liberální politika převedla v Rusku zemi na pokraj bankrotu a lidé ve své většině je doslova nenávidějí. Takový Chodorkovský je prostě náš Rittig a Janoušek.
Nelze mu odpustit jedno:
Tak jako komunističtí funkcionáři poklonkovali Moskvě, on stejnou měrou poklonkoval Washingtonu a Evropské unii. Pac a pusu s dalajlámou, který představuje nedemokratickou teokratickou tyranii, povyšoval za osu lidských práv.
Kdo zhlédl doslova gigantickou reportáž z Čínské televize o návštěvě Zemana v Číně, tak si uvědomil, že s takovými poctami snad zatím nikdo nikdy od nás přijat nebyl. Pochodující vojska střela z děl při státní hymně mávající děti.
Ale tady se všichni na něho vrhají kvůli tomu že se z časových důvodů vrátil jiným letadlem než státním, prohlásil, že věří ve

 
Rema
Rema - 25.11.2014 12:47

Verera: no a možná právě, že má

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471546.
Archiv anket.