Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Mám ctitele a není mi to příjemné

Mám ctitele a není mi to příjemné

Dostala jsem se do hodně nepříjemné situace, která mi komplikuje jak osobní tak i pracovní život. Nevím, jak z toho ven, veškeré moje snahy vycházejí na prázdno. Už mě i napadlo, že snad podám trestní oznámení, ale pochybuju, že by se policie něčím takovým vůbec zabývala.

Je mi čtyřicet let, jsem vdaná, máme dvě školní děti.  Manželství máme celkem spokojené, největší problém byla manželova poněkud přehnaná žárlivost, která se postupem let naštěstí trochu zmírnila, respektive naučil se ji nějak ovládat. Ale úplně se jí samozřejmě nezbavil. Vinou současných okolností je naše manželství momentálně téměř před rozvodem.

Důvodem všeho je můj kolega. Před půl rokem nastoupil a já jsem ho dostala na starosti, abych ho zaučila. Protože vím, jak těžké jsou každé začátky, snažila jsem se na něj být milá a trpělivá, brala jsem to čistě kolegiálně a nikdy jsem mu ani náznakem nedala najevo nic víc. Jenže on se do mě zamiloval. Poznala jsem to po pár týdnech, nedalo se to přehlédnout. Byl pozorný, velmi galantní, občas mi přinesl nějaký drobný dárek, třeba čokoládu nebo kytičku, prý za mou trpělivost. Často jsem ho přistihla, jak s vůbec nesoustředí na práci, ale upřeně na mě hledí. Po dvou měsících se přiznal, že mě miluje a nemůže si pomoci.

Jasně a celkem i důrazně jsem mu řekla, že jsem vdaná, mám děti a svému manželovi jsem věrná. AA nic na tom měnit nebudu. A pak jsem, asi krutě, dodala, že jeho city v žádném případě nemůžu opětovat. Hned ten den jsem zašla za vedoucím a  požádala ho, aby mě přeložil do jiné kanceláře, což bez problémů udělal. Se zmíněným kolegou jsme se pracovně sice stále stýkali, ale podstatně méně. Doufala jsem, že když mě nebude mít celý den na očích, nějak se srovná a bude klid.

Jenže to se nestalo. Z jeho strany započal něco jako „milostný teror“. Fakt nevím, jak to mám nazvat. Píše mi mejly plné vyznání, čeká na mě ráno před vchodem, odpoledne taky, nosí mi květiny, vyznává mi lásku. Odmítám ho, jasně a důrazně, ale není to nic platné. Za poslední měsíc dokonce třikrát poslal kytku s milostným vzkazem přímo k nám domů. Samozřejmě byl doma manžel a při jeho sklonech k žárlivosti to mělo pěkně bouřlivou reakci. Vysvětlovala jsem mu, jak se věci mají, ale nevěří mi.  Vrátilo se to, co jsme prožívali před lety, kdy mě podezíral i když jsem šla ven jen s odpadky. Teď má důkaz v podobě květin.

Je to pro mne strašně nepříjemná situace. V práci jsem ve stresu, doma taky. Ten zamilovaný cvok mi totálně rozvrátil život a vůbec neposlouchá, co mu říkám. Prý si počká, až změním názor, je si jistý, že dřív nebo později jeho city opětuji. Když na něj už doslova zakřičím, že ne a ať mi dá pokoj, jen s usměje a druhý den mi pošle kytici.

Nevím, co mám dělat. Připadám si jako v pasti. Už mě i napadlo, že vše řeknu šéfovi, možná by mohl ze své pozice na toho kolegu nějak zapůsobit. Ale je mi to trapné. Taky mě napadlo to trestní oznámení, ale na co bych ho měla podávat? Asi by se mi vysmáli, kdybych na policii řekla, že podávám trestní oznámení na kolegu, který mi nosí dárečky a posílá květiny. Ta situace je prostě šílená.

Nesetkala se některá z vás s něčím podobným? Jak byste to na mém místě řešily? Nechci přijít ani o práci ani o manžela.  

Hanka


9.11.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 23   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám ctitele a není mi to příjemné

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
sallie
sallie - 13.11.2016 17:45

pánovi bych řekla, že pokud to nepřestane tak, ho nechám vyhodit z práce a podám oznámení na policii.
Manžel by kromě žárlení mohl pro tebe chodit do práce a doprovázet tě tam.
A jinak pán JE magor. Doufám, že kytky a dárečky vracíš.

 
rychlonožka
rychlonožka - 13.11.2016 11:59

Ono dospělému chlapovi dlouhodobě postačí dvořit se kytkami a vyznáními a dělá mu radost rozvracet manželství někomu, kdo nehodlá jeho city jakýmkoli způsobem opětovat? To musí být magor. A druhý magor je doma. Místo aby se manželky zastal, tak ji ještě deptá. Co má chudák ženská dělat? Kdyby doma nebyly děti, volila bych rozvod, změnu práce a bydliště. Do důchodu bych si v pronájmu rozhodně na svoje bydlení vydělala a měla svatý klid od obou. To je na zbláznění. Radu nemám. A Hanku lituji. Asi bych šla marodit, nevstala z postele a manželovi nechala na krku celou domácnost včetně dětí. Přešly by ho roupy ohledně žárlení, poněvadž by nestíhal. Kolega by v práci zatím kul pikle, jak se k Hance dostat domů a protože by Hanka byla doma zavřená, bylo by snad i tomu blbci doma jasné, že ona to dvoření neprovokuje? Musela by mu ovšem odevzdat mobil, a nezapínat PC. Aby měl jistotu, že než on přijde z práce, s nikým nekomunikovala. Můj bývalý byl taky tímhle docela uminutý, takže mohu z vlastní zkušenosti posoudit, že mít takového člověka doma je fakt poukázka na rozvod. Protože pokud to doma posloucháte pořád dokola a jste čistá, máte chuť spustit se i s přestálým domovníkem, aby ten váš blbec měl aspoň důvod vás deptat. Jak úžasný pocit po tom všem je, když se odstěhujete, byť do prozatímního, pochopí jen ta, co to má taky za sebou....

 
rychenza
rychenza - 12.11.2016 22:05

Uplne nejdriv bych si promluvila se sefem - vysvetlila bych mu, proc jsem chtela jinou kancelar i to, jak ti dotycny nici zivot.
Pak bych vzala manzela a jela na policii podat oznameni za stalking. Kdyby nic, udelaji na nej bububu a on mozna pochopi, ze nazor nezmenis. A pokud nepochopi, tak holt to trestni oznameni bude platit dal a kontaktovat te, mu zakaze soud. Navic budes mit v ruce dukaz, ze si zacal on - pokud by se zacal chovat jako zhrzeny milenec a zacal te pronasledovat nenavistne, V dnesni dobe, clovek musi mit na vsechno papir a dukaz.\
Tak nevahej a bez.

 
Makula41
Makula41 - 10.11.2016 16:19

Možná by právě tvůj manžel na něj měl křiknout, aby se vzpamatoval. Třeba by pomohlo i vašemu vztahu s manžele, kdybyste za ním přišli oba a vysvětlili mu, jak se věci mají a že si oba nepřejete, aby tě nadále obtěžoval... Věřím, že ti to je nepříjemné.

 
PEGG
PEGG - 10.11.2016 8:05

Pokud je šéf normální chlap, jdi nejdřív za ním, Třeba blbečkovi dá jasný signál, aby dal pokoj.
Když je manžel takový žárlivec, proč si za ním nezajde sám, proč ti to nepomůže vyřešit? Tobě dělá peklo, tak ať se zachová jako chlap a pomůže ti.
Promiň, ale jeden blbec v práci a druhý doma, to se nedá dlouhodobě vydržet. smajlik - 61smajlik - 45

 
kareta
kareta - 9.11.2016 22:13

To je ale snadné- buď ledová královna, převezmi velení. Dá ti kytku? Prima, ale kvítí tě něbaví...chtěj víc, aby musel makat na šperky, drahé kamení, výlet jedině do Chile/Peru, ať se snaží, romantik. Ho přejdou chutě, když zjistí, že jsi náročná krávasmajlik - 68

 
Ploduska
Ploduska - 9.11.2016 16:32

Jarča*: 6:50
Přesně tak - myslím si, že to měla uďělat hned - pokud tedy o přízeň nestála smajlik - 26

 
Almega
Almega - 9.11.2016 15:45

Divím se,že jste už dávno neřekla manželovi,aby pro vás přišel nenápadně do práce,aby viděl sám tu drzost vtíravého pána! Tyhle typy odradí nad jen fyzické násilí čili pár dobře mířených beze svědků,aby se probral ze svého omámení! Udat ho na policii snad ano,aby se nějak dostal do evidence podivínů,jednou by mohl něco udělat závažného.

 
Abrasia
Abrasia - 9.11.2016 12:36

To není ctitel, ale stalker. Vůbec bych to nepodceňovala. Dala bych mu poslední varování a pokud by nezabralo, na tu policii bych došla.

 
orinka
orinka - 9.11.2016 11:48

Podle mě je ideiální řešení ohlásit to na policii s manželem po boku. Ten aspoň bude vidět, že to myslíš vážně a jsi v tom nevinně.

 
Verera
Verera - 9.11.2016 11:26

Pokud se dá spolehnout na to, že ho manžel nepřizabije a nebo to nebude brát jako ten Arny, zapojila bych ho. Poprosila o odvoz do práce s tím, že tam mladík vždy čeká , tak ať mu to vysvětlí. A tomu říct, že to bylo poslední varování a pokud nepřestane, podáš trestní oznámení.

Dárky nebrat, kytici mu omlátit o hlavu, možná mu i udělat ostudu v kanceláři, nahlas před všemi mu říct, ať už tě přestane obtěžovat a najde si někoho vhodnějšího. Možná, kdyby mu šéf pohrozil vyhazovem, dá pokoj.

 
Anče
Anče - 9.11.2016 10:27

smajlik - 105Tohle přesně se mi nestalo,ale něco podobného.Jedna kolegyně-kolařka přivedla nového kolegu...nejdřív mě nic nenapadlo,až,když holky se posobě dívaly a usmívaly se,když se mnou mluvil,sedal si vedle mě atd.Nic agresivního,ale ,byl všude,.Pomáhal mi např.se zámkem, v restauraci mi nosil kávu,atd.-bez mého vyzvání.Potom začaly SMS - že bychom mohli na kávu,do kina,že je sám a rád by -jenom-kamarádsky...Napsala jsem jasné NE,ale pokračoval.Nereagovala jsem na SMS,tak začaly ,podivnější SMS..po asi 3 nedělích denodenněSMS,došlo i na takové zprávy - jako - Tak si trhni nohou....nereagovala jsem a udělala dobře.Přestalo to.Už jsem ho neviděla,ale té Věře-kolegyni co ho přivedla-jsem to řekla. Bylo to hrozně nepříjemné,až na konci jsem se docela i bála.Známá mi říkala,ať to udám na Policii,ale přesně-co bch jim řekla?Že se mnou chce někdo na kafe?Vydrže,přestane ho to bavit!smajlik - 54

 
sharon
sharon - 9.11.2016 10:20

Arna: tak to sis užila .smajlik - 76........v tomhle případě by to můj chlap vyřešil ručně , stručně a beze svědků...........

 
Arna
Arna - 9.11.2016 9:54

Ano, nahlásit, jen nevím jak s tím žárlivým manželem. Taky jsem měla žárlivce a když mě jednou přivezla domů policie po přepadení, manžel než by se zajímal co se mi stalo zařval na mě před policajty kde jsem zas koho provokovala.smajlik - 26

 
Pentlička
Pentlička - 9.11.2016 8:15

Já bych mu řekla, že pokud nepřestane, tak na něho podám trestní oznámení pro stalking. A udělala bych to. Možná by to nedošlo tak daleko, že by byl odsouzen, ale určitě by mu to znepříjemnilo život. A šéfovi bych to řekla taky. Vůbec bych to rozhlásila všude, ať má ostudu.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.