Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Vztah s exsnachou a problém v rodině

Vztah s exsnachou a problém v rodině

Zajímal by mě váš pohled na situaci v naší rodině. Podle syna děláme něco, co se v normálních rodinách nedělá. My si to s manželem nemyslíme, proto bychom uvítali pohled někoho nezaujatého. Jde o vztah, který máme já a můj muž s bývalou manželkou našeho syna.

Syn se ženil v pětadvaceti letech, jeho nevěstě bylo o dva roky méně. Brát se museli, půl roku po svatbě se jim narodila dcerka a za další dva roky ještě chlapeček. Bohužel, manželství jim nevydrželo, když bylo dětem osm a šest let, rozpadlo se.  Skutečný důvod rozchodu nevíme, oba nám předložili svou verzi. Syn tvrdil, že mu jeho žena byla nevěrná, ona to popírá a jako důvod rozvodu uvádí, že si prostě přestali rozumět.

My jsme se s mužem po tom, kde je pravda, nikdy nepídili. Jejich rozvod nás mrzel hlavně kvůli dětem, ale smířili jsme se s tím, brali jsme to tak, že jsou dospělí a je to jejich život, jejich věc.  

Syn se krátce po rozvodu seznámil se svou současnou ženou,  bývalá snacha zůstala několik let sama s dětmi, které měla ve své péči. Už od doby, kdy s naším synem chodila, jsme ji měli rádi a ona nás také. Nebyl mezi námi ani v nejmenším napjatý vztah, jak to často bývá. Naopak. Ona je velmi milá, vstřícná, citlivá, vždycky se skvěle starala o děti. Poměrně často jsme se navštěvovali a tak to zůstalo i po té, co se jejich manželství rozpadlo.

Syn je náš, tam byl častý kontakt samozřejmostí, ale i ona, jako jeho bývalá žena, u nás byla vždycky vítána. Minimálně jednou měsíčně k nám i s dětmi přišla na návštěvu a stejně tak jsme navštěvovali i my ji a vnoučata. Když jsem odešla do předčasného důchodu, hodně jsem jí pomáhala například v době, kdy byly děti nemocné, aby si nemusela brát paragraf.

Tak to probíhalo celé roky až dodnes, kdy jsou vnoučata už dospělá. Stále jsme s bývalou snachou v přátelském a milém kontaktu, i když se už navštěvujeme v podstatě jen my sami, vnoučata si návštěvy už organizují po vlastní ose.

Synovi se náš vztah s jeho bývalou ženou už od začátku nelíbil, prý to není normální, je to pro nás cizí člověk. Oponovali jsme, že ji máme rádi a cizí pro nás není, je to matka našich vnoučat. Synova averze vůči našim kontaktům se vystupňovala, když si našel novou partnerku. Ale my jsme i ji přijali hezky a chováme se k ní dobře.  Myslíme, že ale oba dva žárlí na jeho první ženu. O našich návštěvách se dozvídali od dětí, my jsme se snažili o nich radši moc nemluvit, abychom nepřilévali olej do ohně.

Teď o víkendu se ale došlo k docela nepříjemné, možná až vyhrocené situaci, která mě přiměla hned začerstva, dokud to mám v sobě, všechno takhle sepsat.

Už dva týdny se oba s manželem potýkáme s nějakou šílenou virózou. Ani jednomu z nás není dobře. Minulý týden se ozvala bývalá snacha, jak se máme a že by nás přišla navštívit. Řekli jsme jí, že jsme oba nemocní, ať teď raději nechodí, aby se nenakazila, že se jí ozveme, až budeme v pořádku. No a ona se nám tady v sobotu odpoledne objevila s plnými taškami přichystaného jídla. Přinesla toho opravdu hodně: polévku, rajskou s navařenými knedlíky, upečený koláč a ještě další jídla, která měla zamražená, abychom si je dali do mrazáku, abych nemusela vařit, dokud se neuzdravím. Uvedlo nás to do rozpaků, ale zároveň nás to potěšilo. Bylo to od ní velmi milé a přiznávám, že mi to přišlo vhod.

Zrovna když u nás byla, přišel nečekaně i syn, kikslo mu auto a potřeboval si půjčit naše, měli naplánovanou nějakou víkendovou cestu.

Bylo to velmi nepříjemné. Jak přišel a setkal se tu se svou bývalou ženou a zmapoval, že ona přišla s proviantem, strašně se ho to dotklo a všechny nás doslova seřval na jednu hromadu. Mně, manžela a i ji. Co prý to děláme, jestli si uvědomujeme, jak ho tímhle zahanbujeme, že kdybychom řekli jemu, i jeho žena by nám určitě navařila a přivezla jídlo.

Nedal si nic vysvětlit, vůbec neslyšel, že my jsme nic nechtěli, že jsme ani nechtěli nikoho obtěžovat, snacha ho ujišťovala, že to byl její nápad a chtěla nám jen trochu pomoci.

Strašná a vypjatá situace to byla. Nakonec syn hodně rozezlený odjel (muž mu auto půjčil) a my jsme tady i s bývalou snachou zůstali jako opaření. Ona se omlouvala, že nechtěla způsobit takový rozkol a my ji ujišťovali, že to není v žádném případě její chyba. Ale to víte, je to náš syn, tak jsme zachovávali takový trochu neutrální postoj.

Mně to od té soboty leží v hlavě a je mi z toho nějak úzko. Připadáme si, jako bychom udělali něco špatného, něco, co se nedělá. Přitom v hloubi duše si to nemyslíme.

Jaký je vás názor na tuhle nepříjemnou situaci? Myslíte, že tím, že se stýkáme s bývalou snachou, zrazujeme našeho syna? On to tak asi cítí. Ale pro nás by nebylo lehké s ní kontakt ukončit, máme ji opravdu upřímně rádi.

Radana


12.12.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 75   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vztah s exsnachou a problém v rodině

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
ozon
ozon - 3.2.2017 13:38

Milá paní Radano. Měla byste si připustit , že váš syn je nezralý a prchlivý . Pokud by byl charakter , tak by to v pohodě přešel . On prostě nemá na to , že se stýkáte s matkou JEHO dětí . Je mi ho líto . Kdyby za něco stál , tak cestou na víkendové radovánky by vám on to jídlo přivezl . Ale bohužel , takové už jsme my matky ; ovšem chce to také dávku soudnosti .
Mám dva syny a i když jsou hodní a vzdělaní a působí mi většinou radost , nedělám si přílišné iluze . Jeden je rozvedený , bývalá snacha je dost drsná a párkrát mi ublížila svými výroky a chováním a přesto se dál stýkáme, hlavně kvůli vnukům , které kdykoli je třeba hlídám a opečovávám . smajlik - 45

 
Ija
Ija - 8.1.2017 22:46

Zdravím Radano,
náhodou jsem našla váš článek. Zaujal mě hodně a tak ihned reaguji, možná něco pomohu objasnit.
Vaše chování je zcela správné a korektní. Zachováváte úctu k bývalé snaše, protože jí patří, díky ní má vaše rodina potomky a měla by úctu dostat i od vašeho syna. Ten je ale příliš moc ovlivněn novou ženou, která se domnívá, že má mít celou pozornost a bývalou ženu vašeho syna nechce do rodiny přijmout. Nedělá dobře - jak se projevilo na chování syna při návštěvě, když mu kleklo auto a na vašem rozrušení. Exsnacha si vás váží a projevuje vděku za vaši pomoc a ukazuje tím dětem správné chování, na rozdíl od vašeho syna a jeho nové ženy. Na podobná témata chystám psát i na www.rodinneterapie.cz. Ivana.

 
sharon
sharon - 16.12.2016 22:09

Jarča*: správně , Lizbet má taky názor......smajlik - 105

 
Anče
Anče - 16.12.2016 18:43

Lizbet: Nikoho,kdo má jiný názor jsem neodsuzovala..nechápu,o čem je řeč!smajlik - 94

 
Anče
Anče - 16.12.2016 18:42

smajlik - 105Já bych zase třeba nesouhlasila s Tebou,ale určitě bych se ,neotřásla,... máte na svůj názor nárok.smajlik - 105

 
Jarča*
Jarča* - 16.12.2016 18:09

Lizbet: podle mého je diskuse od toho, že každý může mít svůj názor, i když se třebas neshoduje s většinou.

 
sharon
sharon - 16.12.2016 16:03

Lizbet: smajlik - 47

 
Lizbet
Lizbet - 16.12.2016 13:32

Anče: No mně připadáte zvláštní Vy. Chápu Vaše špatné zkušenosti, ale to přece neznamená, že šmahem odsoudíte všechny, kteří se chovají jinak, než jak to vidíte Vysmajlik - 48 Cožpak nemůžete / nebo nechcete / uznat, že jinde to může být jiný přístup? Když jsem si přečetla Váš první příspěvek, úplně jsem se otřásla. smajlik - 105

 
Anče
Anče - 16.12.2016 10:39

catcat: catcat:Je možná hloupé se k tomu vracet,ale celá ta scéna mi připadá taková zvláštní - není tam v pořádku vztah matky s novou rodinou syna...mám radar na tyhle věci..škoda,že nevíme více.Přeju vám,děvčata,klidné a pěkné Vánoce,já sama a šťastná vám to přeje ze srdce! smajlik - 100

 
catcat
catcat - 15.12.2016 11:08

No mě jenom fascinuje, že po takové scéně synáček odjel s autemsmajlik - 76

 
bizuna
bizuna - 15.12.2016 11:05

Co vám má syn poroučet, s kým se budete stýkat? Píšete " Ale to víte, je to náš syn, tak jsme zachovávali takový trochu neutrální postoj." Myslím, že byste si to hlavně v sobě měli ujasnit - syn nesyn - když s tím nesouhlasím, tak vyjádřím jasně názor. Nevím jak vypadal ten "neutrální postoj" - doufám že vaše bývalá snacha to nepostřehla, jinak by ji to určitě mrzelo. Já bych to synovi narovinu řekla jako hotovou věc, o které se nemíním bavit.

 
sharon
sharon - 15.12.2016 11:04

Anče: TO UŽ NEZAŽIJU.... zaplať pánbů..........smajlik - 105

 
Anče
Anče - 15.12.2016 10:45

sharon: smajlik - 105Přeju Ti,abys nezažila co jsem zkusila já.Toto rčení,bohužel,přetrvává.Obhájce mého ex na tom taky stavěl Naštěstí soudkyně věřila faktům.smajlik - 105

 
sharon
sharon - 15.12.2016 9:11

Anče: 12:43..............můj názor je ten že chyby jsou pokaždé na obou stranách - někde víc někde míň...........

 
sharon
sharon - 15.12.2016 9:10

Arna: a k nám chodil i bývalý tchán na vánoce a donesl dárek i naší dceři která jeho vnučkou nebyla ....odcházel napakován jídlem a cukrovím a bylo to moc fajn ...i na jeho pohřbu jsem se synkem byla a můj ex byl na pohřbech mých rodičů.......je to vše jen o lidech a v lidech....a ti mladší si neuvědomují že jsme tu jen na návštěvě - všichni !

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471805.
Archiv anket.