Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Když se z milování stane povinnost aneb Sex podle kalendáře

Když se z milování stane povinnost aneb Sex podle kalendáře
Sex je významně biologicky podmíněn. Kdyby partnerství záviselo pouze na něm, pravděpodobně by žádný vztah nevydržel déle než dva roky. Naštěstí v párovém soužití nás drží jiné hodnoty, než je pouze sex.

Většina párového soužití začíná vášní, zamilováním a k tomu patří i časté milování nebo třeba sex na neobvyklých místech. Vášeň a zamilovanost samozřejmě po nějakém čase opadá, a pokud se láska stává hlubší, partnerství vydrží. Nebo se partneři rozcházejí a pak ty intenzivní emoce zažívají s někým jiným. Jak bylo řečeno výše, ve vztahu nás ale nedrží jen sexuální pudy.

Bez studu rovnou k orgasmu

To ale na druhou stranu neznamená, že sex z našeho života vyloučíme zcela. Jen se musíme k prožívání příjemného sexu naučit přistupovat malinko jinak než v době zamilovanosti. To, že partnera dobře známe, má i své nesporné výhody. Přestáváme se stydět, osmělujeme se zkoušet něco nového anebo dokážeme partnera naučit, jakými technikami nás přivede k orgasmu.

Miláčku, je středa!

Nicméně existují různé typy lidí. Někteří lidé si dokážou danou věc užít teprve tehdy, když ji dobře znají. Je ale samozřejmě i velké procento lidí, kteří naopak k uspokojení potřebují stále nové zážitky, experimenty. Stereotyp zkrátka prožívají jako nudu. U těchto lidí manželsky stereotypní sex v pravidelnou dobu může vyvolávat značnou frustraci a bezmoc.

Tak jako u ostatních rozdílných názorů i v sexu je třeba nalézt konsenzus. Jestliže oběma partnerům vyhovuje sex v pravidelných intervalech, vše klape. Máte sex, když máte oba chuť, byť jednou za dva měsíce? Také v pořádku. Je třeba ale zdůraznit ono zaklínadlo „vyhovuje oběma“. Problém totiž zákonitě nastává, když jeden chce jedno a druhý něco jiného.

Přizpůsobení = frustrace?

V sexu se většinou jedná o to, že jeden chce více a druhý méně anebo jeden chce více a druhý méně experimentovat, zkoušet nové věci a zážitky. Nejde se přiklonit pouze na jednu stranu. Jestliže ten, který chce více, se pouze přizpůsobí tomu řekněme méně náruživějšímu, bude tento partner s větší chutí dlouhodobě frustrován. Jestliže se karta obrátí a přizpůsobí se pouze ten, který chce méně, stane se pro něj sex povinnost a začne se mu čím dále, tím více nechtít.

Mluvte spolu

Jak z toho tedy ven? Neexistuje univerzální řešení. Problém je třeba pojmenovat a spolu řešit. Najít takovou formu společného soužití, která bude oběma vyhovovat. Mnohdy se za nechutí k sexu skrývají daleko vážnější problémy, které je třeba řešit. Někdy je však problém opravdu pouze v rozdílných chutích či touhách a představách.

Opravdové city se stále nosí

Proto je důležité, aby partneři projevili zájem. Nuda nenastane, jestliže oba partneři vyjadřují o sex a jeden o druhého zájem. Pak jsou také ochotni nalézat věci, které je budou bavit. Nové sexy prádélko, nová technika či pomůcka mohou také pomoci. Bez vzájemné důvěry, lásky a intimity ale pravděpodobně jen na jednu dvě noci. Partneři proto musí projevit opravdový zájem o to, co druhý partner cítí, potřebuje, jak situaci vnímá a hodnotí, a upřímně se snažit o společně nalezené řešení, které bude příjemné pro oba.

Mgr. Kateřina Hollá

 

www.sexualne.cz

Převzatý článek


28.7.2009   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 10   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Když se z milování stane povinnost aneb Sex podle kalendáře

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Barča55
Barča55 - 25.8.2014 8:10

K "sexu podle kalendáře" jsme s manželem neměli daleko, hlavně proto, že jsem ztratila zájem o sex, vůbec jsem na něj neměla chuť a když už přeci mělo k něčemu dojít, tak jsme museli použit gel... Nakonec jsem se naštvala, a koupila si Arginmax pro ženy a doufala, že mi pomůže..Teď už ho beru skoro rok (i manžel si ho koupil a užívá) a sex si oba užíváma na 100% !

 
Vala
Vala - 9.12.2009 10:51

Něco poradím, jedná se o jednu soutěž, kde lze snadno vypočítat sms a vyhrát notebook. Stačí odeslat pár sms a lze na systém snadno přijít. Už mám doma 2 notebooky a byl jsem ze soutěže vyřařen.

http://www.smschallenge.cz/p/1593

 
Almega
Almega - 29.7.2009 10:16

Jen tadyvýše uvedená nakousla různá témata,a čeká,že třeba se někdo bude chtít poučit u ní...Někdo má rád dorty a druhý sex,obojího se lze přežrat....

 
sharon
sharon - 28.7.2009 15:47

Ota: bingosmajlik - 47

 
Ota
Ota - 28.7.2009 15:45

Mamina6: na to jsem expert .. rady a porady všeho druhu

 
sharon
sharon - 28.7.2009 14:56

si sexuju kdy chcu, jak chcu a s kým chcu a žádný rady a porady k tomu nepotřebujusmajlik - 68

 
♥Mamina6♥
♥Mamina6♥ - 28.7.2009 14:12

Ota: smajlik - 68děkuju za vysvětlení-nebo spíš odkázání na někoho, kdo mi to vysvětlísmajlik - 68

 
Ota
Ota - 28.7.2009 14:10

Mamina6: to je právě to o co tu jde ... aby jsi se objednala u slečny magistry na placené vysvětlenísmajlik - 105

 
♥Mamina6♥
♥Mamina6♥ - 28.7.2009 14:06

No nevím, co si z toho vzít......jsem z toho nějak pafsmajlik - 6nechňápavásmajlik - 26

 
Ota
Ota - 28.7.2009 10:10

smajlik - 55 co to jsou za převzaté článkysmajlik - 55

maně jsem si připoměl příručky pro chlapce z dob mého mládí smajlik - 105

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127336.
Archiv anket.