Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Pro krásné nohy… i se žílami

Pro krásné nohy… i se žílami
Řadu lidí donutí až příchod teplejších dní a nošení kratších kalhot či sukní zajímat se o stav svých nohou. Trochu pozdě, protože v případě rozšířených žilek, nebo dokonce křečových žil nejde jen o kosmetický, ale hlavně o zdravotní problém.

Nepodceňujte to!

Křečové žíly nejsou neškodné. Mohou vést například k rozvoji žilních zánětů nebo bércových vředů. Přinášíme proto několik jarních tipů, jak si uchovat zdravé nohy.
  • Metličky – postihují velkou část naší populace. V tomto stadiu ještě nejsou nebezpečné, nevyplatí se je ale podceňovat. Mohou se totiž změnit v křečové žíly se všemi jejich komplikacemi. Jde o projev onemocnění nohyzvaného odborně chronická žilní nedostatečnost. V každém případě pohled na nohy s metličkovitě rozšířenými žilkami oku nelahodí.

  • Dědičnost – rozhodně se na ni nevymlouvejte! Je pravda, že sklon k chronické žilní nedostatečnosti je částečně dědičný, osud vlastních žil má však každý ve svých rukou. Braňte se nevzhledným „ozdobám“ sportem a cvičením. Vhodná je chůze, jogging, plavání nebo jízda na kole – to vše aktivuje svalovou pumpu a napomáhá správnému proudění krve.

  • Čas – nemáte ho dost na pohyb, protože máte sedavé zaměstnání? Snažte se! Jděte po schodech místo ježdění výtahem. Až budete potřebovat něco vyřídit s kolegou za rohem, vydejte se za ním osobně – i to je jistá aktivita.

  • Krevní oběh – pokuste se mu nebránit. Pokud převážně sedíte u stolu, nenoste těsné oblečení, odložte pásek. To vše zhoršuje odtok krve. Nepřekládejte nohu přes nohu, snažte se naopak s končetinami cvičit.

  • Obuv – noste tu pro vás nejvhodnější. Musíte-li během práce hodně stát na místě, vzpřimte se několikrát za sebou na špičkách a ohýbejte nohu v koleni. Nejhorší z hlediska žil jsou vysoké podpatky.

  • Probuďte tělo – dopřejte si ráno studenou sprchu na nohy, účinně pomáhá krevnímu oběhu. Navíc skvěle probere a osvěží. Nasměrujte proud studené vody na kotník a pak na lýtko až ke kolenu.

(jav)

Zdroj: www.krecove-zily.cz

Převzatý článek


24.4.2012   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pro krásné nohy… i se žílami

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Kamtcha
Kamtcha - 25.5.2012 15:54

Souhlasím s Lenkou, buď mám smůlu na lékaře, ale vždy mám pocit, že je obtěžuji. Na druhou stranu všude člověk čte o prevenci, pokud ale preventivně někam na vyšetření jdete, koukají na vas jak na hypochondra. S žílama zatím akutní problém nemám, ale máme to v rodině dědičné, takže mě to asi čeká:(

 
skvelakariera
skvelakariera - 25.4.2012 21:09

Ahoj, chceš si zarobiť žuvaním žuvačiek zo 200€? Tak si jedny objednaj aj ty. Všetko nájdeš na www.dream-core.com. Pri registrácií nezabudni uviesť moje ID: 2540. Čauky, Boris. PS: Jedná sa o najjednoduchší 5 úrovňový MLM!!!

 
Nicoleta
Nicoleta - 25.4.2012 17:52

mirkapik: taky jsem zkoušela, dokonce jsem ho zkoušela i na nohy a fakt to fungovalo !!!

 
mirkapik
mirkapik - 25.4.2012 17:13

Tak já se musím pochlubit jak bojuji s metličkami - zakoupila jsem krém na obličej MINCER SUPER MED Hydratační denní krém - Naléhavá pomoc pro kapiláry a začala jsem si mazat místo obličeje nohy. A světe div , stav se asi po měsíci viditělně zlepšil. Tedy alspoň mi to tak připadá. Krém stojí do 250 kč, takže se to dá utáhnout.smajlik - 33

 
Hanča
Hanča - 24.4.2012 18:14

Aja: tak já se k doktorům chystám už několik let, ale stále nějak není čas nebo spíš odvaha

 
Aja
Aja - 24.4.2012 8:29

Já si slibuju, že na podzim s těma křečákama něco udělám! Kdysi jsem byla na vyšetření průchodnosti, bylo to v pořádku, tak mne to nějak přešlo...proč zbytečně pod kudlu, že? Ale letos už určitě...smajlik - 58smajlik - 105

 
Světlonoska
Světlonoska - 24.4.2012 8:17

LenkaT: smajlik - 56zkus do třetice ještě někohosmajlik - 61

 
LenkaT
LenkaT - 24.4.2012 6:45

často mě nohy bolí a někdy mám pocit, jako kdyby mi je někdo nahříval a mívám i křeče. Co ale můžu dělat, když doktorům je to jedno?

 
LenkaT
LenkaT - 24.4.2012 6:43

se žílama, metličkama i většíma, nohy mi modrají čím dál tím víc, jsem už byla u 2 doktorů, první řekl, že je nemám vystouplé, že to nebude tak zlé a druhý mi řekl v podstatě to samé, jen mi napsal kompresní podkolenky. Už na to kašlu. Připadám si u doktorů vesměs jak kdybych je otravovala prkotinama

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 99569.
Archiv anket.