Reklama: Moderní tapety na zeď a povlečeníModerní vliesové tapety IMPOL TRADE 

Kde jsme ve výchově udělali chybu? Syn se chová jako nesnesitelný despota.

Kde jsme ve výchově udělali chybu? Syn se chová jako nesnesitelný despota.

Hodně nás s mužem trápí náš starší syn. Je už dávno dospělý, má svou rodinu, přesto jsme z toho, jak se chová, rozčarovaní a často dumáme nad tím, kde jsme udělali chybu. Ale ať přemýšlíme, jak chceme, na nic přijít nemůžeme...

pošlete nám recept

Pro krásné nohy… i se žílami

Pro krásné nohy… i se žílami
Řadu lidí donutí až příchod teplejších dní a nošení kratších kalhot či sukní zajímat se o stav svých nohou. Trochu pozdě, protože v případě rozšířených žilek, nebo dokonce křečových žil nejde jen o kosmetický, ale hlavně o zdravotní problém.

Nepodceňujte to!

Křečové žíly nejsou neškodné. Mohou vést například k rozvoji žilních zánětů nebo bércových vředů. Přinášíme proto několik jarních tipů, jak si uchovat zdravé nohy.
  • Metličky – postihují velkou část naší populace. V tomto stadiu ještě nejsou nebezpečné, nevyplatí se je ale podceňovat. Mohou se totiž změnit v křečové žíly se všemi jejich komplikacemi. Jde o projev onemocnění nohyzvaného odborně chronická žilní nedostatečnost. V každém případě pohled na nohy s metličkovitě rozšířenými žilkami oku nelahodí.

  • Dědičnost – rozhodně se na ni nevymlouvejte! Je pravda, že sklon k chronické žilní nedostatečnosti je částečně dědičný, osud vlastních žil má však každý ve svých rukou. Braňte se nevzhledným „ozdobám“ sportem a cvičením. Vhodná je chůze, jogging, plavání nebo jízda na kole – to vše aktivuje svalovou pumpu a napomáhá správnému proudění krve.

  • Čas – nemáte ho dost na pohyb, protože máte sedavé zaměstnání? Snažte se! Jděte po schodech místo ježdění výtahem. Až budete potřebovat něco vyřídit s kolegou za rohem, vydejte se za ním osobně – i to je jistá aktivita.

  • Krevní oběh – pokuste se mu nebránit. Pokud převážně sedíte u stolu, nenoste těsné oblečení, odložte pásek. To vše zhoršuje odtok krve. Nepřekládejte nohu přes nohu, snažte se naopak s končetinami cvičit.

  • Obuv – noste tu pro vás nejvhodnější. Musíte-li během práce hodně stát na místě, vzpřimte se několikrát za sebou na špičkách a ohýbejte nohu v koleni. Nejhorší z hlediska žil jsou vysoké podpatky.

  • Probuďte tělo – dopřejte si ráno studenou sprchu na nohy, účinně pomáhá krevnímu oběhu. Navíc skvěle probere a osvěží. Nasměrujte proud studené vody na kotník a pak na lýtko až ke kolenu.

(jav)

Zdroj: www.krecove-zily.cz

Převzatý článek


24.4.2012   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pro krásné nohy… i se žílami

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Kamtcha
Kamtcha - 25.5.2012 15:54

Souhlasím s Lenkou, buď mám smůlu na lékaře, ale vždy mám pocit, že je obtěžuji. Na druhou stranu všude člověk čte o prevenci, pokud ale preventivně někam na vyšetření jdete, koukají na vas jak na hypochondra. S žílama zatím akutní problém nemám, ale máme to v rodině dědičné, takže mě to asi čeká:(

 
skvelakariera
skvelakariera - 25.4.2012 21:09

Ahoj, chceš si zarobiť žuvaním žuvačiek zo 200€? Tak si jedny objednaj aj ty. Všetko nájdeš na www.dream-core.com. Pri registrácií nezabudni uviesť moje ID: 2540. Čauky, Boris. PS: Jedná sa o najjednoduchší 5 úrovňový MLM!!!

 
Nicoleta
Nicoleta - 25.4.2012 17:52

mirkapik: taky jsem zkoušela, dokonce jsem ho zkoušela i na nohy a fakt to fungovalo !!!

 
mirkapik
mirkapik - 25.4.2012 17:13

Tak já se musím pochlubit jak bojuji s metličkami - zakoupila jsem krém na obličej MINCER SUPER MED Hydratační denní krém - Naléhavá pomoc pro kapiláry a začala jsem si mazat místo obličeje nohy. A světe div , stav se asi po měsíci viditělně zlepšil. Tedy alspoň mi to tak připadá. Krém stojí do 250 kč, takže se to dá utáhnout.smajlik - 33

 
Hanča
Hanča - 24.4.2012 18:14

Aja: tak já se k doktorům chystám už několik let, ale stále nějak není čas nebo spíš odvaha

 
Aja
Aja - 24.4.2012 8:29

Já si slibuju, že na podzim s těma křečákama něco udělám! Kdysi jsem byla na vyšetření průchodnosti, bylo to v pořádku, tak mne to nějak přešlo...proč zbytečně pod kudlu, že? Ale letos už určitě...smajlik - 58smajlik - 105

 
Světlonoska
Světlonoska - 24.4.2012 8:17

LenkaT: smajlik - 56zkus do třetice ještě někohosmajlik - 61

 
LenkaT
LenkaT - 24.4.2012 6:45

často mě nohy bolí a někdy mám pocit, jako kdyby mi je někdo nahříval a mívám i křeče. Co ale můžu dělat, když doktorům je to jedno?

 
LenkaT
LenkaT - 24.4.2012 6:43

se žílama, metličkama i většíma, nohy mi modrají čím dál tím víc, jsem už byla u 2 doktorů, první řekl, že je nemám vystouplé, že to nebude tak zlé a druhý mi řekl v podstatě to samé, jen mi napsal kompresní podkolenky. Už na to kašlu. Připadám si u doktorů vesměs jak kdybych je otravovala prkotinama

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 63457.
Archiv anket.