Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Boříme mýty o křečových žilách

Boříme mýty o křečových žilách
Objevily se u vás křečové žíly? Máte obavy, jaký to bude mít vliv na vaše zdraví anebo vzhled vašich nohou? K tomu, abyste pochopili, jak co nejlépe přistupovat k léčbě, je nutné oddělit mýty od reality.

Mýtus číslo 1: křečové žíly jsou pouze kosmetická vada, nikoliv zdravotní problém.

To rozhodně není pravda. „Křečáky“ jsou známkou oběhového selhání. Povrchové žíly se mohou vakovitě rozšiřovat, pokud jsou přetěžovány velkým objemem krve nebo je-li narušena pevnost jejich žilní stěny. Ti, kteří mají závažné problémy s varixy, pociťují bolest a nepohodlí. Proto je potřeba problém řešit okamžitě a nečekat – s postupem nemoci pouze dochází ke zhoršování stavu.

Mýtus číslo 2: Křečové žíly mají jen ženy.

Ani toto tvrzení neplatí. I muži těmito potížemi často trpí. A stejně jako ženy by měli problémy se žilním systémem řešit co nejdříve. Křečové žíly způsobuje velmi často vrozená porucha funkce žil a také životní styl.

Mýtus číslo 3: Chirurgické řešení problému je jediný možný způsob.

To platilo v minulosti, dnes už není nutné absolvovat bolestivé chirurgické operace. Léčba je již možná mnoha způsoby – laserem, sklerotizací a podobně, a to všechno bezpečně a bezbolestně.

Mýtus číslo 4: Varixy nebolí.

To není pravda. Lidé, kteří mají rozsáhlé „křečáky“ jistě potvrdí, že „vyboulené“ žíly bolí. Potíže se zhoršují během dne, maxima dosahují navečer a v létě, u žen pak i v době menstruace. Zlepšení přináší chlad a komprese.

Mýtus číslo 5: Čím rozsáhlejší křečové žíly, tím větší bolest.

Nepravda – bolet mohou i drobné mikrovarixy. Ne vždy však velikost křečových žil odpovídá subjektivním potížím. Jsou lidé, kteří mají velké kmenové varixy a jsou téměř bez obtíží. Zato někteří pacienti s menšími křečovými žilami pociťují velké bolesti.

 

(aši)

Zdroj: www.krecove-zily.cz

Převzatý článek


7.9.2016   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Boříme mýty o křečových žilách

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Verusenkaa1
Verusenkaa1 - 16.3.2017 14:19

taky se mi udělala křečová žíla na lýtku a nevěděla jsem co s ní dělat, nechtěla jsem jít na operaci.. zkusila jsem tedy pressnitz žilní mazání de luxe, co jsem viděla v televizi a opravdu po pár týdnech jsem viděla velké zlepšení, hlavně mi noha tolik netrnula a ihned po namazání dochází k úlevě. smajlik - 5smajlik - 5smajlik - 5

 
Verusenkaa1
Verusenkaa1 - 7.3.2017 16:13

já na ‘‘křečáky‘‘ trpím snad 10 let a pořád nic nezabíralo. Pořád mi otékaly nohy a hodně bolely, tak jsem poprvé v životě uvěřila reklamě v televizi a koupila si žilní mazání de luxe od prissnitze. Nohy přestaly po týdnu bolet, metličkové žilky se dále netvoří a kůže na nohách krásně hydratovaná. smajlik - 5

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152359.
Archiv anket.