Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Ženy pláčou, chlapi se perou. I muži trpí depresemi.

Ženy pláčou, muži se perou. I muži trpí depresemi.

Podle statistik se deprese jakožto onemocnění u mužů vyskytuje mnohem méně než u žen. Znamená to ale, že jsou příslušníci "silného" pohlaví obdařeni rovněž silnějším duševním zdravím?

Ženy pláčou, muži se perou

Zatímco u žen se v souvislosti s depresí objevují typické příznaky, jako je pocit beznaděje, smutku, pláč či tendence k přejídání, muži se daleko častěji uchylují k riskantnímu až sebedestruktivnímu chování – alkohol, drogy, agresivita. Oproti ženám, které přirozeně vyhledávají pomoc (alespoň u osoby jim blízké), muži se uzavírají a izolují od společnosti. Proto je víc než pravděpodobné, že depresí netrpí méně často, spíše se jí tolik „nechlubí“ a možná si ji ani neuvědomují nebo jednoduše nechtějí přiznat.

Depresivní = slabý?

Důvodem, proč depresivní muži nevyhledávají pomoc, může být tradičně vžité postavení muže ve společnosti. Oproti ženám – křehkým a slabým – by měl být muž tím silným. Deprese mu pak přináší pocit slabosti, zranitelnosti a studu a zároveň boří jeho dojem odolnosti až nesmrtelnosti. Proto své pocity v lepším případě tají, v tom horším je vnitřně potlačí.

Od pošramocené duše k pochroumanému tělu

Neléčená deprese, zvláště pak ta, kterou si dotyčný nepřipouští, může vést k negativní odezvě na úrovni těla jako takového. Kromě vysokého krevního tlaku, srdečních onemocnění, či dokonce náhlé srdeční smrti nesmíme zapomenout ani na rizika spojená s nadměrným užíváním alkoholu či některých drog.

Deprese v pravém slova smyslu není jen vnitřně nepříjemný stav. Je to onemocnění, které si zaslouží léčbu. Kromě mnohem kvalitnějšího života tak lze získat i pevnější zdraví. U mírnější formy obvykle postačí otevřený rozhovor s lékařem či psychoterapeutem, který navíc umí využít mnoha efektivních terapeutických technik. U těžších stavů je pak k dispozici léčba farmakologická. Pokud depresivními stavy trpíte, svěřte se svému lékaři. Určitě spolu najdete východisko.

(veri)

 

Zdroj: www.psychicke-zdravi.cz

Převzatý článek


5.1.2015   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Ženy pláčou, chlapi se perou. I muži trpí depresemi.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
anitech
anitech - 7.1.2015 8:48

používám bylinky třezalku, kozlíkové kapky a mučenku .Vše v tinkturách.

 
dadka
dadka - 7.1.2015 8:08

Používám slabá depresíva už dlouho. Lepší je si vzít každý den jednu tabletku, než se v noci probouzet s úzkostí, žaludečními křečemi a pocením. Začala jsem je používat v době, kdy jsem měla náročnou práci a už mi to zůstalo. Je to návykové, snažila jsem se pomocí lékařky antidepresíva přestat brát, ale vzápětí se mi obtíže vrátily, ke všemu se mi točila hlava tak, že jsem nemohla ani chodit a tak jsem je začala brát znova a je mi dobře.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 401362.
Archiv anket.