Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Vyberte si ideální brýle - rozhodně existují

Vyberte si ideální brýle - rozhodně existují

Na trhu je k dispozici nepřeberné množství brýlí. Pro každého jsou ale vhodné jiné. Zjistěte, jaké jsou ty pravé pro vás.

Obroučky – plast, nebo kov?

Plastové obroučky mají proti těm kovovým výhodu především ve své lehkosti. Používá se několik typů plastů, z nichž každý vyniká odlišnými vlastnostmi. Jde vám především o zajímavé barvy a zároveň výraznou lehkost obrouček? Pak asi zvolíte obroučky ze zylonitu (acetát celulózy). Pokud chcete s brýlemi i sportovat, vyberte nejlépe obroučky nylonové. Nylon je velmi lehký a zároveň odolný proti násilí i nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Oproti plastovým mají kovové obroučky hlavní výhodu v odolnosti a pevnosti, mají ale samozřejmě o trochu vyšší hmotnost. Tento problém řeší titan. Je lehký, odolný a zároveň velmi pevný, ovšem poměrně drahý. Kvalitou se mu vyrovnají obroučky z berylia, které můžeme pořídit za příznivější cenu.

Tvar: pro každého něco jiného

Tvar obrouček by měl kontrastovat s tvarem obličeje, barva má podtrhnout vaši osobnost a zvýraznit oči. Kulatému obličeji proto obvykle nejvíce sluší hranaté obroučky, hranatému pak úzké obroučky s větším rozměrem horizontálním než vertikálním. Lidé s oválným obličejem by měli vybírat spíše mandlový tvar brýlí a lidé s obličejem trojúhelníkovým nejlépe brýle bez obrouček.

Brýlová skla nejsou jen jedna

Vysoké dioptrie znamenají větší tloušťku skel, takže pokud vám lékař předepsal silné brýle, sáhněte nejlépe po sklech z materiálů s vysokým indexem, která jsou k sehnání v úzkém a lehkém provedení. Pro kombinovanou oční vadu jsou vhodná skla multifokální a nebo ještě lépe progresivní. Ta umožňují přirozený přechod mezi viděním do dálky a do blízka. Nejen řidiči ocení antireflexní úpravu skel, která na minimum snižuje nepříjemné odrazy světla a odlesky. Další variantou jsou skla fotochromická, která se samozabarvují na slunci, a splňují tak funkci dioptrických i slunečních brýlí zároveň.

Při výběru brýlí ovšem nezapomeňte, že nejdůležitější věcí je, abyste se ve zvolených brýlích cítili dobře. Pokud si ale v obchodě přece jen nebudete vědět rady s výběrem, požádejte o pomoc optika.

 

Zdroj: www.zeleny-zakal.cz

Převzatý článek


19.8.2008   Rubrika: Zdraví a krása   |   Komentářů 10   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vyberte si ideální brýle - rozhodně existují

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
ijaku
ijaku - 19.8.2008 22:52

sweet: Nešetři na psa, ale na operaci. Já měla 6 a 8 dioptrií a teď mám 0. Byla jsem na laseru a všem kdo si našetří, vřele doporučujusmajlik - 47

 
catcat
catcat - 19.8.2008 20:10

viděla jsem včera na dívčině něco úžasného, ale v krámě slabota... Já bych si hrozně přála něco extra, ale finance mě drží na těch dvouch poměrně konzervativních brejlíchsmajlik - 26 Dcera si letos na nové vydělává brigoškou. Tak že bych taky nějakou začala hledatsmajlik - 97

 
TULI
TULI - 19.8.2008 14:38

sweet: smajlik - 40smajlik - 47.TO JE HEZKE

 
evelyn
evelyn - 19.8.2008 12:18

babkatapka: ja progresivni mam, ale nez jsem si na ne zvykla, jeste s tim, ze to byly me prvni bryle vubecsmajlik - 76. Mela jsem pocit, ze se se mnou houpe celej svetsmajlik - 76. Ted jsem si v Thajsku nechala udelat fotochromická, ale progresivni jsem nechtelasmajlik - 66. Jsou lehci nez me puvodni, tak je nosim casteji. smajlik - 68

 
babkatapka
babkatapka - 19.8.2008 11:03

já mám leta bifokální brýle, zvykla jsem si na ně a jsem spokojená.Jsou na televizi , protože u ní vyšívám a když jdu ven .
A starší čtecí si beru na práci v kuchyni. A na počítač mám další, trochu silnější než do kuchyněsmajlik - 68 Chtěla bych multifokální nebo ještě ty lepší, ale na ty nemámsmajlik - 26. A jak to vypadá, nikdy mít nebudusmajlik - 68

 
sweet
sweet - 19.8.2008 10:11

Sirka: při dnešních cenách a vzrůstajícím počtu diopriií spíš začnu šetřit na slepeckýho psa

 
Sirka
Sirka - 19.8.2008 10:00

Aja: Taky budu potřebovat nové brýle, ale dneska aby na ně člověk nejdřív ušetřil. smajlik - 55

 
Aja
Aja - 19.8.2008 9:45

Chystám se na nové brýle a vlastně nevím, které dřívsmajlik - 76Je opravdu bohatý výběrsmajlik - 58

 
dadka
dadka - 19.8.2008 8:23

Nosím brýle na čtení, obroučky mají dnes jedny krásnější než druhé. Ale já si kupuju takové ty ve střední ceně. Jedny brýle mám v práci, jedny doma a třetí nosím v kabelce, protože jinak bych byla v obchodě nemožná.Líbí se mně rámečky dřevěné, nebo na postranicích zdobené přírodními kamínky, ale nemůžu si je dovolit. Ne kvůli ceně, ale k brýlím se chovám velice macešsky. Pokládám je sklem na stůl, občas mně spadnou na zem a vypadne sklíáčko, občas je zalehnu na pohovce, když jsem nervózní, koušu postranice, mám je úplně ohlodané.

 
dadka
dadka - 19.8.2008 8:08

Nosím brýle na čtení, obroučky mají dnes jedny krásnější než druhé. Ale já si kupuju takové ty ve střední ceně. Jedny brýle mám v práci, jedny doma a třetí nosím v kabelce, protože jinak bych byla v obchodě nemožná.Líbí se mně rámečky dřevěné, nebo na postranicích zdobené přírodními kamínky, ale nemůžu si je dovolit. Ne kvůli ceně, ale k brýlím se chovám velice macešsky. Pokládám je sklem na stůl, občas mně spadnou na zem a vypadne sklíáčko, občas je zalehnu na pohovce, když jsem nervózní, koušu postranice, mám je úplně ohlodané.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 433750.
Archiv anket.