Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Krásné vlasy a zářivá pleť i na podzim

Krásné vlasy a zářivá pleť i na podzim

Pomalu nastává čas podzimních plískanic. Nepříznivé počasí se může nepříjemně podepsat na stavu našich vlasů a pleti. Postupně vám představíme různé výživné pleťové masky a zábaly, které byste si měly v tomto období alespoň jednou týdně dopřát. Dnes náš kosmetický a vlasový miniseriálek odstartujeme všeobecnými radami, jak můžete svému vzhledu prospět. I když je podzim, není nutné, aby se z nás staly šedé myšky.

Podzimní péče o vlasy

Drsné klimatické podmínky nepříznivě ovlivňují stav našich vlasů. Přechody z tepla do zimy a naopak jim moc neprospívají. Proto je nutné se o ně pečlivě starat. Základem je mytí. Zapomeňte na pověry, že častým mytím se vlasy ničí. Není to pravda. Pokud si je delší dobu neumyjete, jsou k různým poškozením mnohem náchylnější. Proto si vlasy myjte klidně každý den nebo obden. Na závěr je opláchněte studenou vodou. Zvýšíte tím jejich lesk a trošku je připravíte na venkovní chladnější počasí.

Pleť jako vysušená treska? To není nutné.

Chladné počasí a mráz pleť vysušují. Jestliže nemáte přirozeně mastnou pleť, používejte mastnější krémy. Pleťové masky volte tak, aby obsahovaly dostatek vitaminů, a rozhodně se vyhněte pleťovým vodám s alkoholem, které mohou vaši pokožku ještě více podráždit.

S líčením buďte na podzim opatrná, stačí jemně a decentně. Pro podzimní období jsou vhodnější světlé barvy, a to včetně make-upu. Příliš tmavý vypadá nepřirozeně. Na rty nanášejte hydratační rtěnky, díky nimž vám nebude jemná pokožka v těchto partiích praskat a rty zůstanou pěkně vláčné.

Péče zvenku i zevnitř

Na stav naší pleti má vliv i mnoho dalších faktorů. Mezi ně patří například dostatek kvalitního spánku v dobře větrané místnosti, pravidelné procházky na čerstvém vzduchu, dostatek tekutin, zdravá strava, ve které nebude příliš mnoho tuků a cukrů, a samozřejmě omezení nebo radši úplně vynechání kouření a nadměrného pití alkoholu. Stres, napětí a vůbec špatné duševní rozpoložení se na nás také vždy podepíše i navenek. Zkuste se proto co nejvíce udržovat v dobré a pozitivní náladě, i když je to někdy zatraceně těžké.

Na závěr tip na jednu velice příjemnou pleťovou masku.

Banánová maska

Vezměte polovinu pěkně zralého (pozor, ne nahnědlého) banánu, rozmačkejte a smíchejte s jednou lžící oleje. Naneste na vyčištěnou pleť a nechte 20 minut působit. Pak smyjte vlažnou vodou.

Meryl


1.10.2008   Rubrika: Zdraví a krása   |   Komentářů 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Krásné vlasy a zářivá pleť i na podzim

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Caithlin
Caithlin - 29.7.2014 22:38

A zkoušeli jste i olej na pleť? Kamarádka si vychvaluje nějaký baobabový, že je úžasně jemný, zklidňující a téměř bez vůně. Máte s tím někdo zkušenost?

 
dadka
dadka - 2.10.2008 10:35

Maska z droždí s trochou horké smetany nebo s citronem je taky dobrá,rychle vypne pleť.

 
bublinka1
bublinka1 - 1.10.2008 13:19

Medík do čaje, jogurt do ledničky a´mléko do kafe.. smajlik - 35


ne,,ne ,,, dělám si srandu !!

Určitě to má něco do sebe, vzpomínám si jak jsme kdysi za dob minulých, dávaly vajíčko na vlasy aby byl lesk smajlik - 60smajlik - 60 a spolubydlící na na pokoji na intru si jej dala taky a jelikož měla ráda velice horkou vodu ve sprše,, dovedete si asi představit jak to mohlo dopadnout.. Jo jo,, vařená vejce ve vlasech - to je taky zajímavá image..
smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34
na druhý den šla holiči,, a v čepici. ..HEZKÝ DEN VŠEM !!!

 
Viv :o)
Viv :o) - 1.10.2008 10:23

smajlik - 76 me z medove masky vyrasila vyrazka a ke vsemu jsem byla z toho opuchla, krasavice jak vysitasmajlik - 68smajlik - 68smajlik - 34 tak bacha lidi na alergicke reakce... smajlik - 76

 
sweet
sweet - 1.10.2008 8:10

mě se velmi osvědčila maska z medu a jogurtu a nebo z medu a trošky mléka....krásně zvláčňují obě...a ta jogurtová je i chutná smajlik - 68smajlik - 57

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.