Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Neholím se. Jsem proto čuně?

Neholím se. Jsem proto čuně?

Posedlost dokonalým vzhledem je v současné době už snad na hranici šílenství. Kam se člověk podívá, všude se na něj valí rady, jak o sebe pečovat, jaké barvy letí, jak efektivně zhubnout, jak si vypracovat dokonalé pozadí či ploché břicho. O plastických operacích se píše tak samozřejmě, až to vyráží dech. Jsem sama, komu to připadá nenormální? Jakoby se kvalita člověka měřila jen a pouze podle jeho zevnějšku.

Osobně je mi to strašně protivné a ve svých pětatřiceti letech se zuby nehty snažím tomuto současnému trendu odolat. Odmítám být rybičkou lapenou do sítí kosmetických firem a plastických chirurgů. Mé vrásky mi nevadí a neřeším, jestli mám v pase přesně tolik centimetrů, kolik je dle nějakých pochybných tabulek správně.

Ve svém okolí jsem však za exotku a kamarádky se mi všemožně snaží tu a tam podsunout nějaký výdobytek moderní doby v podobě omlazujícího krému apod. Jenže mně to nic neříká. Od mládí se mažu Niveou a bohatě mi to stačí.

Co však mé okolí nese skutečně těžce, je, že ignoruju i nezbytnost, kterou prý každá žena dnes dodržuje. Já se totiž neholím. Nikde. Ani na nohou, ani v podpaží, natož v intimních místech. Nechápu, proč bych to měla dělat. Mému manželovi to nevadilo, naopak, líbilo se mu to, takže v tomto ohledu byla spokojenost na obou stranách. Sice jsme se po několika letech rozvedli, ale důvodem bylo něco úplně jiného.

Teď jsem poznala jednoho muže, začali jsme spolu chodit, přeskočila mezi námi jiskra a já si říkala, jaké mám štěstí. To bohužel trvalo pouze do prvního intimního sblížení. Mirek mne do té doby viděl vždy jen v kalhotách, takže netušil, že se v holení poněkud vymykám většině. Bylo na něm vidět, že je velmi rozpačitý a neví, jak se má zachovat. Okamžitě jsem poznala, že mu můj porost není po chuti. K milování sice došlo, ale bylo to takové divné, vlažné, nespontánní.

Opatrně jsem s ním pak navedla řeč na toto téma. Chtěla jsem, aby mi otevřeně řekl svůj názor, což nakonec po delším zdráhání udělal. Přiznal, že se s něčím takovým u žádné ženy ještě nesetkal a že preferuje spíše ty oholené a v intimních místech alespoň upravené. To, co mám já, je prý na něj moc a nemůže si pomoci, nevzrušuje ho to, naopak, hodně mu to vadí. Považuje to za nečisté.

Dotklo se mě to. Na čistotu si potrpím velice, sprchuji se dvakrát denně, stejně tak si každý den beru čisté oblečení. Používám deodoranty. Nechodím upocená nebo ušmudlaná. V žádném případě. Jen se prostě odmítám holit. Jsem snad jenom proto prasátko? Vztah s Mirkem bohužel rychle ochladl a jsem opět sama.

Vím, že je to ožehavé a hodně intimní téma. Ale moc by mne zajímalo, jestli jsem takhle zatvrzelá v tomto ohledu jenom já, nebo zda se najde nějaká spřízněná duše, která má stejný názor jako já. Opravdu si dnes každý myslí, že holit a vyholovat se je povinnost každé ženy?

Magda


3.5.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 165   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Neholím se. Jsem proto čuně?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
patchl
patchl - 30.1.2011 20:17

Já musím za sebe říct, že je krásné a sexy, když se žena neholí a to ani v podpaží. Není to určitě v tého společnosti lehké, ale díky za to, že takové ženy jsou smajlik - 47

 
fohh
fohh - 17.11.2010 1:48

Magdo můžu ti říct, že tě v tomto obdivuju. Mám podobný názor, resp. to vidím tak, ať si dělá kdo chce co chce. Mně je 30 a vždycky jsem chtěl narazit na takovou ženskou, bohužel se to nepodařilo, protože těch zmanipulovaných je většina. Podle mě můžeš v klidu pokračovat v tom co děláš, za svůj názor se nemusíš stydět a ti co ho nerespektují, jenom postrádají trochu inteligence (myslím reakce typu fuj, bobr atd., nemyslím teď normální odlišný názory). Chlapů znám dost a věř, že ne všem se holení líbí, to si spíš ženský jenom myslí. Např. z debat v několika pracích to vždycky vycházelo tak 50/50, možná mírně líp pro holení, i když je pravda, že hlavně u těch mladších se to holení líbí většině. Ti, kterým se holení nelíbí, to docela těžko přiznávají právě kvůli té dnešní dokonalé době. A ti, co jenom vykřikují na internetu názory typu to je nejlepší a všechno ostatní je humus, ani nejsou chlapi, spíš mistři světa nebo puberťáci. Já osobně kdybych si mohl vybrat ženskou, tak neholit nikde, tak jak to bývalo vždycky a nikomu to nevadilo. Když vidím všechno stejně vzorově oholený, tak se mně v hlavě honí jenom nuda, nuda a zase nuda, ale ne, že bych proti tomu něco měl. A je mně přitom úplně jedno, co si kdo myslí o mně nebo komu se to líbí jinak. Lidi jsou různí, mají různý názory, jenom ne všichni dokážou respektovat ostatní a myslí si, že jejich názor je ten nejlepší smajlik - 11

 
Verera
Verera - 7.6.2010 16:25

Kotě: Jestli to nebylo tím, že tehdy se neholil nikdo. A kdyby se holil i chlap, byl by akorát pro smích.

Jo, je to momentální móda, takové vlny tu už byly a třeba zase pomine a za pár desítel let si budou lidi říkat, No fuj, vyholení, to je nechutný, jak to mohli dělat.

I teď jsou naštěstí lidi, co klidně chodí v mohérovém svetru a kamaších, protože se v tom cítí dobře a jejim naprosto jedno, co si o nich myslí okolí.

 
LudPa
LudPa - 1.6.2010 21:40

Ještě, že není móda oholená hlava, za krkem se taky lidé potí.Jednou možná dojde i na nehty a v tom opravdu nepojedu.Ať si tedy holí každý co chce.smajlik - 68

 
Madietta
Madietta - 29.5.2010 23:44

Mamutisko: ze zapoceného podpaží taky ještě nikdo neonemocněl ani neumřel, ale stejně je to nechutný smajlik - 42

 
maxik
maxik - 29.5.2010 22:00

Magdo...já si myslím, že je to každýho věc jestli se holí nebo ne. Spíš bych chtěla podotknout, že je taková doba a modní trendy a pod. To je jako že taky nechodíte dneska ve skládaný sukni a mohérovým svetru jako to bylo dřív...nosíme džíny a trička, i stejně tak nenosíte kamaše, protože vám je vnich dobře a nevadí vám že ostatní to nenosí. Myslím že je to úplně stejný příklad nesmajlik - 16 tak to prostě kousek oholte a uvidíte, že si na to časem postupně zvyknete jako většina z nás. Vždyť o nic nejdesmajlik - 75

 
Janina+4
Janina+4 - 28.5.2010 12:50

Mamutisko: ale jooooo, chlupy ti nikdo nebere, za Ludvíka nevímkolikátého bylo taky trendy se nemýt a naplácat na sebe jen pudr a tuny voňavek smajlik - 13

Vendelina: a co teprv když jsou oholeni oba smajlik - 43smajlik - 43smajlik - 64smajlik - 64

 
Mamutisko
Mamutisko - 28.5.2010 11:55

Ahoj. Je mi 22 let a neholím se NIKDE, jakože chlupů mám dost a to tmavých. Když už je nejhůř (pot), tak se přistřihnu v podpaží, ale jinak opovrhuji trendy a modou holých těl. Přijde mi to nechutné!!! Všichni se furt ohánějí hygienou, ale co komu kdy způsobily za nemoc chlupy na nohách? Mám přítele, který zastává tentýž názor co já a kdybych se oholila, tak by to tezce nesl. Dobře, kdo se holíte, tak se holte, ale odpusťte si prosím ty opovržlivé pohledy. Všichni jste zmanipulovaní a zmasírovaní medii, reklamou a co je skutečně důležité vám uniká. Holení je pro mě zbytečné, drahé a zabírá cenný čas. Nejradši bych založila asociaci chlupatých žen a prosadila právo BÝT OCHLUPEN, které nám poslední dobou odpíráte. Je mi zle z toho, jak se na nás "chlupáče" dívá okolí. Uveďte mi aspoň tři příklady, kdy někdo umřel nebo onemocněl kvůli tomu, že má chlupaté nohy. A filcky, (jak někteří uvádíte) se objevují při nemytí se. Já mám chlupů až někam a v životě jsem žádnou neviděla!!!

 
Bibík
Bibík - 23.5.2010 8:28

smajlik - 69Milá Magdo, sama nejste. Jsme docela normální ženy, které se nechtějí podrobit teroru módy, ať se zdůvodňuje čímkoliv. Jsme přece svobodné bytosti a jsme-li čisté a voňavé, tak nikoho svým přirozeným vzezřením neobtěžujeme. Celý život bojkotuji tuny nabídek kosmetických produktů a v mých 45 je mi odměnou bezproblémová kůže (v mládí tomu tak nebylo, svou kůži jsem týrala mnoha "úžasnými" přípravky) a dobré zdraví. Buďte v pohodě, problém nemáte vy, ale netolerantní okolí!!!

 
Vendelina
Vendelina - 22.5.2010 3:54

NEhledě na to, že oholené přirození, je mnohem mnohem citlivější smajlik - 58smajlik - 60

 
Vendelina
Vendelina - 22.5.2010 3:49

Magdo tvé přesvědčení ti nikdo nevezme, al epokud chceš slyšet můj názor, tak mě nevadí, když je žena dole chlupatá, ale musí být upravená a naprosto nepřijatelné je pro mě neoholené podpaží. I můj muž se holí. Je to prostě bráno jako nehygienické a stejně je to i v povědomí lidí, takže ano, bohužel, za exota jsi. Mě dokone vykukující ochlupení z plavek přijde velmi vulgární, skoro jako porno na veřejnosti.
Ve středověku taky neznali zubní kartáčky a shnilé zuby byly naprosto běžné a přirozené, přesto jsou dnes v kurzu zuby krásné, nemyla by sis kvůli tomu zuby?
Bohužel je to prostě srovnatelné a pokud bych si měla vybrat, zda se budu holit a zatluču svou identitu nebo zůstanu do smrti sama (popř. budu chodit s nějakým úchyláckým fetišistou) , tak se radši budu holit.
Jsou samozřejmě muži, které nějaké ohlupení vzrušuje a nedivím se, ono to má v nás přecejen vyvolat nejzašší pudy a i já se někdy nechávám "zarůst", ale mělo by být vidět, že se o sebe žena stará a ohraničení do plavek striktně dané.
Na jednu stranu tě obdivuji, jsi jistě silná osobnost, na druhou tě lituji pro tvou společenskou zatvrzelost.

 
Libushe+3
Libushe+3 - 20.5.2010 19:47

smajlik - 80Ja teda byt chlap, tak bych s chlupatou zenskou taky nespala.smajlik - 80smajlik - 67

 
kareta
kareta - 19.5.2010 7:57

Aja: jasně, kdyby měla Viktorka oholený nohy, myslivec by s ní zústal a ona by se nezbláznilasmajlik - 34
Neoholená Geprtová byla kráskasmajlik - 60

 
Almega
Almega - 18.5.2010 17:04

Aja: Haha,už vidím pravou Viktorku,jak se utíká oholit....Zkrátka dřív neřešili takový blbosti,je to každého věc,zda se vyholí jako mimino,nebo bude zarostlej jako gorila.....

 
Madietta
Madietta - 16.5.2010 22:16

Aja: jak bylo výročí televize a dávali staré pořady, tak mě dostalo Šest ran do klobouku, kde mladinká, hezounká Steinmasslová v nadýchaných šatičkách zvedla ruku, aby hodila miček do klobouku, a kamera zabrala chroští v podpaží... smajlik - 20

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440725.
Archiv anket.