Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Krása není doménou jen mladých žen aneb I stárnout je umění

Krása není doménou jen mladých žen aneb I stárnout je umění
V současné době, kdy nás ze všech stran masíruje kult mládí a nutí nám hodnoty, jako jsou dokonalost, aktivita a produktivita, jako by nebylo místo pro jev zcela přirozený a běžný – lidské stárnutí. Přibývající roky jsou vnímány negativně a čím dál více žen se snaží všemi prostředky zakrýt skutečnost, že stárnou.

Přitom stáří bylo v dřívějších dobách hodnotou, kterou naši předkové uctívali a vážili si jí. Nabyté zkušenosti, moudrost a vyrovnanost jsou vlastnosti, které u dvacetiletých nevidíme, získáváme je ale postupně, s přibývajícími léty.

Láska patří ke každému věku

Tématem, které se otevírá velmi pomalu a je částečně v naší společnosti stále tabu, je sexualita ženy ve vyšším věku. Samozřejmě se sexualita postupně mění, získává jiné kvality a podobu, nelze čekat, že intimní život ženy po padesáti bude stejný, jako byl ve třiceti. Je také přirozené, že sexuální touha po menopauze klesá, intimní život je ale důležitou součástí vztahů mezi partnery.

Dnes mladý, zítra starý?

Často se stává, že muž opustí svoji starší partnerku kvůli mladší ženě. Tímto se často snaží vyhnout se konfrontaci se svým vlastním stárnutím, schovává hlavu do písku a snaží se schovat před něčím nevyhnutelným. Více než o čemkoliv jiném to ale svědčí o jeho nezralosti a krátkozrakosti. Neuvědomuje si, že i on sám bude časem pro svoji novou partnerku příliš starý. Často ale bývá důvodem i to, že cítí u své partnerky nejistotu, nespokojenost nebo komplexy z přibývajících let.

Buďte krásná…

Kromě běžných starostí by žena nikdy neměla zapomínat o sebe pečovat. Příjemně strávený víkend, večer s tancem nebo s kamarádkou u vína, příjemná kosmetika, čerstvé květiny ve váze, na to vše je nyní víc času i prostředků a jistě si to zasloužíme. A povinnosti na chvíli můžeme odložit nebo přenechat partnerovi. Jistě více než perfektní domácnost ocení, když bude mít vedle sebe spokojenou, sebevědomou a krásnou ženu, která je sama sebou a nesnaží se vypadat jako ve dvaceti.

… ale zůstaňte sama sebou

Mnoho žen se ale snaží všemožně svůj věk maskovat a vypadat mladší. Tato snaha však často končí – jako pokaždé, když se snažíme být někým jiným, než kým jsme – tragicky. Oblečení, líčení, účes – to vše může být u ženy po padesáti krásné, elegantní a sexy a vhodně doplňovat její osobnost. Žena by ale vždy měla respektovat svůj věk a svoji image mu přizpůsobit.

(hak)

 

Zdroj: www.ulekare.cz

Převzatý článek


7.5.2010   Rubrika: Zdraví a krása   |   Komentářů 17   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Krása není doménou jen mladých žen aneb I stárnout je umění

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-17
monja
monja - 9.5.2010 14:44

smajlik - 61dneska mi řekl kamarád úžasnou věc: prý mezi ženama mezi 28 a 45 lety nevidí rozdíl, jemu se líbí všechny - no není to brouček ??smajlik - 64

 
dadka
dadka - 8.5.2010 16:49

Kdo se pořád kontroluje a prohlíží jestli mu náhodou nepřibyla vráska a nějaké kilo a jestli nemá celulitidu, ten státne rychleji. Prostě o sebe s mírou pečovat, nehladovět a mít dobrou náladu. Stárneme všichni a závidět mladým jejich mládí je blbost.

 
sharon
sharon - 7.5.2010 20:36

Almega: a tak to má být....

 
Almega
Almega - 7.5.2010 20:07

sharon: Vidím starý ksicht,ale jiskra v oku zůstala!!!

 
sharon
sharon - 7.5.2010 19:46

trpajzlik: obrázek - hulici_babka.jpg taky su furt stejnáááááááásmajlik - 47

 
trpajzlik
trpajzlik - 7.5.2010 19:16

smajlik - 97 pořád si jaksi nestačím uvědomit, kolik že mi to vlastně je let?smajlik - 94smajlik - 55 Cítím se pořád stejně, jako kdysi - jen ti spolužáci ze základky mi nějak stárnousmajlik - 99

 
Almega
Almega - 7.5.2010 15:31

sharon: Jasně že hlaďounkou,voňavou.....

 
sharon
sharon - 7.5.2010 14:43

Almega: dětskou prdelku myslíš tak hlaďounkou, né opruzenou ...smajlik - 68

 
Almega
Almega - 7.5.2010 13:29

Jen ne trpět hlady...to vyvolá stres,ten zhorší stav mysli,budeme se trápit a přibudou nám vrásky!!Takže klid,pohoda,oblíbený pokrm,neřešit nějaké to kilo navíc...a budeme mít ksichtíky i v pozdním věku jako dětskou prdelku!!

 
manka
manka - 7.5.2010 12:12

majucha: přesně, mám pěkně kůži vypnutou

 
sharon
sharon - 7.5.2010 12:03

já si stárnu tak, že o tom ani nevím.....hlavně , že mi chutná..smajlik - 34smajlik - 31

 
štoudev
štoudev - 7.5.2010 11:10

Evulka21: naopak, hubený, strhaný a vrásčitý obličej rozhodně vypadá starší, než kulaťoučký a oplácaný smajlik - 27

 
Evulka21
Evulka21 - 7.5.2010 10:53

Hlavně věk přidává špatná nálada a nadbytečná kg.Mrkněte na fota na smajlik - 31 www.kgdolu.estranky.cz

 
štoudev
štoudev - 7.5.2010 10:50

Ona ta krása není v kadeřích a pěstěné pleti. Je to v tom, co ze sebe člověk vyzařuje.smajlik - 75

 
PEGG
PEGG - 7.5.2010 8:33

No aspoň to stárnutí je pro všechny stejné. I když na někom to není tak vidět a nemusí to být jen péčí o sebe, někdo to má v genech. Ale na druhou stranu vypadat v šedesáti jak odrostlý puberťák asi taky není ono. smajlik - 68
Mě to do padesátky strašně štvalo a nechtěla jsem slavit narozeniny, živě si vzpomínám,jak jsem svoje 40. narozeniny obrečela. Ale letos jsem si řekla, že s tím stejně nic neudělá a naopak budu slavit každé, protože nevím, jestli se těch dalších dočkámsmajlik - 68smajlik - 38

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-17
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440725.
Archiv anket.