Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Veronika (37: )Dalmatinem nikdy více aneb jak jsem se zbavila pigmentových skvrn

Veronika (37: )Dalmatinem nikdy více aneb jak jsem se zbavila pigmentových skvrn

S pigmentovými skvrnami jsem bojovala dlouho. Začaly se objevovat po druhém těhotenství, takže k nabraným kilům jsem ještě ke všemu vypadala jak dalmatin. Jako obtloustlý dalmatin.

Útok na lékárnu

Po srovnání hormonů nějaké skvrny ubyly, ale ty v dekoltu beze změny. Ovšem nehodlala jsem se vzdát bez boje, vzala jsem lékárnu útokem a nakoupila bělící krémy a séra všeho druhu, rodinný rozpočet lehce zaplakal, ale pokud chce můj manžel mít doma zase svoji manželku a ne dalmatina, nedá se nic dělat.

Dalmatinská zoufalost se prohlubovala

Mazala jsem ráno, mazala jsem večer, dokonce jsem vyráběla i domácí masky. Manžel nechápal, proč si na obličej a prsa patlám jogurt, po chvíli jsem to s ním vzdala. S jogurtem, ne s manželem. Po podrobnějším ohledání bylo zjištěno, že skvrny nemizí, neblednou, prostě nic. Dalmatinská zoufalost se prohlubovala.

Není laser jako laser

Ponořila jsem se tedy do hlubin internetu. Na pigmentové skvrny prý zabírá laser. To, že na mě někdo posvítí červeným světýlkem, mi má pomoct? Zde musel zasáhnout manžel a vysvětlit mi, že není laser jako laser a že ten lékařský jen nesvítí, ale dostane se až pod kůži, kde skvrnu zničí. Ani po dvou porodech jsem se nestala bolesti odolnou, takže představa, že mi někdo něco laseruje pod kůži se mi líbila ještě míň než ten dalmatin.

Bez bolesti, bez starostí, bez peněz?

Po dalším pátrání jsem ale zjistila věc, která mi opět navrátila sílu žít. Před laserováním totiž místo umrtví znecitlivujícím krémem. Ne injekcí, jen tak krémem a nebude to bolet, hurá!

Trochu jsem se ale bála ceny. Jenže když jsem si spočítala, kolik jsem nechala v lékárnách za bělící krémy, byla jsem v klidu. Na dovolenou nám zbyde s přehledem a navíc s námi nepojede dalmatin.

před a po

 

Skvrn se zbavíš!

Objednala jsem se na první volný termín, nemohla jsem se dočkat. Ten znecitlivující krém vážně zabral, akorát to párkrát štíplo a šla jsem dom. Pak se vytvořil stroupek (což je naprosto normální) a poctivě jsem ho mazala krémem s antibiotiky, co mi dali na klinice. Po dvou týdnech se vše zatratilo a já měla obličej opět beze skvrn. Skoro jsem tomu nemohla uvěřit, vážně to zabralo. Sbohem, dalmatine!

Pokud vás trápí pigmentové skvrny jako naši čtenářku, obraťte se také na odborníky v Esthé Laser Clinic, kde vám rádi pomohou. Více informací naleznete na jejich webových stránkách.

Komerční článek


8.4.2016   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 11   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Veronika (37: )Dalmatinem nikdy více aneb jak jsem se zbavila pigmentových skvrn

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Martes
Martes - 7.12.2016 10:07

Myslím, že každý si najde svůj recept, co mu bude vyhovovat. Já chodím do laserové kliniky Altos na Karláku, tam pigmentace odstraňují laserem nebo IPL , zatím jsem byla 2x na hřbetech rukou a mám ruce o hodně světlejší, určitě ale ještě jednou půjdu, ať se mi to vyhladí ještě víc. Navíc, prý mají laserové přístroje, které nikdo v Čechách nemá. smajlik - 1

 
Hannulinka
Hannulinka - 11.11.2016 14:39

Jak říká KlaraMelecki, na pigmentové skvrny jedině Regenerace krém od Canndermu. Opravdu mi pomohl a navíc je přírodní.

 
KlaraMelecki
KlaraMelecki - 19.4.2016 13:54

Na pigmentové skvrny si natírám Regeneraci krém od Cannadermu s konopným olejem a zlepšuje se mi to, takže doporučujuu!! Žádný laser ;)

 
macek222
macek222 - 18.4.2016 16:13

Drahé krémy z lékárny jsem vzdala, nakonec mi zabrala čistá příroda, Lulalu krém s karotenovým olejem, stačilo jedno balení a fleky jsou téměř neviditelné. Lulalu obsahuje vždy jen čerstvé bambucké máslo a nějakou přísadu podle určení, v tomto případě je to mrkvový olej.
smajlik - 5

 
PEGG
PEGG - 12.4.2016 10:07

Kadla - 12.4.2016 8:40 - ještě dotaz mimo článek. Jak jí děláš? Zahříváš hodně nebo jen mírně? Já to vždycky hodně zahřeju a nechám stát, to opakuji cca 5x, ale nevím jestli to dělám dobře.

 
PEGG
PEGG - 12.4.2016 10:05

Kadla - 12.4.2016 8:40 no tu mám, zkusím tosmajlik - 105

 
PEGG
PEGG - 12.4.2016 10:04

Chápu to dobře, že pak už nikdy nesmí na sluníčko?

 
Kadla
Kadla - 12.4.2016 8:40

Mně na pigmentové skvrny zabrala doma dělaná konopná mast - jen vazelína a výtažek z konopí. Pigmentové skvrny jsou naprosto fuč. Nač utrácet za laser...

 
Drahomíra Hluchá
Drahomíra Hluchá - 11.4.2016 14:44

Mám 60 let a na zmírnění pigmentových skvrn mi pomohlo pravidelné mazání krému Cannaderm Regenerace s konopným olejem, laseru jsem se bála, mám je totiž i na obličeji.

 
sharon
sharon - 10.4.2016 9:59

skvrna sem skvrna tam , jsou horší věci .......skvrnky mě nerozhází..........

 
Betyyna
Betyyna - 8.4.2016 6:16

Článek je sice komerční, ale pokud někoho trápí pigmentové skvrny, tak laser z vlastní zkušenosti musím doporučit. Měla jsem už hrozné ruce, plné pigmentových stařeckých skvrn - všichni víte, jak to vypadá. Byla jsem sice v jiném zařízení, ale výsledek bezvadný. Člověk musí počítat s tím, že místa zásahu jsou opravdu zarudlá a že se udělají stroupky, a také v zařízení, kde jsem byla, se tento zákrok provádí jen dokud není silné sluneční záření, a je nutno se pořád mazat krémem s vysokým ochranný filtrem. Není to tak, že skvrny zmizí navždy - pokud by se místa vystavila nechráněně slunečnímu záření, objevily by se na stejných místech znovu! Také pokud jsou skvrny odolné, je nutno zásah opakovat - na ruce jsem byla dvakrát, ale musím říct, že se to vyplatilo.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76670.
    Archiv anket.