Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kočky, Míci, Čičiny 2

Kočky, Míci, Čičiny 2

Ve čtvrtek jsme si představili některá kočičí plemena. Dnes se můžete seznámit s dalšími. Tak co? Vyberete si pro sebe tu pravou kočičku?

Manska kočka

Plemeno známé již z předminulého století. Pochází z ostrova Man. Pohybují se zvláštními přískoky, podobně jako králíci. Manská kočka je bezocasá! Má buď zkrácený ocas nebo vůbec žádný. Je klidná, vyrovnaná.

Munchkin kočka

Jedná se o velice vzácné plemeno krátkosrsté kočky. Mají zkrácené končetiny. Dospělé kočky stejně jako koťata jsou velice zvídavé a zábavné.

Něvská maškarní kočka

Nádherná sibiřská kočka s překrásným kožíškem a neuvěřitelnýma očima. Oči jsou neskutečně modré. Polo- dlouhosrstá kočka se zvýšeným nárokem na péči o srst.

Norská lesní kočka

Bývá plachá k cizím, přátelská, klidná a trpělivá k vlastní rodině. Má silné drápy, na konci uší „štětečky“. Ač se jedná o polodlouhosrsté plemeno, nevyžaduje zvýšenou péči.

Ocicat kočka

Velice společenské plemeno. Samotu nevydrží příliš dlouho. Vyžadují společnost svého chovatele. Jsou muzikální- krásně a melodicky mňoukají. Jsou šikovné a rády se učí nové věci (otvírání dvířek, šuplíků…)

Ragdoll

Koťata se rodí vždy bílá a zbarvují se až po několika dnech. Při zdvižení uvolní svalstvo a jakoby visí. Proto se jí říká „Hadrová panenka“. Ragdoll je přítulná, mazlivá a velice inteligentní kočka. Za majitelem bude chodit jako pejsek.

Ruská modrá kočka

Krásná, štíhlá kočka původem z Ruska. Po druhé světové válce hrozilo její vyhynutí. V Británii byla však natolika ceněna, že bylo vyvinuto velké úsilí k jejímu zachování. Tyto kočky jsou výborné lovkyně. Jsou naprosto oddané svému majiteli, kterého vítají „panáčkováním“ a nezaměnitelným mňoukáním.

Siamská kočka

Toto plemeno bylo vždy velmi ceněno. Dříve žily siamky výhradně na dvoře panovníků. Jsou to štíhlé, elegantní a velice lehké kočky. Svojí povahou jsou jedinečné. Dokáží aportovat, chodit na kšírech a rozmlouvat se svým kotatamajitelem. Jsou až extrémně přítulné.

Sibiřská kočka

Samostatná, sebevědomá a absolutně nezávislá kočka. Dokáže se válet a lísat a tím majitele zbavit stresu. Občas se ale u ní projeví svéhlavost a nereaguje takřka na nic. Je to prostě osobnost.

Skotská klapouchá

Nenáročná kočka s velkou vázaností na svůj domov a svého majitele. Je odlišná pro své uši, které jsou široce postavené a jejich vršky visí dolů tak že překrývají ušní otvor.

Sphynx

Sphynx je bezsrsté, velice vzácné a málo se vyskytující plemeno. Zcela holá kůže s vráskami na čele, krku a v tříslech. Svým vzhledem připomíná tvora z jiné galaxie. Působí uklidňujícím dojmem. Hlazení její kůže je velice příjemné.

Turecká Angora

Původem z Malé Asie, zřejmě nejstarší druh kočky. Velice aktivní kočička, která si ráda hoví na ramennou svého pána. Rychle chápe, učí se nové věci. Srst potřebuje mírnou péči.

kominice


4.5.2009   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 13   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kočky, Míci, Čičiny 2

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Prokopovavera
Prokopovavera - 8.11.2020 21:18

Kupujeme vše jednoznačně jen od značky Brit https://www.zvirecirodina.cz/salamy-a-konzervy-pro-kocky/brit-fish-dreams-tuna -carrot-peas-80g/? Například tyto konzervy naše kočka miluje, obsahují celé kousky rybího masa a spoustu vitamínů

 
Teruuula
Teruuula - 7.11.2020 0:21

Takže je to normální? kterou značku doporučoval veterinář? tam mě nenapadlo se na to ptát...

 
Prokopovavera
Prokopovavera - 4.11.2020 16:55

Tak zkuste změnit značku nebo jiné granule kupte. Víte jak dlouho mi trvalo, než jsem trefila granule, které budou kočce chutnat.... doporučil mi je pak až veterinář Teď kupujeme od jedné značky, konzervy, granule i pamlsky

 
Teruuula
Teruuula - 2.11.2020 13:24

Dlouhou dobu jsem pro naši kočku kupovala stejné konzervy a granule. V poslední době už je nechce jíst. Nevíte čím to je? co dělám třeba špatně?

 
Jarča*
Jarča* - 5.5.2009 7:31

illona: smajlik - 60smajlik - 60smajlik - 41smajlik - 68

 
illča
illča - 4.5.2009 19:20

Náš Mikeš se tváří jako siamka :
obrázek - mikesak1.jpg
obrázek - sz5_hipis.jpg
Maminka vypadala stejně, ale čistokrevná taky nebyla, tatínek - udatný černý vesnický kocour . Z vrhu byl jediny takto zbarvený, ostatní sourozenci byli klasické venkovské kočičandy.
je milý, přítulný a hodný. V unoru oslavil osmé narozeniny.

 
Jarča*
Jarča* - 4.5.2009 14:55

adelka1: Já ji znám jen z obrázkusmajlik - 26
kominice: smajlik - 68

 
adelka1
adelka1 - 4.5.2009 13:06

kominice: JarkaP: mě se taky moc a moc líbí a přemýšlím o ní, znáte někoho, kdo má chov???

 
Dandenka
Dandenka - 4.5.2009 10:17

Mám zkušenost s Perskou kočkou (tedy kocourem) a popis v prvním díle na ně fakt sedí, byl to mílius.

 
kominice
kominice - 4.5.2009 9:53

JarkaP: Já když jsem Sphynx poprvé viděla tak mi přišla děsně ošklivá.
Pak mi jí paní vrazila do ruky- a můžu napsat, že to byl báječný pocit. Je jakoby vláčná, hebká, teplounká. Když se zadívá těma svýma očima tak máš pocit že ti vidí až kdoví kamsmajlik - 16
Pořídit si Sphynx ale doma neprošlosmajlik - 66
Manžel prohlásil, že kdyby mu tohle v noci skočilo na postel tak ho do konce života neopustí noční pomočování.

 
Jarča*
Jarča* - 4.5.2009 9:33

Už jsem to tu psala několikrát, že jsme rodina kočkomilů, takže pro naše děti je jednou z nejoblíbenějších knížek atlas koček. Všechny smajlik - 41 jsou nádherné. Ale Sphynx nás vždycky fascinovala - je tak ošklivá, až je milá. A prý je moc hodná a přítulná.

 
Kawa
Kawa - 4.5.2009 7:22

Dyť to říkám - Ragdoll forever!!!smajlik - 5

 
annie
annie - 4.5.2009 6:31

Tak s ruskou bych si dala říct. smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.