Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Poraďte mi, jak vychovat štěně.

Poraďte mi, jak vychovat štěně.

Pořídili jsme si štěně jezevčíka. Je moc roztomilé, teď mu jsou čtyři měsíce. Máme ho moc rádi, ale nevíme si rady s výchovou. Sice jsme nastudovali nějaké příručky, ale nějak se nám nedaří pejska podle nich vychovávat.

První problém je venčení. Beník se to dodnes nenaučil, i když s ním chodíme ven pravidelně. Občas se mu to venku podaří, to ho vždycky moc pochválíme. Ale většinou venku nic neudělá a sotva přijdeme domů, přidřepne na koberec v obýváku a dílo je vykonáno. Chtěli jsme ho naučit alespoň na noviny, ale ty taky ignoruje. Jako místo konání své potřeby prostě preferuje obývák. Koberec je samozřejmě na vyhození, několikrát denně ho čistím, ale i přesto ten pach a fleky úplně zlikvidovat nejdou.

Druhý problém je kousání a ohryzávání. Když si s ním hrajeme, pořád nás kouše. Nevíme, jak ho to odnaučit. A pak taky okusuje všechno, co najde. Už takhle zničil i ovladač na televizi, několikery boty, doslova oškubal tapety v předsíni.

Nechceme ho bít ani na něj křičet. Poradí mi někdo, jak postupovat, aby se štěně naučilo chovat tak, jak má? Nebo je na to ve čtyřech měsících ještě malý, aby to pochopil?

Děkuji.

Eva


27.12.2006   Rubrika:   |   Komentářů 15   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Poraďte mi, jak vychovat štěně.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Alfons
Alfons - 10.4.2009 14:27

smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.