Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Meklenburská jezerní plošina. Tip na výlet v Německu.

Meklenburská jezerní plošina. Tip na výlet v Německu.

Chystáte se na dovolenou do Německa? Pokud ano a chystáte se zemi našich sousedů trochu procestovat, máme pro vás tip na prima rodinný výlet.

Na severu Německa, v nízké kopcovité krajině, se rozkládá největší souvislá jezerní oblast této země. V tomto kraji leží i jezero Müritz o rozloze 117 kilometrů čtverečních. Po Bodamském jezeru je to druhé největší jezero v Německu a zároveň největší jezero, které se rozkládá celé na německém území. Zdejší jezera jsou navzájem spojeny malými i většími kanály, což umožňuje i několikadenní vodní putování na kánoích, kajacích nebo pramicích, kolem rákosových porostů, malebných vesniček a polí. Je zde i několik starobylých městeček, přičemž o třech z nich se zde taky zmíním.  

V Güstrowě, městě na křižovatce starých obchodních cest, stojí celá řada staveb v empírovém a klasicistním slohu. Zdejší gotická cihlová katedrála Panny Marie, sv. Jana Evangelisty a sv. Cecílie je proslavena sochami güstrowských apoštolů. Renesanční zámek Güstrow je sídlem muzea s pozoruhodnou sbírkou středověkého umění, sbírkou zbraní, obrazů, soch a skla. Zámek je obklopen krásnou renesanční zahradou.plošina

Krajinou kolem luk a polí zanedlouho dojedete do města Teterowa. Ve městě stojí cihlový gotický kostel sv. Petra a sv. Pavla se vzácnými středověkými malbami. Pro město jsou taky charakteristické zdejší věžovité městské brány.

Na severním břehu jezera Müritz se rozkládá pěkné město Waren. Ve městě stojí dva cihlové gotické kostely, kostel sv. Jiří a kostel Panny Marie. V moderní městské budově má sídlo Müritzeum. V muzeu se dozvíte mnoho zajímavostí o Národním parku Müritz a je zde i největší sladkovodní akvárium po místní ryby v Německu.

V okolí jezera Müritz se rozkládá Národní park Müritz. Na březích jezera najdete půvabné hrázděné domky, malé hospůdky i rybí restaurace. Krajina je protkána hustou sítí pěších cest a cyklostezek. Národní park Müritz, to je prostě příjemná krajina jezer, polí, luk a jehličnatých , listnatých a smíšených lesů.

Jiří Glet


28.5.2012   Rubrika: Na výlet do ciziny   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Meklenburská jezerní plošina. Tip na výlet v Německu.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Světlonoska
Světlonoska - 28.5.2012 15:20

smajlik - 58U nás jsou také krásná místa,kde jsme ještě nebylismajlik - 66smajlik - 76smajlik - 58

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146296.
Archiv anket.