Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Dovolenou jako v ráji můžete zažít v Dominikánské republice

Dovolenou jako v ráji můžete zažít v Dominikánské republice

Slunce, příjemné podnebí, písčité pláže, průzračné moře, možnost sportovního vyžití i poznávání starobylých památek – to vše se vybaví většině z nás, když si v duchu představí ideální prožití své zasloužené dovolené. A my bychom vás rádi pozvali na místo, které všechny tyto představy nejen dokonale splňuje, ale dokonce několikanásobně převyšuje. Ne nadarmo je už Kryštof Kolumbus, když se zde vylodil, označil jako ráj na zemi. Tím magickým místem je Dominikánská republika, ležící v Karibském moři v sousedství dalších ostrovních států jako je například Haiti, Kuba, Jamajka či Bahamy.

Odpočinek na pláži, plavání, šnorchlování i sport

Pláže lemující zdejší ostrovy patří k nejkrásnějším na světě a v kombinaci s nebesky modrým, průzračným mořem nabízejí návštěvníkům luxusní a nezapomenutelné prožití svých volných dnů. Relaxovat a odpočívat zde můžete ve stínu košatých palem, podnikat romantické procházky po břehu a dosyta si užít koupání a plavání v moři. Na své si přijdou obzvlášť milovníci šnorchlování, podmořské scenérie zde totiž patří k těm nejkrásnějším na celé zeměkouli.travelportal.cz  

Příznivci aktivního odpočinku pak určitě uvítají možnost vyjížděk na koni, návštěvy přírodního parku či safari.

Do mořských hlubin za potopenými koráby

Ostrůvek Isla Cabrita je vyhledáván především milovníky potápění. Zažít zde totiž mohou  nezapomenutelná dobrodružství při ponorech k vrakům ztroskotaných lodí. Žádné ukryté poklady středověkých pirátů nebo obchodních lodí zde již neobjeví, nicméně podmořská prohlídka středověkých korábů bude jistě patřit k unikátním zážitkům.

Starobylé památky pro milovníky historie

Na severu ostrova leží druhé největší město Dominikánské republiky Puerto Plata, česky přeloženo Stříbrný přístav. Název dal městu Kryštof Kolumbus, který je jeho zakladatelem a k názvu ho inspirovalo stříbřitá hladina moře za soumraku. Navštívit zde můžete například muzeum, kde se nachází velké množství zkamenělé pryskyřice, které se v okolí hojně vyskytuje. Návštěvníci by si také rozhodně neměli nechat ujít prohlídku starobylé pevnosti San Pelipe, která byla založena v polovině šestnáctého století jako jedna z prvních pevností v Novém světě.travelportal.cz

Za delfíny a keporkaky

Nedaleko od Puerta Plata v Cofresí, se nachází Mořský svět kde je možné ve vodě spatřit delfíny a žraloky a shlédnout i působivou delfíní show. Návštěvníci je mohou dokonce i nakrmit, což bude především pro děti naprosto jedinečný zážitek. Není divu, možnost krmit delfína nebo žraloka se člověku z naší zeměpisné šířky jen tak nenaskytne.

Určitě se také vyplatí podniknout výlet na poloostrov Samaná a jeho kilometry dlouhé pláže s nádhernými, vzrostlými palmami a naprosto dokonalé, azurové moře. V období od ledna do března sem připlouvají majestátní keporkaci, kteří se zde namlouvají a páří a jejich milostný zpěv se rozléhá do širokého okolí.travelportal.cz

Surfařský ráj v Cabarete

Městečko Cabarete je doslova mekkou všech surfařů. Zdejší vysoké vlny zaručují skutečné adrenalinové zážitky při provozování tohoto nádherného sportu. Ne náhodou se právě zde konají mezinárodní windsurfingové soutěže.

 Je toho hodně, co je možné v Dominikánské republice poznat a prožít. Jedno je ale naprosto jisté: na dovolenou v dominikánském ráji každý návštěvník vzpomíná celý život.

Pro více informací a podrobností navštivte stránky www.travelportal.cz .

 

Využít můžete také last minute zájezdy nebo si vybrat z nabídky levných letenek.

Komerční článek


11.5.2016   Rubrika: Tipy na dovolenou   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dovolenou jako v ráji můžete zažít v Dominikánské republice

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
valiska44
valiska44 - 24.3.2020 4:37

Právě do Dominikánské republiky bych se letos taky ráda zajela podívat. Zrovna nedávno jsem věci okolo dovolené řešila a trochu jsem se zasekla na výběru cestovního pojištění. Zatím se mi asi nejvíc zamlouvá toto: https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-do-zahranici-sbaleno Nemáte s tím náhodou někdo zkušenost?

 
YXH
YXH - 17.5.2016 16:32

Jestli mi to zaplatite, tak jedu zitra. smajlik - 68smajlik - 68

 
dadka
dadka - 17.5.2016 9:58

Dnes není bezpečno nikde. Lepší je dovolená v Česku.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 403082.
Archiv anket.