Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Oscarové filmy 2014 aneb Chystáte se do kina?

Oscarové filmy 2014 aneb Chystáte se do kina?

Nevím jestli jste meli možnost sledovat letošní udílení cen Americké filmové akademie a nechci se rozepisovat, který film či kategorie vyhrál či nevyhrál a proč. Nejsem v tomto oboru dostatečně fundovaná a nehodlám se míchat odborníkům do jejich šálku kávy. Ráda bych Vás upozornila na filmy, které zaujaly mě osobně a které se domnívám, stojí za shlédnutí.

12 let v řetězech (12 Years a Slave) vyhrál cenu filmu roku a musím se přiznat, že souhlasím s odborníky. Jedná se o velice silný film, od kterého se nelze jen tak zvednout. Film byl natočen podle skutečných událostí v letech 1841-1853 a zachycuje život černošského muže, který ač se narodil jako svobodný člověk byl okolnostmi a lidskou hamižností donucen žít celých 12 roků jako otrok na plantážích. Vyhraďte si dostatek času, od tohoto filmu nelze vstát, pro slabší povahy doporučuji odložit občerstvení až po filmu a k ruce polštář či deku, za kterou se v krizových situacích lze schovat.

Tento film můžete stáhnout na: http://www.filmycz.cz/12-let-v-retezech-2-ke-stazeni-zdarma/

Film Gravitace (Gravity) vyhrál hned sedm Oscarových sošek. Byl vyhodnocen jako nejlepší film ve všech technických filmových kategorií a i jako naprostý laik musím uznat, že po technické stránce byl tento film nepřekonatelný. Ovšem dějová či informační hodnota filmu je někde u absolutní nuly. Sandra Bullock v hlavní roli odvedla fantastickou práci a v podstatě celý film odehrála z ničeho. Scénář k tomuto filmu si představuji asi takto: budeš se přibližně hodinu a půl vznášet ve vesmíru a musíš u toho vypadat, jako že se šíleně bojíš. U tohoto filmu se dá uvařit večeře či uplést svetr a pořád budete v obraze o co se jedná. Pokud nejste techničtí maniaci a nesledujete každý mini pixel obrazu, stačí Vám vidět film jednou a dost.

Jasmíniny slzy (Blue Jasmine) je psychologická sonda do duše ženy, která,řekla bych, že neví co chce. Jenže ve skutečnosti, ona ví až moc dobře co chce.... chce být vdaná za bohatého a vlivného muže, chce být tou nejlepší hostitelkou, nechce mít každodenní starosti obyčejné smrtelnice a je pro to ochotna nevidět a neslyšet pravdu. Cate Blanchett hlavní roli nehrála, ona jí prožívala. Opět doporučuji najít si čas a film shlédnout.

Tento film můžete stáhnout zde: http://www.filmycz.cz/jasmininy-slzy-ke-stazeni-zdarma/

Klub poslední naděje (Dallas Buyer´s Club) je film, na který je nutno vyhradit si čas a sedět u něho. Pro slabší povahy opět nedoporučuji občerstvení. Film se odehrává mezi pacienty s nemocí AIDS, z kterých si americké zdravotnictví udělalo tzv. pokusné králíky. Hlavní hrdina (naprosto nepřekonatelný Matthew McConaughey) se nesmířil s prognózou pouhých několika měsíců života a sám hledal možnosti jak s touto nemocí žít a přežít co nejdéle.

Pro milovnice Meryl Streep nemůžu než všema deseti doporučit film Blízko od sebe (August: Osage County). Tento film měl dvě nominace a to za herečku v hlavní roli a za herečku ve vedlejší roli, ani jednu nevyhrál, ale i tak stojí za to ho vidět. Meryl Streep mě šokovala a doslova přimrazila k sedačce, ta zlá, nepřející, závistivá jedubaba, kterou ztvárnila, byla zralá na zabití! Obsahově nebyl film žadným překvapením, obyčejné problémy v obyčejné rodině, na tom ovšem nezáleží, protože Meryl Streep s dcerou (Julia Roberts) zahrály filmový koncert.

Dalším filmem je Kapitán Phillips (Captain Phillips) s Tom Hanks v hlavní roli. Tady jsem v rozpacích. Obsahově opět u filmu se dá dělat v podstatě cokoliv, stačí občas zvednout oči, jestli hlavní hrdina je ještě živý a nebo jestli ho už zabili. Naopak námětově je film velice silný a přimrazí diváka k sedačce. Zabívá se tématikou somálských piratů. Tom Hanks a Barkhad Abdi zde excelují. Divákovi nezbývá než se šokovaně ptát, zda se vlastníkům lodí a zainteresovaným státům skutečně vyplatí posílat lodě napríč světovými oceány bez ochrany a doufat v jejich šťastnou hvězdu. A holt když štěstí nemají tak investovat milióny do záchranných akcí a opět doufat, že to všichni zúčastnění přežijí. Ano tento film stojí za to vidět.

Zachraňte pana Bankse (Saving Mr. Banks), v hlavní roli opět Tom Hanks, tentokrát jako Walt Disney, který chce vytřískat co nejvíce peněz ze zfilmování své nejoblíbenější knížky. Za protihráčku zde má Emma Thompson coby autorku, která ze své knížky odmítá nechat udělat animovanou šílenost. Celý film je vlastně jeden velký kompromis mezi těmito dvěma hlavními hrdiny a výsledkem je světoznámý film o Mary Poppins. Oscara sice nevyhrál, ale to nic nemění na faktu, že se jedná o trošku romantický, oddychový film, u kterého se zasmějete.

Na závěr bych chtěla doporučit film o tvrdé životní realitě a nesledujte ho s dětmi. Jedná se o dánský film Lov (Jagten), který byl nominován v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Hlavního hrdinu ztvárnil Mads Mikkelsen, který je neprávem obviněn ze sexuálního obtěžování dětí. Od tohoto filmu nelze jen tak vstát a odejít, slabším povahám opět doporučuji poštář, za který se lze v krizových situacích schovat. Nevím, zda bude/byl promítán i v českých kinech, ale rozhodně doporučuji se po něm poohlédnout.

A teď je řada na Vás, který z letošníchj oskarových snímků zaujal Vás? Nezáleží na tom jestli vyhrál či nevyhrál, byl či nebyl nominaván, či měl býti nominován, ale na tom, který se líbil Vám.

Linda


25.3.2014   Rubrika: Filmové recenze   |   Komentářů 19   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Oscarové filmy 2014 aneb Chystáte se do kina?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
sharon
sharon - 30.3.2014 14:55

Anahir: přesně...smajlik - 47

 
Anahir
Anahir - 28.3.2014 19:27

Rybicka82: odříct si film, protože nechci vidět bičování není hloupost. je to volba na co se chci či nechci ve svém volném čase dívat.

 
Rybicka82
Rybicka82 - 28.3.2014 16:02

12 let v řetězech, právě jsme s manželem shlédli, opravdu výborný film a navíc podle pravdivých událostí. Právě se probírám historií Ameriky a pro dokreslení představy opravdu výborné. Bičování, ponižování k tomu bohužel patřilo, nemá cenu před tím zavírat oči! Ba naopak by to mělo být jako memento toho co už se nesmí opakovat.
Nutno podotknout,že kdo se bojí těchto scén, jsou tam, ale myslím,že režisér bral na diváka ohled. Viděla jsem filmy,kde tato zvěrstva jsou divákovi servírována mnohem tvrději a ohavněji. Takže se toho nebojte. A odříct si tento film jen proto,že tam jsou bičovaní otroci by byla hloupost.

 
sallie
sallie - 26.3.2014 21:18

simikera: tak to jsem zkoušela číst a nedala jsem to ani jako knížku.... smajlik - 9... podobné jak blue jasmine... smajlik - 9....

 
Anahir
Anahir - 25.3.2014 21:20

Dan Millman: Lidi, které má jen stěží někdo rád, jsou obvykle ti, co to potřebujou úplně nejvíc.

Bojovník nevzdává to, co miluje, Dane. Nalézá lásku v tom, co dělá.


Socrates: Každý ti chce říkat, co máš dělat a co je pro tebe dobrý. Oni nechtějí, aby sis našel svoje odpovědi. Oni chtějí, abys věřil těm jejich.
Dan Millman: Dovol mi hádat. Ty chceš, abych věřil těm tvým?
Socrates: Ne, já chci, abys přestal přijímat informace z venku a začal přijímat informace ze svého nitra.

 
Anahir
Anahir - 25.3.2014 21:01

A jestli chcete vidět hezký film o síle lidského ducha, podívejte se na film Pokojný bojovník. Je ke stažení jak film tak kniha.
Všechny ty oskarové blbosti se můžou jít před tímhle filmem vycpat.

 
PEGG
PEGG - 25.3.2014 14:41

Lindo, díky za ten přehledný výčet.smajlik - 105
Já moc oskarové filmy nemusím, nejsem náročný divák a většinou nejsem schopná ocenit kvality.smajlik - 72smajlik - 68 Mně se to buď líbí nebo ne. Rozhodně ale nechodím na filmy, kde se někomu ubližuje, to úplně nesnáším. Poslední dobou chodím jen na české filmy, netvrdím že to je bůhví jaká kvalita, ale většinou to je odpočinkové koukánísmajlik - 92
Byla jsem na Něžných vlnách a mně se to líbilo.smajlik - 105 Naštěstí tady máme obyčejné kino, kam nikdo nechodí s popkornem a colou. smajlik - 93

 
simikera
simikera - 25.3.2014 14:37

sallie: Linda: tak tohle jsem neviděla, ale připomněly jste mi film Jíst, meditovat, milovat, tam jsem trpěla úplně stejně. Šla jsem na to do kina, protože mi to bylo doporučený jako fakt dobrej film smajlik - 42. Pamatuju si jen to, že to trvalo příšerně dlouho, že jsem měla sedadlo uprostřed řady a nemohla odejít (bez toho abych zprudila půlku kina) a jen jsem zoufale čekala, jestli se začne na plátně něco dít nebo ne. kdyby to šlo, vytáhla bych si tam knížku, abych to nějak přežilasmajlik - 76smajlik - 34

 
sharon
sharon - 25.3.2014 11:57

odbočím...miluju od mládí Sophii Loren....jen kvůli ní se budu dívat na letošní Miss - má být v porotě....

 
sharon
sharon - 25.3.2014 11:55

my jdem do Cinestaru tak třikrát do roka ....skoro každý film je později na DVD ale v tom kině je to o něčem jiném...třeba Mamamia v Cinestaru byl jiný zážitek než když to pak dávali v TV.....teď bych chtěla vidět film PHILOMENA.....zatím jej tam nedávají....

 
Anahir
Anahir - 25.3.2014 11:40

Nechodím do kina na smutné filmy, filmy kde někdo trpí pod tíhou otroctví, na dojáky, psychsondy apod. Český filmy mě nebaví, netvrdím že jsou špatné, ale není to můj šálek kávy a nezaujmou mě ať se snažím sebevíc.
To poslední co jsem viděla a klidně to uvidím znova je Sama proti času, ale to proto, že M. Sáblíkovou sleduju už hodně dlouho, ještě před Turínem a mým přáním je jednou se dostat na nějaký stadion kde bude závodit.
Mám ráda filmy u kterých se mohu od srdce zasmát, citace převést do všedního života a nemusí to být ani filmy ze skutečného života.
Jako příklad: Muž s Acapulca, Wasabi, hodně mám ráda kreslené filmy....prostě odpočinek a legrace.

 
Tygřík
Tygřík - 25.3.2014 9:10

Gravitaci jsem viděla, i když jen staženou doma - a díky bohu za to, jít na to do kina, musela bych si nakopat smajlik - 59 Šílená blbost, někdy ocením aspoň nápad, jindy zase zpracování, ale tady je na houby obojí. Ale co mě dostalo, je film Komorník (The Butler) - myslela jsem, že si u toho jen zkrátím čas u žehlení, a nakonec jsem jen seděla a zírala. Doporučuji!

 
Pentlička
Pentlička - 25.3.2014 8:50

V kině jsem byla naposledy na Ženách v pokušení, to už je nejíň 3 roky. Nevadí mi chroustání popcornu, ale vadí mi, že nejsou filmy, které by mě zaujaly. Mám dojem, že dnes se točí filmy pro puberťáky - buď to jsou nějaké zfilmované PC hry, nějaké akční blbiny, kde jde hlavně o vizuální efekty, honičky, střílečky, rvačky, nebo jsou to slaďoučké blbiny tzv. romantické komedie, které nemají s realitou nic společného. Možná jsem už prostě stará a chybí mi nadšení mladého člověka, ale já se nedívám na žádné filmy ani v televizi, mě to nebaví. Ani z těchhle oscarových filmů mě žádný nezaujal.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 25.3.2014 8:32

do kina již nechodím, televizi mohu přepnout - vypnout v kině bych to musela protrpět. Pokud bych nechtěla rušit odchodem.

 
Almega
Almega - 25.3.2014 7:54

Od té doby,co tak zdražili a v kině se může neustále beztrestně vyrušovat mobilováním,žraním čehokoliv a hlavně šustivého, a pitím, už do kina skoro nechodím....Výběr filmů je strašný,život je i tak těžký,tak co si ho ještě zhnusovat hnusnými filmy....Naše filmy jsou zase tak uchichotané a trapné,že se na to nedá dívat. Mě nejvíc baví staré filmy pro pamětníky a ty se už nepromítají,neb všude vyhodili staré zařízení a mají jen nové a na tom se asi to nedá promítat.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.