Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Před rokem jsme s manželem koupili dům na venkově, takový starší baráček, ale byl cenově přijatelný, navíc hned obyvatelný, tak jsme neváhali. Už dlouho jsme toužili vyměnit byt ve městě za klid venkova. Byt jsem prodali, koupili dům a postupně ho dáváme do kupy podle našich představ.

Už když jsme bydleli ve městě, mluvil manžel často o tom, že by si rád pořídil nějakého pořádného psa, konkrétně vlčáka. Jako dítě prý doma jednoho cvičeného měli a často na něj vzpomínal. Když jsme se přestěhovali, začal o psovi mluvit častěji a dohodli jsme, že proč ne, k baráku pes vlastně patří.

Naivně jsem se domnívala, že naše velká zahrada je jedním z důvodů, proč si psa pořídíme. Říkala jsem si, že tady bude mít hodně prostoru k volnému pobíhání a bude mu fajn. Jenže manžel mne překvapil, když začal přemýšlet, kam umístí pro psa kotec. Nejdřív jsem si myslela, že chce kotec jen pro výjimečné případy, ale vyvedl mě z omylu.

Jeho postoj je takový, že pes bude v kotci a my ho budeme brát na procházky, na cvičák apod. V žádném případě prý není vhodné, aby takový pes běhal volně po zahradě, zvlášť, když máme malé děti. Dětem je 5 a 3 roky.

Jsem z toho dost zaražená. Sama jsem psa nikdy neměla, i když jsem po něm vždycky toužila, takže nějaké zvláštní zkušenosti s výchovou a výcvikem nemám. Ale svým selským rozumem myslím, že držet psa zavřeného většinu dne v kotci, je strašné. Byl by chudák, sám, odstrčený, odkázaný jen na to, až k němu někdo přijde a milostivě ho vyvenčí. Navíc si myslím, že když bude na děti zvyklý od štěněte, nebude žádný problém, i děti musíme naučit, jak se mají k psovi chovat.

Moje představa byla taková, že pes bude mít volnost na zahradě a navíc bude mít také přístup do domu, minimálně do chodby, ale nebyla bych proti, aby směl i do kuchyně, aby byl s námi. Vždyť je to společenské zvíře, potřebuje být se svou smečkou.

Máme ohledně toho s manželem dost velký rozpor, on mi říká, ať se do toho nepletu, že sám ví nejlíp, jak se o takového psa starat. Já tvrdím, že je pro mne představa, jak si v klidu sedím doma a pes je chudák sám venku v kotci, nepřijatelná, že v tomhle případě radši žádného psa nechci.

Jaký je váš názor? Připadá vám normální, že mají lidi psy zavřené v kotcích o svých domů? Vím, že to tak často je, ale asi jsem moc útlocitná, mně se to prostě nelíbí a připadá mi to hodně kruté.

Radka


14.11.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 103   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
novaklen13
novaklen13 - 30.11.2022 20:29

Já bych toto teda nikdy nedopustila. Taky máme psa a nedokážu si představit, že bych ho nechávala zavřeného v kotci. Máme doma chrta, viz https://hobbio.cz/chrti/ a i přes to, že se jedná o většího psa, tak je to prostě domácí pes. Vlastně si ani nedokážu představit, že by třeba měl spát venku.

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 4.10.2022 19:53

Já mám svého psa hrozně moc ráda, je to pro mě člen rodiny. Proto když nám utekl, tak jsem to nesla opravdu dost špatně. Když se vrátil, tak jsem mu hned objednala gps tracker https://www.smartomat.cz/smartomat-gps-lokator-pro-psy-a-kocky-smt02/ , abych ho mohla příště najít.

 
koliaska105
koliaska105 - 31.7.2018 19:12

Tyjo, tak to já bych našeho hafana asi nemohla nechávat zavřeného v kotci. Co by to pak měl za život. Ještě štěstí, že máme obrovskou zahradu, kterou může mít celou pro sebe. Akorát jsme s ním řešili takový problém, že nám ze zahrady občas utekl. Nakonec jsme zjistili, že si našel díru v plotě. Takže jsme na http://www.amstor.cz/ pořídili nové pletivo a od té doby je klid. :)

 
pavlinka14
pavlinka14 - 19.2.2018 18:07

Ahoj, po přečtení článku jsem moc ráda, že to někdo cítí nebo vidí podobně, až skoro stejně... Pes má být buď volně vypuštěn na oplocené zahradě nebo má být s rodinou v domě / bytě, rozhodně se mi nelíbí, když musí být zavřen v malé kleci a sám. Bavili jsme se o tom na veterině ( https://www.metropolevet.cz/ ) a tam jsme se shodli na stejném názoru.

 
barboraoul
barboraoul - 21.12.2013 17:03

hlavne ze bude venku proste, to mi pripada dulezity

-

oblekame-andilky.cz

 
Lisa
Lisa - 6.12.2013 10:16

Pokud bud mít vlčák zateplenou boudu venku a kotec a bude tam jen v době, kdy budete v práci a děti ve školce, je to lepší než kdyby byl v domě - lepší by ovšem bylo, aby v tuto dobu byl kotec otevřený a pes, který si v kotci rád udržuje čistotu, se může v případě nutnosti vyvenčit na zahradě (stejně to nedělá rád a čeká na procházku). V domě se přes den nevyčůrá, pak i přes den málo pije a mohou to po čase odnést ledviny). V době, kdy je "smečka" doma, by měl být se smečkou - naučí se, že děti patří do smečky a i děti se naučí, jak s ním zacházet. Takže pokud jste např. doma s dětmi, není kotec nutný, jen je potřeba mít možnost psa občas někam uklidit - třeba do předsíně na pelíšek. Vyloučení ze smečky je jediný trest, který jsme na naše dobrmany používali (zavřít do předsíně) -a pro jejich výchovu to stačilo. Nikdy nedostali nařezáno, jen od začátku bylo jasné, že když neposlechnou toho, kdo je ve smečce výš (to jsou všichni včetně devítileté dcery), bude následovat vyloučení ze smečky. Jsou z nich vychovaní, milí a přátelští psi, se kterými můžeme kamkoliv, chodíme s nimi i do restaurací a mezi lidi. A to všechno proto, že si mohli osvojit pravidla fungování v rodině. Rozumí spoustě příkazů (To snad nemyslíš vážně! mezi ně patří taky:), pokud by byli jen v kotci, na cvičáku a na procházkách, nikdy se toho o společném životě tolik nenaučí.

 
jangrew
jangrew - 21.11.2013 14:35

Já to také neuznávám, je mi těch psů líto. My máme pejska v domě a teď je víc venku, protože máme rozbité okno, které si umí otevřít. Potřebuji to co nejdřív vyřešit, našla jsem si už pomoc http://www.servis-oken-praha.cz/

 
Stanik
Stanik - 18.11.2013 11:06

Ťapina: smajlik - 47 apresne proto mam dva... porad jsem si rikal, jeslti to dame a ted uy si neumim predstavit, ze by byl ( jeno ktery z ncih , chudera sam)

 
marukralova
marukralova - 18.11.2013 9:37

preboha

 
Pegyša
Pegyša - 17.11.2013 21:15

batum: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
Nika1
Nika1 - 15.11.2013 23:37

Ty voe, manželovi bych nesvěřila ani křečka být chovatelem. Kotec nebo řetěz u boudy = zelení magoři nebo vesničtí burani.

 
Kaliban
Kaliban - 15.11.2013 18:56

Naši psi mají vydusané pěšinky kolem plotu tak či tak. Máme kolem plotu pichlavé keře sahající až k těm kovovým latím a stejně se tam protáhnou, Nechápu... Akorát nám očesávají jablka z takových těch nízkých jablůněk. Máme dvě a smířili jsme se s tím, že jsou jejich. Jsou to mrchy a myslím si, že kdyby byli v kotcích, v životě s nimi neužijeme tolik srandy. K čemu pes v kotci?

 
Ťapina
Ťapina - 15.11.2013 14:26

Verera: No, já už jsem těch vyšlapaných pěšinek (a někdy dokonce i vytočených koleček) v trávě za plotem viděla hodně. Psovi je jedno, jestli má pro sebe pět metrů a nebo hektar, když je tam sám. Chovat se přirozeně může jedině ve smečce, v přírodě by nikdy nebyl pes o samotě.

 
batum
batum - 14.11.2013 23:35

Měli jsme venkovního psa rok a ten mohl běhat po celé zahrádce,ale do záhonku v létě nelítá,jen v zimě a když jsem ho viděla po dešti v zimě jak vypadal, tak se Nelinka stěhovala do chodby a teď okupuje celý barák a my žijeme se zvířaty smajlik - 40smajlik - 41smajlik - 41...tolik lásky a něhy nedá ani člověk co ta naše zlatíčka.............
Nemohu pochopit to co tu popisuješsmajlik - 76psa bych nikdy nedovolila do klecesmajlik - 36 jen v případě uzavření ohledně návštěvy......

Radko a co takle smajlik - 43tam zavřít a nosit mu jídlo,ale to by musel být hodný a štěkat na zloděje, jinak by nic nedostalsmajlik - 34
Co je to dneska za lidi.......škoda slovsmajlik - 36smajlik - 36smajlik - 36

 
Verera
Verera - 14.11.2013 22:21

Ťapina: Stereotypní pohyby vykonávají psi v kotci, na zahradě možná některý taky, ale obvykle sebou plácnou na nějaké vyhřáté místo nebo do stínu, chrní, občas zvednou hlavu, když něco zaslechnou, občas vystartují k plotu a štěkají... mají možnost se chovat přirozeně, což v kotci není.

Pokud měl pán psa jako dítě, tak toho o chovu psa moc neví, chodil s ním tak leda na procházky, hrál si s ním, možná trochu cvičil, ale veškerá starost byla na rodičích. Mít skutečně vlastního psa se vším všudy je něco jiného.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.