Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Před rokem jsme s manželem koupili dům na venkově, takový starší baráček, ale byl cenově přijatelný, navíc hned obyvatelný, tak jsme neváhali. Už dlouho jsme toužili vyměnit byt ve městě za klid venkova. Byt jsem prodali, koupili dům a postupně ho dáváme do kupy podle našich představ.

Už když jsme bydleli ve městě, mluvil manžel často o tom, že by si rád pořídil nějakého pořádného psa, konkrétně vlčáka. Jako dítě prý doma jednoho cvičeného měli a často na něj vzpomínal. Když jsme se přestěhovali, začal o psovi mluvit častěji a dohodli jsme, že proč ne, k baráku pes vlastně patří.

Naivně jsem se domnívala, že naše velká zahrada je jedním z důvodů, proč si psa pořídíme. Říkala jsem si, že tady bude mít hodně prostoru k volnému pobíhání a bude mu fajn. Jenže manžel mne překvapil, když začal přemýšlet, kam umístí pro psa kotec. Nejdřív jsem si myslela, že chce kotec jen pro výjimečné případy, ale vyvedl mě z omylu.

Jeho postoj je takový, že pes bude v kotci a my ho budeme brát na procházky, na cvičák apod. V žádném případě prý není vhodné, aby takový pes běhal volně po zahradě, zvlášť, když máme malé děti. Dětem je 5 a 3 roky.

Jsem z toho dost zaražená. Sama jsem psa nikdy neměla, i když jsem po něm vždycky toužila, takže nějaké zvláštní zkušenosti s výchovou a výcvikem nemám. Ale svým selským rozumem myslím, že držet psa zavřeného většinu dne v kotci, je strašné. Byl by chudák, sám, odstrčený, odkázaný jen na to, až k němu někdo přijde a milostivě ho vyvenčí. Navíc si myslím, že když bude na děti zvyklý od štěněte, nebude žádný problém, i děti musíme naučit, jak se mají k psovi chovat.

Moje představa byla taková, že pes bude mít volnost na zahradě a navíc bude mít také přístup do domu, minimálně do chodby, ale nebyla bych proti, aby směl i do kuchyně, aby byl s námi. Vždyť je to společenské zvíře, potřebuje být se svou smečkou.

Máme ohledně toho s manželem dost velký rozpor, on mi říká, ať se do toho nepletu, že sám ví nejlíp, jak se o takového psa starat. Já tvrdím, že je pro mne představa, jak si v klidu sedím doma a pes je chudák sám venku v kotci, nepřijatelná, že v tomhle případě radši žádného psa nechci.

Jaký je váš názor? Připadá vám normální, že mají lidi psy zavřené v kotcích o svých domů? Vím, že to tak často je, ale asi jsem moc útlocitná, mně se to prostě nelíbí a připadá mi to hodně kruté.

Radka


14.11.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 103   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pes zavřený v kotci je pro mne zvěrstvo. Manžel to vidí jinak.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Jarča*
Jarča* - 14.11.2013 8:09

emchira: po levé straně máš rubriky, a tam je archiv všech článků.

 
Jarča*
Jarča* - 14.11.2013 8:08

Omlouvám se za překlepy u prvního příspěvku, ale jsem fakt vytočená, jen na to pomyslím.

 
Sam+3
Sam+3 - 14.11.2013 8:08

Jarča*: Jarčo, zrovna jsem chtěla napsat to samé. Ovčouni rozhodně nejsou magoři a milují děti-ale musí s nimi vyrůstat od malička a být vychovaní. K čemu ho mít v kotci, pokud ho chtějí mít na hlídání, tak v kotci jim bude prd platnej:-( Měl by běhat na volno, mít přístup k rodině do baráku, pes potřebuje společnost, ne být zavřený v kotci. A ty procházky si umím představit- párkrát půjde manžel a pak to bude na Tobě. Samozřejmě, i když bude na zahradě, minimálně jednu hodinovou procházku venku bude potřebovat. Naučí se alespoň povelům a nebude vám utíkat.
Klidně dej diskusi přečíst manželovi. Tedy, jak píše Kawa, jestli to není opět recykl a neběhá vám doma v baráku 6 let ratlíksmajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 14.11.2013 8:06

A ještě bych dodala, že u syna a snachy mají jejich vlčáci kotce také. Ale mají je spíš jako útočiště, jinak jsou vrátka od nich drtivou většinu času otevřená a psi běhají po zahradě. Do baráku sice smajlik - 40smajlik - 40 nesmějí, ale občas tam proklouznousmajlik - 2 Kotec byl dobrý, když dělali dělníci něco na baráku, nebo přišlo na návštěvu víc lidí, třebas i s malými dětmi nebo jiným psem. Takže kotce jako takové nezavrhuju úplně, ale užívat jen s citem.

 
Jarča*
Jarča* - 14.11.2013 8:01

Za prvé nesouhlasím s tím, že vlčáci jsou magoři, má ho dcera a syn se snachou mají dva. Nejdůležitější je, jak se vychovávají už od štěněte. I když samozřejmě s dítětem nesmí bez dozoru zůstat sebelíp vychovaný pes, to řekne každý zkušený chovatel.
A za druhé mě nazdvihl už název článku. Okamžitě se mi vybavili psi od sousedů na chalupě, nad kterými bych doslova řvala. Mají tam dva, jednoho starého vlčáka a jednoho mladého křížence labradora s vlčákem. Péče těch lidí spočívá v tom, že jim jednou denně nažrat. Jinak tam ti psi žijou doslova v hovnech, jak bylo psáno níže, a ani na sebe nevidí, je mezi nimi stěna. Občas je vzaly děti, když tam byly na prázdninách, ale jelikož psi byli u vytržení z toho, že je za někdo taky jednou za uherský rok vezme ven, byli samozřejmě nezvladatelní ma měli tendenci utíkat. Takže to bylo jen párkrát. Pán sice tvrdí, že je občas pustí proběhnout, ale sama jsem to ještě neviděla. A i kdyby, tak teď dlouho marodil, takže měli smůlu. Fakt hnussmajlik - 85

 
Sirka
Sirka - 14.11.2013 8:00

Tak já se zase musím vlčáků zastat. Vyrůstala jsem s nima, žádný mi nikdy neublížil, i když jsem byla bez dozoru dospělých. Naopak mě pes vždy bránil, když jsem upadla, tak mi pomáhal vstát. Není to o rase psa, je to o výcviku a povaze, samozřejmě. Pořizovat si psa, který bude celý dny zavřený, je blbost. Kotec ano, ale jen na nutné případy. Nevím jak poradit, s manželem na tohle máme stejný názor.

 
PEGG
PEGG - 14.11.2013 7:47

Radko souhlasím s tebou, my vždycky měli psa i vlčáky, ale k malým dětem vlčáka ne. A nastálo do kotce už vůbec nesmajlik - 66 A kdo s ním bude chodit na cvičák a na dlouhé procházky? Bude to manžel nebo to nakonec zůstane na tobě, jako to většinou bývá. Děti nebo muž si pořídí zvířátko, ale nakonec veškerá péče o ně zůstane na ženě.
Já osobně bych psa nechtěla vůbec. Mám je ráda, ale představa, že ráno musím vstát a jít se psem a odpoledne se přivleču domů a musím zassmajlik - 66 Pes je živý tvor a potřebuje péči a čas se mu věnovat, je to další dítě, které se samo o sebe nepostará. Já prostě vím, že bych na to už neměla sílu a hlavně, že by mě to nebavilo. A nějak mi vadí, když vidím maminku jak vleče dítě a v druhé ruce vodítko s obrovským čoklem a moc štastně nevypadá, a lidi co ráno potkávám se psem, taky zrovna nezáří štěstím,tak nevím. Někdy si myslím, že si lidi ty psy pořizují jen proto, že to zrovna frčí a vůbec nedomýšlí, že to je zase starost navíc. smajlik - 105

 
Nofar
Nofar - 14.11.2013 7:46

Mate naprostou pravdu - za podminek stanovenych vasim manzelem, ktereho nebudu vahat nazvat idiotem, by pes nesmirne trpel.

 
Badi
Badi - 14.11.2013 7:32


Mám lepší nápad, strčte do kotce manžela smajlik - 37

 
Katy..
Katy.. - 14.11.2013 7:31

před pořízením psa, by si každej měl uvědomit, na co toho psa chce.....hlídací, loveckej, mazel, pes do kabelky, kamarád k dětem....ale co je pes do kotce???? a kor vlčák, bude nevyběhanej, neunavenej a pak aby neničil věci, když už bude puštenej....ale prostě nejdou potlačit pudy....vlčák potřebuje pohyb, potřebuje utahat...a pak na něj nebudete mít čas a nedostane se jinam než na zahradu a ten pes vám to sakra rychle vysvětlí, jak se věci mají...a co uděláte? Potresáte ho? CHudák pes.....

 
emchira
emchira - 14.11.2013 7:28

cairo,mas tam ode me zvedavy vzkaz,a za druhé,holky,jak se da najit recyklovany clanek?

 
caira
caira - 14.11.2013 7:24

A musíte mít nutně vlčáka, když máte malá děcka????
Dost dobře ho chápu, proč ho nechce nechávat volně na zahradě s dětmi.
Pes, obzvlášť takovéto plemeno, by mělo mít obojí- kotec i volnost.
Ty si pořiď něcoo menšího, když to chceš do kuchyně - nejlépe yorka.

 
Katy..
Katy.. - 14.11.2013 7:18

Tak na co chce psa? Protože to je "standart" k domu??? Bydlím na vesnici a venčit chodí minimum lidí....Musí mít nutně vlčáka? Když máte malé děti, co si pořídit něco k dětem? Nějakýho jejich parťáka???? KLidně i malýho voříška...co zvládne být na zahradě, ale proč kotec???? Nechci být hnusná, ale tohle nějak neuznávám....

 
Kawa
Kawa - 14.11.2013 6:58

než se vyjádřím k tomu kreténovi z článku...je to aktuální věc, nebo zase recyklace..? smajlik - 71

 
Almega
Almega - 14.11.2013 6:56

No,k dětem bych tedy zrovna vlčáka nechtěla....jsou to magoři a někdy by ho mohlo něco napadnout.Malé děti bez dozoru se psem nikdy! Kotec na psa bych udělala,i s ohradou pro pohyb,aby ho bylo možno někam uklidit,když je zapotřebí.Ale aby tam byl furt,tak to asi ne,i když služební psi jsou takhle chovaní.Kolikrát jdu na měření někam a předem chci,aby si zavřeli psa,i malý by překážel a skákal na mě nebo na figuranta a mohl by i ze strachu pokousat (mnohokrát se již stalo,naštěstí ne mně).A lidi pak pobíhají a teprve teď přemýšlejí,kam že by psa dali....Domů bych já osobně brala jen malého nebo menšího psa,obluda velkou bych nechtěla.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.