Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Mám na vás dotaz. Připadám si totiž dost paranoidní, ale nemůžu si pomoci. Každý rok vždycky v lednu, nejpozději v únoru, plánujeme a objednáváme letní dovolenou. Máme rádi na všechno čas, nenecháváme nic na poslední chvíli a hlavně nám vyhovuje široká nabídka a i příznivější ceny.

Jenže letos se nějak nemůžeme odhodlat. Vždycky jedeme někam k moři, nejčastěji do Turecka, které jsme si hodně oblíbili. To jsme letos úplně zavrhli a dumáme, kam jet jinam. A nějak nám při tom přemýšlení vychází, že v Evropě už snad ani není kam. Řeknu to na rovinu, máme obavu z imigrantů.

V tihle chvíli asi nikdo nedokáže říct ani odhadnout, jaká bude situace v létě. Jestli bude ta imigrantská vlna stejná jako loni, tak vyjet si někam asi nebude jen tak. Napadlo nás Chorvatsko, ale říkáme si, jestli bude cesta bezpečná. Itálie, Řecko, to jsme odpískali rovnou, stejně jako Egypt a Tunisko. Zbývá asi jen Bulharsko a Rumunsko, ale kdo ví, jak to tam bude v létě vypadat. Ještě nás napadlo Španělsko, o tom se v souvislosti s imigrací nějak vůbec nemluví. Nevíte, jak to tam vypadá?

Tak možná zůstaneme o dovolené po dlouhých letech doma, respektive místo k moři pojedeme do Tater, což je pro nás vlastně skoro jako doma.

Chtěla bych se vás zeptat, jestli o letošní dovolené uvažujete podobně, nebo jsme my s manželem, tedy hlavně já, jsme přehnaně paranoidní.  

Soňa


29.1.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 108   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kam letos na dovolenou? Plánujete ji už nyní? Bojím se jet k moři.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sirka
Sirka - 29.1.2016 6:57

My už máme na letošek naplánované Chorvatsko. Proč by cesta neměla být bezpečná? Byli jsme tam již několikrát a vždy v pohodě, max. nějaká kolona.

 
krasaka
krasaka - 29.1.2016 4:57

smajlik - 61
http://cestovani.idnes.cz/turisticke-trendy-pro-rok-2016-dij-/kolem-sveta.aspx?c=A151128_181235_kolem-sveta_hig
http://last-minute.invia.cz/kanarske-ostrovy/
http://www.portugalsko.info/zeme_kapitola.php?klic=1165
http://www.etravel.cz/novinky/276-bezpecna-dovolena-u-more
Snad by nebylo od věci Portugalsko nebo španělské či řecké ostrovy ???
Tudy cesty migrantů nevedou a v menších letoviscích zřejmě ani teroristé nemají zájem něco podnikat smajlik - 76
Nádherná je kupř.Kréta, ostrov Kos-volila bych vždy menší letoviska.
Žiji ve Španělsku pár let a kromě pár černochů,kteří v létě běhají po plážích s nabídkou kabelek, slunečních brýlí,CD ap. se zatím žádní jiní nevyskytují !
Opět je lépe zvolit spíše Costa Brava či Costa Blanca, na jih bych si asi netroufla. Nevýhodou je,že k nám do Alicante z ČR nic neletí, rodina to řeší odletem z Německa,kam to nemají daleko.
Snad je i rozumnější ubytování v menších destinacích, nikoliv v přepychových hotelích a větších městech?
Ovšem Portugalsko by mohlo být ještě bezpečnější nebo i Kanárské ostrovy - či španělské Baleáry - Mallorca, Menorca, Ibiza, Formentera jsou zřejmě pro gumové čluny i dřevěné kocábky nedostupné a kontroly na letištích jsou velmi důkladné - tam bych se vůbec nebála!
Přeji hezkou dovolenou, ať si vyberete cokoliv smajlik - 47smajlik - 45

 
jana.pf
jana.pf - 29.1.2016 0:36

Ideální dovolená je v ČR. My vždycky během 14 dnů objedeme tak kolem 10 měst. Nebo i samotná Praha je super, já osobně tam jsem několikrát ročně, sejdu se tam s několika známýma z řad farářů různých církví, obejdu některé památky a jsem spokojená, nejlépe, když můžu každý den zajít i do kostela na mši. Letos bych možná zkusila i Švýcarsko, konkrétně Fribourg, navštívila bych tam jednoho řeholního bratra, ale zatím je to jen plán, protože nevím, jestli bude mít čas a nebo jestli se tam náhodou nedostanu už mnohem dříve než o prázdninách.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-108
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 92690.
Archiv anket.