Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Dostala jsem se do velmi těžké situace a nevím, co mám dělat. Máme s manželem dvě děti, čtyřletou holčičku a půlročního chlapečka. Jsem na mateřské. Naše manželství jsem považovala za normální, nikdy jsme se nějak moc nehádali, rozuměli jsme si. Obě děti jsou plánované a chtěné. Bohužel, tento týden jsem zjistila, že je mi manžel nevěrný. Sám to i přiznal, prý to trvá už skoro tři čtvrtě roku, tedy od doby, kdy jsem byla ještě těhotná.

Minulý týden mě i s dětmi manžel odvezl na chalupu k mým rodičům s tím, abychom byli na vzduchu a on se pokusí vzít si aspoň na pár dní dovolenou a přijet za námi. Měli jsme tam zůstat celý měsíc. Už delší dobu jsem pozorovala, že je v práci víc, než býval dřív, kolikrát i o víkendech. Já mu to věřila, ještě jsem ho litovala a teď se cítím jako úplný blbec, když se provalilo, že za jeho častou nepřítomností doma není práce, ale milenka.

Jenže to jsem po příjezdu na chalupu ještě netušila. Ubytovali jsme se a i s dětmi a mými rodiči si užívali léto. S manželem jsme si každý den volali, zněl normálně, nic jsem nepoznala. V pondělí v noci dostal syn vysokou horečku, která mě vyděsila, dosud byl zdravý, netušila jsem co mu může být. Byl velmi plačtivý, nechtěl jíst ani pít. Můj táta nás tedy odvezl na pohotovost, kde mu zjistili angínu. Chudáček malý,bylo mi ho moc líto. Hned po návštěvě pohotovosti jsem se s tatínkem domluvila, že nás odveze domů a druhý den ráno mi přiveze věci. Dcerka zůstane u nich na chalupě, aby se zbytečně nenakazila. Synek v autě usnul, takže jsme jeli, není to daleko.  

Manželovi jsem nevolala, že se se synem vracím, byly dvě hodiny v noci a připadalo mi zbytečné ho budit, když jsem odvoz měla zajištěný. Možná škoda, i když nevím. Kdybych mu zavolala, možná bych dál žila v iluzi spokojeného manželství a šťastné rodiny. Takhle jsem ho, navíc ještě v doprovodu svého otce, přistihla přímo při činu.

Přijeli jsme domů, odemkla jsem, rozsvítila v předsíni a hned v ten moment se mi sevřelo srdce, protože na zemi ležely dámské lodičky, samozřejmě cizí.  Táta šel hned za mnou, v ruce autosedačku s malým. Bylo mi úplně zle, vešla jsem do obýváku, na stole nedopitá láhev vína a dvě skleničky, poházené manželovo a cizí dámské prádlo. Tátovi to taky bylo jasné, ani jeden jsme se nezmohli na slovo. Pak jsem šla do ložnice, už jsem věděla, co tam uvidím, ale byla jsem jak v nějakém transu. Myšlenky mi lítaly sem a tam a docházelo mi, že se mi v tuhle chvíli pravděpodobně hroutí manželství a rodina.

V naší manželské posteli ležel můj manžel s cizí ženou. Oba nazí, pěkně milenecky přitulení. Rozsvítila jsem světlo a probudila je. Nevím, čí šok byl v té chvíli větší, zda můj, mého táty, nebo těch dvou. Já jsem jen mlčky stála a koukala na ně, manžel začal překvapeně blekotat, co dělám najednou doma, ta jeho spolunocležnice vylítla nahá z postele, asi ani nevnímala, že tam je i můj otec, fofrem se oblékla a beze slova vypadla z bytu. Táta se mě zeptal, jestli se nechci s malým radši vrátit na chalupu, ale odmítla jsem to. Ničemu bych tím nepomohla. Tak on tedy odjel s tím, že ráno mi přiveze věci.

Já pak manželovi jen stručně sdělila důvod, proč jsme se tak nečekaně uprostřed noci vrátili a zeptala se ho, co to mělo znamenat a jestli mi to může nějak vysvětlit. Jak byl z toho odhalení v šoku, tak se mu nejdřív nechtělo, ale pak řekl, že když už se to provalilo, tak mi teda nalije čistého vína. A přiznal dlouhodobý poměr, prý se do ní zamiloval, nemůže si pomoct. Ale mě a naše děti samozřejmě taky miluje a nechce ničit rodinu. Byl to z jeho strany hodně emotivní proslov, jeden by se nad ním skoro ustrnul. Chudáček rozpolcený, duševně trpící neskutečnými výčitkami.  Zeptala jsem se ho, co chce dělat dál, a doporučila mu, že by bylo nejlepší, kdyby si sbalil své věci a odstěhoval se k ní a vzal s sebou i tu naší postel, ve které se s ní válel, protože já do ní už nikdy v životě nelehnu. Na to mi řekl, že to nejde, protože ona je taky vdaná.

To mě dostalo úplně. Takže kdyby nebyla vdaná (její manžel byl zrovna na noční směně, jak jsem se dozvěděla později), tak by asi neváhal ani chvíli a už dávno by šel za hlasem svého srdce. Udělalo se mi zle. S malým jsem si šla lehnout do dětského pokoje, ale stejně jsem neusnula.

Teď je situace taková, že spolu s manželem nemluvíme, visí to mezi námi jako špinavý kus hadru. Myslím, že ani jeden teď nevíme, co máme udělat. On sice slíbil, že to s ní ukončí, ale pro mě v tuhle chvíli jeho slib nic neznamená, je mi to snad i jedno. Protože mu už nevěřím.

Není mi vůbec dobře, zasadil mi hroznou ránu, strašně moc mě zklamal. A já nevím, jestli budu schopná se přes to přenést, zvládnout to. Jenže máme malé děti, tak nějaké rychlé a razantní řešení není vůbec snadné.

Děkuju, že jsem se tady mohla alespoň tímto způsobem vypovídat, trochu se mi ulevilo, když jsem to všechno sepsala.  Možná mi dokážete poradit, nějak mě nasměrovat, co dál. Protože já jsem opravdu momentálně hodně mimo. Mám pocit, že ať udělám cokoli, správné to nebude.

Martina


29.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 123   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-123
Verera
Verera - 29.7.2016 15:01

Nika1: Jen aby ji nevykopl a ona pak, coby volná, se nechtěla provdat za manžela Martiny.

 
sharon
sharon - 29.7.2016 14:27

PEGG: tak nějak to cítím i já .....může se v životě přihodit ledacos ale odsud potud......smajlik - 75

 
PEGG
PEGG - 29.7.2016 14:04

sharon - 29.7.2016 11:34 Jj, vždycky na to musí být dva.smajlik - 26
Babička říkala: "Kdyby čubka nedržela, pes by nebral!"smajlik - 68

Rozchod dvou lidí je vždycky smutný a vždycky na to doplatí nejvíc děti. Jenže já bych se asi nedokázala tvářit jako že se nic nestalo. Možná kdyby se jednalo o nějakou jednorázovku, ale dlouhodobý vztah, kdy chlap přizná, že miluje jinousmajlik - 66 A pokud bych někdy odpustila, tak by to bylo asi za hodně hodně dlouho. Vlézt s takový chlapem znovu do postele, bych nedokázala. Takže by mi nejspíš zahýbal dálsmajlik - 26

 
Nika1
Nika1 - 29.7.2016 13:53

Samozřejmě až nastoupíte zpět do práce a budete mít vlastní příjem, uvidí se dále. Já být tchánem, tak bych mu asi dala přes hubu na místě.

 
Nika1
Nika1 - 29.7.2016 13:52

prababičky (ale to je fuk)

 
Nika1
Nika1 - 29.7.2016 13:51

S rodičovským příspěvkem 7100,-Kč do 3 let věku dítěte se těžko osamostatníte. Zahálka= počátek nepravosti ... slova moudré praprababičky (nar. 1895). A proto ať manžílek chodí každý den nejpozději v šest hodin z práce domů, dostane dětičky vykoupat, nakrmit a uspat. O víkendu hezky fifty fifty, vy třeba hlídejte mladší a starší ať si vezme on a druhý den společný program včetně úklidu. Ony ho ty roupy přejdou. A zavolala bych manželovi dotyčné dámy. On by jí to třeba vysvětlil, že se nepeleší s manželem těhotné ženské atd. Vše ale s úsměvem a v klidu.

 
Anče
Anče - 29.7.2016 12:36

smajlik - 55Souhlasím s Bety ve všem.Nepíšete komu patří byt,jak jste na tom s případným bydlením u rodičů - s jejich pomocí i finanční...Víte,není jisté,jak to bude mezi tou ženskou a Vaším mužem dál...možná bych zjistila,kdo to je a dala info jejímu manželovi..ať si holka taky užije!-ale jen v případě,že od muže budete chtít odejít.Myslím,že na to stejně dojde,protože se Vám musí hnusit...a on bez sexu ńebude,rád se zamilovává...

 
hrosinka72
hrosinka72 - 29.7.2016 12:22

Za sebe mohu říct, že bych se určitě nikdy nesmířila s tím, že to začalo v době mého těhotenství. Usilovně bych pracovala na tom, abych mohla i s dětmi dříve nebo klidně i později odejít.
A také je velký rozdíl mezi jednorázovým upuštěním páry a paralelním vztahem, který si žádal promyšlené dělení času mezi těhulku, dítě (posléze dvě) a tu druhou....
A přivést mi manžel milenku do intimního soukromí, jakým bezesporu náš dům a postel je, měla bych při svém temperamentu jasno dříve i dnes po více než 20ceti letech s ním.
Tady může člověk jen držet palce, abyste situaci ustála....


 
sharon
sharon - 29.7.2016 11:34

PEGG: ale i ženský , vidíš , milenka vdaná a v cizí manželské posteli.....smajlik - 26..................

a ten chlap je debil...né že bych to schvalovala ale když neumí zahýbat tak ať to nedělá , osel !!!!.........................
každá rada je drahá , v dnešní době být sama se dvěma dětmi to není žádná hitparáda ....a líto je mi i tvého otce že toho musel být přítomen ...

 
PEGG
PEGG - 29.7.2016 10:27

Chlapi jsou divná sorta, asi to tak mají nastaveno od přírody (nebo přirozenísmajlik - 68) ale prostě věrnost je u nich dost vzácná vlastnost. Tím je v žádném případě nechci omlouvat. Osobně jsem s nima skončilasmajlik - 37
Mám kolegu, který by se pro rodinu rozkrájel, přesto neustále shání nějaké bokovky. Ale je to možná méně nebezpečné než mít jednu stálou, tam to nebezpečí odchodu od rodiny reálně hrozí.
Ale tady to vypadá, že paní milenka se rozvádět nechce a má ho jen pro zpestření nudného života. smajlik - 26
Martiny je mi líto, ale poradit neumím, asi to chce spoustu časusmajlik - 61smajlik - 45

 
Almega
Almega - 29.7.2016 9:34

Zde je každá rada drahá,udělat rázné kroky se může ukázat později jako unáhlené nebo naopak dobré,nechat to být hnít snad ukáže čas,jak se to vyvrbí.Co bych dělala já osobně? Jsem a byla jsem vždy skeptická,u mužů jsem vždy předpokládala nějaké zálety,tak bych nebyly bývala byla překvapená.U nás se nic takového nekonalo,a jestli,tak jsem se o ničem nedověděla.Nikdy jsem nepátrala,různá sdělení jsem přecházela jakože nic.Kdybych byla takhle jako Martina přímo postavena před hotovou věc,zasáhlo by mne to asi velmi,ale jestliže manžel je (a nadále by byl) pro rodinu potřebný,tak bych se stáhla do sebe a nějak bych přežila to období,kdy by se rozhodovalo o dalším osudu manželství a všeho.Jestli by bylo dostatečné sypání popelu na hlavu,a již nikdy by nic takového nebylo,tak snad by šlo i navázat ne to hezké,co bylo a začít nějak nanovo,a lépe.Najít si milence a "mstít se" by byla blbost,to by nic nevyřešilo.Pán mi připadá naprosto nezralý,nebo bezcitný,jakoby myslel jen na sebe,své blaho,měl si užít před manželstvím,ne jsou-li děti i jeho zásluhou na světě!

 
dadka
dadka - 29.7.2016 8:58

A ta dotyčná nemá děti, když může na celou noc odejít z domu, když je manžel na noční?
Já bych to zatím nehrotila. Nevím, jak bych se zachovala já s mojí horkou hlavou, kdybych takhle nachytala manžela.
Při stresových situacích se mně zdá, že já stojím někde vedle, nejsem to já, ale cizí člověk a vše jen pozoruju.
Zkus se s ním bavit jen o provozních situacích a o dětech, uvidíš, co bude dál. Ale jak už někdo psal, jejich vztah už není sladkým tajemstvím a už to nebude tak krásné, když je budou propírat všichni okolo.

 
PEGG
PEGG - 29.7.2016 8:39

Linda - 29.7.2016 7:52 smajlik - 47

 
Jarča*
Jarča* - 29.7.2016 8:04

Než jsem si stačila promyslet odpověď, Linda to perfektně shrnula, jako vždy. Martino, takové věci se děly a dějí, a je to hlavně na tobě, co jsi schopná překousnout. I když zažít to takhle natvrdo musel být pořádný šok. Dřív bych to taky řešila s horkou hlavou, ale teď bych radila vyčkat, nechat to plynout a neunáhlovat se. Samozřejmě bych zatím s manželem řešila jen provozní otázky kolem domácnosti a hodně, hodně dlouho by trvalo, než bych mu zase začala aspoň trochu věřit. A on si třebas, v lepším případě, uvědomí, jakou udělal blbost a co by mohl ztratit, a začne si tebe i dětí víc vážit. Já vím, jsem optimista. Ale pořád si myslím, že v tvojí situaci je na radikální řez času dost.

 
Linda
Linda - 29.7.2016 7:52

Martino v teto situaci neexistuje spravne reseni. Kazde reseni ktere napadne tebe nebo nas bude trosku spravny a trosku spatny, zalezi na tobe (co tobe bude vyhovovat nejvice), ktere ze spatnych reseni se bude jevit jako nejmene spatne a toho se drz.
Dneska nevymyslis reseni, ktere by fungovalo dlouhodobe. Takze ja bych se zaridila na tady a ted a dala sobe i manzelovi cas ukazat, jestli tohle ma cenu nejak lepit a nebo ne. A nez by se tohle vyjasnilo zaridila bych s jak radi Bety.
Asi se Ti tu sejdou rady typu sbal deti a sebe a bez, vyhod manzela z bytu, kdo tohle udela jednou udela to i podruhy atd. Ale uprimne nejsi v situaci kdy by sis mohla vybirat. Ano muzes vyhodit manzelovi veci za dvere bytu a vymenit zamek, ALE neni nahodou byt vas obou a mas prusvih na krku. Ano muzes sbalit sebe i deti, ALE co dal? Rodice ti pravdepodobne nabidnou pomoc v podobe bydli na chate nebo bydli u nas zatimco my jsme na chate, ale vsechno tohle je prvni pomoc a nemuzes takhle zit nez pujde syn do skolky a ty do prace. Shanet podnajem kam bys sla s detmi s prijmeme materska - to taky nejde. Kamaradky, znami , rodina - ano ubytuji vas, ale opet na dobu prechodnou a co potom? Pujdes zpatky k manzelovi do bytu? To v nem muzes rovnou zustat.... kdyzto shrnu jsem na zacatku: spravne reseni neexistuje, najdi to nejmene spatne a tim zacni a uvidis, jak se vsechno vyvrbi. smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-123
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.