Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Dostala jsem se do velmi těžké situace a nevím, co mám dělat. Máme s manželem dvě děti, čtyřletou holčičku a půlročního chlapečka. Jsem na mateřské. Naše manželství jsem považovala za normální, nikdy jsme se nějak moc nehádali, rozuměli jsme si. Obě děti jsou plánované a chtěné. Bohužel, tento týden jsem zjistila, že je mi manžel nevěrný. Sám to i přiznal, prý to trvá už skoro tři čtvrtě roku, tedy od doby, kdy jsem byla ještě těhotná.

Minulý týden mě i s dětmi manžel odvezl na chalupu k mým rodičům s tím, abychom byli na vzduchu a on se pokusí vzít si aspoň na pár dní dovolenou a přijet za námi. Měli jsme tam zůstat celý měsíc. Už delší dobu jsem pozorovala, že je v práci víc, než býval dřív, kolikrát i o víkendech. Já mu to věřila, ještě jsem ho litovala a teď se cítím jako úplný blbec, když se provalilo, že za jeho častou nepřítomností doma není práce, ale milenka.

Jenže to jsem po příjezdu na chalupu ještě netušila. Ubytovali jsme se a i s dětmi a mými rodiči si užívali léto. S manželem jsme si každý den volali, zněl normálně, nic jsem nepoznala. V pondělí v noci dostal syn vysokou horečku, která mě vyděsila, dosud byl zdravý, netušila jsem co mu může být. Byl velmi plačtivý, nechtěl jíst ani pít. Můj táta nás tedy odvezl na pohotovost, kde mu zjistili angínu. Chudáček malý,bylo mi ho moc líto. Hned po návštěvě pohotovosti jsem se s tatínkem domluvila, že nás odveze domů a druhý den ráno mi přiveze věci. Dcerka zůstane u nich na chalupě, aby se zbytečně nenakazila. Synek v autě usnul, takže jsme jeli, není to daleko.  

Manželovi jsem nevolala, že se se synem vracím, byly dvě hodiny v noci a připadalo mi zbytečné ho budit, když jsem odvoz měla zajištěný. Možná škoda, i když nevím. Kdybych mu zavolala, možná bych dál žila v iluzi spokojeného manželství a šťastné rodiny. Takhle jsem ho, navíc ještě v doprovodu svého otce, přistihla přímo při činu.

Přijeli jsme domů, odemkla jsem, rozsvítila v předsíni a hned v ten moment se mi sevřelo srdce, protože na zemi ležely dámské lodičky, samozřejmě cizí.  Táta šel hned za mnou, v ruce autosedačku s malým. Bylo mi úplně zle, vešla jsem do obýváku, na stole nedopitá láhev vína a dvě skleničky, poházené manželovo a cizí dámské prádlo. Tátovi to taky bylo jasné, ani jeden jsme se nezmohli na slovo. Pak jsem šla do ložnice, už jsem věděla, co tam uvidím, ale byla jsem jak v nějakém transu. Myšlenky mi lítaly sem a tam a docházelo mi, že se mi v tuhle chvíli pravděpodobně hroutí manželství a rodina.

V naší manželské posteli ležel můj manžel s cizí ženou. Oba nazí, pěkně milenecky přitulení. Rozsvítila jsem světlo a probudila je. Nevím, čí šok byl v té chvíli větší, zda můj, mého táty, nebo těch dvou. Já jsem jen mlčky stála a koukala na ně, manžel začal překvapeně blekotat, co dělám najednou doma, ta jeho spolunocležnice vylítla nahá z postele, asi ani nevnímala, že tam je i můj otec, fofrem se oblékla a beze slova vypadla z bytu. Táta se mě zeptal, jestli se nechci s malým radši vrátit na chalupu, ale odmítla jsem to. Ničemu bych tím nepomohla. Tak on tedy odjel s tím, že ráno mi přiveze věci.

Já pak manželovi jen stručně sdělila důvod, proč jsme se tak nečekaně uprostřed noci vrátili a zeptala se ho, co to mělo znamenat a jestli mi to může nějak vysvětlit. Jak byl z toho odhalení v šoku, tak se mu nejdřív nechtělo, ale pak řekl, že když už se to provalilo, tak mi teda nalije čistého vína. A přiznal dlouhodobý poměr, prý se do ní zamiloval, nemůže si pomoct. Ale mě a naše děti samozřejmě taky miluje a nechce ničit rodinu. Byl to z jeho strany hodně emotivní proslov, jeden by se nad ním skoro ustrnul. Chudáček rozpolcený, duševně trpící neskutečnými výčitkami.  Zeptala jsem se ho, co chce dělat dál, a doporučila mu, že by bylo nejlepší, kdyby si sbalil své věci a odstěhoval se k ní a vzal s sebou i tu naší postel, ve které se s ní válel, protože já do ní už nikdy v životě nelehnu. Na to mi řekl, že to nejde, protože ona je taky vdaná.

To mě dostalo úplně. Takže kdyby nebyla vdaná (její manžel byl zrovna na noční směně, jak jsem se dozvěděla později), tak by asi neváhal ani chvíli a už dávno by šel za hlasem svého srdce. Udělalo se mi zle. S malým jsem si šla lehnout do dětského pokoje, ale stejně jsem neusnula.

Teď je situace taková, že spolu s manželem nemluvíme, visí to mezi námi jako špinavý kus hadru. Myslím, že ani jeden teď nevíme, co máme udělat. On sice slíbil, že to s ní ukončí, ale pro mě v tuhle chvíli jeho slib nic neznamená, je mi to snad i jedno. Protože mu už nevěřím.

Není mi vůbec dobře, zasadil mi hroznou ránu, strašně moc mě zklamal. A já nevím, jestli budu schopná se přes to přenést, zvládnout to. Jenže máme malé děti, tak nějaké rychlé a razantní řešení není vůbec snadné.

Děkuju, že jsem se tady mohla alespoň tímto způsobem vypovídat, trochu se mi ulevilo, když jsem to všechno sepsala.  Možná mi dokážete poradit, nějak mě nasměrovat, co dál. Protože já jsem opravdu momentálně hodně mimo. Mám pocit, že ať udělám cokoli, správné to nebude.

Martina


29.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 123   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-123
sharon
sharon - 2.8.2016 11:26

Linda: 9:57......moji muži také koupali a krmili a přebalili.......první syna a druhý dceru ...proč ne ?....všechno se dá řešit a vyřešit ale musí se chtít a kdo chce tak zahne nebo zahýbá i kdyby ta žena byla pozlacená ...a i naopak......smajlik - 26

 
sharon
sharon - 2.8.2016 11:22

Piafka: 15:57.....ale s tím se musí přece počítat , mě přijde že dnes mladí dělají ze všeho velkou vědu ......
nejsem odborník na vztahy ale každý žije jinak a do soukromého života lidí nikdo nevidí tak aby mohl soudit ..........a já tvrdím že pokud je nějaká vina tak je pokaždé na obou stranách ......smajlik - 26

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 2.8.2016 11:02

Piafka: Rozhodně je příšerné, když zjistíte, že vás partner dlouhodobě podvádí, navíc to zjistíte tak, že ho načapáte s milenkou u vás doma v posteli jak z blbého kresleného vtipu smajlik - 36smajlik - 36smajlik - 36

 
Piafka
Piafka - 2.8.2016 11:00

Linda: 9:57 smajlik - 47

 
Piafka
Piafka - 2.8.2016 10:54

Bellana: přesně tak

 
Piafka
Piafka - 2.8.2016 10:53

chytrájakrádio: To, že mají čtyřleté dítě a k tomu mimino a on si již během jejího těhotenství, kdy tedy staršímu dítěti byly necelé 3 roky (tedy ještě vyžadovalo poměrně dost péče, žádný samostatný puberťák) začal s jinou ženou, je obrovské mínus na jeho straně, dítě počali společně.
Dospělý, vyzrálý a hlavně milující člověk tímto způsobem problémy neřeší.

 
PEGG
PEGG - 2.8.2016 10:42

Bellana - 2.8.2016 10:09 smajlik - 47smajlik - 68

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 2.8.2016 10:13

Linda: To jo, jen v článku píšou, že mají ještě i starší čtyřletou holčičku. Kdo ví, co pán z článku hledal. Kdo ví, jak to celé bylo. Třeba ten vztah byl polomrtvý už nějakou dobu a to druhé dítě mělo být takové to "záchranné dítě". I to se stává. Škoda, že se Martina nezapojí do diskuze.

 
Bellana
Bellana - 2.8.2016 10:09

Já být mladá a přečíst si nejen tady, co všechno musí žena dělat, aby jí muž neutekl, protože muži jsou jen takoví chudáčci ovládaní svým penisem a slaboši neschopní vyrovnat se s problémy, tak zůstanu raději sama a bezdětná. Bohudík jsem stará, mezi mými přáteli jsou hlavně ti věrní a spolehliví a rozhodně ne nudní patroni.
Když je muž nespokojený s tím, že jeho žena dává přednost dítěti a domácnosti a je uštvaná, je to i jeho chyba, že jí nedokáže dát pocit, že teplá večeře, nablýskaný byt, vyžehlené košile a roztříděné ponožky nejsou pro jeho vztah k ní důležité. Když trčí raději celé dny v práci a s kamarády místo aby si hrál se svým dítětem, je to jeho nedostatečnost. Pak se tihle muži diví, že pro své děti a manželky jsou jen otravnými chodícími peněženkami.

 
Linda
Linda - 2.8.2016 9:57

chytrájakrádio: chapu chlapy, ze si najdou bokovku a nebo rovnou versi 2.0 nekde jinde, pokud je stredobodem vesmiru dite nekolik roku, manzelka mluvi jenom o diteti, do toho tchyne, babicky, teticky vsichni se porad rozplyvaji nad tim urvancem prvnich nekolik roku.
Ale tady a ted diskutujeme o konci tehotenstvi a prvnich par mesicich po porodu, podstate obdobi kdy se rodice uci zit s ditetem ( aje jedno jestli s prvnim nebo druhym, sok je to pokazdy).... pokud chlap nevydrzi nebyt stredem vesmiru dejme tomu nejaky 4-5 mesicu, pokud mu vadi ze jeho vlastni dite je v te dobe prvni tak bud muze zacit se o ditko starat, aby teda mohl byt rychleji opet na prvnim miste (i kojeni muze zvladnout s odstrikanym mlikem aby zenska mohla spat dyl jak dve hodiny v tahu a i ty jsou nekdy luxus), vsechno se da zvladnout, nakonec je to stejny clovek jako zenska (drobne anatomicke rozdily momentalne vynechavam) - ma dve ruce a hlavu, tak at je pouzije. A nebo druha moznost hleda pochopeni a milujici naruc nekde jinde, nakonec da to min prace a chlap si obvykle dobrovolne praci pridelavat nebude smajlik - 42. A jsme zpatky u clanku, ocima chlapa je milenka jednodussi reseni smajlik - 42smajlik - 42smajlik - 42

Piafka: 7:52 to byl dobry vtip smajlik - 34...dobre opravuji se : pokud viking nebyl sluzebne mimo domov tak kazdy den koupal a krmil a uspaval po nekoli prvnich roku zivota nase dcerunky. A kdyz doma nebyl tak jsem to samozrejme delala sama, ale zato kdyz se odma objevil tak jsem mu je obe dve vrazila s tim ,ze je nechci naslednych nekolik hodin vubec videt smajlik - 42

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 2.8.2016 9:15

PEGG: A kdyby to bylo naopak, tedy kdyby se chlap upnul jen na to dítě a na manželku kašlal, tak by tady v diskuzi zase jelo: Co čekal, to je jasné, že mu utekla za jiným, vždyť se o ní vůbec nestaral. smajlik - 68

 
PEGG
PEGG - 2.8.2016 8:53

Linda - 2.8.2016 7:07 smajlik - 47
Nějak nerozumím tomu, jak některé tady ty chudáčky chlapy omlouvají, jak oni potřebují po narození dítěte stejnou péči jako před tím, jinak je dost pochopitelné, že utečou za jinousmajlik - 66

 
Piafka
Piafka - 2.8.2016 8:39

illča: smajlik - 47 není co dodat

 
illča
illča - 2.8.2016 8:14

Anahir: kašlání na vztah - tomu moc nerozumím...ja to spíš beru tak, že existují situace, které jsou právě zkouškou vztahu. A pokud má jeden z parterů pocit, že z nějakého důvodu ( péče o nemocné dítě, o nemocné rodiče, nezaměstnanost, nedostatek penez atd) není středobodem vesmíru toho druhého a hned to řeší nevěrou - jedná se dost možná o sobeckého jedince, který nebude pro dlouhodobý vztah úplně vhodný . Protože v životě a partnerském vztahu nastane X desítek situací, kdy je nutné problém řešit a ne před ním utíkat a nečekat, že vše bude pořád tak úžasné, jako v počátcích vztahu. smajlik - 26

 
illča
illča - 2.8.2016 8:01

Anahir: nene - já nepíšu o citové vyprahlosti ...ani o vyhoření - psala jsem o absenci pocitu bezstarostnosti, že je vše OK - a to je právě rozdíl. Ten muž přišel domů - a tam to na něj padlo - nemocná, umírající maminka, se kterou měl pěkný vztah ... proto neodolal mladé holce a snažil se najít tu bezstarostnost najít u ní a když byl s ní, zavíral oči před problémem,kterým byla umírající maminka.
Takže problém nebyl u manželky,která fungovala nejen jako pečovatelka, ale i jako manželka, ale u jen a jen u něho, to on se nedokázal vyrovnat s tím, že doma je taková nálada, jaká je... a bohužel, pokud je doma těžce nemocná blízká osoba, o které víš ze zemře , nikdo přece nemůže očekávat, že dům bude plný radosti, smíchu a pohody. Nebude - ale to je život. Z mého pohledu ten chlap selhal a dokonce i on sám po určité době řekl,že se zachoval jako bezcharakterní hajzl.

K té péči o nemocného - jak by to šlo zařídít lépe? Nikdo to za tebe neodjezdí, pokud je nemocný člověk aspon trochu schopný ještě chodit, sanitu takovému člověku nechtějí napsat, nikdo za tebe neoběhá pojištovny, kde je potřeba potvrdit nárok na léky,na pleny, na speciální pomucky - a že o tom vím své. Dokud ten nemocný člověk není úplný lazar, nemáš nárok.


No a kupodivu - to manželství se nerozpadlo. Jak jsem psala, ta spolužačka se nejdřív sesypala, pak odešla na čas k rodičům s tím, že se rozvednou. Jenže manžel hodně stál o to, aby se vrátila zpět. Takže po pár měsících se vrátila, ale měla období, kdy ho vyloženě nenáviděla...tohle období utěků a návratů trvalo asi dva roky. Od té doby uplynula snad už 18 let . Kdo tenhle pár nezná z dřívějších dob , závidí jim hezké manželství. smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-123
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.