Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Dostala jsem se do velmi těžké situace a nevím, co mám dělat. Máme s manželem dvě děti, čtyřletou holčičku a půlročního chlapečka. Jsem na mateřské. Naše manželství jsem považovala za normální, nikdy jsme se nějak moc nehádali, rozuměli jsme si. Obě děti jsou plánované a chtěné. Bohužel, tento týden jsem zjistila, že je mi manžel nevěrný. Sám to i přiznal, prý to trvá už skoro tři čtvrtě roku, tedy od doby, kdy jsem byla ještě těhotná.

Minulý týden mě i s dětmi manžel odvezl na chalupu k mým rodičům s tím, abychom byli na vzduchu a on se pokusí vzít si aspoň na pár dní dovolenou a přijet za námi. Měli jsme tam zůstat celý měsíc. Už delší dobu jsem pozorovala, že je v práci víc, než býval dřív, kolikrát i o víkendech. Já mu to věřila, ještě jsem ho litovala a teď se cítím jako úplný blbec, když se provalilo, že za jeho častou nepřítomností doma není práce, ale milenka.

Jenže to jsem po příjezdu na chalupu ještě netušila. Ubytovali jsme se a i s dětmi a mými rodiči si užívali léto. S manželem jsme si každý den volali, zněl normálně, nic jsem nepoznala. V pondělí v noci dostal syn vysokou horečku, která mě vyděsila, dosud byl zdravý, netušila jsem co mu může být. Byl velmi plačtivý, nechtěl jíst ani pít. Můj táta nás tedy odvezl na pohotovost, kde mu zjistili angínu. Chudáček malý,bylo mi ho moc líto. Hned po návštěvě pohotovosti jsem se s tatínkem domluvila, že nás odveze domů a druhý den ráno mi přiveze věci. Dcerka zůstane u nich na chalupě, aby se zbytečně nenakazila. Synek v autě usnul, takže jsme jeli, není to daleko.  

Manželovi jsem nevolala, že se se synem vracím, byly dvě hodiny v noci a připadalo mi zbytečné ho budit, když jsem odvoz měla zajištěný. Možná škoda, i když nevím. Kdybych mu zavolala, možná bych dál žila v iluzi spokojeného manželství a šťastné rodiny. Takhle jsem ho, navíc ještě v doprovodu svého otce, přistihla přímo při činu.

Přijeli jsme domů, odemkla jsem, rozsvítila v předsíni a hned v ten moment se mi sevřelo srdce, protože na zemi ležely dámské lodičky, samozřejmě cizí.  Táta šel hned za mnou, v ruce autosedačku s malým. Bylo mi úplně zle, vešla jsem do obýváku, na stole nedopitá láhev vína a dvě skleničky, poházené manželovo a cizí dámské prádlo. Tátovi to taky bylo jasné, ani jeden jsme se nezmohli na slovo. Pak jsem šla do ložnice, už jsem věděla, co tam uvidím, ale byla jsem jak v nějakém transu. Myšlenky mi lítaly sem a tam a docházelo mi, že se mi v tuhle chvíli pravděpodobně hroutí manželství a rodina.

V naší manželské posteli ležel můj manžel s cizí ženou. Oba nazí, pěkně milenecky přitulení. Rozsvítila jsem světlo a probudila je. Nevím, čí šok byl v té chvíli větší, zda můj, mého táty, nebo těch dvou. Já jsem jen mlčky stála a koukala na ně, manžel začal překvapeně blekotat, co dělám najednou doma, ta jeho spolunocležnice vylítla nahá z postele, asi ani nevnímala, že tam je i můj otec, fofrem se oblékla a beze slova vypadla z bytu. Táta se mě zeptal, jestli se nechci s malým radši vrátit na chalupu, ale odmítla jsem to. Ničemu bych tím nepomohla. Tak on tedy odjel s tím, že ráno mi přiveze věci.

Já pak manželovi jen stručně sdělila důvod, proč jsme se tak nečekaně uprostřed noci vrátili a zeptala se ho, co to mělo znamenat a jestli mi to může nějak vysvětlit. Jak byl z toho odhalení v šoku, tak se mu nejdřív nechtělo, ale pak řekl, že když už se to provalilo, tak mi teda nalije čistého vína. A přiznal dlouhodobý poměr, prý se do ní zamiloval, nemůže si pomoct. Ale mě a naše děti samozřejmě taky miluje a nechce ničit rodinu. Byl to z jeho strany hodně emotivní proslov, jeden by se nad ním skoro ustrnul. Chudáček rozpolcený, duševně trpící neskutečnými výčitkami.  Zeptala jsem se ho, co chce dělat dál, a doporučila mu, že by bylo nejlepší, kdyby si sbalil své věci a odstěhoval se k ní a vzal s sebou i tu naší postel, ve které se s ní válel, protože já do ní už nikdy v životě nelehnu. Na to mi řekl, že to nejde, protože ona je taky vdaná.

To mě dostalo úplně. Takže kdyby nebyla vdaná (její manžel byl zrovna na noční směně, jak jsem se dozvěděla později), tak by asi neváhal ani chvíli a už dávno by šel za hlasem svého srdce. Udělalo se mi zle. S malým jsem si šla lehnout do dětského pokoje, ale stejně jsem neusnula.

Teď je situace taková, že spolu s manželem nemluvíme, visí to mezi námi jako špinavý kus hadru. Myslím, že ani jeden teď nevíme, co máme udělat. On sice slíbil, že to s ní ukončí, ale pro mě v tuhle chvíli jeho slib nic neznamená, je mi to snad i jedno. Protože mu už nevěřím.

Není mi vůbec dobře, zasadil mi hroznou ránu, strašně moc mě zklamal. A já nevím, jestli budu schopná se přes to přenést, zvládnout to. Jenže máme malé děti, tak nějaké rychlé a razantní řešení není vůbec snadné.

Děkuju, že jsem se tady mohla alespoň tímto způsobem vypovídat, trochu se mi ulevilo, když jsem to všechno sepsala.  Možná mi dokážete poradit, nějak mě nasměrovat, co dál. Protože já jsem opravdu momentálně hodně mimo. Mám pocit, že ať udělám cokoli, správné to nebude.

Martina


29.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 123   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-123
Piafka
Piafka - 1.8.2016 16:02

chytrájakrádio: přesně z takových debat dospělých lidí o tom, jak jde život, vycházím i já. Patent na nic nemám a názor na péči o děti ti neberu.

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 1.8.2016 15:58

Piafka: Ty pořád píšeš většina chlapů, většina ženských, jako bys měla patent na to, jak mít dítě smajlik - 20 To, co znáš ze svého domova nebo okolí není všeobecná norma pro všechny. A dělit dvěma budu spíš některé komentáře anonymů na netu, než povídání svých kamarádů, které znám roky. Oni mi o tom vstávání v noci a následné nepoužitelnosti druhý den v práci nepovídají kvůli tomu, aby na mě udělali dojem, ale je to v rámci normální debaty dospělých lidí o tom, jak jde život.

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 15:57

sharon: a v okolí má takovou zkušenost většina, jinak to v dnešní době může chlap v práci rovnou zabalit - lékař, inženýr, řemeslník, obchodník - všichni tihle vstávali k dětem jen v nouzi nejvyšší - při nemoci maminky apod. Jinak ne - nevyspali by se do práce.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 1.8.2016 15:57

Anahir - možná mu to říkala často, možná přišel z práce a doma bylo vše hotové, nic se po něm nechtělo a třeba se i vymlouval, že jako žitel rodiny je z práce unavený a chce klid. Martina se tak posunula v zad a již ho moc neobtěžovala a kolegyně vycítila příležitost a začala být aktivní. Feromony jsou mrcha.

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 15:53

sharon: bylo, muž by se nevyspal a hrozilo by, že při práci ublíží sobě nebo jiným

 
sharon
sharon - 1.8.2016 15:52

Piafka: 15:27.......tak je to u vás ?...u nás to tak nebylo.....

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 15:51

chytrájakrádio: A pro tebe jako pro ženskou je přijatelnější předpokládat, že ji zanedbávala? Pro mě teda ne, protože už tohle znám a vím, jak se většina ženských snaží být po všech stránkách v pohodě - jako matky, jako partnerky a později znovu i v práci. Chlap spoustu těchto mezníků nijak překonávat nemusí, pokud jo, tak jen částečně.

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 15:48

chytrájakrádio: a mimochodem - pokud věříš komentářům otců o tom, jak v noci ochotně a stále vstávají, poděl tuto informaci minimálně dvěma....

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 15:47

chytrájakrádio: většina chlapů nemůže vstávat tak, jako ženské, chodí do práce. Ano, pořídili si je oba, ale větší část péče je na ženské a proto logicky nemůže dělat partnerovi co mu na očích vidí. Nevím, kterým ženám připadá správné mít vše na hrbu, však jsem psala, že kdyby muž pomáhal, žena by byla spokojenější. Čas na sebe nemá, pokud muž nepomáhá anebo z logiky situace - uplakané dítě atd. A pokud ho nemá na sebe, těžko ho bude mít na partnera.

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 1.8.2016 15:34

Piafka: ano, ale v článku není ani psáno, že tuto oblast nezanedbávala smajlik - 58

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 1.8.2016 15:33

Piafka: Když žijou v 1 + 1 nebo 2 + kk tak se řev mimina line celým bytem a nedá se mu utéct ani špuntama. A spousta chlapů vstává a stará se, i když ráno vstávají, tedy znám takovýc hodně ve svém okolí. To je právě to partnerství, dítě si pořídili oba a tak se podělí nejen o to hezké, ale i to těžší. Takové páry jsou mnohem silnější, než když ženská má vše na hrbu a ještě jí připadá, že je to tak správně smajlik - 20 Potom logicky nemá čas ani na sebe, ani na partnera a vztah prostě chřadne.

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 15:28

chytrájakrádio: i na intimitu je nutné mít energii a nikde není psáno, že Martina ji neměla nebo že tuto oblast nějak zanedbávala.

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 15:27

chytrájakrádio: Ne, většinou vstává k dítěti žena, muž nekojí, v noci nepřebaluje, pokud má tu možnost, tak spí celou noc v jiné místnosti dokud je situace taková, že se dítě budí několikrát za noc. Toť má zkušenost a zkušenost 90 % současných matek z mého okolí.

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 1.8.2016 15:22

Piafka: Nevyspalí jsou snad oba, pokud spolu tedy žijí po narození dítěte ve společné domácnosti. I pro chlapa je narození dítěte velká změna, nejen pro ženskou. Stali se z nich rodiče, ale to neznamená, že přestali být partnery, naopak jak jim vědomí partnerství ze života zmízí, je to konec. Vytratí se ta intimita, která není ani zdaleka daná jen sexem, a to vztah jde ke dnu jako Titanic.

 
sharon
sharon - 1.8.2016 15:13

chytrájakrádio: souhlas 15:00

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-123
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.