Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Dostala jsem se do velmi těžké situace a nevím, co mám dělat. Máme s manželem dvě děti, čtyřletou holčičku a půlročního chlapečka. Jsem na mateřské. Naše manželství jsem považovala za normální, nikdy jsme se nějak moc nehádali, rozuměli jsme si. Obě děti jsou plánované a chtěné. Bohužel, tento týden jsem zjistila, že je mi manžel nevěrný. Sám to i přiznal, prý to trvá už skoro tři čtvrtě roku, tedy od doby, kdy jsem byla ještě těhotná.

Minulý týden mě i s dětmi manžel odvezl na chalupu k mým rodičům s tím, abychom byli na vzduchu a on se pokusí vzít si aspoň na pár dní dovolenou a přijet za námi. Měli jsme tam zůstat celý měsíc. Už delší dobu jsem pozorovala, že je v práci víc, než býval dřív, kolikrát i o víkendech. Já mu to věřila, ještě jsem ho litovala a teď se cítím jako úplný blbec, když se provalilo, že za jeho častou nepřítomností doma není práce, ale milenka.

Jenže to jsem po příjezdu na chalupu ještě netušila. Ubytovali jsme se a i s dětmi a mými rodiči si užívali léto. S manželem jsme si každý den volali, zněl normálně, nic jsem nepoznala. V pondělí v noci dostal syn vysokou horečku, která mě vyděsila, dosud byl zdravý, netušila jsem co mu může být. Byl velmi plačtivý, nechtěl jíst ani pít. Můj táta nás tedy odvezl na pohotovost, kde mu zjistili angínu. Chudáček malý,bylo mi ho moc líto. Hned po návštěvě pohotovosti jsem se s tatínkem domluvila, že nás odveze domů a druhý den ráno mi přiveze věci. Dcerka zůstane u nich na chalupě, aby se zbytečně nenakazila. Synek v autě usnul, takže jsme jeli, není to daleko.  

Manželovi jsem nevolala, že se se synem vracím, byly dvě hodiny v noci a připadalo mi zbytečné ho budit, když jsem odvoz měla zajištěný. Možná škoda, i když nevím. Kdybych mu zavolala, možná bych dál žila v iluzi spokojeného manželství a šťastné rodiny. Takhle jsem ho, navíc ještě v doprovodu svého otce, přistihla přímo při činu.

Přijeli jsme domů, odemkla jsem, rozsvítila v předsíni a hned v ten moment se mi sevřelo srdce, protože na zemi ležely dámské lodičky, samozřejmě cizí.  Táta šel hned za mnou, v ruce autosedačku s malým. Bylo mi úplně zle, vešla jsem do obýváku, na stole nedopitá láhev vína a dvě skleničky, poházené manželovo a cizí dámské prádlo. Tátovi to taky bylo jasné, ani jeden jsme se nezmohli na slovo. Pak jsem šla do ložnice, už jsem věděla, co tam uvidím, ale byla jsem jak v nějakém transu. Myšlenky mi lítaly sem a tam a docházelo mi, že se mi v tuhle chvíli pravděpodobně hroutí manželství a rodina.

V naší manželské posteli ležel můj manžel s cizí ženou. Oba nazí, pěkně milenecky přitulení. Rozsvítila jsem světlo a probudila je. Nevím, čí šok byl v té chvíli větší, zda můj, mého táty, nebo těch dvou. Já jsem jen mlčky stála a koukala na ně, manžel začal překvapeně blekotat, co dělám najednou doma, ta jeho spolunocležnice vylítla nahá z postele, asi ani nevnímala, že tam je i můj otec, fofrem se oblékla a beze slova vypadla z bytu. Táta se mě zeptal, jestli se nechci s malým radši vrátit na chalupu, ale odmítla jsem to. Ničemu bych tím nepomohla. Tak on tedy odjel s tím, že ráno mi přiveze věci.

Já pak manželovi jen stručně sdělila důvod, proč jsme se tak nečekaně uprostřed noci vrátili a zeptala se ho, co to mělo znamenat a jestli mi to může nějak vysvětlit. Jak byl z toho odhalení v šoku, tak se mu nejdřív nechtělo, ale pak řekl, že když už se to provalilo, tak mi teda nalije čistého vína. A přiznal dlouhodobý poměr, prý se do ní zamiloval, nemůže si pomoct. Ale mě a naše děti samozřejmě taky miluje a nechce ničit rodinu. Byl to z jeho strany hodně emotivní proslov, jeden by se nad ním skoro ustrnul. Chudáček rozpolcený, duševně trpící neskutečnými výčitkami.  Zeptala jsem se ho, co chce dělat dál, a doporučila mu, že by bylo nejlepší, kdyby si sbalil své věci a odstěhoval se k ní a vzal s sebou i tu naší postel, ve které se s ní válel, protože já do ní už nikdy v životě nelehnu. Na to mi řekl, že to nejde, protože ona je taky vdaná.

To mě dostalo úplně. Takže kdyby nebyla vdaná (její manžel byl zrovna na noční směně, jak jsem se dozvěděla později), tak by asi neváhal ani chvíli a už dávno by šel za hlasem svého srdce. Udělalo se mi zle. S malým jsem si šla lehnout do dětského pokoje, ale stejně jsem neusnula.

Teď je situace taková, že spolu s manželem nemluvíme, visí to mezi námi jako špinavý kus hadru. Myslím, že ani jeden teď nevíme, co máme udělat. On sice slíbil, že to s ní ukončí, ale pro mě v tuhle chvíli jeho slib nic neznamená, je mi to snad i jedno. Protože mu už nevěřím.

Není mi vůbec dobře, zasadil mi hroznou ránu, strašně moc mě zklamal. A já nevím, jestli budu schopná se přes to přenést, zvládnout to. Jenže máme malé děti, tak nějaké rychlé a razantní řešení není vůbec snadné.

Děkuju, že jsem se tady mohla alespoň tímto způsobem vypovídat, trochu se mi ulevilo, když jsem to všechno sepsala.  Možná mi dokážete poradit, nějak mě nasměrovat, co dál. Protože já jsem opravdu momentálně hodně mimo. Mám pocit, že ať udělám cokoli, správné to nebude.

Martina


29.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 123   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem na mateřské a zjistila jsem manželovu nevěru

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-123
Piafka
Piafka - 1.8.2016 15:08

chytrájakrádio: Jakým automatem na nošení výplaty? Vydělávají oba, ona má mateřskou, pokud vydělávala dost - často i víc než partner, tak poměrně slušnou. A do práce se zase vrátí...

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 15:06

chytrájakrádio: Ne, opravdu nejsou podstatné. Žena je nevyspalá, kojí, často má poporodní zranění, nic takového do té doby nezažila. Má obrovský spánkový deficit. Děti často do tří měsíců nebo i déle trápí břišní koliky, tzn. téměř permanentní pláč. Žena je ráda, že funguje a veškerou energii věnuje dítěti, protože ji potřebuje a protože žádnou další už nemá. Je to kolotoč, ze kterého nemůže jen tak vypadnout, pro novorozence je nenahraditelná.

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 1.8.2016 15:00

Piafka: Nemůžeš přece partnera, notabene spoluautora dítěte, smajlik - 68 odsunout na vedlejší kolej a tvářit se, že jeho potřeby (zdaleka, zdaleka nemluvím jen o těch sexuálních) nejsou pro nejbližší měsíce podstatné. Právě o tom psala @Anahir, chlap má neustále něco chápat, hormonální bouře v těhotenství a po porodu, pak to, že se vše točí kolem děcka, ale i chlap je přece jen člověk, smajlik - 68 a ne všem prostě vyhovuje pozice být automatem na nošení výplaty, který se pokud možno do ničeho moc neplete a nepřekáží.

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 14:47

chytrájakrádio: Ano, rozhodně jde alespoň na určitý čas na druhou kolej, protože péče o novorozence je mnohem podstatnější než to, jestli jsme spolu včera spali nebo ne...a také je značně náročná a vyčerpávající, pokud ten chlap očekává, že bude vše jako dřív, je to blázen. Minimálně do půl roku dítěte je to totiž opravdu to dítě, které potřebuje maximální péči a nikdo jiný než rodiče mu ji poskytnout nemůže (zvlášť v dnešní době totální absence babiček, tetiček atd.). Všechno se časem urovná a času na sebe postupně budou mít zase víc, ale v této situaci je to právě muž, kdo má podpořit ženu v její situaci a ne žena, která je 6 měsíců po porodu a má k tomu ještě starší dítě. Myšlenky na to, zda má můj muž vše, co zrovna potřebuje, jdou opravdu v tomto období stranou a je to naprosto normální. Nejsme postavy z románů, ale normální, unavitelní lidé!

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 1.8.2016 14:41

Anahir: O chvilku jsi mě předběhla smajlik - 16 Souhlasím, vždy je snadné říct, že ten chlap je hajzl, že podváděl ženskou na mateřské, ale takhle jednoduché to být nemusí. Třeba mu opravdu něco chybělo.

 
sharon
sharon - 1.8.2016 14:39

můžeme diskutovat zleva zprava a stejně je to jedno ..........zahýbat se zahýbalo a bude a důvod kdo chce si stejně vždycky najde......ať je žena třeba světice , krasavice , náruživka a podobně a chlap chce tak prostě jde a u žen je to obdobné.smajlik - 26......tak se tu nedohadujte

a TY s tou půjčkou nebo co to je jdi laskavě do zadele....!!!!!!!smajlik - 36

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 1.8.2016 14:38

Piafka: U těhle věcí záleží, jestli je popisuješ z ženského nebo mužského pohledu. Dovedu si představit, že chlap by zase řekl, že problém je v tom, že ženská neustojí narození dítěte, snane se prostě matkou na plný úvazek a partner, potažmo partnerský vztah, jde na druhou kolej. Na vztah jsou vždycky dva. Spokojený člověk si nenajde paralelní vztah (možná nějaký otrok hormonů si občas zajde někam štrejchnout, to je trochu jiná situace), ale paralelní vztah je myslím už dost silný signál, že v původním vztahu něco nefunguje.

 
Anahir
Anahir - 1.8.2016 14:33

illča: Jejich problém, že se tak obětujou a pak koukají, že nikdo nestál o to, kvůli čemu se tak štvaly.

Na místě Martiny bych se aspoň zamyslela, na kolikáté místo manžela ve svém žebříčku zařadila, že něžnosti a zájem hledal někde jinde.
A zkusila se na to taky podívat čima chlapa a nemlela pořád jen o mateřské, dětičkách a domácnosti.
Kdy naposled řekla tomu svému, že jí na něm záleží a že je pro ní důležitý.
Většinou člověk tak snadno zahoří, když je citově vyhladovělý a u chlapů je to prostě i se sexem, geny se ošidit nedají ani dnes.
Až si upřímně odpoví, jestli je toho schopná, tak pak se šoupne dál v řešení.
Třeba je to opravdu hajzl. Ale říct to jen tak je laciné a jednoduché.
Ale vinu vždycky nesou oba. Ne jen jeden. Oba.

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 14:15

Jak o tom tak přemýšlím, asi bych manžela požádala, ať se na nějaký čas odstěhuje s tím, že mu zůstává vyživovací povinnost k dětem a bude mi s nimi chodit pravidelně pomáhat.

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 13:54

illča: smajlik - 47

 
illča
illča - 1.8.2016 13:54

... co tak vidím ve svem okolí, muží většinou zahybají těm "hodným" ženám, které se snaží vše zvládnout - rodinu, děti, domácnost, vzhled - naprosto bezdůvodně.

... těm "potvorám" které muže občas zapřahnou a nejsou až tak dokonalé - těm se nevěra až tak často nestává smajlik - 68

Ale samozřejmě že existují vyjimky...

A pak existují muží., kteří berou nevěru jako sport , jako důkaz své mužnosti ...a to je pak marný. Ti přemýšlí ..jinak.

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 13:35

chytrájakrádio: Riziko tkví spíš v tom, že chlapi neustojí dlouhodobý vztah s jednou ženou a období před a po porodu k tomu. Jsou zvyklí na výrazně větší zájem v období před dětmi a nedokážou pochopit, že se situace změnila. Kdyby každý z nich přidal ruku k dílu, měl by doma mnohem milejší ženu, než má. Opravdu nemám v okolí žádnou ženu s malými dětmi, která by nepečovala o svůj zevnějšek, a to i v případě, že bývají děti dosti nemocné, uplakané, problematické atd. atd. Zato "ušubraných" chlapů potkávám denně hned několik.

 
catcat
catcat - 1.8.2016 11:52

přidávám se k ostatním - nedělej nicsmajlik - 54

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 1.8.2016 11:35

Piafka: Jenže když spolu žijí dva zanedbanci, tak nevěra nejspíš moc nehrozí. Riziko se zvyšuje ve chvíli, kdy jeden regiznuje, přestane o sebe dbát a začne brát vztah jako "samozřejmost" a "jistotu" (netvrdím, že je to případ Martiny z článku).

 
Piafka
Piafka - 1.8.2016 10:53

chytrájakrádio: to nejsou, ale divit se studené posteli doma nemůžou (spíš to ale byla ukázka, jak snadno se dá zevšeobecňovat - jak o ženách, tak o mužích)

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-123
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77639.
    Archiv anket.