Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Moje rodina – rodiče a sestra – mne osočili, že jsem sobecká a neochotná pomoci, když to potřebují. Jediný, kdo stojí na mé straně, je manžel, ale to mi není moc platné, on do vztahů mezi mnou a mou rodinou zasahovat nechce a vlastně ani nemůže. Jde o to, že sestra by chtěla, abych jí poslední tři týdny v srpnu pohlídala její dvě děti – pětileté a osmileté, kluky. A mně se do toho nechce.

Abych popsala celou situaci. Mám desetiměsíční dvojčata, holčičku a chlapečka. Od začátku prázdnin jsem s nimi na chatě rodičů, kde je veškeré pohodlí a ani mně, ani dětem tady nic nechybí. V červenci jsme tu byli většinou v širším složení – rodiče a na dva týdny přijela i sestra se svými syny. To už jsme byli trochu namačkaní, ale dalo se to.

Teď jsem tady s mými dětmi sama, rodičům skončila dovolená, i mému manželovi a sestra odjela s rodinou k moři. Poprosila mě, zda bych jí po jejich návratu nepohlídala tady na chatě její děti do konce prázdnin. Prý je nemá kam dát a když jsem na mateřské a plánuju tady ještě zůstat, bylo by to ideální, kluci by byli na vzduchu a bylo by o ně postaráno.

Na rovinu jsem jí řekla, že si to neumím dost dobře představit, být tady v podstatě sama se čtyřmi dětmi, z toho se dvěma nechodícími, ale lezoucími batolaty. Moje dvojčata mě celodenně naprosto zaměstnávají,  mám s nimi práce dost. Představa, že k nim mám ještě další dvě děti, které sice už nejsou úplně nejmenší, ale pořád potřebují dohled, se mi moc nezamlouvá. Cítím to jako velkou odpovědnost a přiznám se, že z toho mám strach. Co kdyby se něco stalo? Její kluci jsou takoví rarášci, pořád něco vymýšlejí, všude lezou, navíc mě moc neposlouchají.

Jenže ani sestra ani rodiče moje důvody nechápou, berou to jako mou neochotu a nezájem pomoc sestře, která už nemá dovolenou. Respektive má, ale šetři si ji na Vánoce. Prý by šlo vždycky o hlídání od neděle večer do pátku večer, kdy by sem všichni na víkend přijeli. Přivezli by mi nákup, abych nemusela se všemi dětmi jezdit do vesnice, slibují, že by na ten další týden vždycky navařili, abych měla práce co nejméně. Prostě se snaží udělat všechno pro to, abych na jejich požadavek kývla a můj strach z odpovědnosti úplně pomíjejí a berou to, jako že hysterčím.

Manžel mi rozumí, ví, co obnáší péče o naše dvojčata a chápe, že vzít si k nim na plný úvazek ještě další dvě děti by bylo hodně náročné.

S rodinou jsem měla ohledně toho docela vyhrocenou debatu. Máma mě ostře sjela, že se chovám jako primadona, že co si prý myslím, až mi děti povyrostou a já půjdu do práce a ona bude v důchodu, tak si klidně vezme na chatu všechny čtyři vnoučata. A já v tom vidím nepřekonatelný problém. Sestra není vysloveně uražená, ale je poznat, že ji mé odmítnutí zaskočilo, počítala s tím, že tady kluci prostě budou. Jen mě zaráží, že neměla potřebu se o tom se mnou domluvit předem, ale vyrukovala s tím těsně před tím, než odjížděli k tomu moři.

Asi už sama nevím, co by bylo správné, abych udělala. Chtěla bych se vás zeptat, jestli si taky myslíte, že jsem přehnaně odmítavá a hysterická, když jim tu chůvu dělat nechci. Troufly byste si samy ke svým dvojčatům hlídat ještě další dvě děti?

Katka


5.8.2014   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 128   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
caira
caira - 5.8.2014 7:02

Katko, a až půjdeš do práce bude Ti dvojčata hlídat tři týdny sestra??? NEBUDE!!
Kývni na týden a ví bych neřešila - na týden buď milá a ochotná teta, překonej se - i někamm v pěti vyražte - klidně na stopovačku 3km od barku na konci s pokladem :-).
Já Tě chápu, před lety jsem řešila totéž (jen se švagrovou). Dnes má švagrová děti skorem dospělé, coby zabíjela čas s dětmi 9 a 11. A pro babi tchyni je starost i to, že MUSÍ ohřát klukům oběd, který večer předem uvařím. Anebo nedej bože jim něco uvařit (což se stalo asi 3x od začátku létasmajlik - 26.
Buď asertivní: týden ano, tři týdny ne! A nejede přes to vlak. Ono to ani kluky déle bavit s miminy a bez programu nebudesmajlik - 64

 
denda04
denda04 - 5.8.2014 6:57

orinka: souhlasím j e to velká zodpovědnost divím se Tvé mamce ,že se Tě nezastane

snad jak by tam byl i tvůj manžel jak pišeSpeedy: ,ale i to by byl zahul

držím Ti palce ať vše ustojíš smajlik - 45smajlik - 58

 
orinka
orinka - 5.8.2014 6:54

Napadají mi i další věci - kdo se bude starat o prádlo? Už jenom nachystat oblečení pro děti a navléct je ráno do toho, je akce na hodinu. Během dne se může měnit počasí, děcka se umažou, zmoknou. Taky by měl být teoreticky nějaký odpolední klid...to chci vidět! Nebuď blázen, nebo skončíš ve špitále s nervama.

 
Linda
Linda - 5.8.2014 6:53

Jo a tvoje mama, ze si bude brat v duchodu vsechny 4 - jo ale babicko to uz kluci budou pres deset a dvojcata samostatni jedinci, ani jeden z nich se nebude budit v noci a nebude potrebovat 24h dozor!!!!! Chtela bych videt babicku s nima 4 samotnou dneska smajlik - 42

 
Linda
Linda - 5.8.2014 6:51

Kdyz mladsi dceri byl necely rok (asi tech 10-11mesicu),starsi bylo necelych 3,5 prijely mi na navstevu netere 10 a 12 roku na mesic - strasne jsem se na ne tesila, ale vydrzelo mi to tyden a zbytek dovolene byl ocistec pro vsechny - byl parak a mladsi byla z horka cela ujecena, nesnaselo horko nekolik let nez z toho vyrostla, netere si lezly vzajemne na nervy a vymyslely jednu blbost za druhou, sami nikam jit nechteli se mnou to bylo s kocarkem a starsi sla s nami, ovsem daleko neusla takze nejaky tahadlo nebo kolo s sebou, ale to ja s kocarkem nezvladla ji pomahat a netere to nebavilo. Stejne tak s jidlem - ta nejedla to a druha ono do toho moje dcera ktera cokoliv snedla tak vyzvracela, mladsi nastesti kasickovala - byl to blazinec a VSICHNI jsme si oddychly kdyz to skoncilo.... za me NE!
Pokud povolis bude to ocistec, jedine snad ze to klukum tak zneprijemnis povinnostmi typu umyt nadobi apod a pomoci ti s prckama, ze sami pristi rok nebudou chtit si to s tetou zopakovat a ty budes mit do budoucna klid smajlik - 42, ale to si zase kluci nezaslouzi

 
Speedy
Speedy - 5.8.2014 6:20

Tri kamaradky maji dvojcata, tudiz moc dobre vim, co pece o ne v tomto veku obnasela. Ani nevydechly a strhane byly na tri doby. Taky mi neprijde jako dobry napad dat k prtatum na hlidani jeste dva starsi kluky. Co kdyz se jim neco stane? Sestra ti to nikdy neodpusti a ty sama sobe taky ne. Nevim, jak dalece mate zabezpecenou(oplocenou)zahradu a jine by mozna bylo, kdyby te synovci poslouchali, ale to tady zrejme neplati. Taky je jine vareni pro batolata a pro litajici energii nabouchane kluky. Sebe urcite s jidlem nejak odbydes, ale kvuli synovcum budes muset varit normalni jidla. A kdo se bude starat o batolata, kdyz se budes motat kolem plotny? Jeste bych na to mozna pristoupila, kdyby byl se mnou manzel, ale sama ne.

 
orinka
orinka - 5.8.2014 5:43

Nejsi odmítavá. Jsi jen odpovědná. Jak to mohlo sestru vůbec napadnout? Dovolená s malými dvojčaty žádnou dovolenou není a přibrat si k tomu rozjívené synovce, by byly hotové galeje. Kdo bude vařit, nakupovat? Co když ti nebude dobře a nepostaráš se ani o svoje děti? Neustupuj a neuvazuj se k takové otročině. Budeš unavená, nevyspalá a i kvůli tomu můžeš ztratit ostražitost. Ať si to sestra zařídí jinak. Nehledě k tomu, že by se z toho stal model do budoucna a hlídala bys dalších 10 letsmajlik - 42

 
Bellana
Bellana - 5.8.2014 0:52

Ani ve snu by mě nenapadlo strčit své sestře ke dvěma kojencům svoje dvě děti. A na tři týdny už vůbec ne. Jako babička bych s takovou věcí už vůbec nepřišla. Je dobře, že se nedáš. Neřeknu, kdyby šlo o víkend, to by se s odřenýma ušima dalo zvládnout, ale skoro měsíc?

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.