Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Moje rodina – rodiče a sestra – mne osočili, že jsem sobecká a neochotná pomoci, když to potřebují. Jediný, kdo stojí na mé straně, je manžel, ale to mi není moc platné, on do vztahů mezi mnou a mou rodinou zasahovat nechce a vlastně ani nemůže. Jde o to, že sestra by chtěla, abych jí poslední tři týdny v srpnu pohlídala její dvě děti – pětileté a osmileté, kluky. A mně se do toho nechce.

Abych popsala celou situaci. Mám desetiměsíční dvojčata, holčičku a chlapečka. Od začátku prázdnin jsem s nimi na chatě rodičů, kde je veškeré pohodlí a ani mně, ani dětem tady nic nechybí. V červenci jsme tu byli většinou v širším složení – rodiče a na dva týdny přijela i sestra se svými syny. To už jsme byli trochu namačkaní, ale dalo se to.

Teď jsem tady s mými dětmi sama, rodičům skončila dovolená, i mému manželovi a sestra odjela s rodinou k moři. Poprosila mě, zda bych jí po jejich návratu nepohlídala tady na chatě její děti do konce prázdnin. Prý je nemá kam dát a když jsem na mateřské a plánuju tady ještě zůstat, bylo by to ideální, kluci by byli na vzduchu a bylo by o ně postaráno.

Na rovinu jsem jí řekla, že si to neumím dost dobře představit, být tady v podstatě sama se čtyřmi dětmi, z toho se dvěma nechodícími, ale lezoucími batolaty. Moje dvojčata mě celodenně naprosto zaměstnávají,  mám s nimi práce dost. Představa, že k nim mám ještě další dvě děti, které sice už nejsou úplně nejmenší, ale pořád potřebují dohled, se mi moc nezamlouvá. Cítím to jako velkou odpovědnost a přiznám se, že z toho mám strach. Co kdyby se něco stalo? Její kluci jsou takoví rarášci, pořád něco vymýšlejí, všude lezou, navíc mě moc neposlouchají.

Jenže ani sestra ani rodiče moje důvody nechápou, berou to jako mou neochotu a nezájem pomoc sestře, která už nemá dovolenou. Respektive má, ale šetři si ji na Vánoce. Prý by šlo vždycky o hlídání od neděle večer do pátku večer, kdy by sem všichni na víkend přijeli. Přivezli by mi nákup, abych nemusela se všemi dětmi jezdit do vesnice, slibují, že by na ten další týden vždycky navařili, abych měla práce co nejméně. Prostě se snaží udělat všechno pro to, abych na jejich požadavek kývla a můj strach z odpovědnosti úplně pomíjejí a berou to, jako že hysterčím.

Manžel mi rozumí, ví, co obnáší péče o naše dvojčata a chápe, že vzít si k nim na plný úvazek ještě další dvě děti by bylo hodně náročné.

S rodinou jsem měla ohledně toho docela vyhrocenou debatu. Máma mě ostře sjela, že se chovám jako primadona, že co si prý myslím, až mi děti povyrostou a já půjdu do práce a ona bude v důchodu, tak si klidně vezme na chatu všechny čtyři vnoučata. A já v tom vidím nepřekonatelný problém. Sestra není vysloveně uražená, ale je poznat, že ji mé odmítnutí zaskočilo, počítala s tím, že tady kluci prostě budou. Jen mě zaráží, že neměla potřebu se o tom se mnou domluvit předem, ale vyrukovala s tím těsně před tím, než odjížděli k tomu moři.

Asi už sama nevím, co by bylo správné, abych udělala. Chtěla bych se vás zeptat, jestli si taky myslíte, že jsem přehnaně odmítavá a hysterická, když jim tu chůvu dělat nechci. Troufly byste si samy ke svým dvojčatům hlídat ještě další dvě děti?

Katka


5.8.2014   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 128   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rodina se na mě zlobí, že nechci dělat chůvu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
Sam+3
Sam+3 - 5.8.2014 9:14

Tygřík: záleží na dohodě a na tom, jak silná osobnost Katka je. U mě si nikdy třeba rodiče netroufali smlouvat, byl týden, když pro ně přijeli, já byla šťastná, že si je odvezousmajlik - 68
Plus beru, že bude mít navařeno a zásoby jídla - je to znát, když člověk nemusí vařit a skákat okolo plotny.

 
sharon
sharon - 5.8.2014 9:14

kluci 8 + 5 ...no tak budou chodit celý týden v jednom triku smajlik - 26 no a co , snad blechy nedostanou...smajlik - 68 když si vemu jak rychle týden uteče a ty budeš mít nakoupeno a něco i navařeno......teď ještě by mě zajímalo jestli je poblíž nějaký soused anebo je chata někde na samotě ? je tam signál na mobil ?.....klukům bych strčila tablet když by moje děti spinkali a měla bys i ty klid.....nedělala bych z toho až takovou vědu, všechno záleží jak si to zorganizuješ.....a mysli na to že i tobě bude jednou možná ta sestra dobrá, nikdy neříkej nikdy.......smajlik - 26

 
sharon
sharon - 5.8.2014 9:05

teď čtu že by ti nakoupili , navařili.....teď jak to čtu znovu tak ses vlastně měla od začátku prázdnin jako královna s maminkou po boku....smajlik - 68

 
Tygřík
Tygřík - 5.8.2014 9:01

Sam+3: Po týdnu matka kluků přijede, uvidí, že jsou kluci v pohodě, ´nevšimne´ si toho, že je Katka vyšťavená, a řekne: "No vidíš, jak vám to jde, vždyť je to úplně ok, tak když jsi zvládla týden, zvládneš další!" A další... Za mě ne. Když se na to sama necítí, když vidí, kolik má práce s drobotinou, přijde mi víc než zodpovědné, že se nehrne do něčeho, na co nemá odvahu. Někdo ji má, někdo ne. Katka ne. Tak proč to lámat přes koleno?

 
sharon
sharon - 5.8.2014 9:00

PEGG: 8:02....smajlik - 47

 
tornado-lou
tornado-lou - 5.8.2014 9:00

takže abych svoje nekoherentní myšlenky shrnula: jistě by to bylo proveditelné, kdyby šlo o nějakou strašlivou nutnost a nenadálou situaci. jenže to není ten případ. že mají prázdniny dva měsíce rodiče věděli dopředu, měli si to líp naplánovat. kluci mají rodiče, babičky, dědečky. i tety, samozřejmě. a příměstské tábory atd.
čili Katko zvaž, jak moc své sestře chceš vyjít vstříc a udělat gesto dobré vůle.
ale jestli nebudeš chtít hlídat, tak by asi bylo fér odjet z chaty rodičů, kterou už víc než měsíc využíváš, ne?

 
sharon
sharon - 5.8.2014 8:59

evropka: školky většinou v nouzi nejvyšší nabízejí náhradní školku - to už bylo za mých dětí....smajlik - 26

 
sharon
sharon - 5.8.2014 8:58

velká starost navíc ale já bych děti pohlídala, znamená to sice být stále ve střehu , vařila bych jim něco jednoduchého a řekla ségře že kdyby něco nebo kdyby to nešlo tak hned volám.....a co babička , ta už nemá dovolenou aby pomohla ?......musela přece dopředu vědět jak a co o prázdninách bude......víš, někdo má ty děti 4 svoje a taky zvládne a jednou to budeš potřebovat třeba i ty....já bych to vyzkoušela - určitě to zvládneš.....smajlik - 45

 
Tygřík
Tygřík - 5.8.2014 8:57

S lezoucími dvojčaty bych do toho nešla. Víkend, fajn, to by se dalo, ale ne týden, natožpak tři! Jeden dospělý na čtyři děti, z nichž půlka není tvoje, s rizikem nemocí buď jejich, nebo tvé, o úrazech nemluvě... Za mě ani omylem, a ať se klidně všichni vzteknou!

 
tornado-lou
tornado-lou - 5.8.2014 8:51

Alice.: taky se bojím hlídat děti starší, než mám sama, protože o nich nic nevím, co je baví, co umí, jak na ně. takže z tohohle uhlu pohledu bych do toho taky nešla.
jinak ale myslím, že to některý dramatizujete. pětiletý a osmiletý děti se snad oblíkají samy, ne? to není operace na hodinu, jak někdo píše. stejně tam pětiletý a osmiletý dítě zvládne vzít krabici vloček, nasypat do misky, zalit mlíkem a sníst. takže si myslím, že kdyby měla Katka chut a trochu dobré vůle, tak může týden zkusit s tím, že bude mít nakoupeno a obědy na týden v mrazáku.
jinak silně silně pochybuju o babiččiných slovech, že si bez problému vezme všechny 4 vnoučata, ale to je teď jiná.

 
Sam+3
Sam+3 - 5.8.2014 8:50

Někdo to tady už navrhoval- týden a dost! Buď vstřícná a řekni, ok, pohlídám,ale jen týden, víc po mně nechtěj. Prostě kompromis. Ještě možná max. 10 dní,ale za sebe říkám týden, protože občas také hlídám synovce a neteř a už po 3-4 dnech mám docela toho dost.
Pokud je sestra rozumná, poděkuje ti za ten týden a bude hledat další možnosti hlídání. Jestli bude dělat ofuky, že proč jen týden, řekni, že taky nemusíš hlídat vůbec.

 
Bellana
Bellana - 5.8.2014 8:40

Vezmu to i z lepší stránky: Je vidět, Katko, že svá dvojčata zvládáš perfektně, že sis péči dobře zorganizovala, že jsi racionální a nehroutíš se pod náporem povinnostísmajlik - 47, protože kdybys nebyla tak dobrá matka svých dětí, tvoji matku a sestru by taková pitomost nikdy nenapadla.smajlik - 2

 
stonozka01
stonozka01 - 5.8.2014 8:34

Mě by hlavně vytočilo, že se to považuje za automatiku a nikdo to se mnou dopředu neprobral a asi ani slušně nepožádal. Sestřiny děti=sestřin problém, sorry. Pomoc sestry (a ani rodičů) nemůže považovat za samozřejmost, to je jen bonus. Já bych ségřina syna (2,5) nehlídala dýl než pár hodin ani samotného, je drobátko živější a kdyby se mu něco stalo, do smrti bychom si to obě vyčítaly. Jak už někdo psal, ať kluky pošle na (např. příměstské) tábory, už jsou dost velcí.

 
evropka
evropka - 5.8.2014 8:30

tři týdny je strašně moc....ano,určitě bych týden pomohla(myslím že na neurolu)to je jasné,vůbec nechápu ty školky jak to mají blbě vymyšlené, zavírají skoro na celé prázdniny,co ty rodiče jsou copperfieldi nebo co?
šlo to vyřešit jinak,mohla na chatě zůstat babička a pomoct s vnoučatama..hlavně rodiče mají mít nějaký plán a nespoléhat na ostatní

 
kubikm
kubikm - 5.8.2014 8:13

Haninka - 5.8.2014 7:51
až na tu děvusmajlik - 58máš pravdu, mohla si tu dovču nechat, ale to se jí zřejmě nechtělo

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-128
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.