Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Dal mi na vybranou: Moje dcera nebo on.

Dal mi na vybranou: Moje dcera nebo on.

Někdy stojíme v životě před těžkou volbou. V podstatě víme, co máme udělat, ale přesto to není jednoduché. Já jsem se přesně v takové situaci právě ocitla. Je mi úzko, těžko, zvažuju pro a proti. V hloubi duše je mi jasné, jak se mám zachovat, zároveň však vím, že úplně ideální řešení to není.

Je mi padesát let, mám jednu dceru, které je 28 a ta má roční holčičku. Když bylo dceři osm let, rozvedla jsem se a zůstala s ní sama. Nikoho jsem nehledala, o žádnou známost nestála. Bývalý manžel byl alkoholik a násilník, dokonale mne z potřeby jakéhokoli vztahu s mužem vyléčil.

Jenže člověk míní a život mění. Když bylo dceři dvaadvacet a byla už samostatná, seznámila jsem se se svým současným přítelem. Po dvou letech se ke mně nastěhoval a od té doby žijeme spolu v mém bytě, který mám v osobním vlastnictví. On byl do té doby v pronájmu.

Všechno klapalo dobře. S přítelem jsme si rozuměli, dcera se po pár letech vdala a narodila se jí holčička. Tato idylka skončila před pár týdny příšernou tragédií. Manžel mé dcery zahynul při autonehodě. Je to strašné. Dcera se sesypala, okamžitě jsem ji i s vnučkou vzala k nám, nechtěla jsem, aby zůstávala sama a ani ona se na to necítila.

Už jsou u nás tři týdny a zvažujeme, co a jak bude dál. Dcera je na mateřské, pobírá rodičovský příspěvek a vyřizuje si vdovský a sirotčí důchod. Vzhledem k tomu, že bydleli v nájemním bytě, asi by měla problém vše utáhnout. Ale o finance nejde, kdyby chtěla jít zpět, já bych jí s placením nájmu pomáhala. Jde o to, že ona chce zůstat u nás, nechce být s dcerkou sama. Já to chápu, beru to tak, že potřebuje přinejmenším nějaký čas, než se z té tragédie, kterou prožila, vzpamatuje. Jsem její máma a nikdy bych ji nehodila přes palubu. Považuji za zcela samozřejmé a přirozené, že u nás obě holky zůstanou tak dlouho, jak bude potřeba.

Můj přítel je však jiného názoru. Přítomnost dcery a hlavně malé vnučky dost těžce snáší. Ani jemu se v podstatě nedivím. Přišel o své soukromí, spíme v obýváku a dceři a vnučce jsme uvolnili ložnici. Víc pokojů nemáme. Poslední týden je přítel čím dál víc podrážděnější a v neděli mi řekl, že se mám rozhodnout a vybrat si: buď on, nebo moje dcera a vnučka. Všichni tady prý už nadále bydlet nemůžeme.  Zároveň navrhnul, že je budeme finančně samozřejmě podporovat.

Když to dcera slyšela, rozplakala se, prý nezvládne být sama, do původního bytu se vrátit nechce, už dokonce napsala výpověď z nájmu.  Prosila mne, abych ji neposílala pryč, že se bude snažit s malou překážet co nejméně. Bylo mi strašně. Mně by nic takového nikdy nenapadlo. Zároveň však nechci přijít ani o svého přítele. Jeho chování je sice na první pohled sobecké, ale já ho chápu. Ani pro něj to není jednoduché.

Jsem v patové situaci a nevím, co dál. Chci je mít všechny. Strašně let jsem byla sama, konečně mám někoho, s kým si rozumím. Když odejde, bude mi strašně. Jenže dceru v téhle její životní situaci taky nemůžu nechat jen tak. Je na dně, potřebuje mě. Na druhou stranu za nějaký čas se už třeba bude chtít znovu osamostatnit a já budu zase sama. V hloubi duše však vím, že přednost dám dceři a vnučce.

Je to hrozná situace, možná, že nejsem schopná nějak reálně uvažovat. Proto bych vás tady ráda požádala o názor, pokud se dokážete trochu vcítit do tak příšerné situace. Co byste dělaly na mém místě?

Libuše


26.2.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 136   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dal mi na vybranou: Moje dcera nebo on.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-141
sallie
sallie - 26.2.2013 0:26

Na tvém místě? Příteli bych řekla, že dcera potřebuje teď pomoc a že není schopná se v tomto okamžiku odstěhovat, a zřejmě ještě nějakou dobu nebude.

Pokud by byl ochoten finančně podporovat tvou dceru, tak ať ty finance věnuje na to, aby si našel na rok nějaký podnájem a můžete se vy dva scházet tam a on může mít trochu soukromí. Holt budete zase spolu randit.

Chápu tvou dceru, chápu i tvého přítele (spát v obýváku se dá opravdu jen určitou omezenou dobu a jen v případě, že přes ten obývák člověku chodí členové rodiny a ne "cizí lidi"). U dcery se jedná o dočasné řešení, určitě nebude chtít nadosmrti žít s maminkou v obýváku, ale teď to potřebuje a bude to potřebovat rozhodně déle než tři týdny.

 
brezule
brezule - 26.2.2013 0:25

thePlacheck,Bellana,Pentlička = souhlasím,zkusit ložnici,přítel nový byt.Dcera s vnučou mají vždy přenost,bez dalšího přemýšlení.Snad to vše dobře dopadne.smajlik - 45

 
thePlacheck
thePlacheck - 26.2.2013 0:22

Bellana - k těm teplým večeřím a vypranému prádlu taky připočti občasný smajlik - 73

 
thePlacheck
thePlacheck - 26.2.2013 0:17

Tady bude každá rada drahá.No snad by pomohlo kdyby jste se s přítelem nastěhovali zpátky do ložnice aby měl aspoň trochu soukromí a dcera s vnučkou do obýváku.Třeba by se trochu obměkčil.Ale obracet se zády k vlastní krvi taky není řešení.To je zapeklitá situace.........smajlik - 26

 
Bellana
Bellana - 26.2.2013 0:13

Nenávidím ultimata. Takže u mě by to bylo jasné - dcera a vnučka. I s tím rizikem, že po čase zůstanu sama. Když by mému příteli vadilo, že se chci postarat o svoji dceru, když by mu překáželo malé dítě, mohl by si najít byt a mohli bychom se občas scházet. Nebo taky ne, když by se ukázalo, že celá jeho láska je jen láska k teplým večeřím a vypranému prádlu a je mu jedno, kdo mu to poskytnesmajlik - 11.

 
Pentlička
Pentlička - 26.2.2013 0:11

Já bych dala vždycky přednost své vlastní rodině. Chlap tě může kdykoli opustit a stejně budeš sama, ale pokud zavrhneš svoje nejbližší v takové hrozné chvíli, budeš si to do smrti vyčítat. Ať se odstěhuje přítel, když mu to tak vadí a můžete spolu "randit" dokud bude dcera s vnučkou u vás.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-141
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.