Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Prodává své použité kalhotky!

Prodává své použité kalhotky!

Mám čtrnáctiletou dceru, jejíž puberta mi dává pořádně zabrat. Přišlo to doslova ze dne na den a já mám pocit, že mi někdo vyměnil vlastní dítě. Je hubatá, urážlivá, drzá. Oba dva s manželem se občas musíme pořádně držet, abychom jí nevystřihli jednu výchovnou.

Utěšuji se tím, že to jednou přejde, konec konců, dospíváním musí projít každý, ani se mnou to v té době naši neměli zrovna lehké. Přesto si myslím, že oproti současné generaci jsme byli přece jenom umírněnější.

Zjistila jsem teď totiž něco, z čeho jsem pěkně v šoku, a vůbec nevím, jak se mám zachovat. Nebudu se divit, když mi některé z vás neuvěří, protože i já jsem měla problém to přijmout jako skutečnost.

V sobotu jsem dávala do pračky světlou várku prádla a šla prohlédnout dceřin pokojíček (byla zrovna venku), jestli se jí tam – ostatně jako vždy – něco na vyprání neválí. Našla jsem tam však něco, čemu jsem zpočátku nerozuměla. V igelitovém sáčku s neprodyšným zapínáním byly vloženy jedny dceřiny spodní kalhotky a vedle ležela připravená obálka.

Hned když holka přišla domů, jsem se jí zeptala, co to má znamenat, a po krátké hádce ohledně mého „špehování“ v jejím pokoji se mi z ní podařilo dostat, o co se jedná.

Její šestnáctiletá kamarádka (mimochodem děvče, které dobře znám a nikdy bych do ní něco takového neřekla), prý prodává své použité kalhotky přes internet za 500 korun. A ta naše hloupá cácora se rozhodla, že to taky zkusí a přivydělá si tímhle způsobem nějakou korunu. Dušovala se, že to ještě nikdy neudělala, že to měla v pokojíku připravené úplně poprvé a nemohla se rozhodnout, jestli to má nebo nemá poslat.

No, nevím, věřit jí můžu a nemusím. V každém případě si myslím, že se mi podařilo ji z tohoto způsobu podnikání vyléčit, tentokrát totiž nezůstalo jen u pouhé chuti pořádně ji proplesknout, ale seřezala jsem ji jako žito. Měla jsem tak strašný vztek, že to neumím ani popsat.

Teď přemýšlím, jestli mám jít rodičům té druhé holčiny říct, co jejich dcera provádí, i když mne ta moje pomalu na kolenou prosí, ať to nedělám. Jenže mně tohle nepřipadá jako něco nepodstatného, holky v tomhle věku jsou příšerná telata, mohly by snadno někomu nalítnout. A kdyby se nedej bože něco opravdu stalo, do smrti bych si to vyčítala. Přesto se mi role „práskače“ docela dost příčí.

Věra


21.4.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 145   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Prodává své použité kalhotky!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-145
Almega
Almega - 21.4.2010 18:24

No nevím,zda je dnes "dítě" ve 14 tak naivní?? Možná má větší přehled,než my v tom věku před x-lety...Rozhodně jsem proti bití takto velkých dětí,to už je dávno pozdě,akorát bude nenávidět matku(pamatuji si na sebe,co jsem si myslela o tátovi,když mi v 16 dal facku za nepříchod v noci domů....)!!

 
punh
punh - 21.4.2010 17:57

tornado-lou: souhlasím, že rodiče mají zodpovědnost a určitě mají právo vědět, s kým a kde tráví jejich dítě čas. Ale jak začnou něco striktně přikazovat nebo nakazovat (i když to je z důvodu ochrany), tak se děti budou stavět na zadní a stejně neřeknou po pravdě kde a co s kým dělají.
A taky máš pravdu, že v tomhle věku nemůžou brát rodiče dítě jako rovnocenného partnera, to je blbost, toho je dítě schopné až mnohem později. Ale můžou spolu vycházet přijatelně.

 
punh
punh - 21.4.2010 17:47

pavlina: jenže jak může maminka vědět, že se nic nestalo? Dcera jí řekla, že se teprve chystala... , ale to nemusí být pravda, třeba už to několikrát zkusila a zalíbilo se, že má celkem snadno peníze. Vždyť ty peníze jí vůbec nemusely přijít na účet, ale třeba v obálce. Ještě nedávno bych si myslela, že to je blbost posílat peníze v obálce, ale vím, že se to děje. Samozřejmě je alarmující, že někomu sdělila svou adresu, ale tomu rodiče stejně nezabrání, pokud dítěti pořádně nevysvětlí, jak to je nebezpečné. O tomhle (a dalších věcech) by děti měly být poučeny hodně brzy.

 
tornado-lou
tornado-lou - 21.4.2010 17:45

Bellana: tak tak. spousta modernich reci, jak maji byt rodice a deti partneri apod.
blbost. rodice a nezletile dite nikdy nemuzou byt rovnoceni partneri. rodic ma zodpovednost, zkusenosti, mel by mit rozum, dite zivi... zkratka spousta povinnosti a prace pro to dite. aby tohle vsechno mohl delat, tak proste musi mit i nejaky prava. pocinaje pravem vedet, co dite dela, zakazat mu veci, ktere povazuje za neprijatelne atd.
kdyby chtel nekdo namitat, ze je to nespravedlive.... ano je.

 
Ploduska
Ploduska - 21.4.2010 16:56

Viv :o):
navíc, práve proto, kde k tomu nápadu asi mohla přijít, bych mela obavy, co za nápad to bude příště - jasne, že se nestalo nic hroznýho, ale dál... ? a spoléhat, ža 14 z toho má rozum a ví, kdy dost ... to mi prijde hodně naivní...

 
Ploduska
Ploduska - 21.4.2010 16:53

Viv :o):
no jo, jenže to jí neřekne. navíc ditka jsou co se týká pc často víc schopná, takže sama má mizivou šanci to zjistit a zakazovat to taky muže 100x . zbýva jen si znovu promluvit, vysvetlit a doufat, že to zabralo smajlik - 76

 
Viv :o)
Viv :o) - 21.4.2010 16:42

pavlina: uz jsem tu jednou psala, ze pry se tyhle veci spis domlouvaji na chatu s erotickou tematikou... proto jsem psala, ze by me opravdu na miste jeji matky zajimalo predevsim KDE a JAK se vubec mohla s nekym domluvit...

 
Ploduska
Ploduska - 21.4.2010 16:20

Stanik:
mne jen skřípe to přirovnání....zkrátka cokoli je snazší než vykládat vagony, takže se to muže a máme tleskat...
jako absolutní laik v tomto oboru jen přemýšlím, na jakých stránkách se asi s jetýma kalhotkama obchoduje - kdo na takové stránky chodí ...

 
Bellana
Bellana - 21.4.2010 16:18

Za prvé: seřezat dítě je sice pochopitelné, ale zbytečné a nic neřeší.
Za druhé: Nevím o tom, že by si nezletilé dítě mohlo založit účet u kterékoliv naší banky. To znamená, že ta husa byla ochotná nějakému úchylovi poskytnout adresu svých rodičů. To mi připadá jako mnohem větší zásah do soukromí než vstup do dětského pokoje ve vlastním bytě. Kecy o tom, že je třeba úzkostlivě dbát, aby jeden nenarušil práva dítěte mohou vést jen ti, kteří žádné dítě nemají nebo je mají tak klidné a spořádané jako já. Přesto vím, že bych takovou aktivitu své dcery rozhodně nepřešla mlčením. Všichni melou o tom, že dítě má právo na soukromí, a když se s ním něco stane, tak titíž lidé vedou přemoudřelé kecy, jak to, že si toho matka nevšimla dřív a nechala to dojít tak daleko.

 
evropka
evropka - 21.4.2010 16:08

jelítko: vážně jsi na to přišla sama?

 
jelítko
jelítko - 21.4.2010 16:03

já to bych si taky mohla přividělat smajlik - 68 u ťamana za 30 kč je koupit a za 500 prodat. to je výdělek jak blázen smajlik - 34

 
Stanik
Stanik - 21.4.2010 15:33

pavlina: oona ta ctrnactileta protituuje? a ja mela pocit, ze Verka psala, ze mela jeden blbej napad.. ma kterej ji mati prisla...vzhledem k tomu, jak se k tomu matka postavila, vidim to tak, ze priste si holka da dobrej pozor, kde co nechava.

 
punh
punh - 21.4.2010 15:14

já myslím, že rodiče stejně nikdy nevědí úplně všechno, i když kontrolují jak zběsilí. Proto je lepší se na tyhle situace připravit dopředu a s dětmi o tom mluvit od mala, jak eliminovat nebezpečí, nevěřit všemu, co řekne jiný cizí dospělý, co je na netu atd. Prostě pořád s dětmi mluvit a diskutovat. Ve 14 seřezat holku je dost pozdě, i když chápu, že to maminku vyděsilo.

 
Ploduska
Ploduska - 21.4.2010 14:54

kočka Šklíba:
smajlik - 6
opravdu jsou rodiče dobrý jen na to , aby uklízeli hnijící osly, ale kecat nesmí do ničeho? koneckonců i prostituce je lepší než vykládat vagony s uhlím... takže je všechno v pořádku a Věra a my ostatní v obdobných situacích jsme vlastně "krávy, který se moc staraj"

 
kočka Šklíba
kočka Šklíba - 21.4.2010 14:48

pavlina: kontrola a kontrola. Když rodiče mají pocit, že jsou tak neschopní, že ani dítěti nevštěpili nějakou tu morálku, tak je ve čtrnácti pozdě. Mě moje matka špehovala, já to pochopitelně věděla, protože to dělala blbě, takže jsem ji začala vesele manipulovat. Protože jsem mohla a protože bylo nesmírně zábavné vykládat, co měl kdo na sobě v tanečních, zatímco jsem si četla v kavárně za rohem.
Linda: ty jsi totiž rozumná matka, narozdíl od těch, co dítě preventivně zmlátí, všecko mu zakážou a v jeho vlastním zájmu ho šmírují.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-145