Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Nechci slavit Vánoce s partnerovou rodinou

Nechci slavit Vánoce s partnerovou rodinou

Zajímal by mě váš názor na rodinné vánoční oslavy. Pro mě jsou spojeny s nejbližšími lidmi, doma jsme je vždycky slavili s rodiči a o svátcích jsme pak navštěvovali prarodiče. Ale Štědrý den jsme byli jenom já, brácha, máma a táta.

Ráno jsme s tátou zdobili stromeček, maminka chystala polévku, salát, kapra, k obědu jsme pojedli něco lehkého a šli všichni ven, nejčastěji k blízkému ryníku nakrmit kačenky. Po návratu mamka usmažila kapra, já jsem prostírala, a pak jsme si všichni užili hezký večer s koledami, dárky a samozřejmě i pohádkami v televizi. Všechno bylo vždycky v krásné atmosféře, v klidu.

Teď mě čekají první Vánoce s mým přítelem. Bydlíme spolu od května, hezky jsme si zařídili pronajatý byt a já se začala pomalu chystat na Vánoce. Těšila jsem se, že napeču trochu cukroví, udělám výzdobu, pak stromeček a slavnostní večeři. A že si naše první společné Vánoce užijeme spolu a o svátcích pak postupně navšívíme oboje naše rodiče.

Jenže jsem narazila. Když jsem tuhle představu řekla příteli, prohlásil, že to nemůže svojí mámě udělat, že u nich se na Štědrý večer schází celá širší rodina a je samozřejmé, že tam přijdeme i my. Abyste měli představu. V bytě rodičů mého přítele tedy bude: Matka, otec, oboje prarodiče, přítelova sestra s manželem a čtyřletým synem, tchynina ovdovělá sestra, aby nebyla sama a my dva.

Představa takovéhle sešlosti na Štědrý večer mě děsí. Podle mě to musí být strašný zmatek, jen nachystat kafe pro všechny, jídlo, navíc se to bude odehrávat v klasickém třípokojovém bytě, vůbec si neumím představit, kam si tam všichni posedáme. Jaká může být vánoční atmosféra v takovém chaosu? Navíc i když je to partnerova rodina, viděla jsem je jen párkrát v životě, vnitřně necítím, že bych mezi ně patřila, tenhle pocit možná přijde časem, ale teď to mám takhle. Jestli budu nucená tam jít, tak mi to bude připadat, jako když mi někdo ukradl Vánoce.

Já si je chci užít u nás doma, s naším salátem a kaprem, cukrovím a svítícím stromečkem. Mí rodiče to respektují a těší se, že je na první svátek navštívíme. Nenaléhají, abychom přišli k nim, chápou, že chceme být sami.

Přítel ale na Štědrém večeru v té jejich rodinné sešlosti trvá. Je to prý jejich tradice, kterou dodržují co si pamatuje. A pokud bychom nepřišli, všichni by se smrtelně urazili a okamžitě by věděli, že na vině jsem já a mohlo by se to otočit proti mně.

Co mám dělat? Já tam jít nechci. Už mě napadlo, že tedy strávíme Vánoce každý zvlášt u své rodiny, ale to je přece také postavené na hlavu. Jsme pár, žijeme spolu, já teď navíc čekám miminko, měli bychom fungovat jako rodina a tvořit si vlastní tradice.

Jaký je váš názor na tuhle situaci?

Adriana


29.11.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 151   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nechci slavit Vánoce s partnerovou rodinou

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Pirátka96
Pirátka96 - 1.12.2016 15:56

tornado lou 1. 12. 7:44: Když se všichni mají tak rádi, mohli by tedy mít rádi i Adrianu a respektovat její přání, že chce prožít klidný večer, aby jí udělali radost, a neurážet se.

 
krasaka
krasaka - 1.12.2016 15:20

smajlik - 61dokončení - omlouvám se za dlouhé kecy smajlik - 44

Výslech zrovna na ŠD a ještě "moderně vychované" čtyřleté dítě + 4 zvědaví prarodiče - no promiňte, tak si vánoce taky nedovedu představit smajlik - 66 smajlik - 66smajlik - 66-já mohu Adrianu pouze politovat smajlik - 56smajlik - 56

 
krasaka
krasaka - 1.12.2016 15:18

tornado-lou: smajlik - 61 no tak zle bych to z její strany neviděla, i když s ní mohou cloumat hormony smajlik - 76
Já to možná přeháním, ovšem CHLAPI jsou CHLAPI a čím dále tím více by chtěli zavádět i v české kotlině rodinné "muslimské zvyklosti" - neboli : Ty můžeš akorát držet hubu a krok, já jsem PÁN TVORSTVA A KDO JE VÍC ???
Já si vzhledem ke svému věku už mohu dovolit říci /po 55 létech zkušeností a sledování desítek a stovek párů/, že se mi zdá, že většina mužskejch je spíše "nepříliš dokonalým výtvorem Pána Boha" nebo nekvalitně vyvedeným "homo sapiens"smajlik - 48
Ovšem to je můj soukromý názor - kouknu-li se na CHLAPY jako celek, jak říká jedna skvělá čarodějnice: Muži mají jen tři funkce - dobyvatel, bojovník a rozsévač semene smajlik - 68většinou zodpovědnost žádná!!!/
Nelze tvrdit, že všechny ženy jsou nej, nej...ale kdo se zbavuje manželek a hledá o generaci mladší, pak kašle na své děti a neplatí alimenty,kdo neustále zahýbá, kdo nejvíce krade i okrádá rodinu?,kdo vraždí, furt bojuje, kdo znásilňuje, uzurpuje a buzeruje, chlastá a mlátí ženu i děti ??? smajlik - 26
Sorry - tohle sem nepatří, ale dle mne má partner v prvé řadě brát ohled na svou těhotnou partnerku a nemyslet jen na sebe a na to, zda by se "všichni smrtelně urazili"!! No bóže, tak se zase odrazí smajlik - 76
Pokud je už Adriana trochu baculatá a tolik lidí v malém bytě, to mu bude sedět na klíně smajlik - 26- co když jí jejich obvyklý pokrm nesedne, bude moci co nejrychleji doběhnout na WC ??? Někdo třeba nerad rybí polévku /já bych ji do huby taky nevzala/ - to se bude muset několik hodin křečovitě ovládat, aby se proboha : " NĚKDO NEURAZIL" ???
No teda, prožít jednou takový ŠD a pak bych šla zdechnout do houští - a už nikdy více smajlik - 48
K lepšímu seznámení může sloužit i druhý či třetí svátek vánoční - pro ni jsou důležití partnerovi rodiče, vždyť na té sešlosti bude zřejmě Adriana ze všech stran dotazována, ani jí tam nemůže chutnat /pokud byla vychována k tomu, že s plnou pusou se nemluvísmajlik - 68/. Výslech zrovna na ŠD a ještě "

 
tornado-lou
tornado-lou - 1.12.2016 14:40

krasaka: Adriana ho zas vydírá řečma o ukradených vánocích. A těžko sem o sobě napíše něco jako: Ječela jsem na něho, že k jeho rodičům půjdeme jen přes mou mrtvolu. přitom to tak klidně mohlo být a na to on reagoval tím pitomým Když nepůjdeme, všichni se urazí a bude to tvoje vina.

 
krasaka
krasaka - 1.12.2016 14:19

Linda: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

Bellana: smajlik - 61cožpak tu bylo málo článků o tom, co mladým provádí tchyně a jak se "maminčin chlapeček" stále podřizuje a stojí třeba i po 30létech manželství VŽDY na straně matinky - tak jakýpak kompromis ???
Jednou si CHLAP zakládá SVOU NOVOU RODINU, tak ať už odstřihne tu pupeční šňůru a stará se především o tu SVOU rodinu. Nemusí pochopitelně přerušit všechny zvyklosti a styky, ovšem ta JEHO představa strávení ŠD v jeho podání se mi jeví opravdu jako VYDÍRÁNÍ a "Befehl"smajlik - 76
Kdyby snad řekl Adrianě něco v tom smyslu "co říkáš na společný ŠD u našich , myslíš, že bys to zdravotně zvládla mezi více lidmi, nebo jak bychom to mohli skloubit, abys byla spokojena Ty i moje rodina???"
Ovšem takhle :
Přítel ale na Štědrém večeru v té jejich rodinné sešlosti trvá. Je to prý jejich tradice, kterou dodržují co si pamatuje. A pokud bychom nepřišli, všichni by se smrtelně urazili a okamžitě by věděli, že na vině jsem já a mohlo by se to otočit proti mně.
TAK ON TRVÁ NA JEJICH TRADICI a druhá věta je vyloženě VYDÍRÁNÍ - tudíž, kde je ten KOMPROMIS ??? smajlik - 55

 
Bellana
Bellana - 1.12.2016 13:38

krasaka: V podstatě říkáš, že od okamžiku, kdy se muž dozví, že jeho žena čeká dítě, musí začít skákat, jak ona píská. Z příspěvků několika ostatních mám taky ten dojem, že jsou přesvědčeny o tom, že se muž musí podřídit. Že kompromis znamená, že muž udělá, co řekne žena. Takový islám naruby. smajlik - 42 Nejsem zrovna poddajná, ale žít ve vztahu, kde partneři každou hloupost hrotí a berou jako boj o moc, to bych nemohla. V páru se totiž nedá hlasovat. Je třeba naučit se spolu mluvit tak, aby výsledek byl win-win, win-loss vede v konečném důsledku k loss-loss.

 
sharon
sharon - 1.12.2016 13:30

Kadla: 7:54......to je moc hezký smajlik - 47.....i u nás to tak je a na oslavy s rodinou přijdou klidně i naši přátelé.....a je nám spolu fajn....smajlik - 100

 
sharon
sharon - 1.12.2016 13:27

Kadla: smajlik - 47......každý jsme tu jen na návštěvěsmajlik - 45 - to by si měl každý uvědomit.....a od toho jsme lidi abychom se dolmuvili i když beru to že někdy to jde hodně těžko.....

 
Linda
Linda - 1.12.2016 12:50

Kadla: chtela bych takovou rodinu potkat, uznavam ze existuji, ja na ni zatim nemela stesti.
A uprimne po zkusenostech s manzelovou rodinou, pokud jeste nekdy zakopnu o nejakyho jinyho chlapa tak moje prvni otazka bude zda ma sourozence a zda oba rodice jsou jeste nazivu. Pokud odpovi byt jednou ano, tak ze otacim o 180 stupnu a mizim v dali a je mi jedno jakymi kvalitami oplyva dotycny jedinec smajlik - 42

 
Kadla
Kadla - 1.12.2016 12:35

Anče: Připadá mi podle toho posledního příspěvku, že vnímáš vztahy v rodině primárně jako boj... píšeš "uhájit" a podobně. Ber to tak, že jsou rodiny, kde se nic "uhájit" nebo "akceptovat" nemusí. Kde se lidi vzájemně tolerují, a proto zvládají v harmonii rodinné sešlosti a vše ostatní.

 
Verera
Verera - 1.12.2016 12:31

Ať je to jak chce, má Adriana o čem přemýšlet a co dělat, protože jestli všechno, co s přítelem podnikají, je podáno způsobem, že každý prosazuje to své, nedopadne ten vztah dobře. (Nedopadne dobře ani když jeden bude pořád pro klid v rodině ustupovat).

Takže naučit se vyjádřit svá přání, poslouchat toho druhého a pak najít v klidu přijatelný kompromis (protože ve vztahu je nutné pořád brát ohled také na všechny ostatní), to bude docela fuška. Neprosazovat se přehnaně ani přehnaně neustupovat. A musí se to naučit oba, tohle fakt nejde dlouhodobě udržet k oboustranné spokojenosti.

 
Ivi
Ivi - 1.12.2016 11:00

Piafka: Jo, máš pravdu, je to dřina a stejně občas musíš vyjít vstříc, pokud mají vztahy slušně fungovat. Každopádně nejdřív si to musí ujasnit partneři. smajlik - 75

 
Piafka
Piafka - 1.12.2016 10:55

Ivi: Jak píšu níž, já jsem z nás dvou s mužem ta méně přizpůsobivá, ale zpočátku se člověk nechce hádat nebo jít stále proti něčemu a taky určitou úctu ke starším. Léta mě ale naučila, je to celkem dřina, vzdorovat takovému kalibru...

 
Ivi
Ivi - 1.12.2016 10:22

Piafka: Tak to jsem asi měla velké štěstí! smajlik - 58 Nám naši nezasahovali do života téměř vůbec a tchánovi málo, protože hned zpočátku zjistili, že já se ohnout nedám a muž stál při mě. Takže jsme si udělali nepsaná pravidla a byl klid. smajlik - 75

 
Piafka
Piafka - 1.12.2016 9:25

Linda: U nás by takový ženský rozhovor probíhal v citově-vyděračském duchu. Jsme přece rodina, jsou Vánoce, co tomu řekne babička, sestra...to jsem si nezasloužila... a nejlépe opakované tak 4 x dokola hodně zvýšeným hlasem, který udolá i jinak odolného jedince smajlik - 34

Ale jinak máš pravdu, pokud jsou to normální lidi, tak se ženský domluví nebo si to vyjasní a bude to. Chlapi opravdu podle mě Vánocům nepřikládají takový význam a spíš se jim to nechce řešit, tak jedou pořád ve starých kolejích, hlavně, aby nemuseli řešit nějaký - z jejich pohledu nepochopitelný - konflikt.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 147338.
Archiv anket.