Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Nechci slavit Vánoce s partnerovou rodinou

Nechci slavit Vánoce s partnerovou rodinou

Zajímal by mě váš názor na rodinné vánoční oslavy. Pro mě jsou spojeny s nejbližšími lidmi, doma jsme je vždycky slavili s rodiči a o svátcích jsme pak navštěvovali prarodiče. Ale Štědrý den jsme byli jenom já, brácha, máma a táta.

Ráno jsme s tátou zdobili stromeček, maminka chystala polévku, salát, kapra, k obědu jsme pojedli něco lehkého a šli všichni ven, nejčastěji k blízkému ryníku nakrmit kačenky. Po návratu mamka usmažila kapra, já jsem prostírala, a pak jsme si všichni užili hezký večer s koledami, dárky a samozřejmě i pohádkami v televizi. Všechno bylo vždycky v krásné atmosféře, v klidu.

Teď mě čekají první Vánoce s mým přítelem. Bydlíme spolu od května, hezky jsme si zařídili pronajatý byt a já se začala pomalu chystat na Vánoce. Těšila jsem se, že napeču trochu cukroví, udělám výzdobu, pak stromeček a slavnostní večeři. A že si naše první společné Vánoce užijeme spolu a o svátcích pak postupně navšívíme oboje naše rodiče.

Jenže jsem narazila. Když jsem tuhle představu řekla příteli, prohlásil, že to nemůže svojí mámě udělat, že u nich se na Štědrý večer schází celá širší rodina a je samozřejmé, že tam přijdeme i my. Abyste měli představu. V bytě rodičů mého přítele tedy bude: Matka, otec, oboje prarodiče, přítelova sestra s manželem a čtyřletým synem, tchynina ovdovělá sestra, aby nebyla sama a my dva.

Představa takovéhle sešlosti na Štědrý večer mě děsí. Podle mě to musí být strašný zmatek, jen nachystat kafe pro všechny, jídlo, navíc se to bude odehrávat v klasickém třípokojovém bytě, vůbec si neumím představit, kam si tam všichni posedáme. Jaká může být vánoční atmosféra v takovém chaosu? Navíc i když je to partnerova rodina, viděla jsem je jen párkrát v životě, vnitřně necítím, že bych mezi ně patřila, tenhle pocit možná přijde časem, ale teď to mám takhle. Jestli budu nucená tam jít, tak mi to bude připadat, jako když mi někdo ukradl Vánoce.

Já si je chci užít u nás doma, s naším salátem a kaprem, cukrovím a svítícím stromečkem. Mí rodiče to respektují a těší se, že je na první svátek navštívíme. Nenaléhají, abychom přišli k nim, chápou, že chceme být sami.

Přítel ale na Štědrém večeru v té jejich rodinné sešlosti trvá. Je to prý jejich tradice, kterou dodržují co si pamatuje. A pokud bychom nepřišli, všichni by se smrtelně urazili a okamžitě by věděli, že na vině jsem já a mohlo by se to otočit proti mně.

Co mám dělat? Já tam jít nechci. Už mě napadlo, že tedy strávíme Vánoce každý zvlášt u své rodiny, ale to je přece také postavené na hlavu. Jsme pár, žijeme spolu, já teď navíc čekám miminko, měli bychom fungovat jako rodina a tvořit si vlastní tradice.

Jaký je váš názor na tuhle situaci?

Adriana


29.11.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 151   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nechci slavit Vánoce s partnerovou rodinou

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
krasaka
krasaka - 29.11.2016 18:58

tornado-lou: smajlik - 61
No ale podle tohoto odstavce to opravdu vypadá, že pán bude téměř "mamánek" a co poručí matinka, to se bude dít smajlik - 76

Přítel ale na Štědrém večeru v té jejich rodinné sešlosti trvá. Je to prý jejich tradice, kterou dodržují co si pamatuje. A pokud bychom nepřišli, všichni by se smrtelně urazili a okamžitě by věděli, že na vině jsem já a mohlo by se to otočit proti mně.

Ta druhá věta - to je teda síla - urazit se mohou, to je jejich problém - ale hned podotknout, že na vině je těhotná partnerka a mohlo by se něco otočit proti ní - to on nedovede obhájit nastávající matku svého dítěte a domluvit to tak, - Aby se vlk nažral a koza zůstala celá... smajlik - 26

Zde je jednoznačně vidět, jak moc je partner nestrannýsmajlik - 55/ironie/

On má respektovat přání své milé i s ohledem na její příp. těhotenské potíže a hlavně STÁT NA JEJÍ STRANĚ !!!
Opravdu to maličkostmi začíná a životem v područí tchyně a dalších "dobře to myslících příbuzných" (třeba po celý život) to končí - nebo i rozchodemsmajlik - 48
Neznáme, jak dlouho je Adriana těhotná, ale duševní trýzeň a pláč po nocích jí ani miminku určitě neprospějísmajlik - 66
Já takové příkazy bytostně nesnáším - tlak vzbuzuje protitlak a od něho to je sobecké smajlik - 48smajlik - 36

 
tornado-lou
tornado-lou - 29.11.2016 18:57

Ti dva se musí domluvit, domluvit, rozumíte? a nic z toho, co tu padlo domluva není. naopak, to ten konflikt ještě hrotí. (trvej na svým - nevstřícnost, zůstaň sama doma - umanutost, předstírej těhotenskou nevolnost - podvod!!!!) nic z toho není dobrej základ pro příjemný pohodový svátky ani teď, ani v budoucnu.
samozřejmě že při domluvě nemusí brát ohled na ovdovělou pratetu, ale měli by brát ohled jeden na druhýho. a to nedělají. On, ale ani Adriana. Píše, že by si měli tvořit vlastní tradice, ale ve skutečnosti chce, aby přítel přijal ty její. ale ty její nejsou o nic hodnotnější. jsou jenom jiné. Každopádně jestli tam nechce jít, tak to musí příští rok v březnu jasně prohlásit a pak to až do vánoc klidně opakovat. ale nejdřív se musí domluvit oni dva.

 
tornado-lou
tornado-lou - 29.11.2016 18:36

rychlonožka: to si delas srandu, zejo. V prubehu vecera bych zavolala rodicum, aby si pro me prijeli? No ti budou jiste radi.
A co je to za pitomej predpoklad, ze kdyz k jim jednou prijde na vanoce, tak jim uz navzdy budou mluvit uplne do vseho?

 
krasaka
krasaka - 29.11.2016 18:22

rychlonožka: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.11.2016 17:57

"Přítel ale na Štědrém večeru v té jejich rodinné sešlosti trvá. Je to prý jejich tradice, kterou dodržují co si pamatuje. A pokud bychom nepřišli, všichni by se smrtelně urazili a okamžitě by věděli, že na vině jsem já a mohlo by se to otočit proti mně."

Tohle mě moc zaujalo. Synáček je příliš slabý na to, aby řekl, budu doma se svou partnerkou. Být na jejím místě, vůbec bych se nedala zastrašit, CO SI BUDOU TI LIDÉ MYSLET A PROTI KOMU TO OBRÁTÍ. Krucinál, že to musím tak napsat, JE TO JEJICH PROBLÉM! Co ji do toho zatahují? Bude tam jako odstrčená mezi cizími, v nepohodlí, a má do toho lézt ještě sama, aniž by jim stála za to, aby jí řekli přímo, přijď? Co bych jí řekla já? "Adriano, rádi tě tu holka uvidíme, jsi přece taky naše, zastavte se s naším Kubou o ty vánoční dny, kdy chcete, když dáte dopředu vědět, připravím něco na zub. Svátky jsou dlouhé, na Štědrý den máme ve zvyku se sejít všici, to víte, pak je už klidněji, máte u nás pod stromečkem taky něco pěkného." Je to skutečně tak důležité, KDY je k nim naženou? Opravdu my staří tak rychle zapomínáme, že jsme byli mladí a chtěli mít soukromí a své věci podle svého? Potom tedy konstatuju, že senilníme a blbneme.

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.11.2016 17:48

Ono ani tak nejde o Štědrý večer, ale o princip. A už jen z toho hlediska vyššího principu mravního bych se nedala nutit do ničeho, co nechci. Jste zvyklí se scházet? Klidně se scházejte. Nebránila bych mu, aby šel. Ať si jde. Sama bych se během večera rozhodla, zda zůstanu sama doma nebo zavolám rodičům, aby si pro mě přijeli. Dneska povolíte ve svátku, zítra povolíte v dovolené, pozítří ve výměně bytu poblíž nich, popozítří ve výběru školy pro dítě a zjistíte, že celý život skáčete, jak přítelova rodina píská? Mám dvě dospělé děti - v životě bych je nenutila, aby kterýkoli svátek trávily se mnou. Starší syn o své vůli jede za rodinou přítelkyně, je to daleko, vím, že se jí stýská, chtějí to tak oba, ať si jedou, mladší dcera trvá na tom, že musím být u nich na večeři a nadílku, a nikam jezdit nechce, myslím, že na horách třeba by jim všem bylo prima, ač poukazuji na to, aby byli sami, nejsem malé dítě, pro dárky si ke mně mohou přijít přece 1. nebo 2. svátek. Zapálím si svíčku, zavzpomínám na ty, co tu nejsou, dobalím dárky, mlsnu si salátu, pustím si televizi, vážně nechápu, proč pořád lidi strkají druhé někam, kam ti druzí nechtějí a odmítají. Ať je to v čemkoli - to, že je někdo mladý, neznamená, že musí řídit svůj život podle přání starých! Na místě Adriany bych tedy řekla, jo, jste zvyklí, pozdravuj je tam, ne, nevím, zda budu doma, skutečně nevím, když mi tu bude smutno, rozjedu se k našim. Pokud ovšem Adriana má rodiče daleko, a on poblíž, pak bych řekla, užij si to a vrať se, budu Tě tu čekat. Adiano, pokud polevíte, BUDETE TAM TRÁVIT KAŽDÉ SVÁTKY. Na to se tedy připravte.

 
Piafka
Piafka - 29.11.2016 16:54

orinka: smajlik - 47

 
Piafka
Piafka - 29.11.2016 16:46

sharon: Když jsou vztahy v pořádku a lidi se dokážou chovat normálně a nikdo nechce být "vedoucí večera", tak to jde. Jinak je to opravdu o sebezapření na jedné nebo druhé straně.

 
kareta
kareta - 29.11.2016 16:40

No, pokud by mne obskakovali, rozmazlovali a tak, šla bych na tu tradiční mužovu sešlost. Doma bych neuvařila ani brambor, neupekla ani kolečko, jen bych se válela a odpočívala. Pokud by ale chtěli, abych tam aktivně pomáhala s obsluhováním, umýváním nádobí a další aktivity, tak bych šla domů trávit Vánoce v klidu a míru s knihou. My se doma všichni shodneme, že je to klidný čas, nikam se nehoníme a nikdo po nás nechce, abychom se účastnili nějakých sešlostí, prostě pohodový čas, prarodiče nám dají cukroví, tchán bramborovej salát, tak já jen mohu udělat lososa a nakrájet ovoce a naaranžovat cukroví od 2 tchyní a jedné babičkysmajlik - 68 Vřele doporučuju, pro mne jsou Vánoce krásný čassmajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
sharon
sharon - 29.11.2016 16:31

catcat :..............taky bych si to užila....já jsem zase typ pro takovéto sešlosti, líbí se mi když jsou lidi - rodina pohromadě a je to tak ve spoustě rodin.....teď jsem právě dočetla rozhovor se Zuzanou Slavíkovou a i oni se takto na štědrý večer schází.....

 
sharon
sharon - 29.11.2016 16:27

catcat: smajlik - 47

 
krasaka
krasaka - 29.11.2016 15:41

smajlik - 61Ještě mne napadlo, zda v jejich vztahu /nevíme, jak dlouhém ? - jen že spolu bydlí půl roku/ je vždy Adriana ta submisivní a partner dominantní a zda jí to vyhovuje ???
Snad už se rozhodovali spolu o lecčems důležitém a jak to dopadlo - byl to vždy boj nebo kompromis ???
Pokud jsou partneři ještě v počátečním období zamilovanosti /a ne jako manželé po 30létech manželství/ - dle mého názoru by měl partner své partnerce splnit, co jí na očích vidí a být jí oporou a ochranitelem smajlik - 76, zvláště pokud už čeká jeho potomka !!!
Tudíž naprosto nechápu jeho postoj a vydírání - už má přece svou rodinu a jestli bude po celý další společný život brát větší ohledy na to, co "řekne maminka" - no sorry - o takové partnerství bych nestála /možná je dobře, že se ještě nesezdalismajlik - 76/
Bude moci mít Adriana své vlastní názory na chod domácnosti, výchovu apod. ?
Takže zde nejde jen o jeden den - i když je Štědrý - zde se jedná o celou další budoucnost /stejně by mne zajímalo, kdo nechtěl - třeba i malinkou skromnou svatbu???/ smajlik - 26

 
Verera
Verera - 29.11.2016 15:34

Proč všichni předpokládají, že nejsou svoji, protože si ji on nevzal? Proč by se zrovna na tomhle nemohli dohodnout a nebo svatbu nechtěla z nějakých důvodů Adriana?
Jednou spolu bydlí, čekají dítě, takže jsou rodina, papír je formalita nutná pro úřady, ale odpovědnost za dítě mají i bez něj. Pro mě tedy není důležitá svatba,ale faktický stav věcí.

Letos je úžasná možnost nastavit si vlastní pravidla, ale jde o to, že se musí dohodnout ti dva. Je úplně jedno, jestli se někdo z příbuzenstva urazí, na to nemá právo. Ohledy bych brala na to, kdyby jeden z rodičů zůstal úplně sám, pak je pochopitelné, že by ho jeho potomek chtěl u sebe, ale to tady nehrozí.

Takže si v klidu řekněte, co chcete vy, ale opravdu, jak byste si představovali ideální Vánoce. Ty chceš mít soukromé komorní, je otázka co on. Možná, že opravdu má rád ten chaos a ruch. V tom případě bych to možná i vyzkoušela ale s podmínkou, že další Vánoce budete sami (ono s miminem je to lepší, z Vánoc nic moc nemá, zato se mu musíte přizpůsobovat) a nebo u tvých rodičů, aby to bylo spravedlivé. On si musí uvědomit, že každoroční Vánoce u maminky skončily.
A během roku je příležitost se jí zeptat, jestli vůbec o takové davy stojí.

 
catcat
catcat - 29.11.2016 15:10

Tak jak se všichni vejdou do bytu by mne nezajímalo, posadila bych se na židli a jako návštěva se nechala obsluhovat a užívala bych si to. Je to jen jeden večer. Já taky trávím léta štědrý večer jinak, než bych chtěla, ale nic s tím neudělámsmajlik - 26 Zase úplný večír, když už jdu do pelíšku, je mi krásně a svátečně. Dřív to nějak nestíhám smajlik - 68

 
orinka
orinka - 29.11.2016 15:09

Trochu mi to připomíná Homolkovic rodinu, jak chtěl a nesměl jít Ludánek na fotbal.smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 148385.
Archiv anket.