Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Snacha se po narození dítěte asi zbláznila

Snacha se po narození dítěte asi zbláznila

Možná mi pomohou vaše názory ohledně situace v naší rodině. Já asi vidím všechno moc osobně a nemám ten správný nadhled. Jde o vztah mezi mnou a mou snachou, potažmo i synem. Vlastně v tom hraje hlavní roli jejich dcerka a moje vnučka Adélka.

Žiju sama, s manželem jsme se rozvedli, když syn nastupoval na vysokou školu. Teď je mu už třicet let, je ženatý a před dvěma lety se jim narodila krásná holčička, moje první vnučka. Asi ani nemusím popisovat, jaká radost to pro mne byla, jak moc jsem se na maličkou těšila.

Do doby, než se Adélka narodila, byly naše vztahy velmi dobré. Mladým jsem se do ničeho nemontovala, jak to některé matky a tchyně dělají a vycházeli jsme spolu výborně. Snachu jsem brala jakoby to byla moje dcera. Líbilo se mi na ní, že je pracovitá, pečlivá, milá a příjemná.

Po narození Adélky se ale změnila. Zpočátku jsem to přikládala na vrub těhotenským a poporodním hormonům, však jsem si tím taky prošla. Chápala jsem, že je pro ni její dcerka vším, že o ni má strach. Ale jak postupoval čas, uvědomila jsem si, že to, jak se chová, úplně v pořádku asi není.

Tak ráda bych byla někdy s Adélkou sama, třeba dvě hodinky odpoledne, jít s ní na procházku, potěšit se bez dozoru. Ale není mi to dopřáno. Ani když byla ještě miminko a spala v kočárku, jsem s ní nikdy nesměla vyjet na procházku sama. Vždycky šla se mnou a dovolila mi vézt kočárek. Vysvětlovala to tím, že by se necítila dobře, kdyby ji měla ze svého dohledu.

Pak byl Adélce rok a situace zůstala stejná. Jestli chceš malou vidět, tak přijď na návštěvu nebo se zastavíme my. To zas měla snacha strach, že malou nedokážu uhlídat, protože začala chodit a všude vlezla.

Před měsícem oslavila vnučka dvouleté narozeniny, je moc šikovná, krásně mluví, je bystrá a moc hodná. Po dlouhé době jsem se osmělila a zeptala se, zda by se mnou mohla Adélka v sobotu odpoledne do ZOO. A opět stará známá písnička, že můžeme jít do ZOO všichni společně.

Možná se vám to zdá jako prkotina, ale mne to velmi trápí. Připadám si, že si o mě snacha myslí, že jsem snad neschopná. Přitom je mi teprve třiapadesát, jsem v plné síle. Chodím do práce, s klubem turistů na výlety, s kamarádkou několikrát měsíčně do divadla.

Kontakt s vnučkou je pro mne velmi důležitý a myslím, že i pro ni by chvilky, strávené se svou babičkou, byly přínosné. Jenže ani snacha ani syn o tom nechtějí nic slyšet. Adélka je prý jejich dítě a oni jsou od toho, aby stanovili pravidla, kterým se musím přizpůsobit. A je ještě malá, aby byla na celé odpoledne z dosahu alespoň jednoho z rodičů.

Minulý víkend jsme se kvůli tomu se snachou už pohádaly. Jak jsem jim nikdy do ničeho nemluvila, tak teď jsem to už nevydržela a řekla jí, že to přehání, že si připadám jako nesvéprávná, když se smím s vnučkou stýkat pouze pod dozorem a že to moje věčné doprošování je opravdu nedůstojné. Její odpověď mne doslova přimrazila. Prý se s tím musím smířit, nebo riskuju, že bych malou už nemusela nikdy vidět.  A že má svou představu o výchově a výživě dítěte a nebude riskovat, že ji budu někde potají cpát bonbóny apod. Přitom já se důsledně varuju jakýchkoli nevyžádaných rad a názorů a takové tendence opravdu nemám.

Připadá mi, že se ta holka narozením dítěte snad zbláznila. Vůbec tomu nerozumím a nechápu to. Promluvila jsem si pak se synem mezi čtyřma očima a on mi řekl, že ho to v podstatě taky trápí, jak se jeho žena změnila, že ten samý problém, jaký řeším já, řeší i její rodiče. I ti se se svou vnučkou mohou stýkat pouze pod jejím dohledem.  

Připadá vám to normální, aby dospělá žena takhle zblbla? Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by byl až takhle umanutý. Kolegyně v práci, které jsou už taky babičkami, si vnoučata berou i na celé víkendy a mladí jsou šťastní, že si od dětí odpočinou. A já nesmím jít s vlastní vnučkou ani sama na hřiště za barák. Jsem z toho strašně smutná.

Marcela


13.6.2013   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 152   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Snacha se po narození dítěte asi zbláznila

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Stanik
Stanik - 13.6.2013 13:03

PEGG: ze by mel mujm drahy nekde nemanzelske deti? smajlik - 80smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

 
mam-ča
mam-ča - 13.6.2013 12:59

Marcelo neboj, Tvoje chvíle teprve přijde. Až bude snacha potřebovat jít do práce a nesežene školku, až sežene práci i školku a malá bude občas nemocná...tak najednou zjistí, že nemá tolik dovolené a že nemůže pořád chybět v práci na OČR, protože by s ní brzy vyběhli.
Pak bude ráda za každý den hlídání.
Teď je mrně ještě moc malé, tak si chvíli počkej a nehroť to. smajlik - 56

 
PEGG
PEGG - 13.6.2013 12:54

Stanik - 13.6.2013 12:10smajlik - 68 mám známou a její synek snědl ve školce oběd i učitelce, která šla dělat něco kolem dětí a než se vrátila, tak stačil sníst všechno masosmajlik - 68

 
Hanča
Hanča - 13.6.2013 12:44

holka, tak to tě lituju, já měla smůlu, že má první tchýně si děti moc brát nechtěla, druhá zase byla nemocná, tak nemohla, takže děti trávily většinu času u mých rodičů a nikdy nezapomenu na ty krásný chvilky, kdy děti byly pryč a doma klid, sice jsem do dvou a půl let musela jezdit s nima kvůli kojení, ale vypadalo to asi tak, že já si někam zalezla a děti si brala jen na krmení, dneska to mám obráceně a někdy už se modlím, aby si dcera pro vnuka přijelasmajlik - 68

 
loupák
loupák - 13.6.2013 12:34

Stanik: smajlik - 68to většinou tak bývásmajlik - 58
Monik: smajlik - 76přesně jako moje segra,ta vždycky čekala až přijdu na oběd já a všechno mi nacpala do talířesmajlik - 72smajlik - 68

 
loupák
loupák - 13.6.2013 12:31

Almega: ale ona jí přece nebrání se s malou stýkat,jenom chce být u toho,co je na tom tak špatnýho,pokud spolu vychází¨,neměl by to být problémsmajlik - 26...Marcela nepíše,že by jí kecala do toho jak si s malou hraje,nebo tak něco,prostě jenom nechce malou spustit z očí nooosmajlik - 26...já v tom prostě problém nevidim.....

 
Monik
Monik - 13.6.2013 12:29

Stanik: smajlik - 68smajlik - 68 Tvyho muze bych brala ve skole smajlik - 47 Ja byla typicky házeč jidla pod radiatory a tlustyho masa pod stul a vsude kam se dalo. protoze nas od okynka vracely a kolikrat jmem tam taky musely sedet, dokud jsme to nesnedly smajlik - 65
loupák: mlikovka smajlik - 70

 
Stanik
Stanik - 13.6.2013 12:28

loupák: vis co je for... ze si presne tohle lidi mysli.. a pritom ja mama nekd ypocit, ze jim vic nez on smajlik - 16

 
Almega
Almega - 13.6.2013 12:22

Dnes nemám čas si číst,co se psalo předtím...Ta snacha z článku je hloupá,zajímalo by mne,co celý den dělá,že si nechce od dítka ani na chvíli odpočinout...Jen aby neskončila s chronickým únavovým syndromem,připadá mi,že chce být za každou cenu vzorná matka,sedět dítku u zadku a do všeho kecat...Podle mne to signalizuje její malou schopnost něco vymyslet ze své hlavy.Jako by jela podle nějakého návodu pro úplné blbce...(tedy pro ty,co sami nevymyslí nic...) Nebyla jedináček ??? Já osobně příliš malé děti nemusím,tak mně by bylo fuk,že mi někdo nechce "půjčovat" dítě,já bych byla ráda,že mám svůj klid.Být Marcelou,tak si počkám,až snaška bude potřebovat jednoho krásného dne hlídání a pak jí může říct:NE!! Něco mám a nemám čas a snaška se po -- a dobře jí tak.

 
loupák
loupák - 13.6.2013 12:16

Stanik: smajlik - 34smajlik - 34bodejď by si nebyla tak hubená,když ti bere ňaminy z talířesmajlik - 34smajlik - 34

 
loupák
loupák - 13.6.2013 12:14

evropka: smajlik - 76no commentsmajlik - 80zrovna v pubertálním věkusmajlik - 36...doufám,že to na ná nezanechalo následky?

 
Stanik
Stanik - 13.6.2013 12:14

loupák: pry vzdycky s vykrikkem "moje ňaminy" neomylne z ciziho talire sebrla a sezral maso smajlik - 34smajlik - 33

 
evropka
evropka - 13.6.2013 12:12

nikdo nemá na moji tchýni....dceři asi ve 12 letech řekla..."ty vypadáš, na hlavě tři chlupy pěti řadama,hubená seš že tě sotva nohy unesou a ještě nenosíš rovnátka"smajlik - 42...tenkkráte v pubertě ji totálně zazdila sebevědomí a dodnes na to "s láskou"vzpomínásmajlik - 42

 
loupák
loupák - 13.6.2013 12:12

Stanik: smajlik - 34smajlik - 34ten musel bejt přímo miláček dětísmajlik - 64

 
Stanik
Stanik - 13.6.2013 12:10

loupák: tchyne s oblibou vyklad,a ze muz vzdycky musel sedet u jidla sam... byl zravec a kdyz to deti flakaly, proste jim to sezral smajlik - 99smajlik - 34

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.