Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Nesnáším syna svého přítele

Nesnáším syna svého přítele

Jsem si vědoma, že už podle nadpisu mě hodně z vás odsoudí, ale přesto to risknu a poprosím vás o radu, jak se v mé situaci chovat. Asi selhávám na celé čáře. Jde o to, že mám velký problém v komunikaci se synem mého přítele.

S partnerem jsme spolu tři roky, bydlíme v jeho bytě. Oba jsme rozvedení. Poznali jsme se až po rozvodu. Já mám dvě děti, které už jsou samostatné a žijí samy, přítel má šestnáctiletého syna, který k němu jezdí každý druhý víkend a někdy i v týdnu. Mají to z bývalou ženou tak domluvené, že záleží na synovi a když on bude chtít být s tátou, tak to jenom oznámí a na pár dní k němu přijede. V podstatě se mi tenhle model líbí, je to rozhodně lepší, než nějaké naschvály.

Problém je v tom, že ty naschvály ale zažívám já od jejich syna. Znám ho od jeho třinácti let, tedy od doby, kdy u něj propukla puberta a není to mezi námi dobré. On mě vůbec nebere a nerespektuje, odsekává, klackuje, očekává, že ho budu obskakovat, uklízet po něm. Jeho otec mu nic neřekne, spolu mají skvělý vztah a on má pocit, že by ho nějakým sekýrováním mohl narušit.

V posledním asi půl roce si syn zvykl jezdit k nám a být u nás často i přes týden. Například přijede na určený víkend a rozhodne se, že si to protáhne až do středy. Oznámí to oběma rodičům a je oni to bez problémů akceptují. Jenže v pracovních dnech je partner až do večera v práci, já dělám do čtyř, tak odpoledne a podvečer už bývám doma, stejně tak synek, který mě zcela cíleně vytáčí.

Dělá nepořádek, přijde ze školy, všechno ze sebe shodí, nechá to válet, kde mu to odpadne od ruky, vyndá si nějaké jídlo z ledničky, nic neuklidí zpátky, jako třeba máslo, sýr, šunku, nechá drobky, talířek, papíry v obýváku na stole a jde do svého pokoje pařit na počítači. Nic jiného nedělá, než že sedí u té bedny a hraje nějaké střílečky. Když přijdu z práce, první co vidím, je ten jeho binec, řeknu mu, aby si to šel po sobě uklidit a on mě úplně ignoruje. Opravdu úplně, jako bych byla vzduch, ani se neotočí, nepozdraví, nereaguje. Natož aby se zvednul a šel to uklidit.

Mně to vadí, takže se skřípějícími zuby po něm jeho binec uklidím, ale strašně mě to ponižuje. Párkrát jsem to nechala, jak to bylo, dokud partner nepřišel z práce, aby viděl, co jeho syn dokáže, ale on na to nějak zvlášť nezareagoval. Místo, aby ho poslal to uklidit, posbíral to sám a ještě mi dal najevo, že toho nadělám, že to snad není takový problém. Vůbec nechápe ten princip celé věci.

Mám pocit, že synek je u táty rád právě z tohohle důvodu. Může si u něj dělat co chce a nikdo po něm nic nechce. Mně má na háku, se mnou absolutně nekomunikuje, jenom když není zbytí, s mámou to má asi jinak, ta ho do latě určitě srovnává.

Nevím, co dál. Přítele mám ráda, když u nás není jeho syn, je všechno v pořádku, ale tím, že kluk je u nás hodně často a chová se, jak se chová, začíná to na mě být už nějak moc. A když vidím přístup jeho otce, tak si říkám, jestli mám tohle vůbec zapotřebí a jestli by mi nebylo samotné líp.

Vy, které máte třeba také občas na starost děti svých partnerů, prosím, poraďte mi, jak na mladého a zároveň i jak na jeho otce? Je vůbec možné, aby mě kluk v pubertě začal respektovat?   

Magda


25.10.2016   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 35   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nesnáším syna svého přítele

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Verera
Verera - 25.10.2016 12:43

Haninka: Aha, to mi nějak uniklo. Ale tam právě byla patrně ta vazba, takže dokázala děti usměrnit nebo možná má nějaké pořádkumilovné, případně je na úklid cepovala od malička, takhle se taky nechovají všichni. A nebo byla prostě k vlastním tolerantnější.

Stejně mám pocit, že kluk vycítil, že má k němu Magda záporný vztah, tak co by se namáhal. On není ten, kdo stojí o nějaké vztahy.

 
orinka
orinka - 25.10.2016 12:37

mam-ča: to zrovna. Kvůli nevychovanci mít každý měsíc o cca 5 tisíc méně?!smajlik - 76 Ledaže by to platil tatínek, protože je to jen a jen kvůli jeho synáčkovi.smajlik - 68

 
orinka
orinka - 25.10.2016 12:32

Proboha....a proč po něm uklízíš? Je upoután na vozík anebo co? Prostě ho asi baví provokovat. Takže já pán - ty pán. Hleď si svého. Předpokládám, že má svůj pokoj. Tam bych nechodila vůbec. A jestli dělá binec ve společných prostorách...těch pár dní zatni zuby a nech ležet. Až přijde tatínek.smajlik - 42

 
Haninka
Haninka - 25.10.2016 12:29

Verera: Magda má dospělé děti, takže si tímto obdobím pravděpodobně už alespoň dvakrát prošla. Oni jsou a zabití v tomhle věku vlastní, natož cizí!

 
krasaka
krasaka - 25.10.2016 12:25

mam-ča: smajlik - 61

veškerý bordel zanechaný synáčkem bych shrábla hráběma a odnesla do popelnice - dobrý nápad, já na mou povahu nikoliv do popelnice, ale jemu do jeho pokoje, nejraději přímo k PC !!!
Jeho pokoj snad Magda neuklízí, tak ať pod tím bincem klidně shnijesmajlik - 76
Jinak - jak radí děvčata níže vracet se tyto dny později než přítel a víkendy si zařídit dle svého - ty mají sloužit k osvěžení a relaxaci - nikoliv k tomu, aby uklízela po nevychovaném cizím spratkovismajlik - 66smajlik - 66
smajlik - 66
Nemohu si pomoci, ale tohle neznám ani u svých 3dětí, ani v okolí - ale my byli jiná generace a tehdy ještě existovalo slušné chování i u adolescentů - kteří si dovolili jen "odsud - potud" smajlik - 47

 
Verera
Verera - 25.10.2016 11:29

Je fakt, že Magdě chybí ten nadhled a zkušenosti rodiče, který se 16 let snaží do toho svého milovaného spratka natlouct nějaké vzory chování a vidí, že výsledek není odpovídající vynaloženému úsilí. Pořád má představu, že vlastní děti po sobě uklízejí a když dostanou od rodiče nějaký příkaz, okamžitě vstanou od rozehrané hry a mažou ochotně uklízet.

Možná by jí pomohlo popovídat si s nějakou kamarádkou, matkou dětí v podobném věku, aby viděla, že v tom není sama.

Tady ovšem chybí ze strany kluka to vědomí, že ho mají rádi i tak a snaha přece jen rodiče nehnat do krajností, protože i on je má rád. Není divu, Magda je cizí. Ale zase má nespornou výhodu, není její odpovědností ho vychovávat.

 
kareta
kareta - 25.10.2016 10:44

To nejsou naschvály, tak se někteří puboši chovají standardně, je to na pěst, a přejde to. Neuklízet, nerozčilovat se, co není v lednici, to nevytahá, tka klid. Maximálně bych řekla, že je to tu malebné, hodila si nahy na kanape, uvařila kafe a dala klapky na oči a uši, popř. mu přepla televizi.

 
Verera
Verera - 25.10.2016 10:37

Kluk tě bude respektovat, pokud budeš mít přirozenou autoritu, kterou ale nezískáš tím, že na něj budeš štěkat povel, které nemáš jak prosadit.

Respektovat bude možná otce a pak omezí své aktivity, které ti vadí, to ovšem není respekt k tobě.

Na tvém místě bych se snažila spíš o nastavení vzájemné tolerance, je to ale pořád dítě, takže ty bys měla být ta, která s tím začne.

A nebo to vzájemné ignorování, to je pohodlnější a výsledek v mnoha případech přijatelný.

 
Anče
Anče - 25.10.2016 10:17

smajlik - 105Chová se jako puberťák - jasně,pravda. Navíc-nejste jeho matka-proč by Vás měl brát - z jeho pohledu jste nikdo.Znám zkušenosti několika žen,které tohle zažily a věřte mi,že tenhle ,binec, a nezájem je ještě dobrý proti intrikám,nenávistem a naschválům,které dovedou vymyslet ,dcerušky, z 1.manželství.Nemáte obranu a nenechte si rozbít vztah.Prostě neukliďte to,manžel si všimne,nebojte se...prostě řeknete - neměla jsem čas a nemám to uklízet.Bude muset kluka napomenout.Já bych raději vydržela-není to napořád.Zkuste např.připomenout výši alimentů - pokud kluk je u vás půl týdne,potom alimenty by měly být poloviční - to by mohlo zabrat,aby tam nebyl u vás tak často.Jeho matce se tenhle systém jistě líbí!

 
Verera
Verera - 25.10.2016 9:45

Podle popisu se kluk chová jako standardní puberťák. To, že tě nerespektuje je dáno jednak tím, že ty jsi pro něj víceméně vetřelec a taky tím, jak se k němu chováš. Seřveš ho a pak po něm uklidíš. No tím si respekt nezískáš.

Vyloženě si představuju, jak z toho má kluk srandu, že tě může vytáčet a taky takové malé zadostiučinění za pomstu, že ses před 3 lety vetřela do jeho teritoria, kde měl do té doby tátu sám pro sebe.

Nejjednodušší řešení mi připadá jak se tu radí. Ignorovat, neopečovávat, neuklízet po něm. Je to syn přítele, takže ať komplet péči převezme on.

Promluvila bych si s přítelem, aby viděl tvůj pohled a oznámila mu, že o synka se přestávám jakkoli starat, sem tam na víkend odjedu, ať si pánové poradí . Možná, že klukovi i chybí to, že by měl tátu chvíli pro sebe, i kdyby spolu měli jen hrát ty hry.

Taky by sis mohla promluvit s klukem jako s velkým s tím, že snad nemáte zapotřebí naschvály a jak by si on tedy představoval spoluexistenci. I když obávám se, že v tvém případě by to nemělo pozitivní efekt. Kluk cítí odpor z tvé strany a reaguje stejně.

 
Betyyna
Betyyna - 25.10.2016 8:16

Linda: to je velmi výstižně řečeno, musím souhlasit. Navíc tatík to po synkovi uklidil tak co, nechala bych to tak a nevzrušovala se s tím. Pokud jsou dobré vztahy s matkou, tak bych se jí opatrně zeptala, jestli si spratek tohle může tohle dovolovat i u ní (případně fotky bordelu jako důkaz) - nějak elegantně, třeba jestli nemá nějaký fígl jak na něj, aby se náhodou necítila kritizovaná za výchovu... a chodila bych domů ve stejné čase nebo později jak partner - jiné děti tam nejsou tak co. Ať si to tatík se synkem vyřídí když se k tomu staví takhle.

 
mam-ča
mam-ča - 25.10.2016 7:50

Našla bych si garsonku, kam bych odcházela v případě ohlášené návštěvy přítelova syna. Nač si kazit vztah ? Takhle bys těm dvěma dala možnost aby se dostatečně užili, a k příteli bych chodila jen na návštěvu. Pokud by tam byl binec, tak bych se otočila na patě a šla s přítelem někam - do kina, na večeři, apod.
Máš-li ovšem pečovatelské sklony a chceš bydlet společně s přítelem (a je-li byt Tvůj nebo společný), veškerý bordel zanechaný synáčkem bych shrábla hráběma a odnesla do popelnice. V MÉM bytě bych prostě svinčík netrpěla. Ať si jde pak chlapeček svoje věci vyhrabat z kontejneru.
Možná by to byl konec vztahu s přítelem, ale o takového ignoranta snad není důvod stát.

 
Jarča*
Jarča* - 25.10.2016 7:45

Linda: smajlik - 47úplně přesně jsi vystihla všechno, co napadlo i mě, akorát to neumím tak hezky shrnout. Ale také tam vidím ty 3 základní body: ignorovat, najít si vlastní program a doufat, že to za pátr let skončí. Koneckonců byt je tatínkovo, tak když dal najevo, že mu nevadí to po chlapci posbírat, ať si to dělá. Magda není žádná jejich služka.
Ono je docela možné, že kluka na tom nejvíc baví to, když vidí, že to Magdu vytáčí.

 
tornado-lou
tornado-lou - 25.10.2016 7:31

Linda: souhlasím s Lindou. ignoruj ho. starej se o sebe, neuklízej po něm. jestli si jinak rozumíte, tak je zbytečný se rozcházet kvůli pubertákovi, který bude za dva roky dospělý, někde na výšce a časem buď dostene rozum nebo budete moct omezit kontakt.
spíš bych se zamyslela co je v nepořádku s otcem, když nechápe co ti vadi. jestlipak ty neobskakuješ taky tatínka?

 
PEGG
PEGG - 25.10.2016 7:26

Linda - 25.10.2016 7:06 smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47
Naprosto přesně, ignorovat! Všechno jsi napsala za měsmajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.