Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Metoda pevného objetí. Používáte ji?

Metoda pevného objetí. Používáte ji?

Slyšeli jste někdy o výchovné metodě zvané pevné objetí? Její účinek spočívá v tom, že dítě, které se vzteká či je jinak nezvladatelné, pevně obejmeme a držíme ho, dokud se nezklidní. Četla jsem o tom už před delším časem, ale připadalo mi to trochu divné.

Můj manžel ale začal teď tuto metodu uplatňovat na našeho sedmiletého syna. Pravda je, že s ním máme docela problémy, protože je od malička velice vzteklý a zatím se nám nepodařilo tuto jeho vlastnost nějak zmírnit. Muž se proto rozhodl, že vyzkouší tuto metodu. Já si však nejsem jistá, jestli je to skutečně to pravé a správné.

V reálu to vypadá tak, že když se kluk začne kvůli něčemu vztekat (a že to bývá často a velice intenzivně), tak ho nejdřív v klidu napomene, aby se zklidnil. To nezabere, takže manžel přistoupí k oné metodě objetí. Syna obejme kolem celého těla a pevně ho k sobě přitiskne. Vydržela jsem se na to dívat jenom jednou.

Kluk řval jako tur, snažil se z objetí vymanit a byl úplně nepříčetný. Muž ho držel a nepolevoval, až po několika minutách docílil toho, že se syn zklidnil a přestal řvát. Jenže potom mi nepřišlo, že by mu to něco pozitivního přineslo, spíš vrhal po manželovi nenávistné pohledy.

Co si o této metodě myslíte vy? Je to správný výchovný prostředek, nebo ne? Praktikuje ho někdo z vás na svých dětech? A jak na ně působí? Mám obavu, aby manžel synovi tímto způsobem spíš neublížil. Myslím psychicky.

Helena


13.7.2009   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 37   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Metoda pevného objetí. Používáte ji?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
mashanka
mashanka - 13.7.2009 13:05

Já jsem používala metodu studené sprchy - tam neřval vzteky, ale zimou.(stačilo 2x za život a byl klid. Nezkoumej, co to přinese malému vzteklounovi, vyhodnoť, co to přineslo vám - nastal klid. Dětem nemusí všechno jenom něco přinášet, ale měly by se také naučit, že akce vyvolává reakci - to se jim v životě bude hodit

 
Linda
Linda - 13.7.2009 12:29

sharon: to ji tenkrát byly nejaké 2-2,5roku - víc urcite ne, to jsem ani nenapsala

 
sharon
sharon - 13.7.2009 12:20

Linda: taky bych měla strach , že mi to vzteklé děcko třeba vyrazí zuby nebo oko....to bych ho asi přidusilasmajlik - 63

 
Linda
Linda - 13.7.2009 12:09

Zkousela jsem, ale po pár pokusech jsem to vzdala.... byla jsem pokopaná a modrá naprosto vsude, vypadala jsem jako kdybych se srazila s nákladákem smajlik - 16 a výsledek zádný. Navíc ve Vasem prípade mi to prijde dost pozde zkouset tuto metodu, to jste meli zkusit kdyz zacal syn "projevovat" osobnost, tj. nekdy kolem 18 mesíce a trosku víc. V 7 letech mi to spís pripomína, ze ho za trest uvezníte ve svém nárucí.... promin to prirovnání, ale nic výstiznejsího me nenapadá. Navíc puberta vám klepe na dvere, za nejaký 3 roky na sebe nenechá sáhnout a díky této metode to mozná bude i drív smajlik - 26. Osobne bych synovi zarídila vybití energie nekde jinde, aby proste uz nemel na vztekání se sílu ... co já vím nejaký fotbal, karate, box... pekne nekolikrát do týdne, k tomu zápasy a bude rád, ze vecer omdlí do postele (tuto metodu jsem taky vyzkousela a FUNGUJE!!!! uz nekolik roku, zrovna dneska ráno jsem odvezla dceru na fotbalový tábor na 4 dny a je mi jasné, ze prospí celý pátek a kus víkendu smajlik - 34).

 
xaverda
xaverda - 13.7.2009 12:05

O této metodě se dá něco dočíst v knize Malý tyran od Jiřiny Prekopové. Doporučuji.

 
mam-ča
mam-ča - 13.7.2009 12:05

sharon: Přiznám se, že vzteklé dítě jsem byla já. Když mě to popadlo, praštila jsem sebou o zem a bušila pěstičkama o zem. Maminka mě záměrně překračovala, a tvářila se, že tam nejsem. Když to nemělo patřičnou odezvu, tak jsem se za chvíli sebrala a dělala jako by nic.
Ještě lepší metodu zvolil na mě dědeček. Když jsem začala bušit do podlahy, sklonil se nade mě, a říkal : "Musíš víc, nikdo tě neslyší !" Tak jsem zabušila víc...a ono to bolelo, tak jsem toho nechala. smajlik - 58

 
sharon
sharon - 13.7.2009 11:43

monja: smajlik - 47, pátrej po příčině, proč se babi vzteká ? Asi má důvodsmajlik - 16smajlik - 16smajlik - 16

 
sharon
sharon - 13.7.2009 11:42

tak o tom byť ve svém věku slyším poprvé.....a nelíbí se mi to ,ani nemyslím že je to nějak účinné, zvlášť už na sedmileté dítě........pravda dcera má už 33 a na ní platilo když se jako malá vztekala, tak já zahrála divadlo....."kdepak je ta moje hodná holčička, kde je moje Janička ? Chodila jsem po místnosti a jako hledala......" ona ztichla a hned bylo , ..."tady jsem , a já, kdepak, moje janička se nevzteká, a ona....já už nebudu...." a byl klid......primitivní , ale účinné !

 
monja
monja - 13.7.2009 11:38

alienka: souhlas - nějakej vysilující sport, bude po roupech smajlik - 68 ale vážně - můj synovec začal chodit na aikido a je z toho hrozně nadšenej a podle mě, je s ním mnohem lepší domluva - i když to může být i běžným vývojem a věkem, že se zklidnil.... nevíte někdo, jestli metoda pevného objetí se dá použít na vzteklou babičku ????smajlik - 68smajlik - 68

 
Akiasare
Akiasare - 13.7.2009 11:09

Synek je autista a metodu uplatňuje na mne,když se na něj zlobím smajlik - 68

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 13.7.2009 10:04

Naprostej souhlas s Alicí! Myslím, že pro syna to musí být v první řadě šíleně ponižující. Otec v podstatě využívá svý fyzický převahy, aby si ho "podrobil". Myslim, že to opravdu může vést k problémům s prosazením se v dospělosti. Podle psychologie se lidi učí sociálnímu chování dvěma způsoby - pozitivním a negativním zpevněním. Pozitivní zpevnění je, že dítě odměníš, když dělá něco dobře. Pak se přirozeně vrací k tomuhle chování, protože ví, že za něj bude odměna. Negativní zpěvnění je, že ho naopak za něco trestáš. Dítě pak zase tohle chování opouští, protože ví, že za něj bude trestáno. Problém je, že dítě opravdu postupně může dojít k pocitu, že mít jinej názor = trest a v dospělosti z něj budete mít pěkně uťáplýho losera smajlik - 9 Jeslti se vám dítě od malička vzteká, tak je to podle mě známka silný osobnosti. Jen ještě neví, jak to přesně prosazovat. Tak to v něm nechtějte umrtvit, fakt se to nevyplatí. Najdetě si radši jinej způsob.

 
alienka
alienka - 13.7.2009 9:58

Zkuste ho prestat krmit sladkym a najdete mu nejakej hezkej sport a hned bude klidnejsi.

 
bizuna
bizuna - 13.7.2009 9:56

Asi dvakrát jsem to zkusila, doporučuje se také přitom dítě utěšovat, říkat, že ho máme rádi, ale v tom vzteku to vůbec nevnímá a ani se mu nedivím, taky bych zuřila ještě víc. A myslím si, že ty pocity musí ven, stejně jako se doporučuje vyplakat se, když se vám chce plakat.

 
Almega
Almega - 13.7.2009 9:44

No nevím,spíš bych si myslela,že to může fungovat na někoho,komu je smutno a pláče lítostí,než na vztek.To určitě ještě přispěje k většímu zuření,čili není to asi dobrá metoda na každý případ.

 
dadka
dadka - 13.7.2009 9:42

My jsme tuto metodu používali v zaměstnání u mentálně postižených dětí, když měly raptus. Ale na každého to taky nezabírá a u zdravých dětí si nejsem vůbec jistá.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77227.
    Archiv anket.