Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jsem těhotná a manžel je mi nevěrný

Jsem těhotná a manžel je mi nevěrný

Jsem úplně v koncích a nevím, co mám dělat. Asi mi neporadíte, ale aspoň se z toho vypíšu. Zjistila jsem, že je mi manžel nevěrný. Je to pro mě o to horší, že jsem těhotná, v sedmém měsíci a vůbec nevím, co mám dělat.

Nevěru na sebe manžel prozradil sám včera odpoledne. Byl v práci a volal mi, že se jim něco nakupilo a musí zůstat přesčas a neví, na jak dlouho to bude. Jelikož se to v poslední době stávalo často, nepřipadalo mi na tom nic divného. Nikdy jsem nebyla žádná stíhačka. Jenže sotva se mnou domluvil, přišla mi od něj smska: „Lásko, dnešní večer zařízen, v šest jsem u tebe. Můžeš nám zatím zahřát postýlku.“ Ta zpráva byla určená někomu jinému a mně ji poslal omylem. Udělalo se mi úplně špatně, celá jsem se rozklepala. V tom šoku jsem mu volala zpátky a ptala se ho, co to má znamenat. On si vůbec neuvědomil, že mi ta zpráva omylem došla a dělal nechápavého, co prý mi je, že holt musí zůstat v práci přesčas.

Tak jsem mu řekla, co mi od něj přišlo, i přes ten telefon jsem cítila, jak se z toho orosil. Vůbec nevěděl, co mi má říct, jen vykoktal, že přijde domů a promluvíme si. Přišel, bylo mu jasné, že nemá smysl zatloukat, když se takhle sám profláknul a všechno mi přiznal. Prý je to jen takové nezávazné povyražení, jediná láska jeho života jsem já a naše miminko, nikdy by o nás nechtěl přijít.

Já vůbec nevím, jak se k tomu postavit. Mám pouze dvě možnosti – překousnout to a zůstat s ním, nebo se nechat rozvést. Obě dvě varianty jsou pro mě šílené, ani jednu si neumím představit. Je mi zle, nemůžu jíst ani spát, s mužem nejsem schopná komunikovat. Tak strašně mi ublížil. Teď, když mám za pár týdnů rodit. Je to pro mě strašné, pořád brečím, je mi strašně líto, že místo toho, abychom se těšili na miminko a pak prožívali své čerstvé rodičovství, jsem najednou postavená do takovéhle situace.

Co byste dělaly na mém místě? Myslíte, že i kdybych se rozhodla od manžela odejít, mám šanci sama zvládnout vše s dítětem od jeho narození? Měla bych kam jít, moje babička má velký dům, je v něm už sama, horní patro je volné, je tam samostatná bytová jednotka, dvoupokojový byt. Jsem si jistá, že by mě tam vzala, máme spolu moc hezký vztah. Docela se k téhle variantě přikláním, ale jistá si tím nejsem, je mi to všechno líto hlavně kvůli tomu našemu miminku.

Omlouvám se, asi je to všechno hodně zmatené, ale já jsem toho plná, myšlenky mi těkají sem tam. Co byste dělaly na mém místě?

Aneta


2.3.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 46   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem těhotná a manžel je mi nevěrný

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-46
PEGG
PEGG - 3.3.2017 7:50

Arna - 2.3.2017 8:48 smajlik - 47 naprosto souhlasím.
Aneto, nikam se nestěhuj, to mu akorát vyklidíš pole, proč bys měla něco řešit ty? Ať řeší on. I když z vlastní zkušenosti vím, že poručit si klid prostě nejde, přesto to aspoň zkus. smajlik - 61
Až se mimčo narodí, zapřáhni tatínka, třeba se mu se mu rozsvítí, co vlastně riskuje, že ztratí. Čas vyřeší spoustu věcí, vyčkejsmajlik - 61smajlik - 45smajlik - 90

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.3.2017 22:31

Nyní je prvořadé, abyste byla v klidu. Pusťte z hlavy, že existuje něco, jako je Váš manžel a až nebude doma, odstěhujte se, vezměte si své a miminka věci. Váš muž Vám bude stejně k ničemu. Při porodu budete bolesti zakoušet sama a on by k děcku stejně nevstával a nekojil, bude chodit do práce. Přestaňte brečet a zkoumat, co jste udělala špatně. Vy nic. Jen ten pán, co to s ním čekáte, se chová jako idiot. Když už si musí dokazovat, jaký je jura, má to dělat, aby neubližoval. Profláknout sám nevěru před svou teď tak zranitelnou manželkou - k tomu nemám slov. Soustřeďte se na donošení dítěte a porod. Nic neřešte, nehledejte sympatizanty v rodině. Pokud byste se pak k sobě vrátili, jako blbec budete nakonec vypadat Vy. Jakmile ho necháte v nejistotě a přestanete komunikovat, dáte mu možnost svobodné volby. Buďto se dál bude tahat s kým chce, nebo si ujasní, že bude sekat dobrotu. Musí se ale rozhodnout sám a dobrovolně! Ne pod tlakem Vaším - když se bude denně koukat na Váš ubulený obličej a poslouchat výčitky Vašich rodičů, jak se to k Vám zachoval. Pod vlivem hormonů, které s Vámi nyní logicky cloumají, se s ním nad ničím nedohadujte a nedělejte naprosto žádné kroky co se týče rozvodu a otcovství. On je na tahu, nechte ho, ať dělá, jak umí. Proč jsem se odstěhovala k babičce? Abych měla klid. Jaký klid? Optejte se mého muže. Požádejte babičku o azyl na dobu neurčitou a celou rodinu o to, aby Vás nechala v klidu. Nic víc! A jestli zvládnete dítě sama vychovat? Samozřejmě že ano. Dokázaly to mnohé z nás, dokážete to i Vy. A až se po porodu zaběhnete a svět uvidí, jak jde ven s kočárkem ta milá hezká mamina, co ví, kam jde a co od života chce, nebojte se, že budete sama! Však ono to pro Vás dopadne dobře. Kdyby nic jiného, zbavit se blbce, se kterým by Vás možná nečekalo nic, než život plný podezírání, úletů a pochybností, to holt stojí za těch pár týdnů nejistoty a přerodu ze ženy, která neví,co má dělat, na jakou stranu jít, na ženu, která se rozhodla a nejede přes to vlak.Užijete si mateřskou, on Vám platit bude muset, a časem získáte nad tím jeho lítáním zdravý nadhled. Minimálně po té době, než zjistíte, že někde brečí nějaká, co ji nechal samotnou a lítá zase za jinou. Jen už mávnete rukou...to já znám...já to zažila, mám dítě pro sebe, peníze chodí...a on...ať se třeba postaví na hlavu...už bych ho ani nechtěla....A budete mít vyhráno! Držím p

 
Pampeliška
Pampeliška - 2.3.2017 12:50

Odstěhuj se jedině v případě, že nechceš zůstat s chronickým nevěrníkem.
Na čas to nemá cenu, akorát mu vyklidíš pole a on si bude ještě víc užívat a co chceš potom řešit? Nebo budeš věřit slibům, že už to neudělá? To je utopie.

 
mam-ča
mam-ča - 2.3.2017 12:47

Verera: Ani v nejmenším neomlouvám nevěrného chlapa. Natož když je nevěrný ženě, která nosí pod srdcem jeho dítě.
Jenom už jsem stará ženská a o chlapech a jejich věrnosti si nedělám iluze.
V době mého mládí se taková věc jako Anetě mohla rovněž přihodit, ale tehdy neexistovaly mobily ani internet.
U nás v práci kdysi oslavoval kolega narození svého syna, a ze samé radosti se opil tak, že skončil v posteli místní krasavice, se kterou si nedopatřením pořídil dalšího syna, který byl přesně o 9 měsíců mladší než ten první, co měl s manželkou. Plandal pak mezi oběma ženami jak hadr na holi.

 
Verera
Verera - 2.3.2017 12:32

mam-ča: Možná je to časté, ale otázka je spíš, jestli stojí za to za to žít s člověkem, na kterého se nedá spolehnout v nejdůležitějších věcech.

Omlouvat chudáčka, že má málo sexu, jinak by to určitě neudělal, je pitomost. Chlap buď za něco stojí a pak umí používat taky mozek a nebo ne a co s takovým.

Když tu byla nevěrná manželka, tak na ní nezůstala nit suchá a chlap by se měl omlouvat? Jsem pro to zacházet s oběma stejně.

Takže bude jen na Anetě, jestli se s tím dokáže vyrovnat a dokáže s ním dál zůstat, to je asi dost individuální.

Každopádně bych se odstěhovala aspoň dočasně k babičce, ať pán ukáže, jak moc to myslí vážně s tou láskou života a jak o ni dokáže bojovat. A pokud nebude, tak se aspoň plně projeví.

 
mam-ča
mam-ča - 2.3.2017 11:22

Je mi moc líto, co se Ti přihodilo, ale rozhodnout se musíš sama. Je dobře, že máš kam jít, kdyby bylo nejhůř.
Možná se mnou zdejší ženy nebudou souhlasit, ale mužova nevěra v době těhotenství manželky není nic výjimečného, jen se na ní často ani nepřijde. Aniž bych chtěla střílet do vlastních řad, tak " těšení se na miminko a pak prožívání svého čerstvého rodičovství" prožívají partneři odlišně. Žena je plná hormónů porozumění a lásky k budoucímu dítěti, zatímco muž se na jednu stranu těší na potomka, ale zároveň se obává, jak to psychicky, fyzicky i finančně zvládne. Pak stačí, že má žena "rizikové těhotenství", doma není žádný sex a v té době se někde nějaká "ochotná" najde, a je na průšvih zaděláno.
Jak píší děvčata, zatím nic nehroť, klidně s mužem nemluv nebo se i odstěhuj, ale zkus myslet i na to budoucí dítě. S oběma rodiči mu bude líp, než jen s nešťastnou a uplakanou mámou. Jestli se bude manžel opravdu snažit svůj úlet odčinit, možná dokážeš časem odpustit, i když věřit už mu asi nebudeš nikdy.

 
Badi
Badi - 2.3.2017 11:17

Já bych s ním nezávazně povyrazila dveře. Kecy, že jsem jediná (a dítě taky) láska jeho života a nechce o mě přijít, by mě hodně urážely.
On jí tak strašně miluje, že se jí to rozhodl dokázat v s jinou... smajlik - 55 Šla bych pryč, aspoň do doby, než bych se rozhodla, co dál...

 
kareta
kareta - 2.3.2017 10:49

Byla bych drsná, řekla bych, že žádné jeho dítě nechci, ať si ho po porodu vezme a stará se, když má roupy. Že mu budu platit alimenty. Sice nevěry nehrotím, ale v těhotenství bych šla na doraz. To bych mu nedarovala, neodpustila ani nezapomněla.

 
Abrasia
Abrasia - 2.3.2017 10:37

Odstěhovala bych se k babičce a panu choti bych oznámila, že, ač si zjevně nevšiml, mám teď jiné starosti než řešit jeho avantýru. Snažila bych se pokud možno netrápit přes míru (já vím, mě se to kecá) a nechala věcem volný průběh. Teď jsi to nejdůležitější ty a dítě.

 
dadka
dadka - 2.3.2017 9:39

Máš štěstí v neštěstí, máš kam jít. Asi bych se k babičce odstěhovala a časem se uvidí, jak se to vyvine..
Manžel je sprosté hovado, k tomu nemám slov.

 
Arna
Arna - 2.3.2017 8:48

Aneto, takové kecy že máš být v klidu, nestresovat se, ty jsou na nic! Prostě si tím obdobím velké bolesti musíš projít, nedá se sama sobě přikázat: budu v klidu kvůli miminku. Pokud to některá dokázala, pak bych jí chtěla vidět.
Co však můžeš je vytěžit ze situace co nejvíc pro sebe. Udělej si z manžela tak trochu otroka a poznáš jaký opravdu je. Odejít k babičce můžeš kdykoli, ale až budeš 100% rozhodnutá, v klidu a středem, s hlavou vztyčenou.

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 2.3.2017 8:36

Dle pořekadla - nic se nejí tak horké, jak se uvaří....ano klidně jdi k babičce a oba budete mít časem odstup k věci. Záleží na povaze a nuturelu každého z vás se s tím vyrovnat, ale ať se rozhodneš jakkoliv nebude to ukvapené, ale po zralé úvaze. smajlik - 105

 
Jaguška
Jaguška - 2.3.2017 8:35

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Dej tomu čas.

 
Linda
Linda - 2.3.2017 7:42

Me by zajimalo co s tim hodla manzel udelat ted kdyz se to provalilo???? Ne ze by ses musela zarizovat podle jeho prani, ale bylo by zajimave vedet, jak se k tomu stavi on. Sice je hezke, ze tvrdi jak te miluje, ale ona je jedna vec neco tvrdit a druha vec neco podniknout smajlik - 42
A v mezicase bych se prestehovala k babicce, vzajemne si vypomuzete, ty se uklidnis a pockej az se mimco narodi a opet jak se k vam oboum bude manzel stavet. A nevidim nejmensi duvod, proc bys nemela konec tehotenstvi, porod a zacatek materstvi zvladnout sama. Zahul a sok to bude tak jako tak, a sama si aspon muzes urcit jak to budes delat a ne vsechno delat kompromisem s manzelem. Ne ze by na kompromisech bylo neco spatnyho, ale vsechno ma svoje vlastni kouzlo. Neboj to zvladnes a jak pisou holky pode mnou, nemusis vsechno vyresit ted hned tady a dnes!!!

 
tornado-lou
tornado-lou - 2.3.2017 7:08

Klid a zhluboka dychat. Nic neni potreba vyresit hned.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-46
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77639.
    Archiv anket.