Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Koronavirus – malé zamyšlení

Koronavirus – malé zamyšlení

Nic není náhoda, jakožto právě ohrožení tímto virem, nutí nás k zamyšlení. Tato situace není ani pozitivní, ani negativní, ale je neutrální jakožto každá situace. To, jak na ní člověk zareaguje, jaký k ní má postoj, přemýšlí či zareaguje na ní, tím ovlivňuje výsledek celé situace pro něho. Utvoří si dle ní určitý provazec reality, zda půjde do pozitiva nebo negativa. Vhodnější by bylo, snažit se v ní najít hlubší význam a vytěžit z ní maximum.

V dnešní době bohužel spousta z nás má žebříček svých hodnot postavený takovým způsobem, který nás nutí žít uspěchaně a neustále zvyšovat své pracovní tempo. Toto stupňování má za důsledek zapomínání na své blízké, sebe samotného, ale i bohužel nakonkrétní oblasti a věci, které jsou v životě velmi důležité.A to jsou právě ty, které si za peníze nekoupíme – pozornost druhých, zdraví, láska, rodina, přátelé, koníčky a další. Tato nečekaná, omezující doba má hluboký význam.Chce nám ukázat, že něco ve svém životě děláme špatně, chce nás nasměrovat, na tu lepší cestu. Možná děláme něco, co jde proti nám, a právě proto by bylo vhodné prozkoumat své hodnoty, kterým věříme, jak je máme sami nastavené.

Zkontrolujme svůj žebříček hodnot.

Možná špatně myslíme nebo směřujeme špatně svoji pozornost, své činy máte špatné a následně to máme změnit. Toto období, kdy nesmíme skoro nikam vycházet, kdy máme více času, protože většina z nás nechodí do práce nebo jdou do práce a hned po ní domů je ideální na investici především sám do sebe. Tento čas můžeme využít i my dospělý, než hltat media a nasávat do sebe strach z nich. Čas můžeme všichni využít mnohem efektivněji, a to tak, abychom se podívalisami do sebe, vzdělávali se, abychom hledali informace a učili se to, co je ve skutečnosti důležité. Zaměřme se tedy sami na sebe, a zjistěme, co ve skutečnosti chceme dělat, kdo jsme, kým chceme být a kam chceme v životě směřovat. Co dělat chceme, svou vášeň a oblast, která nás naplňuje. Mělo by to být to, co nám ve skutečnosti přináší štěstí, radost, lásku, co dává energii. To vše nám ukáže cestu. Nejlepší investice je investice do sebe, do našeho vzdělání. Informace a zkušenosti, které získáme, tak ty, ty už nám nikdo nevezme.

Situace nás vede k uvědomění si, zapřemýšlení a následnému, alespoň doufám, přehodnocení našich životů. Nyní máme více času každý sám na sebe, čas na své blízké, povídat si dlouhé večery spolu při svíčkám, učit se být si navzájem napomoci. Vyslechněme jeden druhého, a to i nyní v těžších chvílích.Stůjme při sobě a budujme vzájemnou důvěru a porozumění. Bohužel na toto nejsme zvyklí a spousta z nás to stěží zvládá, ačkoliv by to měla být samozřejmost. Snažme se zlepšit vztahy s našimi nejbližšími, situace k tomu vyloženě vybízí. Učí nás být vděčný za to, co máme, měla by nás naučit být upřímní sami k sobě, k druhým. Naučit nás pokoře, štědrosti, skromnosti. Nevyvyšovat se před druhými, ale ani se nepodceňovat, zastavit se, najít si čas sami na sebe, pobýt více času v přírodě a relaxovat. Každý jsme výjimeční něčím jiným a každý z nás má své důležité místo zde na Zemi. Nyní bychom dělali věci, které máme aktuálně zakázané. Bohužel, když je dělat můžeme, nevážíme si jich. Vše bereme jako samozřejmost a teprve, když o něco přijdeme, uvědomíme si hodnotu těchto podstatných věcí.

Zamysleme se společně nad tím, co je pro nás opravdu to důležité a snažme se pro to, udělat, co nejvíce můžeme. Neplýtvejme energií na to pro nás nepodstatné. Pomáhejme si navzájem, oceňujme a podporujme druhé. Zpomalme, uvolněme se, odpočívejme. Chovejme se k druhým tak, jak bychom si přáli, aby se oni chovali k nám, važme si sami sebe navzájem.

Berme toto jako pozitivní celosystémový dopad. Vyberme si z toho jen to pro nás přínosné, můžeme se konečně zaměřit sami na sebe, srovnat si své životy, objevit to, co nás baví.Vytvářejme si novou, pozitivní realitu, buďme vědomými tvůrci našich krásných životů. Tato situace se děje z určitého důvodu. Snažme se dozvědět, proč nás dostala tam, kde jsme teď, jak ji využít na maximum, a najednou uvidíte ty souvislosti. Váš život se začne měnit. Uvidíte, jak si budete vytvářet novou realitu, jak se bavit či živit tím, co opravdu milujete.

Vše je o nás, jaký k tomu zaujmeme postoj. Nikdo to za Vás přeci neudělá, my toho musíme využít, my musíme vidět ten smysl toho, jakým způsobem na tom budeme pracovat. To, že si budeme neustále stěžovat a hrát na oběť, tak tím ničemu a nikomu nepomůžeme. Minimálně sobě, ale i našemu okolí to ve své podstatně velmi ublíží. Chraňme sebe i to své okolí, nepanikařme, zbytečně se této nákaze nevystavujme, dodržujte opatření a svá omezení vnímejte jen jako pozitivní ke svému růstu.

 

Bc. Jana Vlasáková, Vlašim


2.4.2020   Rubrika:   |   Komentářů 55   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Koronavirus – malé zamyšlení

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Kozoroh18
Kozoroh18 - 6.4.2020 10:19

Linda - 4.4.2020 9:07
je to všude složité - těžké. Těší mne, že se nesmí dávat výpovědi z práce a bytu.
Hodně firem, pokud to šlo přešly na jinou výrobu, jsou podniky co prodávají jídlo z okénka, máme je tu také, tím si zajistí aspoň nějaký příjem, nehekají, musí se všichni nějak přizpůsobit. Je to složitá doba, já si myslím, že jsme měli štěstí, že se tu rychle udělala opatření, já bych ještě přitvrdila a zavřela v neděli, ty prodavači jsou určitě vyšťavený a jsou hned na ráně něco chytit.
Jak se říká po bitvě je každý generál, nelibí se mě jak se podrejvají, ono je hodně těžké vydat rozhodnutí. Nikdy jsme takovou situaci nezažívali a doufám, že to již nikdy nepřijde. Je hodně takových co by jen hekali a čekají kde co dostanou, ale přiložit ruku k dílu jim je cizí. Někteří novináři by mohli být také označeni, že roznáší poplašné zprávysmajlik - 26.
Z větší části mne těší jací naši lidé jsou smajlik - 47

 
Kadla
Kadla - 6.4.2020 10:13

Tohle napsal někdo s titulem Bc.???? Krindapána! Mraky pravopisných chyb, mezi kterými kraluje "my dospělý". Jinak myšlenka dobrá, ale napsaná hrozným stylem plus ty chyby... smajlik - 36

 
YXH
YXH - 4.4.2020 21:14

Jarča*: Linda: Ono opravdu zalezi na tom, jak se k tomu kdo postavi. Tady pivovar ted vyrabi desinfekci na ruce. Jedna firma co ma dodavku to rozvazi pro lidi a podniky. Dalkari maji jidlo v truck stopu za lacinejs nebo nekdy i zadarmo. A jedni dalkari v jednom kamionu udelali provizorni vyvarovnu, tak jsou na ruznych parkovistich a prodavaji primo jidlo do krabicek. Hodne restauraci prodava pres okenko. No a na druhe strane jsou lidi co jenom breci, a nevi jak to prezijou, atd. Dcery zamestnavatel musel snizit stav na minimum, ale vsem zamestnancum dal plati nemocenske pripojisteni, i kdyz jsou doma...

 
sharon
sharon - 4.4.2020 15:55

Linda: ono to s těma restauracema není tak jednoznačné a všude to tak jak píšeš nejde , když máš měsíční nájem 200.000......+ zaměstnance k tomu, věř mi že to není jednoduché, něco o tom vím.....vím že naříkat nepomůže,jen si musíš poradit.....ale jak to už nikdo neví.......

 
Jarča*
Jarča* - 4.4.2020 9:44

Linda: koukám, že v něčem jsou Dánové rozumnějšísmajlik - 47. Na druhou stranu tady se už může požádat o odložení splátek hypoték, jsou odložené některé daně, živnostníci mají pozastavené placení sociálního pojištění a taky dostanou nějaké podpory a bezúročné půjčky. Všude se s tím holt perou, jak se dá, ale asi nás to všechny bude ještě hodně dlouho bolet.

 
Linda
Linda - 4.4.2020 9:07

Jarča*: tak treba zrovna ten lihovnik - danska vlada docasne suspendovala VSECHNA narizeni EU, mame docasne zakony (nektere ne zrovna popularni) a mezi nimi ten lihovar muze vyrabet dezinfekci z lihu , ale jenom na ruce (nesmi se pouzivat pri operacich), ale dodava firmam ,ktere porad bezi pracovnikum na ruce. I nam do prace - to je jako myt se v cistem alkoholu, je to tekute (ne gelove) a jeste to smrdi smajlik - 34
Vsichni podnikatele kteri muzou starymi ucty dolozit ,ze maji min mesicne 25 tisic pevne naklady (do toho spada i plat staleho zamestnance) dostanou od statu nevratnou pujcku na preziti
Zatim nelze neplatit hypoteky, ale pujcky od vlastni banky lze pozadat o docasne nespaceni
Statni podpora studentu kterym konci ted v cervnu muzou pozadat o dva mesice navic pokud skola odlozi zaverecne zkousky na leto
Statni urady jsou zavrene vladou a jedou pouze zivotne dulezite funkce, ale soukromnici muzou mit otevreno pokud dodrzujou pravidla, to znamena treba kadernice jednu zakaznici a az odejde tak muze prijit dalsi (zadny vysedavani a vykecavani se apod).
A statni zamestnanci kteri musi byt doma (treba ucitele) jsou ted castecne preskolovani a pomahaji v domovech duchodcu, pecovatelskych domech apod. Nesmeji podavat leky ale pomahaji s hygienou, uklidem apod, hlavne u tech lidi, kteri jsou nemohouci

 
Jarča*
Jarča* - 4.4.2020 8:49

Linda: smajlik - 47
Určitě se něco dělat dá - u nás taky restaurace vaří jídlo s sebou, taxikářská firma nabídla své služby na rozvoz jídla atd. Ale třebas jsem četla rozhovor s podnikatelem, který najel místo výroby alkoholu na dezinfekce, a musel toho nechat, protože neměl spoustu potřebných povolení. A moje kamarádka kadeřnice ještě pár dní před uzavřením všeho říkala, že hlavně aby je nezavřeli, její muž, taky živnostník, je doma po operaci, a táhla to ona. Já vím, každý by měl mít rezervu, ale je spousta těch, kdo jí nemají, a ti na tom asi budou všelijak. Nevím jak u vás, ale tady už se řeší odklady splátek nebo to, že když někdo nebude mít v dnešní době na nájem, nemůže ho majitel bytu vyhodit.

 
Linda
Linda - 4.4.2020 8:24

Jarča*: v jednom svetoznamem romane se pise neco ve smyslu ze, ti co neumi se v tom placaji jak v dobe blahobytu tak v dobe kdy svet pada, ti co umi se dokazi postarat jak v dobe blahobyte tak v dobe kdy svet pada (v ty knize to byl ov dobe valky, ale klidne se to da pouzit i na svetovou pandemii)....netusim jak v Cechach, ale tady u nas nekdo breci, ze musi propouste a zavira a jiny drzi podnik nad vodou za jakoukoliv cenu a az to prejde muze dal pokracovat ..... jsou restauracem,ktere breci a jsou restaurace ktere vybiraji dobrovolne prispevky a za ty delaji jidlo pro bezdomovce, rozvazeji duchodcum (postavi za dvere a zazvoni a jdou). Fabrika na dzusy a limonady zastavila provoz, protoze nevyvazi a misto toho vyrabi dezinfekci. Jakasi odevni fabrika vyrabi chranici odevy pro nemocnice atd..... u nas v praci se nesmi v kantyne varit a shromazdovat lidi, (kantyna je soukroma firma), tak kazdy den je v praci jenom jeden kuchar a dela sendvice, kazdy zabali zvlast a z prace posilaji vzdycky jednoho z oddeleni vyzvednout sendvice pro vsechny - lidi maji jidlo , nikdo se nikde neshromazduje a soukroma firma ma porad prijem, nizsi takze nevydelava, ale prezije

 
Jarča*
Jarča* - 4.4.2020 7:59

YXH: s tím souhlasím, že není od věci se trochu zastavit, zjistit, že život se dá trávit i jinak než se pořád někde honit. Sama jsem konstatovala, že tolik volného času jsem po tom, co odpadly všechny aktivity, už hodně dlouho neměla. Ale zatím se nenudím, restů v domácnosti mám víc než dostsmajlik - 16
Fakt ale nevidím nic pozitivního na tom, že mám mít strach o své blízké, o děti, o maminku v letech.... A ti živnostníci, kteří jsou teď bez příjmů a neví, co s nimi bude dál, by si takovouhle zkušenost taky určitě rádi odpustili.

 
YXH
YXH - 3.4.2020 17:35

Asi jsem divna, ale opravdu verim tomu, ze jednou k necemu dojit casem musi, aby se lidi trochu pozastavili, a zjistili, ze se da vyjit s min vecma nez "musi" mit a ze se da taky varit doma, a ucitelka neni tak uplne padla na hlavu, protoze s nekterymi ditky to opravdu po dobrem nejde atd. Taky si myslim, ze nezalezi na situaci, ale jak se k ni lidi postavi. Ale po precteni prvniho odstavce, jsem toho nechala. Je to jako nejaka vedma krizena s Gretou smajlik - 76

 
sharon
sharon - 3.4.2020 13:59

Arna: smajlik - 47...to mi povídej , dcera má doma jednoho , šestá třída - --a co toho má, hrůza , když pak má doma někdo třeba tři...uf......to má tak myšlenky na "duchovno".....a ještě navařit, sem tam upéct....vyprat,uklidit,jít s pejskem....a starosti s prací k tomu.......to je pak duchovno.....nikomu ho neberu, každému co jeho jest.....smajlik - 45

 
Arna
Arna - 3.4.2020 13:22

Trprv jsem si dočetla celý článek, moc "duchovni" mi nepřipadá, spíš zbytečně dlouhý. Každému se ale nezavděčí. Máma co chodí do práce a doma má 2-3 děti, ta si určitě nesedne ke svíčkám, ta padne unavou. Ale jiní se doma nudí. Někdo si začne vázit práce, někdo ušetří, protože nechodí po obchodech či restauracích. Někdo se nauči vařit, protože je hospoda zavřená.
Ale predevším buďme rádi, že jsme to nechytli a jsme zdraví.

 
Jarča*
Jarča* - 3.4.2020 9:16

máša h.: přesně tak, hlavně, ať to všichni ve zdraví zvládnemesmajlik - 47smajlik - 45

 
máša h.
máša h. - 3.4.2020 9:07

Jarča*: jj, já taky nejsem na "duchovno" nějak moc zaměřená a večery při svíčkách rozhodně netrávím, spíš teď po večerech šiju ty blbý rouškysmajlik - 68... ale proč něco šmahem zavrhnout? Můj brácha říká: "jak to je, tak to je"... a my se s tím prostě musíme nějak srovnat... a někomu třeba k tomu pomůže i ten článek... hodně zdraví všemsmajlik - 45 smajlik - 46smajlik - 45smajlik - 46smajlik - 45smajlik - 46ostatní už nějak dopadne...

 
Jarča*
Jarča* - 3.4.2020 8:42

Linda: smajlik - 47
Já jsem přečetla první odstavec a na víc nemám. Jak píše máša, někomu to možná v jeho situaci pomůže. Ale já určitě nejsem cílová skupina, protože do práce pořád chodím a mám toho až nad hlavu, tak na současné situaci žádná pozitiva hledat nehodlám. A to jsem šťastná, že nemám doma žádné dítě školou povinné a nečeká mě druhá směna s učením.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-47
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2978.
Archiv anket.