Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kočky, míci a čičiny

Kočky, míci a čičiny

Pronikavý pohled, líné pohyby a rozkošnické rozvalování – i tak se dají popsat kočky. Pokud stojíte před rozhodnutím, jakou kočku si pořídit, pojďme se společně podívat z jakých plemen můžete vybírat.

Exotická krátkosrstá

Vznikla křížením Americké krátkosrsté a perské. Oficiálně byla přiznána v roce 1966 a v roce 1985 byla zanesena do katalogu FIFé. Je přítulná, klidná, zároveň však mrštná a hravá. Vybírat lze až ze 40 barevných variant. Váha 3 - 6,5 kg

Perská kočka

Díky povaze a nádhernému zevnějšku je peršanka právem řazena mezi kočičí aristokraty. Předpokládá se, že pochází z Turecka. V Evropě je známa od 16 století. Vyžaduje každodenní péči o dlouhou srst, ale odvděčí se svému majiteli oddaností a povahou až připomínající psa.

Americká drsnosrstá kočka

Tato kočka se objevila v Americe v roce 1966. Srst má střední délky, na hlavě, zádech, bedrech a zevní části ocasu hrubší a tvrdší, jemně kadeřavá. Kocouři bývají velcí, robusní.

Birma

Vznikla křížením siamské a perské kočky. Výsledkem je nádherná srst peršanek s konečky siamek. Brima je velice upovídaná, vázaná na majitele. Postrádá agresivitu. Je velice vnímavá na změny nálad svého pána.

Britská krátkosrstá kočka.

Mohutné, krátkosrsté plemeno. Britky jsou přítulné, hravé, ale rozhodně si nenechají všechno líbit. Britská kočka je osobnost a dává to velice ráda najevo.

Devon-rex

Elegantní, pevné tělo. Zvláštní vzhled zaručuje, že si tuto mícu rozhodně nespletete. Je nenáročná na vyčesávání.

Donský sphynx

Bezsrsté plemeno. Vrásčitá kůže může zpočátku vyvolávat nepříjemný pocit. Ovšem jen do chvíle, kdy ji prvně pohladíte. Teplé, poddajné tělíčko si získá vaši lásku na první dotyk. Donský sphynx je středně velké plemeno nevšedního vzhledu. Není hojně rozšířené, a tudíž budí zaslouženou pozornost.

Egyptská mau

Má elegantní postavu, je přítulná, přátelská a velice hravá. Byla vyšlechtěna z pouličních káhirských koček, kterým se v dávné minulosti klaněli i samotní faraoni. Na čele mají typickou kresbu připomínající brouka skarabea.

Evropská krátkosrstá kočka

Hezky stavěná, přítulná, milá, nevtíravá. Snadno se přizpůsobí chodu domácnosti. Jako většina koček, i evropská krátkosrstá je osobnost a nenechá se sebou dělat úplně vše.

Habešská kočka

Jejím předkem je nejspíš africká divoká kočka. V 60. letech byla dovezena do Británie, kde se začalo se šlechtěním tohoto plemena. Habešky jsou spokojené v přítomnosti svých chovatelů, dají se snadno učit různým kouskům. Pozor! Nemají rády uzavřené prostory. Habešská kočka vypadá, jakoby stála na špičkách.

Japonský bobtail

Podle japonské pověry přináší toto plemeno štěstí a úspěch. Ocas je krátký, jen 2,5-7,5 cm, a srst na něm se kočkaježí. Kočky jsou přítulné a velice snášenlivé. V Evropě zatím nejsou uznány.

Kartouzská kočka

Přátelská, klidná, ale také odvážná a smělá. Klidně se pustí do lovu krys, ale i do šarvátky se psem. Jedná se o velice odolné plemeno, jen zřídkakdy nemocné.

Korat

Temperamentní, hravá, avšak velice žárlivá kočka. Pochází z Thajska, kde byla nazývána Si-savat. To v překladu znamená Plod savatu. V Thajsku se tyto kočky neprodávají ani nekupují, protože se traduje, že Korati přináší štěstí. Korat se pouze daruje jako znak přátelství a hluboké úcty.

Mainská mývalí kočka

Krásně a něžně mňouká. Jen nerada se přizpůsobuje životu v bytě a nejspokojenější se stává, pokud jí nabídnete možnost volného výběhu. Spát bude zaručeně na těch nejnemožnějších místech. Legenda praví, že Mainská mývalí se na svět dostala díky zamilovanosti Mývala čistotného a neznámého kocoura. Srst vyžaduje pravidelnou péči.

 

V pondělí si představíme další kočičí plemena.

kominice


30.4.2009   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 51   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kočky, míci a čičiny

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-51
dadka
dadka - 30.4.2009 7:20

Hellca66: Je nádherně zbarvená.

 
Bridgetj
Bridgetj - 30.4.2009 6:58

Tak tohle jsou ti naši - černý Mika a Matýsek
obrázek - Miki_Matysek.JPG

 
Bridgetj
Bridgetj - 30.4.2009 6:49

Naši mají 2 smajlik - 41 - Mika je černý a Matýsek bílý s občasnýma černýma flíčkama a má úžasný růžový pacičky - polštářky. A na růžovým nose má černý flíček jako pihu. Jináč Mika je klasika chlupáč a Matýsek peršan

 
monyk
monyk - 30.4.2009 6:48

Nasi maji perskeho kocoura, ale ze by se jeho povaha podobala te psi, to ne smajlik - 68. Budu mu to muset precist, aby se nad sebou zamyslel smajlik - 68. Jak ho tak za ty leta znam, urcite nad tim jako nad vetsinou nazoru, ktere mu nevoni, mavne packou smajlik - 16Ale oddani jsme mu vsichni, to zase ano smajlik - 68.

 
Hellca66
Hellca66 - 30.4.2009 6:38

smajlik - 98A my máme naši krásnou českou mouratou Micku a milujeme ji nadevšeobrázek - Mica(3).jpg

 
Elen
Elen - 30.4.2009 1:11

A kam zařadíš mourky a májové tříbarevné?smajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-51
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.